Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Krakowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8274 odpowiedzi w tym temacie

#8241 OFFLINE   Paszczak007

Paszczak007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów

Napisano 11 wrzesień 2024 - 20:07

Ktoś dzisiaj był nad wodą? Jak sytuacja? Ja dopiero wracam we wtorek...

#8242 OFFLINE   mayou

mayou

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 503 postów
  • LokalizacjaWola Batorska
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Maj

Napisano 11 wrzesień 2024 - 20:40

Ktoś dzisiaj był nad wodą? Jak sytuacja? Ja dopiero wracam we wtorek...

Byłem po 15. Truchła płyną powoli.  ( 5szt. na 10sek). Zaczyna być już cuchnąco. Cześć tego co zdechło opadło na dno. Płynie też sporo śmieci i trawy. Nie wygląda aby ryby padały dalej, Drobnica pływa omc normalnie.  Dobrze już było w tym roku. ...



#8243 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1514 postów

Napisano 11 wrzesień 2024 - 20:56

Niestety szybko niebedzie lepiej a kolejne dni może pokażą co spoczywa na dnie .Przydało by się by mocno popadało i woda wezbrała albo by zapora pusciła więcej wody może by coś pomogło.

#8244 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 11 wrzesień 2024 - 22:12

Woda na Przewozie jest cały czas popuszczona na 4 klapy lekko bo lekko ale przepływ jest większy, a co do deszczu to będzie go nadmiar w najbliższych dniach.

#8245 OFFLINE   Paszczak007

Paszczak007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów

Napisano 11 wrzesień 2024 - 23:21

Tak, będzie padało . Genueńczyk się zbliża..
Musimy zrobić wszystko aby zainstalowano system monitoringu parametrów wody. Jeszcze nie wiem jak ale pazurami wydrę ;jak będę musiał tych fajansiarzy zza biurek. Trzeba będzie w niejedne drzwi z butem na klamce wejść .
Przykro mi . Naprawdę łudziłem się że Wisełkę to ominie. Niestety ...
  • Polspin lubi to

#8246 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2242 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 12 wrzesień 2024 - 06:55

Nie zgadzam się na słowo ,,my" .
Ja nic nie truję, nie szkodzę, nie robię biznesu. Wypuszczam
Ja nie jestem.,,my"

Ja też nie truje, nie śmiecę, ani u siebie, ani w gościach.
Dzieci zabierałem na sprzątanie śmieci na warszawskim odcinku Wisły. Ostatnio w Dolomitach zrobiłem kilkanaście kilometrów z wymiocinami w reklamówce, aż dojechałem do jakiegoś kosza.
Jak mi pod Matternhornem najmłodszy nawalił kupę w pieluchę, to ją sobie doczepiłem do plecaka i zniosłem do schroniska. Normalne.

Ale mamy w naszej zbiorowości na tyle dużo czarnych owiec, że rzeki wyglądają jak ściek. Wybieramy też jako zbiorowość takich przedstawicieli lokalnych i centralnych, którzy ich czystość i modną ostatnio bioróżnorodność mają w poważaniu. Kto może zatruć Wisłę, Odrę? Przecież nie Kowalski, na bank lokalny przedsiębiorca kumplujący się z lokalnymi politykami bez różnicy z której opcji. Najprawdopodobniej kilkanaście do spółki, systemowo, cały czas cyklicznie trują i podobnie wygląda w różnych regionach.

W moim rodzinnym mieście na przykład bardzo długo jedna z ulic była podłączona bezpośrednio do zalewu.
Inny przykład, ze 3 lata temu chciałem zabrać dzieci na Przełom Białki. Już na parkingu taki syf, że się w pale nie mieści. Nawet dzwoniłem w tej sprawie do znajomej z Tarnowa z poprzedniego układu władzy. Obiecała interweniować, nie wiem jak jest dziś, już tam nie wróciłem.
Ostatni z zeszłego piątku. Spływ firmowy kajakami Pilicą. Przez całą drogę przy brzegach pojawiały się worki i reklamówki ze śmieciami.

Czyli co by nie pisać, w społeczeństwie mamy na tyle wysoki współczynnik czarnych owiec, a może po prostu brudasów, że tego efekty widzimy wszyscy. Czym się dłużej zastanawiam, tym bardziej skłaniam się do szwajcarskiego, obywatelskiego podejścia. Czyli, jak sąsiad wiezie śmieci do lasu, a szambo do rzeki to dzwonisz.
 



