Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędkarz w samolocie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
197 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 14 styczeń 2014 - 21:29

Albo taki travel jak mój ;)

 

DSCF0263.jpg

DSCF0272.jpg

 

Nie jest to szczyt wędkarskich marzeń, ale ;) Jakby się uparł, to do kieszeni cargo w bojówkach wejdzie ;)

Można jeszcze mniejszy kręciołek zarzucić niż 1500 :P

:lol:



#82 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 styczeń 2014 - 21:52

Teleskopy to są dobre, ale do okularów :P hehe



#83 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 14 styczeń 2014 - 21:52

Guzu i Kuba prawdę piszą. To, że komuś się udało, to nie znaczy, że Ty przewieziesz.

Parę lat temu woziliśmy tuby z wędkami o długości 1,7 metra bez żadnych opłat, nawet nie doliczali wagi do bagażu głównego, transatlantykami też. :)  W tamtym roku debil we Frankfurcie chciał policzyć 650 Euro za trzy tuby związane razem, dodam że w jedną stronę. Po odpowiednio głośnej awanturze i zablokowaniu stanowiska przeliczył, że 90 wystarczy, palant. :angry: Kiedyś zawsze miałem młynki z linkami i zapasowymi szpulami w podręcznym, przed rokiem chcieli mi wywalić kołowrotek bez szpulki, jakoś użebrałem. :wacko: Dziś przechodzą wyłącznie rozbrojone woblery, nawet do wahadeł bez kotwic czepiają się.

Jeśli często latasz do siostry, to posłuchaj Guzu, dobrze radzi. Jeśli latasz okazjonalnie, to pakuj travele w tubę i do bagażu głównego razem z młynkami, wszystkimi przynętami i linkami. Dorzuć do tego flaszkę i kiełbachę, a siostra z przyjaciółmi ucieszą się.  :P



#84 OFFLINE   Pele76

Pele76

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaEire
  • Imię:Grześ

Napisano 14 styczeń 2014 - 22:00

Teleskopy to są dobre, ale do okularów :P hehe

Tak mówią... ale jak łażę po irlandzkiej ziemi z wykrywaczem metalu czy aparatem fotograficznym, to wrzucam sobie "okularową" wędkę do plecaka i jak trafię na jakiś strumyk, to krew się nie gotuje, bo fajna woda, a nie ma czym rzucić ;)
 



#85 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 styczeń 2014 - 22:10

Ty to widzę prawdziwy Johnny Rambo jesteś :D kosy maczety wykrywacz metali zamiast woderów to pewnie OP1  :lol:



#86 OFFLINE   Pele76

Pele76

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaEire
  • Imię:Grześ

Napisano 14 styczeń 2014 - 22:14

Rambo uczył się ode mnie, a Norris nas podglądał ;)

OP1 miałem ostatnio na sobie hmmm w 2001 ;)

Teraz noszę model troszeczkę wyższy niż OP1...



#87 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 14 styczeń 2014 - 22:18

OP3?  :P



#88 OFFLINE   Pele76

Pele76

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaEire
  • Imię:Grześ

Napisano 14 styczeń 2014 - 22:25

OP G4Z :P



#89 OFFLINE   Mari

Mari

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów

Napisano 14 styczeń 2014 - 22:55

Przynety wozi sie bez hakow/kotwic/glowek.

Kolowrotki bez linek na szpulach.

Wedki w bagazu nadawanym.

Nie sluchaj historii o tym, ze komus sie raz kiedys udalo. To wyjatki potwierdzajace regule co wolno a czego nie wolno.

Plecionki zamow sobie z USA do IRE nowe, przyjda, poczekaja. Jak raz polowisz w IRE to bedziesz chcial tam wrocic. Wtedy znow poczekaja.

Z czasem kupisz zapasowa szpule i po prostu wezmiesz kolowrotek bez szpuli, ktora zostanie w IRE i bedzie czekac.

Wedkuje w dwoch krajach miedzy, ktorymi przemieszczam sie zdecydowanie najczesciej droga lotnicza (Polska i Hiszpania) od 2005 roku...

Muchowe kołowrotki zawsze wożę w podręcznym bagażu, z linkami. Nie raz, nie dwa, latam sporo. Gdyby chcieli mi wywalić będę się kłócił do upadłego. Na przejściu granicznym zawsze jest spis, również obrazkowy, przedmiotów, których na pokład zabrać nie wolno. Wywalili mi (zawsze przypadkowo zapomniane): woblery z kotwicami, chociaż udało się przełożyć je do głównego, ale ciężko było, szczypce do uwalniania i ciecia metalu oraz (o zgrozo) piersiówkę 200 gramów. Przy tym co straciłem nawet nie dyskutowałem. Mieli rację.



#90 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 14 styczeń 2014 - 23:55

Oj Mario, nie zawsze udaje się, a nerwów szkoda.  :(



#91 OFFLINE   Martin77

Martin77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Legionowo

Napisano 23 styczeń 2014 - 09:52

Panowie,

 

nie wiem gdzie umieścić nurtujące mnie pytanie więc wrzucam tutaj.

 

Wybieram się samolotem (PLL LOT) na ryby do Szwecji. Zamierzam nabyć jakąś tubę i przewieźć dwa spiningi. I tu moje pytanie - czy komuś z Was zdarzyło się, że przy takim transporcie musiał dopłacać na lotnisku za taki nietypowy "bagaż"? Pytam, bo w regulaminie LOTowskim przeczytałem, że na średnich dystansach, za transport wędzisk liczą sobie 200zł (?) Zaznaczę jeszcze, że zamierzam wziąć jedną dużą sztukę bagażu, tubę i podręczny.

Tylko raz leciałem z wedkami i wtedy wiozłem je w pokrowcu wędkarskim. To było 10 lat temu. Z tego co pamiętam, to nic nie dopłacałem.

 

Jak to wygląda obecnie?

 

Z góry bardzo dziękuję za informacje. Odwdzięczę się spostrzeżeniami z pobytu :)

 

Marcin



#92 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 23 styczeń 2014 - 10:04

Niestety złe wieści mam dla Ciebie, zapłacisz. Już praktycznie wszystkie linie lotnicze każą sobie dopłacać za bagaż nadwymiarowy. Ile? Bywa różnie. Pogrzebać trzeba w regulaminach linii, którą lecisz. Skończyły się dobre czasy dla wędkarzy.

Trzeba zakupić travele, zapakować w rurę z marketu i zapakować do głównego.

 

Gdzieś podobny wątek już był, poszukaj.

 

Bartek



#93 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 23 styczeń 2014 - 10:07

pomyśl o wysłaniu kijków pocztą w docelowe miejsce ;) przesyłki nie są tragicznie drogie, sporo rzeczy wysyłałem do Szwecji.


Użytkownik Qowax001 edytował ten post 23 styczeń 2014 - 10:34


#94 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 23 styczeń 2014 - 11:26

Niedawno był temat o tym, jeden z naszych kolegów słono zapłacił, chyba wlasnie w locie...



#95 OFFLINE   Martin77

Martin77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Legionowo

Napisano 23 styczeń 2014 - 18:03

Panowie, a czy ktoś nadawal moze jakoś ostatnio wędki kurierem do Sverige? Jak z kosztami? Jaką firmę byście polecali? Założyłem nowy wątek, ale właśnie dokopałem się do tego... Z góry dziękuję za info!

#96 OFFLINE   aigle

aigle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomek

Napisano 23 styczeń 2014 - 18:57

Panowie, a czy ktoś nadawal moze jakoś ostatnio wędki kurierem do Sverige? Jak z kosztami? Jaką firmę byście polecali? Założyłem nowy wątek, ale właśnie dokopałem się do tego... Z góry dziękuję za info!

 ... własnie planuje wypad  na trocie do SE.http://cennik.poczta...a_pocztowa.html



#97 OFFLINE   Granturismo

Granturismo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaBeskid Mały
  • Imię:Grzesiek

Napisano 21 luty 2014 - 18:48

Panowie, a czy ktoś nadawal moze jakoś ostatnio wędki kurierem do Sverige? Jak z kosztami? Jaką firmę byście polecali? Założyłem nowy wątek, ale właśnie dokopałem się do tego... Z góry dziękuję za info!

Przesyłka kurierska DPD do 10kg - 13,95€ + 23%VAT + 10% opłata paliwowa, razem niespełna 80zł. Przesyłka do 31,5kg 16,20€ + opłaty.



#98 OFFLINE   giaur27

giaur27

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mariusz

Napisano 22 luty 2014 - 17:40

Którą firmę polecacie na przesyłki do Norwegii- oczywista oczywistość CCC B)



#99 OFFLINE   Granturismo

Granturismo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaBeskid Mały
  • Imię:Grzesiek

Napisano 22 luty 2014 - 19:33

Niestety wysyłki do Norwegii wychodzą stosunkowo drogo za sprawą dopłat do odprawy celnej. Do dość skomplikowane i czasochłonne. Z doświadczenia wiem, że do tego kraju lepiej wysyłać paczki za pośrednictwem Poczty Polskiej.



#100 OFFLINE   aigle

aigle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomek

Napisano 26 luty 2014 - 12:17

Przesyłka kurierska DPD do 10kg - 13,95€ + 23%VAT + 10% opłata paliwowa, razem niespełna 80zł. Przesyłka do 31,5kg 16,20€ + opłaty.

Dokładnie tak jak piszesz... nie polecam korzystać z innych firm kurierskich które reklamują się jako najtańsze na rynku. Przekonałem się że są droższe o 20 procent a i tak korzystają z DPD. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych