Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Wkra


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
623 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 13 kwiecień 2017 - 16:22

Chyba 2 lata temu miałem sytuację, że holując klenia na muchówkę odprowadził mi go drugi ok 10 cm większy (nie był to bolen, znam się na rybach, tym bardziej jak podpływają mi pod jajka :) ). Gdy zmierzyłem tego wyholowanego to okazało się, że ma 49 cm.... są tam na pewno potężne kleksy, większość to jednak 30-45 cm ale za to w dużych ilościach. Mój PB klenia, zdublowany, pochodzi z Wisły ale zdecydowanie to na wkrze złowiłem najwięcej ryb w przedziale 40-45 cm, czasami kilkanaście na wypad. Nad wisłą nie przypominam sobie tak dobrego kleniowego dnia, nawet w połowie :)


To już brzmi lepiej bo nawet jak ten drugi był 10cm większy to miałby 59cm. Sam mam klenie 58cm i takie ryby są realne do złowienia, ale te ponad 60, 70cm traktuję z przymrużeniem oka. Taki kleń pod 60 to duża ryba z grubym karczychem i w czystej wodzie może wyglądać na duzo więcej.

Użytkownik wujek edytował ten post 13 kwiecień 2017 - 16:23

  • czarnawoda68 lubi to

#182 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2198 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 13 kwiecień 2017 - 16:30

Mój wujek 2 lata temu złowił w kwietniu czy tam w maju takiego ponad 70. Widziałem zdjęcie.
Bzura, przystawka, także się trafiają.



#183 OFFLINE   Darek P

Darek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów

Napisano 13 kwiecień 2017 - 16:31

Zastanawiam się po co pisać o niewielkiej w sumie rzeczce,płynącej w okolicach 2 milionowej aglomeracji.
Wkra nie potrzebuje dodatkowej reklamy.Już o tej porze brzegi są dokładnie wydeptane i presja jest nieporównywalnie większa niż kilka lat temu. Ludzie jedzą klenie, jazie, bolenie. Okręg Ciechanowski próbuje zarybieniami pokryć straty jakie co roku powodują wędkarze ale to syzyfowa praca.Przybywa ryb wpisanych do rejestru ale w wodzie niestety więcej nie zostaje.Im dalej od Warszawy tym jest z rybami lepiej ale dochodzi jeszcze problem wyrastających jak grzyby po deszczu przystani kajakowych.Po sezonie dno rzeki na najbardziej uczęszczanych odcinkach przypomina bulwary wiślane po sobotniej nocy.Puszki i butelki wszędzie.
Jeśli chcecie zrobić coś pozytywnego dla Wkry,nie piszcie peanów bo rzece nie pomoże tylko przyjedźcie pomóc przy zarybieniu.Może wtedy poczujecie się chociaż trochę współodpowiedzialni za Nią.

#184 OFFLINE   mares

mares

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 13 kwiecień 2017 - 19:22

Popieram

#185 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2198 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 13 kwiecień 2017 - 19:51

Hej, w ten sposób powinniśmy przestać pisać o większości rzek poprzestajac na 5 największych. Nikt przecież nie wymienia tajnych miejscowek, tylko rozmowa jest prowadzona na wysokim stopniu ogólności. A że czym dalej, tym większa szansa, to chyba nie jest tajemnicą. Tak jest na każdej rzece.

#186 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 13 kwiecień 2017 - 22:02

Dokładnie, Wkra nie ma jakiś charakterystycznych miejscówek, jest w miarę równa i ryba może być wszędzie i nigdzie i trzeba na nią pojeździć trochę żeby coś łowić. U mnie pewnie będzie tak że jak sezon się rozkręci to będą grane inne klimaty bo jak mam wybór łazić lub pływać to wolę pływać. Już się nałaziłem po krzaczorach i chyba mi się nie chce. Na Wkrę jeździłem zawsze wczesną wiosną żeby skrócić czas wędkarskiej bezczynności, ale tak naprawdę to już chyba nie moje klimaty, więc jak zwykle w maju ucieknę na inne rzeki. No chyba że Wisła wyleje w czerwcu :).


  • malcz i korol lubią to

#187 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1648 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 17 kwiecień 2017 - 18:31

Trzeba  być nad wodą często , przy różnym stanie wody , przy różnej temperaturze , być  często to może da .  Z doskoku jak wszędzie raczej trudno . Ja tam bywam po to by odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku i pobyć sam ;) .Nigdy nie miałem wielu brań i co z tego jak przez parę godzin odpoczywam.

A dzisiaj dała :P

Załączony plik  20170417_124321 (1280x960).jpg   103,77 KB   27 Ilość pobrań

Załączony plik  20170417_124329 (1280x960).jpg   96,04 KB   28 Ilość pobrań

Załączony plik  20170417_111715 (1280x960).jpg   138,52 KB   28 Ilość pobrań

Załączony plik  20170417_111810 (1280x960).jpg   109,1 KB   28 Ilość pobrań

 



#188 OFFLINE   FanAtyk

FanAtyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Przemek

Napisano 18 kwiecień 2017 - 11:36

Piękny jasio, gratulacje. Ja nie mam cierpliwości do Wkry, podpisuję się pod tym że nad wodą trzeba być bardzo często. Przy moim jeżdżeniu na ryby to byłbym może ze dwa razy w roku i w dodatku ekstra płatne (o godzinie jazdy w jedną stronę nie wspominam) więc już drugi sezon sobie odpuściłem tę urokliwą rzeczkę.


