Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Fotografia wedkarska -ciag dalszy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
428 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 październik 2007 - 21:05

Spróbuję coś pomajstrowac jeszcze :mellow:

Pozdrawiam
Slider


Zdjęcie jest bardzo ładne. To tylko szczegóły ale ważne z niebem. Zdjęcie po tym zabiegu dostanie kopa. Zobaczysz. Następne jak zrobisz zwróć na to uwagę. Będzie dobrze. No i witam wśród zakręconych ... mnie wzięło na całego i sprawcą tego jest głównie Robert, który mnie dołuje :lol: przesyłając rewelacyjne fotki z aparatu .... :D Po prostu ma gościu talent i to niesamowity i po raz kolejny okazuje się, że sprzęt to nie wszystko.

Pozdrawiam
Remek


#102 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 03 październik 2007 - 21:10

Robert to GURU :mellow:

Właśnie przeglądając różne magiczne fotki wzięło mnie coś żeby zacząć z fotografia wędkarską.


Pozdrawiam
Slider



#103 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 październik 2007 - 21:11

Poproszę Roberta by wrzucił jakieś ostatnie fotki. Są bardzo fajne!

Pozdrawiam
Remek

#104 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 14 październik 2007 - 16:21

Fotki z dzisiejszego wypadu :D

http://images11.fotosik.pl/98/c391bdeaa8f24784.jpg

http://images11.fotosik.pl/98/966aa5904506eda4.jpg
Wszystko było by ładnie jakby nie było tego słupu wysokiego napięcia :(

Jest niebieskie niebo :D Wystarczyło zmienić tryb w aparacie z inteligentnego na prosty.

Pozdrawiam
Slider



#105 OFFLINE   Butch69

Butch69

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaLondyn

Napisano 09 listopad 2007 - 07:36

Robiąc fotkę ostatnio rybka pochlapała mi filtr polaryzacyjny :D I za bardzo nie wiem jak usunąć zamazania z powłoki zewnętrznej. Starałem się usunąć od razu szmatką do optyki ale coś tam pozostało . Pomocy :huh:

#106 OFFLINE   zewu

zewu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 359 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 listopad 2007 - 09:40

@Butch69
A chuchałeś na filtr przed przetarciem czy ścierałeś na sucho? Tak właściwie, to delikatne smugi nie będą miały żadnego wpływu na fotkę, nie przejmuj się.



#107 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 09 listopad 2007 - 11:50

Są jeszcze płyny do czyszczenia. Jednak kropelka tego specyfiku i ściereczka a później papierek. Całość kompletu kosztuje około 15PLN.

Pozdrawiam
Remek

#108 OFFLINE   Butch69

Butch69

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaLondyn

Napisano 09 listopad 2007 - 19:56

Zawsze chucham na szkło B) Muszę właśnie rozejrzeć się za jakimś specyfikiem do optyki :unsure:

#109 OFFLINE   Logistyk

Logistyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaWarszawa Targówek

Napisano 10 listopad 2007 - 00:11

Witam w tym wątku.
Płyn do optyki to podstawa, miałem zestaw Hamy i pięknie mi czyścił szkła. Chociaż czytałem na jakimś forum foto, że Hama może zeżreć powłoki antyrefleksyjne na szkle, czy to prawda to nie jestem w stanie powiedzieć :o

#110 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 10 listopad 2007 - 08:53

Nie stosujcie nigdy żadnych super spercyfików do czyszczenia optyki fotograficznej!!! Te wszystkie Hamy czy Hoye są tak naprawdę chama czy hoja warte i czesto niebezpieczne dla szkła optycznego.

Czy ktoś widział np. płyn do czyszczenia obiektywów firmy Nikon? Skoro robią obiektywy to czemu nie płyny do czyszczenia?? Jak zabrudzisz obiektyw tak, ze niewidac śladów na zdjeciach to nie trzeba ich czyscić, dotyczy to szczególnie obiektywów długich ponad 85mm. Ja kiedyś miałem nikkora AIS 200/4 z odpryśniętym kawałkiem przedniej soczewki i zdjecia były ostre bez żadnych błedów.

Z optyką szerokokątną jest gorzej, smugi brudu na przedniej soczewce mogą byc widoczne na zdjęciu.. Jak zabrudzisz obiektyw to najpierw zdmuchnij z niego wszelkie twarde drobinki jak piasek itp., za pomocą spręzonego powietrza. Tetenal produkuje coś takiego. Później należy zwilżyc przednią soczewkę nad parą wodną i delikatnie zetrzeć rozpuszczony brud czymś bardzo miękkim. Ja stosuje zwyke chusteczki higieniczne, ale bez zadnych zapachów czy innych dodatków. Na końcu można drobinki zmuchnąć wspomnianym już powietrzem i nakręcić dobry filt UV. On chroni soczewki bardzo dobrze.

Uwaga na czyszczenie tylniej soczewki każdego obiektywu. Tutaj odprysk, rysza, czy brud może być widoczna na zdjeciu...

pozd JW :D

#111 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 10 listopad 2007 - 14:24

Jurku, obiektywów nie czyszczę bo nie mam takiej potrzeby (na wszystkie mam nakręcony UV(0) co skutecznie je zabezpiecza). Tylnej soczewki to chyba nigdy bym nie odważył się czyścić ale ... pytanie było na temat filtrów. Wspomniana firma Hama, Hoya czy B+W produkują zarówno filtry jak i specyfiki do ich czyszczenia. Filtry czyszczę wspomnianym zestawem i ... powiem szczerze, że ja nie widzę by filtry na takim czyszczeniu cierpiały.

Pozdrawiam
Remek

#112 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 10 listopad 2007 - 20:01

Witam
Poszukuję jakieś w miarę dobrego aparatu dla mojej dziewczyny która ma zapędy. wylookałem coś takiego:

http://www.pixmania.com/ie/uk/392384/art/fuji/finepix-s9600. html

Czy ktoś mógłby powiedzieć choć kilka słów na temat?? Pliz jakos tak łopatologicznie - ja na ten temat mam marne pojęcie. Dla niej to będzie maszynka do nauki, nie chciałbym za kilka miesiecy kupować nowego bo mozliwości prostego się skończyły.
Do tej pory mieliśmy Olympusa 500SP (ukradziono go nam) i zachęceni kupiliśmy 510SP, ale to niestety juz jest porażka, wychodzi totalna pixeloza, niezależnie od ustawien wszystkie głębie wychodzą w kolorową kaszkę.
Gdyby się okazało że to fuji to jakaś kiła to pliz o jakieś sugestie??

#113 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 10 listopad 2007 - 20:33

....Filtry czyszczę wspomnianym zestawem i ... powiem szczerze, że ja nie widzę by filtry na takim czyszczeniu cierpiały.

Pozdrawiam
Remek


a ja czyszczę najcześciej rękawem od koszuli.. :mellow:

pozd JW :lol:


#114 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 10 listopad 2007 - 21:40

zapytam raz jeszcze, moze nawet glupio, ale co mi tam :mellow:
nikon D40 i D40X ... czy to sa dwa swiaty, a jezeli tak, to dlaczego? Embarassed

#115 OFFLINE   Logistyk

Logistyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaWarszawa Targówek

Napisano 10 listopad 2007 - 23:36

pitt, może Ci się to przyda: http://forum.nikon.o...ead.php?t=39690

#116 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 11 listopad 2007 - 00:42

A czy moglibyscie zaproponowac jakas alternatywe dla d40x? Znaczy sie cos lepszego za podobna cene? Bo tak caly czas sie waham czy zakupic jakas nowa maszynke czy obstac przy moim FinePix S5500. W sumie jestem zadowolony, a i tak nie wykorzystuje wszystkich jego mozliwosci, ale jak popatrze na ceny na e-bayu to az ciezko sie nie skusic :huh:

PS: jeszcze male pytanko, czy w d40x jest mozliwosc sterowania samowyzwalacza pilotem, bo nie znalazlem tego nigdzie w opisie.

Pozdrawiam


#117 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 11 listopad 2007 - 09:20

a ja czyszczę najcześciej rękawem od koszuli.. :mellow:

pozd JW :lol:


Po prostu wiedziałem :lol: Jurku niezły z Ciebie drań fotografik :lol:

Pozdrawiam
Remek


#118 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 11 listopad 2007 - 09:30

Pitt,
Logistyk podał Ci dobrego linka. D40 wprowadzono przed świętami, D40x wprowadzono w 2 miesiące później (tak mniej więcej). Więc wiesz dlaczego wprowadzono D40? By sprzedać zapasy magazynowe starych matryc :D Oczywiście D40 jest fajnym aparatem ale ... D40x trochę lepszym :D

Pozdrawiam
Remek

PS. Ja chyba mam jakiś aparat do sprzedania :D (tak mi się coś przypomniało). Aparat na gwarancji, liczba zrobionych klatek około 12315 tys. (gwarancja na migawkę do 100 tys. więc jeszcze pozostało do wystrzelania jeszcze sporo zdjęć). Gwarancja aktualna do kwietnia. Kupiony w sklepie w Polsce. Oczywiście sprzedam go w oryginalnym opakowaniu z wszystkimi kwitami. Aparat to Nikon D200, czyli wysoka półka. Stan - właściwie to jak nowy (żadnych zadrapań, rys). Dołożę do niego:
- kartę 4 GB
- książkę Radość fotografowania wyd. Nikon
- książkę Kompozycja w fotografii
- dodatkowy oryginalny akumulator EN-EL3e

Cena: 3500 PLN (cena samych gadżetów to ponad 400PLN - informacyjnie podaję, nowy na Allegro około 4500PLN)

#119 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 11 listopad 2007 - 12:22

:D

#120 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 11 listopad 2007 - 15:40

:D

:lol: