Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Irlandia 2013


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
152 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 01 lipiec 2013 - 23:05

Gdyby nie daj Boże ktoś rozpoznał miejscówkę na fotce z bassem na drugi dzień masz tam piknik wędkarski.

Zapatrzony w słodkowodne nie miałem zielonego pojęcia, że na morskie ryby jest takie parcie. Serio.

Informacji sporo, jest co czytać. Dzięki.



#62 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 04 lipiec 2013 - 21:13



#63 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 05 lipiec 2013 - 09:39

Kuba! Bassy, bassy!

#64 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 07 lipiec 2013 - 15:34

Witam ponownie, od kilku dni pomykam nad morze. Idąc za Waszymi sugestiami i trochę tym co wyczytałem w necie zaopatrzyłem sie w niejakie przynęty typu rapale max, gumowe sandele i inne robactwo, tak na początek. Na razie nic nie złapałem nawet pollocka ale nie zrażam się (z basami będzie jednak ciężko w moim rejonie). Wczoraj godzinę przed HW stawiłem sie na brzegu z kolegą, ja rzucam przynęty j.w. a on 6cm cos w kształcie wahadłówki pomalowanym w real-fish. Wyciągnął dwa małe pollocki i dorsza. Ja nic, nawet puknięcia.

Dzisiaj wysoka woda o godz 23. Jak wygląda sprawa morskiego spinningu w nocy? Opłaca sie jechać czy nocne łapanie to już raczej tylko z plaży na mięcho?


Użytkownik vBartek edytował ten post 07 lipiec 2013 - 15:55


#65 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 07 lipiec 2013 - 15:47

Najbardziej lubie spinningowac w nocy z piachu. Najlepszy wynik - 19 bassow za 3 h. od 23-2 (lipec 2012). Ostatnie dwie noce - 3 bassy i bellona. Ryby w nocy sa mniej ostrozne, czesto mam brania pod samymi nogami.Uzywam najczesciej 14 cm sandeel slug savager'a na 7g glowce.
Ta pogoda, ktora teraz mamy jest idealna do nocnego spinna.

#66 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 07 lipiec 2013 - 15:54

Motywujące :).  A jak mniej więcej prowadzić przynętę? Jigować po dnie czy ściągaćz podszarpywaniem?



#67 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 07 lipiec 2013 - 23:05

Przygladij sie jak zachowuje sie w wodzie uciekajacy sandeel. Prowadzisz podobnie, czasami blisko powierzchni, czasami w pol wody. Jak masz czyste dno mozesz dac opasc i pogrzebac guma w piachu. Czesto dziala.

#68 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 08 lipiec 2013 - 12:30

Posiedziałem do około północy, woda lustro, zero wiatru, aż się nie chciało do domu wracać :). Ułowiłem 2 pollocki, małe ale wierzę już, że jest jakieś życie w tej wodzie. Pójdę dalej tym tropem :). Dzięki.

#69 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 08 lipiec 2013 - 16:37

Próbuj :-) Wczoraj trafiła się wyścigowa 60tka. Fotka słaba, chciałem go jak najszybciej wypuścić, trochę ciepło było ;-)

Załączone pliki


  • popper lubi to

#70 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 08 lipiec 2013 - 18:32

"Srebrna strzała". Piękny!



#71 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9510 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 08 lipiec 2013 - 18:42

Próbuj :-) Wczoraj trafiła się wyścigowa 60tka. Fotka słaba, chciałem go jak najszybciej wypuścić, trochę ciepło było ;-)

Tomek, fotka znakomita. Ryba jeszcze piękniejsza. 


  • tpe lubi to

#72 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 09 lipiec 2013 - 02:22

-Cholera znowu zaczep. Pomyślałem.

Ale za ułamek sekundy hamulec zadzięczał niczym wściekła osa i już wiedziałem że coś się dzieje.

-To musi być bass. To nie może być pollock, nawet duży! -szeptałem niczym zaklęcie choć kompletnie nie mam pojęcia jak walczy duży pollock.

I był bass :). Połakomił się na rapalkę, potem szybka fotka (komórką) i myk do wody... a ja do domu bo spać czasem trzeba też :)

 

Powtórzę się ale jeszcze raz dzięki za wszelkie pomocne info.

Załączone pliki


  • tpe i Kuba Standera lubią to

#73 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 11 lipiec 2013 - 03:27

To musi być bass :) żadna ryba tak nie walczy.

