Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jazie 2013


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
705 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 07 kwiecień 2013 - 20:05

U mnie już wiosna i po raz pierwszy poziom wody pozwolił się dobrać do rafy która trochę poprzestawiała zimowa duża woda ale jednak nie zdemolowała jej całkiem. Jazie dopisały choć były takie przeciętne ok 60cm, Ten ze zdjęcia ma 63cm,- mam nadzieje, że w miarę ocieplania się podejdą i te naprawdę duże  :rolleyes: Jaź był już dobrze odpasiony tak, że musiałem użyć chwytaka bo za kark nie dało sie go złapać. Przynęty takie standardowe na mojej wodzie czyli woblery Tomy-ego czyli Raptor 7cm ;) prowadzony w opadzie nad rafą.

Załączone pliki


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 07 kwiecień 2013 - 20:06


#182 OFFLINE   POLONIAb

POLONIAb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 367 postów
  • Lokalizacjabyd
  • Imię:A
  • Nazwisko:S

Napisano 07 kwiecień 2013 - 20:07

60 cm...przeciętne!!! Dobre :-) i gratulacje.
  • patu lubi to

#183 OFFLINE   Tomus

Tomus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Janik

Napisano 07 kwiecień 2013 - 20:07

Ale szatan :D Gratulacje !!!!!!!



#184 OFFLINE   skalka

skalka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 07 kwiecień 2013 - 20:32

To ja też chcę u siebie mieć takie "przeciętne" piękny Gratulacje. Informacje z mojego podwórka ryby już po no chyba, że się trafił taki co lubi sam. Ryba złowiona przez mojego kolegę Tomka na 100% po.

56b620a906934150med.jpg

Łowca i towarzysz zimowych łowów Tomek

27d07a337798766dmed.jpg

Temperatura wody dziś to 4,6 stopnia C. Tyle w temacie tarła. Pozdrawiam



#185 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 07 kwiecień 2013 - 20:41

Dziękuję za gratulacje i trochę mi teraz głupio za stwierdzenie "przeciętny" ale po prostu takie jazie tu są i biorą i nie wymaga to jakichś specjalnych umiejętności ani tajemnych przynęt.... To ja Was koledzy podziwiam za to, że potraficie mimo parszywej pogody, mimo przełowionych wód i innych nie przychylności łowić i to skutecznie. W rybnej wodzie to znacznie prostsze a i we łbie się przewraca :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

 

Wszystkie ryby miały i pluły wręcz kiełżami takimi po 2cm!!! Pewnie miały już dość tego robactwa i zechciały coś konkretniejszego  ;)

Najlepsza przynętą na tej rafie jest 8cm Shad Relaxa na 8-10g główce spławiany i odbijany od dna w poprzek nurtu, brania są mocne,- takie boleniowe i spadów brak, cała guma  w pysku,- żadnego skubania i ssania, bo ryby nie maja na to czasu w tak silnym nurcie, mimo iż to wewnętrzny zakręt.


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 07 kwiecień 2013 - 20:46


#186 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2007 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 07 kwiecień 2013 - 20:46

@Rheinangler pokaz fotkę otwartego pyska ryby i widoku na łuki skrzelowe bo nurtuje mnie czy to nie bolki ;).

 

Czysta woda u was. Jakby nie patrzeć gratuluję ryby


Użytkownik Forecast edytował ten post 07 kwiecień 2013 - 20:48


#187 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 07 kwiecień 2013 - 20:51

Ja...bol...?? :D

Co by to nie było...i tak fajowe.. ;)



#188 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 07 kwiecień 2013 - 20:53

:lol:  :lol:  :lol: metryki nie miał, mimo iż to niemiecki jaź.... wypuściłem go więc nie mam jak Ci tego pokazać,- tak jak pisałem w ubiegłym roku,- nic nie będę nikomu udowadniał :)  bo zawsze albo płetwy za jasne a jak są już czerwone to .... płoć z Fukushimy, boleń po karnawale czy .... już mi brakuje pomysłów ;)

Polskie ryby nie są punktem odniesienia i wzorcowymi przedstawicielami gatunków,- więc sobie daruję :)


  • Artech lubi to

#189 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2007 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 07 kwiecień 2013 - 20:59

Spoko rozumiem ale jak następnym razem połowisz to pstryknij fotkę z otwartą japą. Mi się zdarzały właśnie tak wybarwione bolki. Sądzę że to wyjaśni wszelkie spekulacje ;).



#190 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 07 kwiecień 2013 - 21:06

Zrobię dla świętego spokoju ;) łowiłem w Polsce nawet spore bolenie z pomarańczowymi pletwami w Odrze ale wówczas i pletwa ogonowa była lekko pomarańczowa...

Koledzy ja tylko chciałem ożywić trochę śnieżny jeszcze watek, nigdzie nie zgłaszam tych ani wcześniejszych dużych jazi mimo że przekraczają rekordy przyjete i tu gdzie mieszkam i w Polsce,- ja na prawdę nie mam parcia na szkło, papier czy cokolwiek...



#191 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 07 kwiecień 2013 - 21:33

Pięknie Arku.Co prawda obserwowałem Ren ale bez wędki.Mimo wszystko jestem pod wrażeniem :D


Użytkownik Mariano Italiano edytował ten post 08 kwiecień 2013 - 09:55


#192 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 07 kwiecień 2013 - 22:01

Jaziem to coś nie jest, ale i tak bardzo zazdroszczę.

U nas zima i trzeba dłubać pojedyncze kurduple.



#193 OFFLINE   bielik

bielik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Kamil

Napisano 07 kwiecień 2013 - 22:30

kawal bolkowo-jaziowego mixa fajna rybka coby nie bylo 



#194 OFFLINE   mesonyx

mesonyx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • Imię:Michał

Napisano 07 kwiecień 2013 - 22:52

U mnie już wiosna i po raz pierwszy poziom wody pozwolił się dobrać do rafy która trochę poprzestawiała zimowa duża woda ale jednak nie zdemolowała jej całkiem. Jazie dopisały choć były takie przeciętne ok 60cm, Ten ze zdjęcia ma 63cm,- mam nadzieje, że w miarę ocieplania się podejdą i te naprawdę duże  :rolleyes: Jaź był już dobrze odpasiony tak, że musiałem użyć chwytaka bo za kark nie dało sie go złapać. Przynęty takie standardowe na mojej wodzie czyli woblery Tomy-ego czyli Raptor 7cm ;) prowadzony w opadzie nad rafą.

    Gratuluję wspaniałej ryby, a jednocześnie dziwi mnie sceptycyzm komentujących. Jaź dorasta do 80 cm ( jeśli nie więcej), więc 63 nie powinno dziwić. W porównaniu do bolenia ma stanowczo za "krótki" pysk: kącik nie sięga linii oka, nie mówiąc już o ubarwieniu.



#195 OFFLINE   wildriver

wildriver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1167 postów
  • LokalizacjaGdzieSandomierzadoWisły

Napisano 07 kwiecień 2013 - 23:07

Rheinangler 

 

Tak czułem,że cos się dzisiaj z rafy uda uda :) Pięęękny!Takie ryby tylko w erze :P Przecież na pierwszy rzut oka widać,że budowa ryby wskazuje na JAZIA przez duże 

S :D Gratulacje!



#196 OFFLINE   damian22777

damian22777

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 07 kwiecień 2013 - 23:25

Piękny, gratuluje :)


Użytkownik damian22777 edytował ten post 09 kwiecień 2013 - 22:31


#197 OFFLINE   duzers

duzers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 08 kwiecień 2013 - 06:30

Gratulacje, szczena opada..

 

Dla mnie najnormalniejszy jednka nie jest...  można łowić i 100 lat i takiego nie widzieć. Chyba że ja łowie w tak ubogich wodach.

U nas jaźki 50 ważą pod 2 kg, Rheinanger ile ważą  średnio Twoje jazie 60+?

Jaka u Ciebie jest norma medalowa?

 

pozdrawiam



#198 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 08 kwiecień 2013 - 06:43

Nie ważę ryb, więc trudno mi powiedzieć. Uznaje tylko dla własnej satysfakcji normę długości jako miarodajną a ponieważ 99% procent moich ryb wraca do wody to .....

Norma medalowa uznana ( bo w dojczlandi podobno trzeba rybę zakatrupić i zanieść do punktu weryfikacji - tak słyszałem - nie wiem czy to na 100% prawda)

to 58cm ale w ubiegłym roku ze znanej mi dobrze rzeczki widziałem w jednej z gazet jazia 78cm potem już nie dało się łowić w tym miejscu,- takie były najazdy....

Nic nie zgłaszam i nie będę zgłaszał gdyż wyścig w mierzeniu członków nie interesuje mnie i nie potrzebuje go do niczego.

Dziękuje za gratulacje i tak sobie teraz myśle, że niepotrzebnie go wstawiałem,- zapewniam ze to ostatni,- więcej zdjęć nie będzie :ph34r:



#199 OFFLINE   duzers

duzers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 08 kwiecień 2013 - 06:59

Pytałem z ciekawosci. W Polsce też trafjają się jazie pod 80 cm, i taki własnie jest aktualny rekord - 5.10 kg. 

 

Z tymi zdjęciamy to nie przesadzaj.. :(



#200 OFFLINE   Miro 85

Miro 85

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaPołudnie PL

Napisano 08 kwiecień 2013 - 07:45

Kolego nie dziw się ze się larum podniosło, stwierdzając ze, 60cm to średniak, w PL toć to już, jak rekord polski nowy.O jaziach 70+ wiele się nasłuchałem, ale żadnego foto jeszcze nikt nie pokazał...

Dla mnie ryba wygląda na mieszankę bolenia z jaziem szkoda ze więcej zdjęć nie ma,szczególnie mordki...

 

Każdy ma swoje zdanie,najważniejsze ze masz własną satysfakcje, ty łowisz,my siedzimy i się ślinimy... :-)