#8247 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 306 postów
  • Imię:Michał

Napisano 12 wrzesień 2024 - 11:20

korol:

Czyli co by nie pisać, w społeczeństwie mamy na tyle wysoki współczynnik czarnych owiec, a może po prostu brudasów, że tego efekty widzimy wszyscy. Czym się dłużej zastanawiam, tym bardziej skłaniam się do szwajcarskiego, obywatelskiego podejścia. Czyli, jak sąsiad wiezie śmieci do lasu, a szambo do rzeki to dzwonisz.
[/quote]

Szwajcaria to inny świat, inna historia inna świadomość i sposób życia. Państwo jest przygotowane do segregacji , ochrony środowiska itd. a obywatele posiadają odpowiednie możliwości, inną mentalność i korzystają z nich . To ich wspólne dobro. Niestety jesteśmy daleko za nimi między innymi dlatego , że różni nas poziom życia i świadomość. Tutaj szybki zysk , a tam perspektywy daleko posunięte do przodu i przyszłościowe myślenie. Trochę tam bywam. Widzę co jest, mam porównanie jako takie .

Użytkownik kacperek993 edytował ten post 12 wrzesień 2024 - 11:21

  • korol lubi to

#8248 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2242 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 12 wrzesień 2024 - 12:19

Jak u Marksa, byt kształtuje świadomość.

Dałem ich za przykład, bo po prostu bardzo mi się tam podobało i szczerze chciałbym, aby poziom ogólnego zorganizowania i społeczeństwa obywatelskiego dbającego o dobro wspólne był u nas podobny. Zobacz, nawet po drogach jeżdżą spokojnie, a samochody przeciętnie dużo lepsze. Wracając z wakacji, pierwszego drogowego wariata spotkałem na niemieckiej autostradzie na polskich numerach.
Trzeba równać do góry, do najlepszych. Austriacy też mają porządek...


Wracając do biednej Wisły, mam nadzieję, że ktoś kiedyś w końcu odpowie. Zakładając, że doniesienia medialne są prawdziwe, myślicie, że Niepołomice coś zapłacą?


  • kacperek993 lubi to

#8249 OFFLINE   mayou

mayou

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 503 postów
  • LokalizacjaWola Batorska
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Maj

Napisano 12 wrzesień 2024 - 13:07



Wracając do biednej Wisły, mam nadzieję, że ktoś kiedyś w końcu odpowie. Zakładając, że doniesienia medialne są prawdziwe, myślicie, że Niepołomice coś zapłacą?

Na razie pokornie patrzą w podłogę i czekają aż sprawa przeminie...... W pracy mam dużo interakcji z ich pracownikami. Nikt nic nie mówi. Głowy pochowane w piach. Mnie dziwi tylko że dopiero teraz to pierd... na taką skalę. Gmina rozwija się prężnie, infrastruktura rozwija się tak jak się rozwija. Ludzi do ogarnięcia jest tyle ile jest, a kolejne zawirowania polityczne wytłukły kumatych. Do tego dochodzi zlepek różnych koncepcji  i pomysłów rozwoju które ze sobą nie gadają. Albo mają kiedyś zagadać. Bardzo się nie zdziwie jak "ryplej" będzie....  


  • korol lubi to

#8250 OFFLINE   Paszczak007

Paszczak007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów

Napisano 12 wrzesień 2024 - 18:23

Będę monotematyczny...
Był ktoś nad Wisełką? Ryby martwe widać czy już nie ma co wypływać?
Edit.
Ze strony Bochnianin.


Oświadczenie
W związku z pojawieniem się śniętych ryb w Wiśle, pragniemy przedstawić stanowisko spółki Infrastruktura Niepołomice sp. z o.o.

11 września Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Krakowie przeprowadził kontrolę interwencyjną na Oczyszczalni Ścieków w Niepołomicach. Inspektorzy dokonali wizji lokalnej oczyszczalni oraz kolektora zrzutowego ścieków do Wisły, pobierając próbki ścieków z oczyszczalni, jak również próbki wody z Wisły powyżej i poniżej wylotu ścieków. Podobna kontrola miała miejsce w nocy z 10 na 11 września i dotyczyła ścieków odprowadzanych z oczyszczalni do Wisły.