  • jacekp29 lubi to

#189 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 19 kwiecień 2017 - 11:16

Piękny jasio, gratulacje. Ja nie mam cierpliwości do Wkry, podpisuję się pod tym że nad wodą trzeba być bardzo często. Przy moim jeżdżeniu na ryby to byłbym może ze dwa razy w roku i w dodatku ekstra płatne (o godzinie jazdy w jedną stronę nie wspominam) więc już drugi sezon sobie odpuściłem tę urokliwą rzeczkę.

Jest to na pewno bardziej uciążliwe niż podjechać nad Wisłę...ale czasem mam tak dosyć fochów Królowej wobec mojej osoby że z 5godzinnej sesji, robię 3godzinną sesję nad Wkrą +2h na dojazd - czasami warto, aby naładować akumulatory. Generalnie nie ma co jednak porównywać...

 

Jestem bardzo ciekawy wyników w sobotę na zawodach - pogoda ma być bardzo niekorzystna.


Użytkownik malcz edytował ten post 19 kwiecień 2017 - 11:16

  • adamek i Pisarz.......ewski Piotr lubią to

#190 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1648 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 19 kwiecień 2017 - 11:29

Moim zdaniem będą takie jak zwykle. Tyle ludzi wędka przy wdedce to na tak małej rzece wyniki przypadkowe. Obym się mylił 😐.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

#191 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 19 kwiecień 2017 - 11:40

Szału bym się nie spodziewał, nawet patrząc po tym co się za oknem dzieje.



#192 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 19 kwiecień 2017 - 12:07

Moim zdaniem będą takie jak zwykle. Tyle ludzi wędka przy wdedce to na tak małej rzece wyniki przypadkowe. Obym się mylił .

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Też tak myślę, pojedynczy kleń +/- 50 zrobi wynik. Wątpię aby ktoś złowił np. 3 ryby 40+



#193 OFFLINE   RedJin

RedJin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • Lokalizacja07-300 Bug, Narew
  • Imię:Piotr

Napisano 19 kwiecień 2017 - 17:28

Napalałem się na tego Klenia Wkry, ale spozniłem się z zapisem, lista już była zamknieta. Podoba mi się podejście i organizacja. Jedyny minus wg mnie to pozwolenie na jazde autem. Straszna faworyzacja miejscowych.

Wysłane z Tapa

#194 OFFLINE   olo86

olo86

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjabrzegi mazowieckich rzek..
  • Imię:Olaf

Napisano 19 kwiecień 2017 - 18:48

Jest to na pewno bardziej uciążliwe niż podjechać nad Wisłę...ale czasem mam tak dosyć fochów Królowej wobec mojej osoby że z 5godzinnej sesji, robię 3godzinną sesję nad Wkrą +2h na dojazd - czasami warto, aby naładować akumulatory. Generalnie nie ma co jednak porównywać...

 

Jestem bardzo ciekawy wyników w sobotę na zawodach - pogoda ma być bardzo niekorzystna.

W niedzielę a nie w sobotę :)

Będę, obiecuję - zdam relację :)



#195 OFFLINE   beton007

beton007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 19 kwiecień 2017 - 21:03

Napalałem się na tego Klenia Wkry, ale spozniłem się z zapisem, lista już była zamknieta. Podoba mi się podejście i organizacja. Jedyny minus wg mnie to pozwolenie na jazde autem. Straszna faworyzacja miejscowych.

Wysłane z Tapa

Też będę tam w niedziele. Co do pozwolenia na dojazd i brak sektorów to fakt, miejscowi powinni pozamiatać :-)



#196 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Napisano 20 kwiecień 2017 - 04:16

Będę w sobotę i niedzielę.Pogoda nie napawa optymizmem,ale taki już żywot wędkarza.

#197 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1648 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 23 kwiecień 2017 - 12:50

Pogoda słaba ale rzeka śliczna 061008da562fe4868e1864c50445032b.jpg6ae6114051af71e5524656455abc5970.jpg

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

#198 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 23 kwiecień 2017 - 12:55

Ciekaw jestem  wyników  z dzisiejszych zmagań na Wkrze :)



#199 OFFLINE   RedJin

RedJin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • Lokalizacja07-300 Bug, Narew
  • Imię:Piotr

Napisano 23 kwiecień 2017 - 15:15

Ja także. Na fb jest fota przypadkiem trafionego ładnego bolka.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

#200 OFFLINE   olo86

olo86

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjabrzegi mazowieckich rzek..
  • Imię:Olaf

Napisano 23 kwiecień 2017 - 18:49

Jesteście ciekawi, to krótko opowiem - z tego co wiem, 14 osób miało klenia lub jazia (przynajmniej jednego)do tego parę osób z okoniami.

Zwycięzca zgłosił 3 klenie (30-35cm), drugie miejsce dał klusek 49 cm, trzecie miejsce dwa klenie i jaź.

największy jaź 42 cm, największy okoń 34.

Generalnie warunk ekstremalne - słońce i silny wiatr, za chwilę śnieg, potem znowu lampa,deszcz i tak na zmianę...

 

z ciekawostek - zwycięzca był nad Wkrą pierwszy raz, a oprócz 3 punktowanych kleni, miał 5 poniżej 30 cm.

:)


Użytkownik olo86 edytował ten post 23 kwiecień 2017 - 18:49





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych