Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Jaki spacing i przelotki do CD 3,05 10 lb

tech-rb spacing cd przelotki

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2007 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 30 styczeń 2013 - 21:18

Lakier na omotkach był taki jakiś żelowy wszystkie zeszły bez lakieru z blanku i śladu.Kij zbrojony z dobre 10 lat temu jak nie więcej w FC.



#22 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6190 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 31 styczeń 2013 - 08:13

mam 2500 mniejsze w ultra lajcie to dla mnie nieporozumienie. Ostatnio ogladałem phenixa na 2,74 na starcie ubranego przez kawalca w tytana 20 a gośc krecił daiwą 3000 .... strasznie zmulone rzuty były na 0,14.

 

D3000 to kawał korby, ale – Panowie – nie dyskredytujmy 20-tek (ktoś mógłby odnieść takie wrażenie). W kijach L/ML o przeznaczeniu long range i długościach 8’6” – 10’, a w dodatku mających rzucać nielotami, rozpoczynanie 20-tką jest raczej ryzykowne, bo prawdopodobnie coś się jednak straci na zasięgu. Co innego krótsze konstrukcje, z założenia na mniejszą wodę, gdzie stożek musi być „szybki” – choćby z racji długości blanku. Tu można popuścić wodze fantazji i pokombinować.

 

Żeby nie było, że całkiem skręciłem w stronę schodzenia z rozmiarami: w z założenia dalekosiężnych konstrukcjach zaczynam od Y30 – i dobrze mi z tym :)



#23 ONLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 31 styczeń 2013 - 08:53

Jedno jest pewne: LV + kołnieżowa FST6 przy takim kijku to jakieś totalne nieporozumienie.

 

To chyba trzeba to Panom Matuszewskiemu, Ossowskiemu, Banachowskiemu powiedzieć.


  • Guzu lubi to

#24 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6190 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 31 styczeń 2013 - 09:42

Ironia :) ? Tak, czy nie, to odpowiem neutralnie: nie wiem, jak Panowie Ossowski i Banachowski, ale Irek promuje i sprzedaje K-concept aż miło. I bardzo dobrze. A tam - wiadomo: tip-top + cały tunel waży zapewne tyle, albo niewiele więcej niż tip-top 06 flanged. Lepsze jest wrogiem dobrego i w zbrojeniu kijów UL/L/ML nastąpił znaczny postęp. To, że Wojtek Fortuna zdobył złoto olimpijskie skacząc klasykiem, to nie znaczy, że PZN powinien zakazać skakania stylem V ;) 

 

BTW - ostatnio w kupię-sprzedam pojawia się mnóstwo fajnych wędzisk. Czasem mam ochotę coś wciągnąć, aż mnie ręka świerzbi. A nie robie tego tylko dlatego, że w 9 na 10 przypadków są "dziwacznie" uzbrojone (V-ki, SV-ki, topy flanged, długaśne foregripy, odwrócone uchwyty, etc.), i - jak mam się chrzanić z przezbrajaniem , to wolę uzbroić od zera - pod siebie.



#25 ONLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 31 styczeń 2013 - 09:56

To jest wędka sprzed min. 10 lat. Większość Krokusów i Anosów z tamtych lat jakie ma/miałem były tak zbrojone i hulają aż miło.

Nie ma co pisać o totalnym nieporozumieniu, tylko spojrzeć na sprawę z pkt. ówczesnych "trendów" i możliwości.



#26 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6190 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 31 styczeń 2013 - 10:07

Wyszło tak, jakbym oceniał kompetencje zbrojmistrza. A ja odnoszę się do obecnego standardu zbrojenia UL/L/ML, gdzie - jak juz pisałem - możliwości znacznie wzrosły w stosunku do okresu, o którym piszesz. Z drugiej strony, nie od dzisiaj wiadomo, że FC do niedawna zbroiło raczej konserwatywnie. 

