Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Irlandia 2013


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
152 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 13 maj 2013 - 10:01

A to mój śledź  :)  Całe 51 cm. Dawid twierdzi że to hybryda, a nie czysty shad, dlatego tak wyrósł.

 

Kuba, Dawid dzięki za super wyprawę.

Załączone pliki


  • kocmyrz lubi to

#42 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 13 maj 2013 - 10:20

Bardzo ciekawe coś mają na paszczy. Jakby szklaną maskę z dziurkami na oczy :D i tu na foto dobrze to widać



#43 OFFLINE   David

David

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaROI

Napisano 13 maj 2013 - 11:34

Gratulacje- fajnie bylo sie w koncu spotkac nad woda panowie. Z ta hybrydyzacja to dziwna sprawa. Kiedys hybryd bylo malo, przewazaly, twait shad albo po polsku parposz. Nie dorastaly jednak one az do takich rozmiarow i kazda ryba powyzej 45 cm to juz byl okaz. Z czasem jednak zaczeto polawiac wiecej ryb duzych. Fishery board i komitet ryb okazowych zaczeli badac luski zglaszanych ryb i okazalo sie ,ze prawie wszystkie duze ryby to hybrydy, czyli mieszance parposz i aloza. W tej chwili zlowienie parposza wlasciwego to juz wyczyn. Ciekawe jest rowniez to , ze eksplozja ryb hybrydowych zbiegla sie w czasie z redukcja liczebnosci calej populacji ryb wstepujacych do rzeki. Czyzby genetyka miala tu jakies znaczenie, a ryby hybrydowe nie moga sie reprodukowac ?



#44 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 13 maj 2013 - 19:33

witam!

maj tego roku zdecydowanie daje w kość. mokro i zimno. na wodzie jeszcze bardziej :-)

chyba za stary się robię do takiej walki :-)

na wodzie również bardziej jak w październiku niż w maju. mokro i ponuro...

mimo wszystko coś tam udało się wydłubać.

poniżej rochu prezentuję pierwszą tej "wiosny" metrówkę. 

ryba naprawdę okazała. duża i spasiona jak z jesieni. kawał rybska.

całe 113cm. zażarła tonącego slidera 12RR. poza tym jakieś jacki. ja na zero :-)

pozdrówka

 

Dzięki za wrzucenie foty Peresada :)

Rybka sprawiła mi ogromną frajdę, zwłaszcza, że to pierwsza w tym roku i pierwsza konkretna z tego jeziora. To był już czwarty lub piąty raz na tej wodzie -i zawsze było COŚ: a to kiepska pogoda, a to popsuty silnik...  I  było też NIC na kiju. 

Wczoraj pogoda i ryby też nas nie rozpieszczały -długie okresy martwoty z rzadka przerywane braniami "siątaków" -aż tu nagle takie PIERDUT w kija! Takie, że od razu wiadomo, że będzie grubo. :)

 

Tak w ogóle to chcę jeszcze podziękować Peresadzie, że mnie na ryby wyciąga, bo sam bym tyłka z domu nie ruszył.

 

Dzięki też za gratki, życzę Wszystkim takich i jeszcze większych.

 

Przepraszam, że sie nie odzywam na Jerku, ale od jesieni jeżdżę w czołgu. Służba nie drużba. Z wędkraskim pozdrowieniem: ROLL OUT! ;)



#45 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 16 maj 2013 - 00:36

Tutaj też łapią.... kłusoli.

 

http://www.angling-i....php?f=2&t=1024



#46 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 16 maj 2013 - 07:43

tylko co z tego. 2 zlapia 1000 nie. Dzwonilem na IFB jakis czas temu i straznikowi musialem kilka razy tlumaczyc gdzie ma sklusowanych ryb szukac... Kolesie w bialy dzien walili kazdego szczupaka jaki im sie na wedce powiesil - a straznik byl zbyt leniwy by nawet kazac im wedki zwinac!!! (podszedl do mnie i takim textem wali: oni nawet nie lowia szczupaka tylko biala rybe.....) koniec koncow dostali  150 (?!?! tylko 1 sie przyznal do wszystkich ryb) euro i zostawil ich na brzegu by sobie dalej lowili rybki (ciekawe ile jeszcze do wieczora sklusowali bo szansa na 2ga kontrole mz mniejsza jak 6 w totka...).



#47 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 17 maj 2013 - 09:27

Ostatnie spotkanie z shadami w tym roku. Pięknie walczył, szkoda, że nie mają po parę kilo, bo to dopiero byłaby jazda :)

Załączone pliki



#48 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 26 czerwiec 2013 - 11:57

Cichutko coś w tym wątku....

 

Bassy powoli się rozkręcają, ale jeszcze lepiej biorą wargacze. Przed wczoraj prawie wyskakiwały za Slug-go z wody :)

Załączone pliki



#49 OFFLINE   KrzysztofS

KrzysztofS

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaBallina co.Tipperary

Napisano 27 czerwiec 2013 - 22:42

Witam wszystkich, jakby ktos chcial wziasc udzial w bardzo fajnej imprezie wedkarskiej na Lough Derg to ponizej wstawiam linka z info na temat zawodow

 

https://www.facebook...location=stream

 

Na chwile obecna pozostalo jeszcze miejsce dla czterech teamow.

Dodam ze w zeszlym roku wystartowalo nas 2 polskie zespoly i zajelismy dwa pierwsze miejsca :)



#50 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 01 lipiec 2013 - 10:11

U nas o bassy trudno wiec cwiczylismy rdzawce. Chcialem na muche, ale wiatr nie pozwolil. Wdzieczne to ryby, ladnie biora i niezle walcza. Ulowilim troche. Najwiekszy mial 70cm, ten ponizej lekko mniejszy. PozdrowkaZałączony plik  uploadfromtaptalk1372669870180.jpg   60,78 KB   135 Ilość pobrań

#51 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1799 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 01 lipiec 2013 - 10:13

Piękna rybcia :)

Coraz bardziej mnie kusi wypad na wyspy :)



#52 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 01 lipiec 2013 - 10:17

Rdzawce śmierdzą ;-) Ja tam wolę bassy. Największy z ubiegłego tygodnia.

Załączone pliki



#53 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 01 lipiec 2013 - 10:57

niestety u nas bassow brak. wiec jal sie nie ma co sie lubi... ladny bass tomas

#54 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 01 lipiec 2013 - 17:07

Widząc te ładne fotki nabieram coraz większej chęci na spróbowanie spinningu w morzu. Gdzie można pojechać w okolicach dublina na basy? Zdradzi ktoś tą tajemnicę?

 

EDIT: A może rzucicie jakieś swiatło w jakich porach dnia najlepiej łowić i jakich miejsc poszukiwać?

 

EDIT CD.: Oczywiście wiem, że w sieci jest dużo info np tutaj http://www.fishingin...a/east/bass.htm ale co dyskusja to dyskusja...


Użytkownik vBartek edytował ten post 01 lipiec 2013 - 17:13


#55 OFFLINE   Yan72

Yan72

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaROI
  • Imię:Yan

Napisano 01 lipiec 2013 - 19:11

Z mojego doświadczenia w połowach bassów wybieram miejsca gdzie na dnie leżą skorupki małza i koniecznie skalne mocno zarośniete plaże.Czasowo to ranek a najlepiej jak szczyt przypływu mam 5-7 am.Specyfika mojej miejscówy pomaga mi łapać poniewaz mam uciąg wody niczym nurt w rzece ;) .Wystarczy tylko podać niebieskiego gumola w prąd wody.....a reszta robi uciąg . W okresie letnim blisko brzegu prawie pod nogi a jesienią dalej wyrzucam na głębsza wodę.Te spostrzeżenia dotyczą jednak wód zatoki Cork i mogą się wcale nie zgadzać z doświadczeniem innych kolegów którzy szukają np. piaszczystych szerokich plaż czy też skałek ale polecam dobrze natlenione od przyboju skałki i tam z powodzeniem obławiam.Preferuje wczesno ranne polowania bo wieczorami chodzę szybko spać i ani mi tam z lenistwa chyba nocne harce za bassami.

 

Widząc te ładne fotki nabieram coraz większej chęci na spróbowanie spinningu w morzu. Gdzie można pojechać w okolicach dublina na basy? Zdradzi ktoś tą tajemnicę?

 

EDIT: A może rzucicie jakieś swiatło w jakich porach dnia najlepiej łowić i jakich miejsc poszukiwać?

 

EDIT CD.: Oczywiście wiem, że w sieci jest dużo info np tutaj http://www.fishingin...a/east/bass.htm ale co dyskusja to dyskusja...



