Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Przelotki do blanku Phenix FX862-2 UL

tech-rb spacing phenix przelotki

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   grzegorz88

grzegorz88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów

Napisano 06 kwiecień 2013 - 16:12

Sławku 

Czy na ringi Tich i Chrome jest napylony inny materiał czy tylko inny barwnik?



#42 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 06 kwiecień 2013 - 17:30

Ciekawość , Grzegorzu , nie zawsze prowadzi do piekła , a czasem do ogólnej wiedzy , choć Wikipedia jest źródłem dość niewyszukanym .

Azotek tytanu http://pl.wikipedia....n_(pierwiastek)

Chrom techniczny http://pl.wikipedia.org/wiki/Chrom



#43 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 918 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 12 kwiecień 2013 - 10:50

A jak te przelotki PB spisują się przy stosowaniu cienkich plecionek?



#44 OFFLINE   boris22000

boris22000

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • Lokalizacjaireland
  • Imię:Andrej
  • Nazwisko:Borisevskij

Napisano 17 lipiec 2013 - 13:53

Cześć jestem tu nowy, chcialbym zapytac czy ktos stawil takie przylotki na ten blank fuji AT25J ,AT12J,AT8J,TLSG7,TLSG6,TLSG5.5, TLBDSG5, TLBDSG4.5 ,TLBDSG 4.5 , TIP TLG TLGST 4.5? Czy nie jest za duzo przylotek?



#45 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 17 lipiec 2013 - 17:49

A jak te przelotki PB spisują się przy stosowaniu cienkich plecionek?

Mam je na FX 902 (Tich) czyli nieco dłuższym bracie rzeczonego kija i z plecionką 8lb którą uważam za cienką a nawet bardzo cienką pracuje wyśmienicie  :) nie widać żadnych oznak wytarcia. Ostatnio także miałem okazję połowic mocniejszymi kijami 12lb St.Croix uzbrojonymi w nie i było równie dobre wrażenie...


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 17 lipiec 2013 - 17:50


#46 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 05 luty 2015 - 16:59

Kolejny raz odgrzewam kotlecika :) Oj jak ja je lubię  :) A tak już zupełnie serio, ma ktoś z kolegów sprawdzony spacing do w/w blanku ? Dostałem , za co serdecznie dziękuję spacing od Józka-ale za cholerkę mi on nie podchodzi  :( 



#47 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 02 kwiecień 2016 - 19:00

Chciałbym zasięgnąć opinii bardziej doświadczonych kolegów. Buduje po raz drugi FX862 wcześniejszy miałem uzbrojony w Fuji KR 20H-10H-5.5H-4KB-4KT do końca, przy cienkich plecionkach latało bardzo ładnie, przy żyłkach 0.10-0.14mm tez spoko ale z 0.16mm-0.18mm (wartości na opakowaniu, wiadomo w rzeczywistości większość żyłek jest przegrubiona) już tak sobie, czuć było że tunel słabo sobie radzi zwłaszcza ze grubszymi sztywniejszymi żyłkami.

 

Planuję znów zacząć od 20H a skończyć na tunelu z 5KT, pomyślałem że wydłużę stożek i oprę go na 4 a nie na 3 przelotkach jak to zrobiłem w poprzedniej konstrukcji. Tylko nigdzie nie mogę odszukać rozmiarówk jak to pociągnąć od 20H dalej....

 

W katalogach fuji znalazłem sety z 16H (t-kltg-h) - 8H(t-kltg-h) - 6M (t-kltg-m) 5.5L (t-kltg-l) i dalej już tunel z 5KT, oraz ze startową 25H(t-kltg-h) - 12H(t-kltg-h) - 7M(t-kltg-m) -  6L (t-kltg) i dalej tunel z KT jak to będzie wyglądało w przypadku startu od 20H ?

 

20H (t-kltg-h) - 10H(t-kltg-h) - co dalej? dać tutaj 7M czy 6M (t-kltg-m) 5.5L (t-kltg-l)  tunel z 5KT, jak Wy to widzicie?

 

I jeszcze nie daje mi spokoju zbrojenie w niskie KL

 

20KL-12KL-10KT-7KT-5.5KT I 5KT w tunelu do końca. Tak sobie wymyśliłem że lepiej wykorzystam moc blanku, często trafiają mi się spore przyłowy przy kleniowaniu. Tylko pytanie jak z lotnością małych przynęt głównie woblerki 1g-2g

 

A może by tak od 25 zacząć....czuję lincz :D :D :D a tak serio nie interesują mnie utarte schematy, od jakiegoś czasu UL do 2m zbroję nie od 16 a od 20 i lata zdecydowanie lepiej, dodatkowo mogę przesunąć startową bliżej kołowrotka. Tak się zastanawiam czy nie przenieść tego na dłuższe UL i zamiast z 20, startować z 25tki, taki trochę powrót do starej szkoły.

 

Pewnie zostanę wyśmiany ale co myślicie o stożku 25KL-16KL-10KT-7KT-5.5KT I 5KT ? Może to będzie to? Połączenie lotności z max wyciśnięciem mocy z blanku.

 

Będę wdzięczny każdemu kto znajdzie chwilkę na skrobnięcie pomocnego postu :)


Użytkownik gajosik edytował ten post 02 kwiecień 2016 - 19:01


#48 OFFLINE   siatkaz

siatkaz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 766 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Matyjasek

Napisano 02 kwiecień 2016 - 19:53

Paweł ja proponuję wstrzymać się ze zbrojeniem do "Lubelskiego Cierniczka".

Janusz może całkiem odwrócić Twój światopogląd :)


  • xyzzvpc i JanuszD lubią to

#49 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 02 kwiecień 2016 - 20:05

I ja będę teraz zbroil kolejny fx 862-2 , i teraz tak : Robiłem testy rzutowe... Ze startowej 20 leci zdecydowanie lepiej jak z 16. Chodzi mi o minimy matchowe. Ten blank moim zdaniem nie nadaje się do zbrojenia w ciężki Y lub Kr. Do niego tylko tytany lub PB. Mam już jednego fx862 od hard chrome M20 do W 4 i powiem tak: innego zbrojenia nie chcę. We wtorek przychodzi kolejny blank fx862 jako backup i zbroje go identycznie z tym że w tichy. Co do tunelu...W4 podginam lekko tak aby oddalić je nieco od blanku i uważam taki rodzaj zbrojenia za optymalny. Może się naraze bardziej obcykanym w rb kolegą,ale bzdurą jest to że nie ma różnicy w odległości rzutów między m20 a m16. Kiedyś i ja ta bzdurę powtorzylem po kimś za co teraz ubolewam. Po wielu testach już wiem swoje.M20 M10 M6 Lv5 L5 i do końca w4. Ew można by sprawdzić tunel z v4. Ale akurat tego testu nie przeprowadzalem

Użytkownik Wania Wstania edytował ten post 02 kwiecień 2016 - 20:28


#50 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 02 kwiecień 2016 - 21:45

Paweł ja proponuję wstrzymać się ze zbrojeniem do "Lubelskiego Cierniczka".

Janusz może całkiem odwrócić Twój światopogląd :)

 

Janusz już zmienił mój światopogląd :D Delfin będzie, i Delta będzie to już nieuniknione, ale na innym kijku. Najprawdopodobniej zagości na Matagi SuperTrout. Co chwilka zerkam na artykuł Janusza i czekam na prezentację na żywo na Lubelskim Cierniczku. Jednak FX862 jeszcze po bożemu wg starej szkoły :D

 

 

A co do KR będą tytanowe Torzite, wszak Phenix to zobowiązuje i inaczej się nie godzi :D A tak serio ja już świata poza Torzite nie widzę, zapożyczę się, o chlebie i wodzie będę żył ale na wędkach only Torzite :D nic innego nie chce. No chyba że chłopaki z Fuji opracują coś lżejszego i gładszego :)


  • JanuszD lubi to

#51 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 02 kwiecień 2016 - 23:03

Żyłka 0,18 , przynęta 1 g i FX862 od 25, nawet jeśli Torzite, w wydłużonym stożku + 5 KT do końca, hmm, Pawle pogadaj z Radkiem, albo lepiej pożycz od Radka 862 i żuć kilka razy. Wiele się wyjaśni.