 

A czy hulają, aż miło, to dla mnie kwestia mocno subiektywna. Ja wszystkie moje wędziska zbrojone kilka lat temu przezbroiłem i jest zdecydowanie ciekawiej :)



#27 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 31 styczeń 2013 - 10:15

Ironia :) ? Tak, czy nie, to odpowiem neutralnie: nie wiem, jak Panowie Ossowski i Banachowski, ale Irek promuje i sprzedaje K-concept aż miło. I bardzo dobrze. A tam - wiadomo: tip-top + cały tunel waży zapewne tyle, albo niewiele więcej niż tip-top 06 flanged. Lepsze jest wrogiem dobrego i w zbrojeniu kijów UL/L/ML nastąpił znaczny postęp. To, że Wojtek Fortuna zdobył złoto olimpijskie skacząc klasykiem, to nie znaczy, że PZN powinien zakazać skakania stylem V ;)

 

BTW - ostatnio w kupię-sprzedam pojawia się mnóstwo fajnych wędzisk. Czasem mam ochotę coś wciągnąć, aż mnie ręka świerzbi. A nie robie tego tylko dlatego, że w 9 na 10 przypadków są "dziwacznie" uzbrojone (V-ki, SV-ki, topy flanged, długaśne foregripy, odwrócone uchwyty, etc.), i - jak mam się chrzanić z przezbrajaniem , to wolę uzbroić od zera - pod si

 

 

Krzysiek jeśli piszesz o wczorajszym  wysypie cukierków w dziale S ,to też z jęzorem na brodzie zacząłem najpierw przeliczać dudki ,po czym troszkę później włączyły się kalkulacje. 

Kije piękne i z pewnością zbrojone w/g wtedy obowiązujących trędów,idących w parze z najwyższych lotów myślą techniczną.

Dzisiaj technologia pozwala na rozwinięcie skrzydeł, co wbrew pozorom wcale nie ułatwia ,odnalezienia się w tym mętliku.

:)



#28 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6190 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 31 styczeń 2013 - 10:54

Dokładnie tak. Już-już miałem rezerwować Talona i dwie armaty na morskich blankach muchowych. Ale jak zobaczyłem MN po całości, wejściowe V-ki, uchwyty upside-down, to ostygłem. Jestem za bardzo przywiązany do własnych koncepcji, żeby z czasem nie zaczęło mi to przeszkadzać. A na użeranie się z rozbrajaniem nie mam po prostu czasu... Lubię vintage, ale przy mojej nerwicy natręctw szlag by mnie trafiał.



#29 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2007 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 04 luty 2013 - 18:17

match 25 -12-8-6 reszta v6 taki rozkład jest najlepszy dla tego kija gdyż szczyt ma prawie 2 mm i tylko 6 na niego dobrałem. Ciekawe jest to że najszybsze zejście i dośc ciekawe pod krótkie kije to match 25-12-6  reszta v 6 + 5 ....



#30 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 04 luty 2013 - 22:35

Spróbuj jeśli jeszcze decyzja nie zapadła nowych tytanów z spiekiem slim dostępne są u Krzysztofa Zielińskiego.

Mam dwa różne kije o mocy 10 lb ubrane własnie w te przelotki i muszę powiedzieć (po kilku próbach z mocniejszymi blankami) te przelotki pasują właśnie do 10 lb blanków najlepiej!!! Cena w zależnosci od tego czy spiek zyrkonowy czy sic odpowiednio ok 300 lub 400 zł



#31 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2007 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 04 luty 2013 - 23:51

Ten Blank nie jest wart aż takich przelotek. Super kosy z niego nie da się zrobić.



#32 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 04 luty 2013 - 23:59

Ten Blank nie jest wart aż takich przelotek. Super kosy z niego nie da się zrobić.

 

Rekojesc tez wymieniales ?
Wstawilbys fotke jak patyk bedzie gotowy.

 

Pozdrawiam

 

Guzu



#33 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 05 luty 2013 - 00:05

Jak nie masz ciśnienia z terminem przeróbki kija ,to do miesiąca czasu będzie dostępna szersza oferta przelotek Phenixa.Ramki delikatniejsze od Fuji , bedą w tytanie z pierścieniem sic, oraz w stalowej kolor gunsmok sic i alconit .Dzisiaj przywiozłem od Łukasza komplet castingowy gunsmok  SIC ,tylko 20%droższe od Fuji alcont. Bardzo starannie wykonane ramki oraz ciekawe innowacyjne umieszczenie pierścienia (wygląda jakby lekko przesyniety w ramce ,ale jest go poprostu mniej ,w celu zmniejszenia wagi. Ramki Y ciut dłuższe od Y Fuji.  Sety Phenixa ponoć lżejsze od analogicznych Fuji.



#34 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2007 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 05 luty 2013 - 00:16

Kij już prawie uzbrojony. Miało być lekko  tanio i tak wyszło. Czeka mnie jeszcze testowanie jak leci z niego i jak będzie czuć pracę wabików. Kij jest pozornie szybki ale szczyt 1,9 mm nie jest demonem szybkości. Jedno jest pewne w starych przelotkach latał jak bat na krowy patrząc jak teraz gaśnie.

 

@Guzu czekam jeszcze na 2 przelotki. Rękojeści nie ruszałem. Jak go skończę na pewno wstawię fotki i napiszę co nieco.


Użytkownik Forecast edytował ten post 05 luty 2013 - 00:21


#35 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 05 luty 2013 - 00:25

Pamietam ten kij w starym zbrojeniu. Moze w sezonie bedzie mi dane zobaczyc go w nowej szacie :)

 

A tymczasem czekam na fotki

 

Pozdrawiam


Guzu



#36 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 05 luty 2013 - 00:27

No i gitara ,ja lubię minimy do tego rodzaju wędek. Komplecik V-ek czeka na podróżującą kolejną muchówkę do przeróbki ,pod klonki i jaśki.

Jak skończysz to pochwal się :)



#37 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2007 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 05 luty 2013 - 00:37

Ten Kij już przez tyle rak przeszedł i jest owiany taką legendą że strach nim łowić ;) Miałem go oskórować dla zbicia wagi ale chyba zbyt dużo to nie zmieniłoby.


Użytkownik Forecast edytował ten post 05 luty 2013 - 00:37


#38 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 05 luty 2013 - 00:57

Ten Kij już przez tyle rak przeszedł i jest owiany taką legendą że strach nim łowić ;) Miałem go oskórować dla zbicia wagi ale chyba zbyt dużo to nie zmieniłoby.

Nigdy nie byl moj - zapewniam :)



#39 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2007 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 05 luty 2013 - 12:47

Co do Minim przelotki jak najbardziej trafione leciutkie , mocne i tanie. Ramka match jest trochę delikatniejsza od ramki v ale obie są mocne. Spokojnie można zbroić kije do mocy H ekonomicznie i nie patrzeć na trendy. Żeby nie było tak kolorowo czasem trafia się w nich wada fabryczna powstała przy wywijaniu pierścienia dlatego kazdą trzeba dokładnie obejżeć po ringu i czy jest poprawnie nabity z wywinięciami po obu stronach nim zaczniemy montować je na kiju.

 

Co do kija jest to podobna konstrukcja jak batson 2,90 do 21 gr z rx 8. Ciut niższy moduł 10 lb i 3.05. W tym Cedeku nie ma stanów przejściowych. Przy małych wabikach jak moje będzie nieustępliwy szczyt nawet w silnym nurcie i to mnie cieszy bo bedę w koncu wszystko czuł. Przy większym oporze wchodzi z marszu cały w parabolę. Resztę sprawdzą ryby.


Użytkownik Forecast edytował ten post 05 luty 2013 - 17:49


#40 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2007 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 12 luty 2013 - 17:57

Dziś wyskoczyłem nad wodę z nowo ubranym patykiem. Pierwsze wrażenie to finezja rzutu podawania przynęt i dalsza odległość niż wcześniejszym kijem to było. Ładnie się ładuje od małego wymachu i momentalnie gaśnie. Następnie męczyłem go w kwestii czucia pracy przynęty i też jestem miło zaskoczony kij jest czulszy od mojego wysłużonego batsona. Ryb nie udało się oszukać gdyż miałem trochę do poustawiania wobków choć mam nadzieje że przyjdzie i na to pora. Poniżej kilka fotek. Dziś będzie trzeba polakierować omotki ;) i odstawić batsona w kąt.

 










  • Guzu lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, spacing, cd, przelotki