 

Dziś z Tomaszkiem i z Michałem (gość jest z Tipperary - tam nie ma morza!) zaczęliśmy łowić po 10 rano. Złowiliśmy z Tomaszkiem po dwa bassy, mnie jeszcze jeden spadł. Michał sobie popływał. Dodam tylko, że od prawie tygodnia do Irlandii zawitało w końcu globalne ocieplenie - w dzień mamy 27-28 stopnii, w nocy ponad 20. Podobno ostatni raz taka pogoda była w Ire w 2001.

Na HW wybraliśmy się na cichą zatoczkę, niestety bez efektu.

Chłopaki wróciły do domu, a ja znowu na ryby ;) . To samo miejsce, co z rana. Długo nic się nie działo. Na końcu zestawu Sandeel 16 cm na 14 g. główce Ownera z hakiem offset. I w końcu w dwóch rzutach dwa bassy 63 i 57 cm. Potem dołowiłem dwa "małe", takie dobre 50taki. Gdy myślałem, ze już po zawodach, kolejne branie. St.Croix od Peresady gnie się w pół, ryba wybiera plecionkę w ekspresowym tempie wykorzystując mocny uciąg wody. Zabawa trwa prawie 15 minut. Wielkiego bassa ląduje wyślizgiem na łasze piachu. Chwila niepewności, szybki pomiar i jest! Pierwszy 70tak w tym roku! Dwie fotki z samowyzwalacza i ryba wraca do wody.

Na przychodzącej wodzie mam znowu brania, ale jakieś takie niemrawe. Jednak udaje mi się zaciąć dwa kolejne 50taki.

Jutro, a w sumie to już dziś trzeba wracać do roboty...

Załączone pliki


  • peresada, Mariano Mariano i gulf lubią to

#74 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 11 lipiec 2013 - 13:37

Piękny bass,gratuluję raz jeszcze ;)



#75 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 12 lipiec 2013 - 11:59

Ja byłem dzisiaj od północy do 3 ale bez puknięcia,kumpel miał pollocka na jakieś smieszne "coś" rapali. Wekend spędzę na shannon (pike hunting połączony z kawalerskim bo "żegnamy" kolegę) ale potem wrócę nad morze. Za kilka dni HW będzie nad ranem więc przed pracą bedzie co robic.
Pozdr.

#76 OFFLINE   Kris1973

Kris1973

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaLubuskie

Napisano 12 lipiec 2013 - 15:02

Czołem panowie!

Nie mam odwagi pytać ,ale może ktoś mi pomoże w kwestii miejsc w których można połowić basy.We wrześniu lecę do brata na tydzień do Ennis i najlepiej gdzieś w tych okolicach powiedzmy do 60 km bo niestety będę zmuszony sam jeździć a nie przepadam za jazdą z kierownicą po prawej stronie. :)

Za wszystkie podpowiedzi z góry wielkie dzięki 



#77 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 12 lipiec 2013 - 17:21

http://www.sea-angli...e - clare n.htm Pozdrowka

#78 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 12 lipiec 2013 - 18:36

ja wczoraj polowilem z kajaka (kolo 15-20 ryb wyjetych, kolejne kilka spadlo przy kajaku (same duze pollocki - takie 60-70?), kilkanscie spierdzielonych bran. jak na kilka godzin niecaly kilometr od domu i kilkaset m od brzegu to wypas.. ;) wiekszosc ryb 35-50cm dostalem nawet kilka dorszy. wszystko na cykade. dzisiaj 0 bran w 3 godziny i sie zwinalem...



#79 OFFLINE   Kris1973

Kris1973

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaLubuskie

Napisano 12 lipiec 2013 - 18:39

Wielkie dzięki . 

Byłem tam w zeszłym roku i i nie wpadłem na to aby spróbować .Uganiałem się za makrelami i Wrasami czy jak one tam się nazywają Rock Fishami nawet pływałem w oceanie, :)  ale basów nie próbowałem namierzyć .Jeszcze raz dzięki .



#80 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 15 lipiec 2013 - 20:29

ja wczoraj polowilem z kajaka (kolo 15-20 ryb wyjetych, kolejne kilka spadlo przy kajaku (same duze pollocki - takie 60-70?), kilkanscie spierdzielonych bran. jak na kilka godzin niecaly kilometr od domu i kilkaset m od brzegu to wypas.. ;) wiekszosc ryb 35-50cm dostalem nawet kilka dorszy. wszystko na cykade. dzisiaj 0 bran w 3 godziny i sie zwinalem...

Pollock'a powyżej 70 cm łatwo poznasz -porzewróci Ci kajak ;)