Kontrole zostały przeprowadzone w związku ze zgłoszeniem dotyczącym śniętych ryb na rzece Wiśle w okolicach miejscowości Hebdów, znajdującej się ponad 20 km poniżej wylotu z oczyszczalni w Niepołomicach.

Spółka przeprowadza regularnie wszystkie wymagane badania jakości ścieków w akredytowanym, zewnętrznym laboratorium. Ostatnia próbka została pobrana 4 września i obecnie oczekujemy na oficjalne, pełne wyniki jej badań. Wstępne, niepotwierdzone wyniki wskazują na spełnienie wszelkich norm i brak jakichkolwiek przekroczeń.

Warto wspomnieć, że oczyszczalnia ścieków w Niepołomicach – podobnie jak wiele innych oczyszczalni w Polsce – podczas opadów deszczu odbiera znacznie większą ilość ścieków, co może generować zwiększony przepływ na wylocie. Dodatkowo, obecny niski poziom wody w Wiśle oraz jej wysoka temperatura mogą wpływać na stężenie tlenu rozpuszczonego w wodzie, co jest kluczowe dla ryb oraz innych organizmów żyjących w rzece.

W odległości między Niepołomicami, a miejscem zgłoszenia śniętych ryb znajdują się liczne inne dopływy, takie jak potoki, rowy oraz spływy powierzchniowe. Nie posiadamy informacji, czy z tych źródeł pobrano próbki do analizy.

Dlatego na chwilę obecną nie można jednoznacznie stwierdzić, co jest przyczyną śnięcia ryb, gdyż może być ono spowodowane wieloma różnymi czynnikami.

Warto również podkreślić, że od kilku lat pracujemy nad rozbudową istniejącej oczyszczalni ścieków w Niepołomicach i połączeniem jej z oczyszczalnią ścieków w Podłężu, a część niezbędnej dokumentacji jest obecnie na etapie uzyskiwania decyzji środowiskowej. Nasze działania mają na celu jeszcze lepsze zabezpieczenie ekosystemu rzeki Wisły.

W pełni współpracujemy ze wszystkimi organami, które zostały poinformowane o sytuacji – w tym z WIOŚ, Wodami Polskimi, Policją oraz gminnym Centrum Zarządzania Kryzysowego. Naszym celem jest pełne i przejrzyste wyjaśnienie sprawy.

Użytkownik Paszczak007 edytował ten post 12 wrzesień 2024 - 18:55


#8251 OFFLINE   tadekb

tadekb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 616 postów

Napisano 12 wrzesień 2024 - 19:24

Info z dziś 17:30-19:00.

Wola Batorska - Woda idzie do góry. Widać ryby to tu to tam - środkiem, w zatoczce, w trawie pod drugim brzegiem. Ze skarpy z jednego miejsca można wypatrzeć (w promieniu 150m) ok. 10 ryb 30-50cm. Oczywiście jakaś drobna rybka też. Uklejka jest. Klenik pogonił.

Łaźnia (Zabierzów B.) - w zasięgu wzroku ok. 20 ryb 30-50cm + drobnica. 

Ispina -  na główkach. W zasięgu wzroku, zwłaszcza w pierwszym basenie i w trawach pod brzegiem od brzeska w zasięgu wzroku ok. 30 ryb 30-50cm + drobnica. Trochę wyżej w momencie przejeżdżania przez wal po drugiej stronie widziałem goniącego klenia i bolenia.

Niedary - główki powyżej Raby. Sporo ryby 30-50, zwłaszcza w pierwszym basenie (ok. 20 szt.) 2 bolenie ok. 60-70cm. Średnio co 20m przy trawach wzdłóż drugiego brzegu widać większą rybę. Jakiejś oczkującej ryby nie widziałem

Dąbrówka Morska - tu spodziewałem się najwięcej ryb - w tych dużych basenach na zewnętrznym zakręcie od strony Witowa/Morska. Coś pływało ale na szczęście nie tyle ile się spodziewałem. Te baseny wyłapują w takich sytuacjach sporo padłej ryby, które kręcą się tam dłuższy czas. Na plyciźnie widać było uklejkę. Coś tam większego spłoszyło się z płycizny.

Na dalszą drogę niestety brakło czasu. Tzn. czas by był ale zmrok zrobił swoje.

Widać sporo dorodnej padłej świnki. Kleń, leszcz. Sandacza dużego dziś nie widziałem (wczoraj w Jaksicach jednego ładnego ok 80cm). Bolenie dwa. 

 

Załączony plik  IMG_0330.JPG   69,5 KB   5 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_0331.JPG   59,66 KB   5 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_0332.JPG   29,91 KB   5 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_0333.JPG   68,67 KB   5 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_0334.JPG   69,95 KB   5 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_0335.JPG   92,03 KB   5 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_0336.JPG   75,62 KB   5 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_0337.JPG   82,9 KB   5 Ilość pobrań

 

 

 


  • Roseth, Polspin i coma lubią to

#8252 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1514 postów

Napisano 12 wrzesień 2024 - 19:50

Widzę że nasze służby zaczynają wymyślać ale to norma.Dzieki Tadziu za rozpoznanie .

#8253 OFFLINE   Tommy100

Tommy100

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 335 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 13 wrzesień 2024 - 15:41

Wymyslają stare rury. Nie po to dzownilismy tam i scigneliamy 2 zastepy straży pożarnej w srodku nocy zeby mi takie brednie pisal teraz jakis Burmistrz Niepolomic klamliwy wąż. .

Wejdźcie se na jego steonke FACEBOOKA

Mam nadzieje ze nie boicie sie protestu i zjawienia sie pod biurem wojewody .

Bo jak mam tam isc ja , Chodkiewicz i 2 gosci to sobie darujmy.

Kto chce dolączyć do naszej grupy RENATURALIZACJA niech sie do mnie zglosi.

693 343 200
  • korol lubi to

#8254 OFFLINE   Paszczak007

Paszczak007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów

Napisano 13 wrzesień 2024 - 21:27

Kiedy idziemy ? (!!!!!)

#8255 OFFLINE   Tommy100

Tommy100

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 335 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 13 wrzesień 2024 - 21:29

Mowia cos o czwartku 12:00 pod budunkiem wojewody. Ale teraz powodz im dupe uratije o moze byc ciezko .
Dam znac.
Niesrety trzeba wziac wolne w pracy ba ten dzien. W 10 oosb nie ma co isc bo sie osmieszymy
  • korol lubi to

#8256 OFFLINE   Tommy100

Tommy100

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 335 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 14 wrzesień 2024 - 07:42

Panowie ! Mega pilne ! Mayu to Wy wezwaliscie straż na miejsce tego 10 wrzesnia ? Byliscie na Woli ? W Zabierzowie B ?

Bo gmina Niepolomice twierdzi ze ryby zdechly w Hebdowie. Tam gdzie ja bylem. I po drodze nie bylo ani jednej zdechlej

#8257 OFFLINE   Tommy100

Tommy100

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 335 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 14 wrzesień 2024 - 07:43

Panowie !
Mwga pillne. Kto 10 wrzesnia oprocz Nas zglaszal sniete ryby?
Na jakim odcinku ?
Jaki zastep straży wezwal ?

Bo Burmiatrza niepolomic ponioslo. Jest nieooważny. Wypiera się. Chce go zaorać
  • jerzy6, PePe. i korol lubią to

#8258 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 14 wrzesień 2024 - 13:14

A komentując obecną sytuację i że Krk zalany to pokazuje jak ważne jest niebetonowanie wszystkiego jak idzie bo mieszkam 10km od centrum Krk i u mnie na wiosce nawet kałuży nie ma bo trawa wszystko wypiła w mgnieniu oka  :D 

Kraków walczy z ulewnym deszczem. Rozlewiska w centrum miasta, woda pod wiaduktami. Na Wiśle fala kulminacyjna w niedzielę | Gazeta Krakowska


  • jerzy6 lubi to

#8259 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1514 postów

Napisano 14 wrzesień 2024 - 13:19

Właśnie ale te dzbany tego niewiedza puki betonując kasa jest w kieszeni bo to nowy projekt.A jaki stan wody na w3 pod przewozem?

#8260 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 14 wrzesień 2024 - 13:25

Ciężko sprawdzić w necie bo strona zamarła  :D podjadę później i sprawdzę na żywo ale nie sądzę żeby było więcej niż metr od wczoraj  ;)

Jutro dopiero będzie więcej jak zacznie spływać ze Śląska 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych


    Facebook (1)