#56 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 01 lipiec 2013 - 19:35

U nas o bassy trudno wiec cwiczylismy rdzawce. Chcialem na muche, ale wiatr nie pozwolil. Wdzieczne to ryby, ladnie biora i niezle walcza. Ulowilim troche. Najwiekszy mial 70cm, ten ponizej lekko mniejszy. Pozdrowkaattachicon.gifuploadfromtaptalk1372669870180.jpg

Dzisiaj duło u mnie jak cholera, fala momentami jak na zlocie, jednak woda czysta.

Znowu woda gesta od sandeelków, znowu mucha w robocie (się nie wymięka, no...) i kilkanascie ryb u mnie, drugie tyle u koleżki lokalnego. Kolezka dziabnął przy tym naprawdę ładną lagę, dobrze ponad 7 dyszek, ale ze względu na jej zły koniec foto nie wklejam. 

Za to z ciekawostek - uczył sie koleżka irlandzki od Polaka ryby wypuszczać, z niedowierzaniem głową kręcił, pod koniec pływania już sam do wody wrzucał ;)

Oprócz muchy wziąłem bardzo delikatny zestaw pod spina - kij 10-30g, sustain 2500 i broxx 8 kilo, cienki jak to broxx - fajne łowienie, mimo plecionki dzięki ustepliwej wędce kilka zgrabnych udało się wyholować.



#57 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 01 lipiec 2013 - 21:42

Dzięki Yan. Troche "cykam się" morza :). Cykam się bo nic o tym nie wiem, rzeki czy jeziora to łatwizna- tu zatoczka tam krzaczek- na 100% siedzi szczupaczek ale ilekroć jestem na plaży to ten bezkres wody mnie przeraża :). Jak tu kurka wodna znaleźć rybę... i to z brzegu. Trochę to dla mnie jak przesiadka z roweru na motocykl. 

Czyto prawda, że pollocki albo basy można znaleźć nawet w wodzie "po kolana"? No i na stronce którą wkleiłem wcześniej jest napisane że przynęty to min. “Tormentor”, “Crystal Minnow”, and “X-Rap”. A jakieś inne? Jak je prowadzić, jest jakaś charakterystyczna technika?


Użytkownik vBartek edytował ten post 01 lipiec 2013 - 21:43


#58 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 01 lipiec 2013 - 21:49

Czas+miejsca+pływy, wysokie, małe, woda wchodząca, schodząca+technika+przynęty+faza księżyca, jego wschód, zachód+falowanie+kierunek i siła wiatru+wysokość fali+kolor dna+ukształtowanie dna+materiał dna = życia mało by to pojąć

Chyba ze jesteś TPE, On to obczaił chyba w jednym wcieleniu :D

 

Zobacz sobie na probassfisher , tona informacji na początek



#59 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 01 lipiec 2013 - 22:00

Właśnie wymieniłeś wszystko o co chciałem zapytać... w przyszłości ;)



#60 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 01 lipiec 2013 - 22:46

W okolicach Dublina bassy pojawiają się okazjonalnie. Z opowiadań znajomego wiem (Dave - http://www.lurefish-ireland.com/), że bardzo ciężko jest namierzyć je w tamtych okolicach...A jeżeli ktoś już je połowi nie chwali się tym. Gdyby nie daj Boże ktoś rozpoznał miejscówkę na fotce z bassem na drugi dzień masz tam piknik wędkarski.

Dave co roku na bassy przyjeżdża do Kerry ;-), a na co dzień łowi LRF.

Przynęty....Temat rzeka.

Zacznijmy od powierzchniowych. Lucky Craft Sammy, Jackall Bonnie (przynęty typu walk the dog). Typu Minnow: Saltiga Minnow, Rapala MaxRap. Uniwersalne Slippery (Ukleje) Michała Osińskiego Tapsa - w zależności od prowadzenia - od woblera powierzchniowego po przynętę pracującą na głębokości paru metrów.

Osobny rozdział to przynęty miękkie. Różnego rodzaju slug'i, sandeel'e, jest tego od miliony rodzai. Sprawdzone i łowne Savagear Sandeel Slug na główce Slead Head Ownera oraz Lunker City Slug Go na systemiku Texas.

 

A to gdzie, kiedy i na co to musisz dość sam, albo kogoś, kto Ci to podpowie...

 

Przeglądnij mojego bloga http://basshunting.blogspot.ie/ może na coś Ci się przyda. 99% czasu spędzam nad i w oceanie ;-)