Jak by do tematu nie podejść, 862 to nie armata, obciążony przelotkami nawet przy średnio dynamicznym wyrzucie jest już przeładowany. Nawet goły blank 862 przy bardzo dynamicznym wymachu da się przeładować. Na skróty, to raczej ślepa uliczka. Wydłużysz stożek i dasz większe ringi, mniej stłumisz żyłkę, bardziej przeciążysz blank. Chętniej będzie się wzbudzał.

Ten blank nie uzyska zbyt dużego przyspieszenia na szczytówce i nie naładuje w 1 g tyle energii żeby przy 0,18 coś sensownego zdziałać :( energia kinetyczna = 1/2 x masa x prędkość do kwadratu. Jeżeli przynęta jest lekka, to żeby miała wystarczającą energię, prędkość musi wrosnąć bardzo dużo, a szczytówka się nie rozpędzi bardziej jeżeli Ty mocniej machniesz. Bardziej przeładujesz kij i szczytówka niemal z taką samą prędkością wychyli się tylko dalej (kij głębiej naładowany, większa energia potencjalna). A to nie pomoże w wyrzucie. Szczytówka zrobi głębszy skłon, z większą dynamiką, więc bardziej "zatnie" linkę więc i przynętę :(

 

Obawiam się, że niestety nie ma uniwersalnego lekarstwa na wszystko. Przypon strzałowy i dobra plecionka?

Może faktycznie zaczekaj, to już za chwilę.

 

Edytka

Więc tak, TR60 będę miał, tylko jeszcze nie wiem czy dam Tobie do testów ugięcia. Ta baza ugięć na j.pl nie zawsze pomaga ;)


Użytkownik JanuszD edytował ten post 02 kwiecień 2016 - 23:12

  • xyzzvpc lubi to

#52 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 03 kwiecień 2016 - 00:02

Miałem w rękach parę FX862 w różnych zbrojeniach i w każdym czegoś mi brakowało... z ta 25 na starcie to takie szukanie Graala, może troszkę na siłę ale już tak mam ;) lubię pogrzebać patykiem w mrowisku ;)

 

Gdy łowie plecionkami Varivasa czy Sunline PE 0.3-0.6 to problemu nie ma nawet na tunelu opartym na 3.5KT. Jakieś 80% czasu łowię na PE 0.3 lub mono 0.12mm. Jednak trafiają mi się sytuacje nad wodą gdzie muszę zmienić szpulkę na mono 0.16mm, średnicę 0.18mm jestem w stanie zastąpić PE 0.6 nie brał bym wiec tej 0.18 jakoś specjalnie pod uwagę przy planowaniu spacingu.

 

Mam na kijku pstrągowym 1.8m 2-6lb secik Torzite 20H-10H-5.5H-4KB- i dalej tunel w 4KT plecioneczki PE 0.3-0.6 latają pięknie ale mono 0.165mm Sunline Siglon już dużo gorzej, może nie tyle o średnicę linki się rozchodzi co o jej sztywność, PE są dużo miększe, lepiej się układają w mniejszych średnicach ringów. Mam wrażenie że gdyby tunel był na 4.5KT lub 5KT mono latało by dużo lepiej. Zauważyłem że Japończycy niektóre wędki pstrągowe opisują jako dedykowane do nylonu/mono i tam rzeczywiście rozmiarówka przelotek jest większa.

 

Większa rozmiarówką nie tyle chciałem bardziej uruchomić blank co sprawić żeby sztywniejsze mono miało łatwiejszą drogę do przebycia.

 

No ale niestety coś kosztem czegoś. Tak jak Janusz piszesz, większe przelotki bardziej obciążony blank. I tak źle i tak niedobrze :D Muszę w tym jakiś zloty środek znaleźć.

 

A może kompromisem będzie 20H-10H-5.5H-4.5KB i dalej 4.5KT lub 20H-10H-7M-5.5L i reszta 4.5KT ? Chociaż kusi mnie mocno niskie KL 20KL-12KL-10KT-7KT-5.5KT-5KT- i reszta 4.5KT jeszcze takiego wariata na żadnej wędce nie miałem ;)


Użytkownik gajosik edytował ten post 03 kwiecień 2016 - 00:07


#53 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 03 kwiecień 2016 - 01:14

Domyślam się, że lubisz, chyba nawet bardzo  ;)

 

Wiem, że nie chciałeś bardziej uruchomić blanku, tylko spowodować mniejsze opory na większych ringach. Dlatego podkreślałem, że z jednej strony zmniejszysz opory, z drugiej przeładujesz blank.

 

Dla mnie jest oczywiste, że albo maksymalnie redukuje się opory zwiększając średnice pierścieni i daje lince swobodę, albo trzeba ją jak najszybciej zdławić przy udziale jak najmniejszej liczby przelotek i utrzymać w tym stanie. Czyli więcej małych przelotek. Żyłki są sztywne i mają pamięć, to trochę komplikuje.

 

Zwracałem uwagę na to, że FX862 nie zapewni dynamiki potrzebnej bardzo lekkim przynętom na tyle by latały na grubszych żyłkach. Trudno będzie ugrać coś w tym przypadku.


  • xyzzvpc lubi to

#54 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 03 kwiecień 2016 - 07:36

Zbroiłem ten blank w kilku wariantach i ostatecznie przynajmniej u mnie zostaje w PB minima od 16M do 3w.

Wcześniej był między innymi w Fuji tytan od 20Ydo 5L, nie odnotowałem różnic w odległościach ,przy żyłce 0,16 i plecionie x8 0,6PE.

Jak wspomniał Janusz D ,można zabędzic się w kozi róg większe przelotki=cięższy zestaw ,blank traci zdecydowanie dynamikę i nie gaśnie dośc szybko.

Jak kogoś stac ,to jest oczywiście Torzite .Przy zestawach 16H-3 kt różnica w wadze 1,5g nam korzyśc Fuji w stosunki do PB ,to nie drobnostka,szczególnie przy tego typu blankach ,to aż 30%.


  • xyzzvpc i JanuszD lubią to

#55 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 03 kwiecień 2016 - 07:59

Rafał pamiętasz jak wyglądał stożek w KR po 20H oparty na 4 przelotkach? Jak to leciało 20H-10H-7M czy 6M -5.5L- reszta KT. Nie mogę nigdzie znaleźć czy powinno być 7M czy 6M, wszędzie podane sety zaczynają się od 25 lub 16.



#56 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 03 kwiecień 2016 - 08:07

Pany, ktoś się orientuje jaka jest różnica wagowa miedzy setem PB od M20 a torzite od 20. Czy miniony nie wychodzą lżej?Chodzi mi o maksymalnie zbliżone ringi

Użytkownik Wania Wstania edytował ten post 03 kwiecień 2016 - 09:04


#57 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 03 kwiecień 2016 - 08:19

Gajosik, robiłem 2razy taki stożek i w tabelkach była 6tka, ale nie wychodziła osiowo, zmiana na 7mkę dawała pożądany efekt.

Załączone pliki


  • xyzzvpc lubi to

#58 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 03 kwiecień 2016 - 08:21

PB lżej nie wychodzą, największa różnica jest na przelotkach tunelowych między KT Torzite a L-ką PB. To czy startowa 20 będzie lżejsza czy nie i tak nie ma wpływu na dynamikę blanku, jedynie na balans całej konstrukcji więc miło będzie jeżeli startowa też będzie lżejsza.

 

Startową spokojnie można dać nawet SIC w stali będzie cięższa od PB a i tak blanku nie zamuli, ważne żeby tunel był najlżejszy jak się da bo to on decyduje o dynamice blanku.

 

 

@Apioo dzięki na to czekałem !!!! :) :) Przeglądałem 2015 ale za cholerkę nie mogłem znaleźć tych setów. Byłeś zadowolony z tego stożka, jak rzutowo w porównaniu do krótszego opartego na 3 przelotkach? Fuji twierdzi że przy 4 przelotkach w stożku linka przechodzi bardziej smoothly :)

 

Wania tutaj masz zestawienie http://jerkbait.pl/t...s-weight-chart/ @Fatso podał zestawienie dla HardChrome one ważą identycznie jak TiChy z tego co się orientuję i na podstawie tych które ważyłem w domu.

 

Tak więc 4L PB waży 0.082g a 5L 0.149g(waga dla porównania Torzite 5.5 T-KTTG waży 0.10g. To jest o 30% lżej w porównaniu do 5L PB, różnica bardzo duża szczególnie jak brać pod uwagę że można tyle zaoszczędzić na tunelu którego waga najbardziej wpływa na dynamikę blanku.  Idąc tym tropem mogę spokojnie zastosować tunel oparty na 5 T-KTTG bo i tak będzie lżejszy niż ten na 4L PB :)

 

Zeby zaostrzyć temat :) PB Minima XSV4XG 4 - 0,11g i XF4XG 4 - 0,12g ważone przez @Fatso na wadze w aptece :) czyli nieco są nieco cięższe niż podaje producent. Tym sposobem większe 5.5KT jest lżejsze od mniejszego 4L PB :)

 

Nie znam wagi jedynie 3W PB bo tylko ta można porównać do 4KT

 

4 T-KTTG waga 0.04g

 

Co ciekawe Torzite maja większa średnicę otworu, ceramiczny pierścień jest dużo cieńszy niż SIC, tam gdzie wcześniej stosowało się 4.5KT SIC stosuje się 4KT Torzite.

 

Kiedy porównywałem dynamikę mojego FX862 uzbrojonego w Torzite 20H-10H-5.5H-4KB-4KT do końca vs FX862 plus Minimy 4W lub 3W, mój był wyraźnie szybszy.

 

Podsumowując : dla mnie na dzień dzisiejszy istnieją tylko TORZITE nic innego się nie liczy :D :D bez względu na wyrzeczenia jakie trzeba ponieść ;)


Użytkownik gajosik edytował ten post 03 kwiecień 2016 - 09:17


#59 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 03 kwiecień 2016 - 08:26

Rafał pamiętasz jak wyglądał stożek w KR po 20H oparty na 4 przelotkach? Jak to leciało 20H-10H-7M czy 6M -5.5L- reszta KT. Nie mogę nigdzie znaleźć czy powinno być 7M czy 6M, wszędzie podane sety zaczynają się od 25 lub 16.

Nie podam Ci teraz jestem w robocie.Mam w domu jeden mocny badyl zbrojony w taki stożek i w zasadzie na nim się wzoruję.Generalnie stosowany do dośc mocnych wędek 15-20lb, głównie pod gumy.

Ale raczej 7M i dalej5,5L.

6M stosuję jako trzecią w stożku od 16H.

Choc moge się mylic


  • xyzzvpc lubi to

#60 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 03 kwiecień 2016 - 08:30

Z tym stozkiem na 4 przelotkach to już jest niezła jazda. 20h,10h,6m zostają ale teraz czasami pasuje 5.5kb a czasami 5.5L, zależy od blanku, grubości ścianek, zbieżności, itp.Katalogowe ustawienia Fuji nie funkcjonują i dlatego na twoim miejscu spróbowałbym z tymi dwoma przelotkami

Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 03 kwiecień 2016 - 08:41

  • xyzzvpc lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, spacing, phenix, przelotki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych