Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędkarz w samolocie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
197 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 24 marzec 2014 - 19:15

podepnę tutaj...

Jakie macie doświadczenia z kamizelką pneumatyczną w samolocie?

Kamizelki posiadają nabój z CO2... zakładam, że w podręcznym nie przejdzie, w głównym?


  • KrystianS lubi to

#102 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 25 marzec 2014 - 15:20

Przykro mi, ale nabój nie poleci ani w podręcznym, ani w głównym. W przepisach ogólnych IATA jest zakaz, chyba że nadasz specjalnym bagażem, jako towar niebezpieczny, podobnie jak broń i amunicję. 

Jeśli chcesz takową kamizelkę zabrać, to nabój musisz zakupić na miejscu i tam go pozostawić.  :(



#103 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 26 marzec 2014 - 20:01

Hmmm, tak właśnie myślałem, dzięki za informację, coś wymyślę...



#104 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3415 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 31 marzec 2014 - 23:41

nie czytalem calego watku ja osobiscie probowalem :

 

bagaz podreczny:

 

1 kolowrotka mi niegdy nie wzieli, ale na wszelki wypadek szpulki z linka / multiki ida do glownego. (lecialem 2 razy z kolowrotkami z plecionka w podrecznym nigdy nikt nie sapal a mialem kolowrotki klasy 7000 z nawinietymi kilkuset m linki )

2 przynety bez hakow/kotwic spoko

3 ciezarki olowiane mozna zawiesic jak breloczek z kluczami - nikt nie  sapie a mozna dobre 500g zaoszczedzic w bagazu ;)

4 akumulator do echa 4 razy lecialem (2 razy z 7ah bez problemow) 3 razy z 16ah  byla zadyma mimo, ze mozna (bateria typu "suchego") w koncu stracilem ja w barcelonie (celnicy przestali mowic po angielsku jak sie okazalo, ze cos niecos wiem o przepisach i poszla do smieci...)

sugeruje wydrukowac stosowne przepisy w stosownych jezykach + instrukcje do aku jak ktos chce sie poklucic i ew nauczyc sie kilka slow na krzyz jak obcy kraj ;) i i tak przygotowac sie na strate aku za ktoryms razem.

5 jak nie jestes wybredny i masz chwile czasu i dostepne sklepy wedkarskie zamiast placic za transport "sprzetu sportowego" lepiej kupic wedke na miejscu (znaczy transport wedki w 2 strony jesli nie jest travelem to 200 euro - jak trzeba 1 wedke to cos w miare przyzwoitego kupisz za 1/2 a moze i mniejsza czesc tej kwoty.

oczywiscie jesli nie latasz czesto w rozne miejsca. sporo wedkuje a nie mam wedek wartych placenia 100 czy 200 euro za sam transport...

6 z elektronika (od echosond po wzmacniacze audio) nigdy nie mialem problemow.

7 ciekawa opcja to zalozenie na czas podrozy kamizelki wedkarskiej i wypchanie jej stuffem (dozwolonym) tez mozna pare kg zaoszczedzic (Bigos tak latal bodaj).

 

bagaz glowny

 

jak kupisz plecak ze stelarzem i "kominem" mozna wsadzic duza wedke do srodka i idzie jako "nadwymiarowy bagaz" bez doplat (2 razy lecialem z dwuskladem 2.4m i 2 razy z dwuskladem 1.8m (raz poszedl jako zwykly raz jako nadwymiarowy) wszystkie razy na trasie irl>hiszp nigdy nikt slowa nie powiedzial.

mozna tez kupic sportowego "jamnika", ktory ma przewidziany "komin" do przechowywania chyba rakiety tenisowej czy innego basebola;) - mam taka torbe reeboka, ktora ma po rozlozeniu ponad metr dlugosci a wazy 800g! (duzo popularnych toreb na kolkach wazy powyzej 3kg przy limicie typu 15kg to jest spora oszczednosc).

pudlo z przynetami w glownym zawsze owijam ciuchami i folia przezroczysta z wierzchu, wedki staram sie wsadzic do tuby przynajmniej na koncach. i tez owijam ciuchami i folia. ale sugeruje dokladnie przeczytac przepisy przewozowe (max dlugosc bagazu - ja zawsze bylem przygotowany wyjac wedki z torby i polamac na kolanie wiec przepisow nie sprawdzalem i poszlo gladko 4 z 4 razy ;)

torbe zawsze staram sie owinac stretchem po spakowaniu by nic nie latalo + szpule w kilku parach skarpetek etc ;) (ciuchy i tak biore ze soba a oszczedzam na wadze pokrowcow) bo jak wsadzisz do luzno upchanej torby aku do echa wazacy 4kg i pudelko z przynetami.wedka to mozesz sie zdziwic przy otwieraniu torby ;/

 

jesli pogoda pozwala sugeruje ubrac najciezsze z zabieranych ciuchow (nawet jak sie nie mieszcza w bagazu to nikt mi nigdy nie zrobil zadymy o kurtke/bluze zawiazana rekawami w pasie a nieraz mam w niej sporo szpeja po kieszeniach) to samo z wypchanymi kieszeniami w spodniach "wojskowych"). - zawsze mi sie jakas butelka przykleji do reki na bezclowce a jak bagaz dopchany na maxa sa problemy z pakowaniem a ryan air potrafi sprawdzac wielkosc torby przy uzyciu tekturowego pudla (jak bagaz nie wejdzie do srodka luzno jest zadyma) albo losowo wazyc torby tuz przed wejsciem do samolotu. a taka ciepla kurtka + buty i nieodpowiednia torba to moze byc blisko do 1/4 limitu bagazu...

 

powyzsze testowane osobiscie na kilkudziesieciu lotach hiszpania/szwajcaria/irlandia/polska/niemcy/holandia/uk

 

ps kiedys jak latal "sky europe" to byly czasy brak limitu wagi podrecznego i mozna bylo laptopa miec w osobnej torbie bez doplat + zakupy z bezclowki w reklamowce moj rekord toprzelot z bagazem okolo 100kg -  bagaz sportowy 50 kg+ (3 rowery z narzedzia i ciuchami spakowane do specjalnej torby na kolkach) + bagaz glowny 20 kg + dobre 20 kg w podrecznym. ale to se ne wraci ;/


  • Muskie, Piotrek Milupa i giaur27 lubią to

#105 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3415 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 31 marzec 2014 - 23:44

Przykro mi, ale nabój nie poleci ani w podręcznym, ani w głównym. W przepisach ogólnych IATA jest zakaz, chyba że nadasz specjalnym bagażem, jako towar niebezpieczny, podobnie jak broń i amunicję. 

Jeśli chcesz takową kamizelkę zabrać, to nabój musisz zakupić na miejscu i tam go pozostawić.  :(

lecialem z kamizelka pneumatyczna 8 razy (6irl>hiszp 2irl>pl) nikt nigdy nie powiedzial slowa (sam nigdzie nie zglaszalem) a domyslam sie, ze sprawdzaja bagaze bo kumplowi kiedys zrobili zadyme o rum i spirytus co mialy za duzo % (bodaj 70% jest max nawet w glownym).



#106 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 01 kwiecień 2014 - 21:18

Mnie w ubiegłym roku wyrzucili buteleczkę benzyny z głównego i przetestowali Zippo, czy jest sucha. Teraz, w marcu, wyrzucili mi z głównego dwie gazowe zapalniczki. Co ciekawsze, w kieszeni kurtki, w której przechodziłem przez bramki i wsiadałem do samolotu, miałem 2 zapalniczki, nikomu nie przeszkadzało. Z moich doświadczeń (kilkadziesiąt lotów europejskich i transatlantyckich) wynika, że najbardziej rygorystyczni "sprawdzacze" są na lotnisku we Frankfurcie. 

Też wiele lat woziłem młynki w podręcznym, ale po paru awanturach dałem sobie spokój. Jeśli chodzi o nabój do kamizelki, to na dwoje babka wróżyła. Generalnie jest to zabronione i już. 



#107 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3415 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 01 kwiecień 2014 - 21:20

hmm ciekawe z zapalniczkami. zawsze wioze ze soba kilka sztuk gazowych w zyciu nikt slowa nie powiedzial (inna sprawa, ze zawsze je mam w kieszeniach/podrecznym).



#108 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 898 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 04 kwiecień 2014 - 19:05

Witam

 

Chcę kupić jakąś dużą walizkę do samolotu, później ma być używana również jako podróżna w autokarach. Wybór w sklepach jest spory, ceny zróżnicowane od 100 do 2000... moje doświadczenie z lotami jest znikome, ale widziałem już cieknący alkohol, czy połamane walizki...Chciałbym tego uniknąć. 

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie ? Jakich firm lepiej unikać ,  a jakie warto sprawdzić ? Lepiej wybrać walizki sztywne , czy materiałowe?  Co myślicie o firmach puccini i witchen ? Na pewno najlepiej byłoby kupić SAMSONITE, ale ceny są jak dla mnie zaporowe.

 

Pozdrawiam i czekam na wskazówki ;)


Użytkownik dekosz edytował ten post 04 kwiecień 2014 - 19:07


#109 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 04 kwiecień 2014 - 19:10

Jak drogie to Puccini, jak średnie a dobre to Conin , te dwie firmy polecam z czystym sumieniem dzisiaj rano nawet w jednej nadawalem części do samochodu autokarem do francji :D

#110 OFFLINE   Mari

Mari

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów

Napisano 04 kwiecień 2014 - 21:07

Do samolotu, niewędkarskie, to poliwęglan. Firma, moim zdaniem ma mniejsze znaczenie.



#111 OFFLINE   pickok

pickok

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 07 kwiecień 2014 - 18:34

Ja często latalem tanimi liniami i moja opinia jest taka że szkoda wydawać dużo kasy na torbę bo oni tym rzucają i Bóg wie co robią. A do wozenia majtek i skarpetek ;)) używałem torby za chyba 100 zł z marketu. Ważne żeby miała kółeczka ;))

#112 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 898 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 07 kwiecień 2014 - 19:38

A jak z przewiezieniem alkoholu w tych tanich materiałowych ?Obawiam się, że  będę mógł spijać z dna walizki...



#113 ONLINE   bartolo

bartolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 kwiecień 2014 - 20:07

Bagażowi walizkami rzucają niezależnie czy linia jest tania czy to narodowy przewoźnik, bowiem z daną linią nie mają nic wspólnego.

Zatrudniani są przez firmy, z którymi dana linia podpisuje umowę na obsługę...

 

Co do walizek materiałowych, to przewożenia alkoholu w nich na pewno bym nie polecał.

 

Kup sztywną nie uginającą się łatwo pod naciskiem dłoni jeśli chcesz przewozić rzeczy wartościowe, które mogą ulec zniszczeniu (bądź alkohol  :P ).

Co do firmy to ma mniejsze znaczenie, wg mnie szkoda kasy na jakieś super wynalazki. Przy częstych podróżach po dwóch, trzech latach i tak będziesz zmuszony kupić coś nowego. To już nie ta jakość co kiedyś...

W mojej firmie używamy zarówno Samsonite (sztywne, modelu niestety nie pamiętam, ale nie do zdarcia) model z przed 15 lat, jak i Wittchen (materiałowe).

W Wittchenie na rączkę nie narzekam (pomimo przeciążania walizki), na kółka też, ale np. jakość materiału już pozostawia co nieco do życzenia.

Poprzecierał się na rogach po dwóch latach użytkowania. Walizka kupiona na jakieś wyprzedaży za 300 PLN.

Podobna do tej:

 

https://www.sklep.wi...kolkach-24.html



#114 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 08 kwiecień 2014 - 14:57

A jak z przewiezieniem alkoholu w tych tanich materiałowych ?Obawiam się, że  będę mógł spijać z dna walizki...

To bardziej zależy od tego jak go opakujesz w środku niż od samej walizki. Butelki są wytrzymałe na zgniatanie, wrażliwe na uderzenia. Jeśli będą dobrze owinięte miękkim to nawet jak bagaż spadnie ze skrzyni i samochód po materiałowej walizce przejedzie, nic im się nie stanie (chyba że butelki byle jakie), a jak będą rzucone luzem do pancernej skrzyni parę potrząśnięć i jest koktajl.


  • Friko lubi to

#115 OFFLINE   bart

bart

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów

Napisano 08 kwiecień 2014 - 15:50

Pracuje akurat w branzy galanteryjnej i zajmuje sie jej sprzedaza i z czystym sumieniem moge polecic walizki Airtex  lub YEARZ.Stosunek ceny do jakosci produktu jest bardzo zadowalajacy.Co prawda chinol lecz towar produkawany na wymagajacy rynek Francji.

Oczywiscie sa rowniez inne lecz jakosciowo zblizone wiec po co przeplacac.

Na lotnisku i tak niedbaja o nasze bagaze,wiec nawet najlepsze (czyt.najdrozsze) walizy czesto zawodza.

Pozatym ja zawsze polecam moim klijentom ubezpieczyc walizke przed lotem,drobna suma a w kilku przypadkach ubezpieczenie sie przydalo zwrot kosztow plus zawsze jaks nadwyzka(i mniejszy stres ze trzeba sie przepakowac na lotnisku w reklamowki :D ).



#116 OFFLINE   Granturismo

Granturismo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaBeskid Mały
  • Imię:Grzesiek

Napisano 21 październik 2015 - 13:08

Wracając do istoty rzeczy, czyli przewozu wędek w samolocie...

Od dłuższego czasu w zimowych miesiącach latam do ciepłych krajów (Kanary, Cypr, Afryka, itp). Zawsze zabieram ze sobą wędkę i skrzynkę z przynętami. Zgodnie z przepisami IATA suma długości boków (długość+szerokość+wysokość) bagażu rejestrowanego nie może przekroczyć 158cm. Jeśli więc zabieram tubę o wymiarach 146+6+6  to linia traktuje to jako bagaż rejestrowany i zabiera bez dodatkowej opłaty. Do takiej tuby mieszczę standardową dwuczęściową wędkę 2,75m. Pozostałe rzeczy, tj ciuchy, skrzynka wędkarska, sprzęt biwakowy, itp pakuję do drugiej walizki, którą najczęściej zabiera moja żona. Jeśli mamy problem ze spakowaniem się w jedną walizkę (co raczej się nie zdarza), zabieramy torby, plecaki lub walizki kabinowe w ramach bagażu podręcznego. Tam można upchnąć np ciuchy, śpiwory czy maty samopompujące.  Każdemu z nas przysługuje po jednej sztuce bagażu rejestrowanego i po jednej bagażu podręcznego. Zatem jedną sztuką bagażu rejestrowanego jest tuba z wędką, drugą zaś walizka. Takie rozwiązanie jednak ma sens, gdy leci się z drugą osobą, np żoną. Jeśli leci się w pojedynkę i nie ma możliwości zapakowania się do jednej walizki we dwójkę, to niestety rezygnuję z tuby na rzecz normalnej walizki i travela.

 

Na zakończenie jedna uwaga! Często na lotnisku jestem pytany czy w tubie znajduje się jakiś sprzęt sportowy. Zazwyczaj zgodnie z prawdą odpowiadam, że tak. I wtedy próbują wymusić dodatkową opłatę za przewożenie sprzętu sportowego. W takiej sytuacji proszę o uzasadnienie tej decyzji i wskazuje na fakt, że większość z turystów lecących tym samolotem zazwyczaj ma przy sobie sprzęt sportowy, np płetwy, maski do snurkowania, szachy, itp. Dlaczego więc oni nie są zmuszani do dopłaty? W odpowiedzi słyszę, że ich bagaże są mniejsze od mojego. Zatem proszę o podanie maksymalnych rozmiarów bagażu rejestrowanego i zmierzenie mojej tuby, tudzież określenie nadgabarytu. I to właściwie zamyka temat :)


  • giaur27 lubi to

#117 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3415 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 21 październik 2015 - 19:50

Co do walizek to ja zaprzestslem uzywania tych na kolkach (najlzejsza jaka mialem antlera to cos pid 2.5kg przy tej samej pojemnosci (relatywnej bo jak nie przemycasz fajek to waga robi sie duzo szybciej od kubatury)mozna lekko zbic 1 do niemal 2kg uzywajac jamnika lub plecaka). Jak sie pakuje z glowa to nie ma prawa sie nic stluc. Przewiozlem w zyciu w samolocie hektolitry plynow w szklanych butelkach (rekord to pod 10l za jednym zamachem). 0 szkod. Wystarczy owinac w ciuchy i pozniej stretchem/folia do zarcia. Walizki tez polecam relatywnie miekkie po obwinieciu stretchem nic nie lata.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

#118 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 09 listopad 2016 - 10:26

Witam podpowie mi ktos czy wedke w tubie 120cm wezme do srodka samolotu czy trzeba kupowac nadbagaz ?

 



#119 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 listopad 2016 - 10:46

Żeby wnieść ze sobą na pokład to zapomnij, ale rozumiem że pytasz o to czy taka tubę odprawisz jako bagaż regularny (do luku bagażdowego) czy jako gabarytowy / sportowy. Moim zdaniem będą chcieli Ci to zakwalifikować jako bagaż sportowy. Walizki do 110 cm przechodzą jako nromalny - gdbys wcisnął tubę do takiej walizki to spoko ale z tego co piszesz jest większa więc niestety 



#120 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 09 listopad 2016 - 11:01

ehhh poczta sobie puszcze i niech bujaja "jaja"

 :D  dzieki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych