Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Która pracownia wedkarska , waszym zdaniem .... :)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
204 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 04 styczeń 2013 - 12:50

tylko zwroc uwage, ze ja ustosunkowalem sie do formy i do zawartosci (z grubsza), i jak sam przyznajesz, efekt belkotu jest juz teraz ... a nie do uzytkownikow ... i byc moze jestem czasami zbyt dosadny, ale coz, wolno mi, w koncu to jest forum i kazdy, kto dostanie kopa za to czy tamto domaga sie wolnosci slowa, a ta dziala zawsze w obydwa kierunki



#82 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 04 styczeń 2013 - 12:52

wszystko można napisać inaczej i nie pozostawić niepotrzebnego miejsca na wnioski takie jak np. moje :)

 

powtórzę : "to jak z debatą polityczną w PL, jeszcze 10 lat temu nikt na pewne słownictwo by sobie nie pozwolił, a teraz każdy chlapie i przestaje to wywierać złe wrażenie na ludziach - ale czy to dobrze ?"


Użytkownik bazyloss edytował ten post 04 styczeń 2013 - 12:53


#83 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 04 styczeń 2013 - 13:01

Każdy, bez wyjątku wątek tego typu kończy się podobnie. Staje się okazją do roztrząsania jakiejś bliżej nieznanej, konkretnej sytuacji. Wątek miał być o pracowniach co jest niemożliwe do skonfrontowania. Chcecie wiedzieć która pracownia jest najlepsza? Niech zbierze się paru gości i zupełnie anonimowo zamówi po kilka wędzisk, w każdej. Potem można by pokusić się o ocenę, zarówno pod względem czysto rzemieślniczo-merytorycznym, jak i ludzkim podejściem do klienta. Będzie to ocena absolutnie subiektywna. 


Użytkownik Krzysiek_W edytował ten post 04 styczeń 2013 - 13:02

  • pitt lubi to

#84 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 04 styczeń 2013 - 13:10

raz jeszcze, ja osobiscie nie mam nic przeciwko twoim, i innym, cudzym, najchetniej trafnym wnioskom, uwazam niestety za wielka szkode, ze te wnioski sa rozwalone chaotycznie i nieprzejzyscie po x-ilus watkach, pozakladanych z wygody, przez osoby, ktorym nie chce sie przewertowac 30 stron forum ... i tak, mam cos przeciw biciu piany i bezsensownym pisaniu w materii, w ktorej nie ma sie nic (lub niewiele) do powiedzenia, czyli o wszystkim znanej dupie maryni ... dlaczego? poniewaz, aby dostac sie do waznych informacji, jest sie praktycznie skazanym na przeczytanie calej masy szamba i przefitrowania tego bezsensu ... byc moze sa osoby, ktore to lubia, ja do nich nie naleze, nie mam czasu na takie marnotrastwo



#85 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 04 styczeń 2013 - 13:15

Polecam Pracownię @Mekamila.
Mam od Kamila wędkę zamawianą przez telefon i maile. Kamil poświęcił mi odpowiednią ilość czasu żeby się zorientować co jest mi potrzebne , zaproponował odpowiedni blank i ekspresowo wykonał. Łowię tą wędką od roku i muszę stwierdzić że dostałem wyrób lepszy niż zakładałem. Kamil nie naciąga klientów na drogie szpeje i preferuje styl utylitarny . Dzięki temu jego wyroby nie są zbyt drogie ( bajery i ozdoby tylko na specjalne zamówienie ). Jest też małe ale ( sorki Kamil ) ,Kamil zapomniał zamontować mi zaczep na przynęty ; ale w związku z tym że wszystko odbyło się na odległość nie zawracałem dupy tylko sam sobie zamontowałem na niciach i kleju do kręcenia muszek.
Jestem na 100% pewien że gdybym osobiście odbierał wędkę , lub odesłał ją do poprawienia nie zapłaciłbym ani złotówki więcej.
Pozdrawiam Kamil.

W trakcie realizacji mam dwie wędki zamówione w FishingArt. Jak na razie jakość kontaktów z p. Zielińskim nie pozostawia nic do życzenia. Faktem jest że na blanki z Nowej Zelandii czeka się okrutnie długo ale zostałem o tym poinformowany przed przyjęciem zamówienia. Pan Krzysztof dopytał mnie o wszystkie szczegóły , w toku ustaleń skorygował nieco moje pierwotne zamówienie i zwrócił uwagę na kilka drobiazgów w moim projekcie. Nie widziałem jeszcze efektów tego zamówienia , ale znając entuzjastyczne opinie kolegów z forum ( szczególnie Andrzeja Stanka który jest perfekcjonistą i estetą ) sąddzę że będę zadowolony.

Na pewno można też polecić pracownię Pana Kawalca z którym przegadałem wiele godzin ale w końcu nie zamówiłem nic bo nie znaleźliśmy odpowiednich blanków w ofercie Pheniksa. Jeszcze nigdy nie spotkałem się ze złą opinią na temat jego wyrobów.
Pan Kawalec proponuje bardzo rozsądne terminy i gwarantuje bardzo osobiste podejście do każdego klienta.

Czy o takie opinie chodzi ?

#86 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 04 styczeń 2013 - 13:18

masz rację, ale forum to ludzie, a ludzie to ludzie :) i problem dotyczy każdego forum na świecie

 

jednak nadal podtrzymuję, że można na to wpływać inaczej niż tak dosadnymi stwierdzeniami, co zresztą może odnieść odwrotny skutek

 

my Polacy już sobie sprowadziliśmy na pewien poziom debatę na płaszczyźnie społeczno-politycznej i moim zdaniem nie musimy i nie wolno nam robić tego samego na płaszczyźnie hobbystycznej

 

możesz się nie zgadzać, uważać coś za złe, bezsensowne i nie właściwe, ale można ludzi prostować inaczej i wg mnie bardziej skutecznie

 

kolego Krzysiek_W, stawiane pytanie w sposób "która najlepsza" to wcale wg mnie nie ma sensu i nigdy nie do prawidłowej odpowiedzi, bo takiej nie ma

 

dajmy już spokój, ja tam idę szykować sprzęt na pierwszy wypad pstrągowy i anuluje obserwacje tego wątku, dziekuję, przepraszam i w ogóle


Użytkownik bazyloss edytował ten post 04 styczeń 2013 - 13:23


#87 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 04 styczeń 2013 - 13:20

Samwieszkto - brawo, konkretnie, na temat, oczywiście nie obiektywnie (i bardzo dobrze) - pozdrówka

 

bo albo właśnie takie posty albo skasujmy wątek, bo wtedy nie ma sensu i faktycznie lepiej poszukać głębiej (a tam to jest)


Użytkownik bazyloss edytował ten post 04 styczeń 2013 - 13:22


#88 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 04 styczeń 2013 - 15:22

Tak . Ale trzeba pamiętać że pracownie wędkarskie to raczej warsztaty chałupnicze , nawet nie manufaktury . Poczytajcie i pooglądajcie zdjęcia to uzmysłowicie sobie w jakich warunkach powstają te wędki.
Nie ma tam obrabiarek numerycznych i mierników laserowych , tokarnie robi się z wiertarki na statywie z desek , kleje i lakiery miesza się w słoiku bez odsysania próżniowego a różne elementy robi się na oko.
Chyba nikt z polskich majstrów nie jest też w stanie z tego wyżyć - muszą to traktować jako zajęcie dodatkowe , coś w rodzaju hobby.......
 

nie wiem czy zdajesz sobie sprawe co mówisz...

nie obrażając nikogo maszyny tylko wspomagaja i nie  mów że nie posiadamy obrabiarek numerycznych czy mierników laserowych, bo i jedno i drugi i wiele innych narzędzi i obrabiarek funkcjonuje w tych niby to chałupniczych warsztatach.

O odsysaniu próżniowym juz nie wspomne bo to podstawa w wielu procesach w których stosuje się żywice i laminaty.



#89 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1599 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 04 styczeń 2013 - 16:05

@pitt nikt Cie nie zmusza do rozmowy w moim wątku ....Naprawdę , a jeśli chcesz bez sensu komentować , to bardo proszę odpuść i sobie i nam.

 

Zakładając wątek miałem jasno na celu przedstawienie plusów i minusów pracowni ,oraz tego co sobą w danej chwili reprezentują. Poruszyłem kwestię jak widzisz dosyć istotną , coś co interesuję nas jako potencjalnych klientów w/w pracowni.

 

Trochę krzywdząca jest opinia z cyklu "idiotyzm" itp.... odpuść chłopie naprawdę  :)

 

Pozdrawiam


Użytkownik pablo208 edytował ten post 04 styczeń 2013 - 16:12


#90 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 04 styczeń 2013 - 18:16

@pitt nikt Cie nie zmusza do rozmowy w moim wątku ....Naprawdę , a jeśli chcesz bez sensu komentować , to bardo proszę odpuść i sobie i nam.

 

Zakładając wątek miałem jasno na celu przedstawienie plusów i minusów pracowni ,oraz tego co sobą w danej chwili reprezentują. Poruszyłem kwestię jak widzisz dosyć istotną , coś co interesuję nas jako potencjalnych klientów w/w pracowni.

 

Trochę krzywdząca jest opinia z cyklu "idiotyzm" itp.... odpuść chłopie naprawdę  :)

 

Pozdrawiam

 

Juz pisalem wczesniej, do tego typu spraw masz osobne watki dotyczacej wiekszosci pracowni w polsce.

Po co taki pasztetowy, tasiemcowy, miszmaszowy kolejny watek robic, doprawdy nie wiem.

Jak widac po wypowiedziach, za duzo tu sie posiadaczy (a zapewniam ze jest ich troche na forum) robionych kijow nie wypowiada zwlaszcza w kontekscie tematu.

Ja rozumiem, ze przed pierwszym kijem robionym mozna byc pobudzonym do tego stopnia, iz zalozenie pampersa nie bedzie jakims wielkim nietaktem, ale znowu bez przesady.

Przewal sobie caly dzial, opinie sobie wyrobisz, jak cos interesuje zapytaj w odpowiednik temacie, oczywiscie jak czegos nie ma zachecamy do zalozenia nowego, ale na boga nie pokroju takiego jak ten.

Niedlugo bedzie temat: "Jaka najlepsza firma kurierska dostarczajaca wedki recznie robione...."

 

pozdro


  • robbox4 i Tomasz eS lubią to

#91 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 04 styczeń 2013 - 18:49

@robbox.
Tak myślałem Robercie jak pisałem tego posta że to nie do końca prawda bo w BRC to wszystko mają . Ale przyznasz że nie jest to regułą.
Zresztą to w żaden sposób nie deprecjonuje pracy rodbuilderów , wręcz przeciwnie . Uważam że pewnego rodzaju "niepowtarzalność" jest raczej zaletą a nie wadą.

#92 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1599 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 04 styczeń 2013 - 18:55

Jednak @bazyloss miał rację , lepiej nie brnąc  w tego typu rozmowy :) Zawsze sie znajdzie  ktos komu cos sie nie spodoba i na forum sie wyżyje  :)

 

Podobnie jak w/w kolega przepraszam , że założyłem wątek no i że żyję :)


Użytkownik pablo208 edytował ten post 04 styczeń 2013 - 18:57


#93 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 04 styczeń 2013 - 18:56

@nyny

nie sil sie, wyjasnienia niewiele dadza, zaraz sie dowiesz, ze jak ci sie watek nie podoba, to nie musisz w nim pisac ... lub jak to slawek raz trafnie napisal:

 

" ...

nikt nic nie czyta , a jeśli czyta , to nic nie rozumie , a jeśli nawet rozumie to nic nie pamięta

... "


  • Kupisz lubi to

#94 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1599 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 04 styczeń 2013 - 18:59

Polecam Pracownię @Mekamila.
Mam od Kamila wędkę zamawianą przez telefon i maile. Kamil poświęcił mi odpowiednią ilość czasu żeby się zorientować co jest mi potrzebne , zaproponował odpowiedni blank i ekspresowo wykonał. Łowię tą wędką od roku i muszę stwierdzić że dostałem wyrób lepszy niż zakładałem. Kamil nie naciąga klientów na drogie szpeje i preferuje styl utylitarny . Dzięki temu jego wyroby nie są zbyt drogie ( bajery i ozdoby tylko na specjalne zamówienie ). Jest też małe ale ( sorki Kamil ) ,Kamil zapomniał zamontować mi zaczep na przynęty ; ale w związku z tym że wszystko odbyło się na odległość nie zawracałem dupy tylko sam sobie zamontowałem na niciach i kleju do kręcenia muszek.
Jestem na 100% pewien że gdybym osobiście odbierał wędkę , lub odesłał ją do poprawienia nie zapłaciłbym ani złotówki więcej.
Pozdrawiam Kamil.

W trakcie realizacji mam dwie wędki zamówione w FishingArt. Jak na razie jakość kontaktów z p. Zielińskim nie pozostawia nic do życzenia. Faktem jest że na blanki z Nowej Zelandii czeka się okrutnie długo ale zostałem o tym poinformowany przed przyjęciem zamówienia. Pan Krzysztof dopytał mnie o wszystkie szczegóły , w toku ustaleń skorygował nieco moje pierwotne zamówienie i zwrócił uwagę na kilka drobiazgów w moim projekcie. Nie widziałem jeszcze efektów tego zamówienia , ale znając entuzjastyczne opinie kolegów z forum ( szczególnie Andrzeja Stanka który jest perfekcjonistą i estetą ) sąddzę że będę zadowolony.

Na pewno można też polecić pracownię Pana Kawalca z którym przegadałem wiele godzin ale w końcu nie zamówiłem nic bo nie znaleźliśmy odpowiednich blanków w ofercie Pheniksa. Jeszcze nigdy nie spotkałem się ze złą opinią na temat jego wyrobów.
Pan Kawalec proponuje bardzo rozsądne terminy i gwarantuje bardzo osobiste podejście do każdego klienta.

Czy o takie opinie chodzi ?

Mi i wielu chyba własnie o takie  :) Ale najwyrazniej nie wszyscy zrozumieli i wolą wytykac itp fuj fuj fuj wyżywać sie proponuje na siłowni a nie tu :)



#95 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14845 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 04 styczeń 2013 - 20:44

A ja polecam wszystkie pracownie rodbuildingowe jakie sa w Polsce.

 

Pozdrawiam

 

Guzu


  • robbox4 lubi to

#96 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 04 styczeń 2013 - 23:27

A ja polecam wszystkie pracownie rodbuildingowe jakie sa w Polsce.

 

Pozdrawiam

 

Guzu

 

Guzu na Twoja opinie zawsze można liczyć - szybko i na temat - jak na wlasnej dupie sie nie przekonacie to zadne opinie nie pomoga :) Jak sie nie wypierdo.... to rowerem sie jezdzic nie nauczysz :P 



#97 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14845 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 04 styczeń 2013 - 23:38

Nie chcialbym byc zrozumialy opacznie.

Uzywam tylko wedek zbudowanych dla mnie. Cenie je. Na przestrzeni lat moje oczekiwania i wiedza rozwijaly sie.

Ostatnie kije, jakie dla mnie sa budowane tak bardzo mnie ciesza i tak mi pasuja...ze przestalem juz czerpac przyjemnosc z ogladania wedek fabrycznych w sklepach celem wytykania im wad i niedociagniec ;)

 

Uwazam, ze wedki zamawiac trzeba umiec. Trzeba sie tego nauczyc. Tak jak rodbuilderem trzeba sie nauczyc byc.

Oczywiscie mozna zdac sie na to co zbrojmistrz zrozumie z tego co mu powiemy w ramach opowiesci "co, czym i jak lowimy". W koncu od czegos trzeba zaczac...

Pozdrawiam i powtorze : polecam wedki budowane na zamowienie!


Użytkownik Guzu edytował ten post 04 styczeń 2013 - 23:39

  • Kupisz lubi to

#98 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5157 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 04 styczeń 2013 - 23:53

Chyba najciekawsze w tym wszystkim jest to, że cała otoczka budowana wokół rod-buildingu jest przesadzona i to dość mocno stąd później obecne podniecenie. Wędki z pracowni wykonane na amerykańskich blankach nie są czymś bardzo wyjątkowym i nie różnią się w jakimś ogromnym stopniu od wędek seryjnych, kupionych w sklepie. Mało tego, trzeba dodać, że w wielu przypadkach wędki te są robione przy użyciu blanków zaprojektowanych do łowienia innych ryb niż te które chcemy nimi łowić, nawet do zupełnie innych technik połowu niż te przez nas stosowane. Nie spotkałem np. blanków dedykowanych do połowu okoni (chociaż pewnie są?) a te, które są na siłę do ich łowienia adoptowane potrafi przerosnąć nie jedna tania wędeczka ze sklepu itd. Kręcenie wędek daje spore możliwości ale też ograniczone, dużo by się zmieniło gdyby w naszym kraju powstała fabryka blanków lub chociażby w Niemczech. 



#99 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14845 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 04 styczeń 2013 - 23:58

Chyba najciekawsze w tym wszystkim jest to, że cała otoczka budowana wokół rod-buildingu jest przesadzona i to dość mocno stąd później obecne podniecenie. Wędki z pracowni wykonane na amerykańskich blankach nie są czymś bardzo wyjątkowym i nie różnią się w jakimś ogromnym stopniu od wędek seryjnych, kupionych w sklepie. Mało tego, trzeba dodać, że w wielu przypadkach wędki te są robione przy użyciu blanków zaprojektowanych do łowienia innych ryb niż te które chcemy nimi łowić, nawet do zupełnie innych technik połowu niż te przez nas stosowane. Nie spotkałem np. blanków dedykowanych do połowu okoni (chociaż pewnie są?) a te, które są na siłę do ich łowienia adoptowane potrafi przerosnąć nie jedna tania wędeczka ze sklepu itd. Kręcenie wędek daje spore możliwości ale też ograniczone, dużo by się zmieniło gdyby w naszym kraju powstała fabryka blanków lub chociażby w Niemczech. 

Sprobuj kiedys uzbierac sume pozwalajaca na wycieczke do CHRLD czyli tam gdzie sie robi "nieamerykanskie" blanki.

I popatrz jak tam sie projektuje wedki na NASZE ryby :D



#100 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5157 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 05 styczeń 2013 - 00:19

Bardzo nieelegancka odpowiedź, wyczuwam w jej tonie poczucie własnej wyższości, nie wiem skąd ona wynika? z zasobności portfela? i skąd Ty możesz wiedzieć kogo stać na wycieczkę do Chin a kogo nie i czy musi na to odkładać. Ten ton wypowiedzi znam bardzo dobrze i jedno Ci powiem, że nie świadczy o Tobie dobrze.


  • kocmyrz lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych