Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Irlandia 2013


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
152 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 15 lipiec 2013 - 20:55

E tam

Dzisiaj zdrowo dobrałem się im do skóry i kilka w tej okolicy dziabnąłem, z kajaka nie ma problemu najmniejszego.



#82 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 27 lipiec 2013 - 21:57

Dzisiejszy urobek. Trafił mi się jeden 62cm i drugi nieco mniejszy. Trochę to morze wciąga :)

 

 



#83 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 27 lipiec 2013 - 22:50

Gratulacje Bartek, 60tka już ładnie daje na kiju :)

Ja mam czas podłubać tylko w nocy. Szału nie ma, ale jakieś 60tki też się trafiają ;)

 

 

Załączone pliki



#84 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 27 lipiec 2013 - 23:08

60tka już ładnie daje na kiju :)

No przyznam że jestem mile zaskoczony co do dzisiejszych rybek i ich siły. Po braniu pomyślałem o kamerce która była w torbie więc zaryzykowałem i kucając zablokowałem wędkę między nogami, spieszyłem się i nie wiem ile czasu zajęło mi poodpinanie zamków torby, wyjęcie kamery,włączenie, poprawienie pasków, założenie na głowę i ustawienie jej pod odpowiednim kątem ale w tym czasie hamulec grał swoja melodię a ryba płynęła i płynęła i płynęła... :)


Użytkownik vBartek edytował ten post 27 lipiec 2013 - 23:09


#85 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 28 lipiec 2013 - 16:18

Takie pytanko mam, czy te rybki to mullety?

Załączone pliki



#86 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 28 lipiec 2013 - 17:04

Tak, to irlandzkie glonojady ;-)

#87 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 28 lipiec 2013 - 18:45

Zdaje mi się, że Kuba S. gdzieś na blogu pisał, że to płochliwe dranie. Dzisiaj pluskało coś w wodzie ale za cholewkę nie mogłem podpatrzyć co to i dopiero jak zostawiłem kamerę w wodzie na jakiś czas to się ujawniły ;)

 



#88 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 28 lipiec 2013 - 19:51

Nie tyle płochliwe co dość ostrożne i inteligentne.

Można je podejść na dystans około 2 metrów, w wodzie po kolana, przynajmniej te u mnie - dzikie.

Do złowienia - przynajmniej na muchę - dość trudne, choć niedawno spotkałem specy którzy wg twierdzeń łowią je regularnie. Mimo ze zatoka ich była pełna, jakoś znowu nie brały ;) choć zwykle wg ich zapewnień złowienie nawet tuzina jest wykonalne.

Coś mnie w tym roku prześladuje, ze co pojawiam się - to nie biorą. Wcześniej, później - stadami, i bassy i mullety. Tylko jak się zjawię nad wodą, to  po kilka osób stoi, młóci i spogląda na siebie z głupimi minami :D Ani chybi - siła charakteru, oddziaływuję na odległość ;)


  • platynowłosy lubi to

#89 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 28 lipiec 2013 - 20:12

Jonasz :)



#90 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 28 lipiec 2013 - 20:16

Nie mniej to ciekawe rybki i może kiedyś zapoluję na nie z muchówką.



#91 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 05 wrzesień 2013 - 22:03

Ostatnio odpuścilem rybki ponieważ wizytowala u mnie rodzinka ale wieczorami z utęsknieniem siadałem przed kompem i przeczesywalem google earth. Kilometr po kilometrze analizowałem brzeg, zwłaszcza w okolicach gdzie jak usłyszałem "ktoś kiedyś złapał bassa". Wiadomo, że nikt dokładnie nie powie ale czasami wystarczy to słowo "around" ;). Zaznaczyłem w gps kilka moich "typów" i kilka dni temu wybrałem sie z kolegą na rekonesans. Już pierwsze miejsce okazało się trafione w dychę bo wyciągnęliśmy po kilka sztuk.

 

Załączony plik  20130901_201558a.jpg   73,61 KB   124 Ilość pobrań

Załączony plik  20130904_193228a.jpg   84,38 KB   172 Ilość pobrań

Załączony plik  20130901_192112.jpg   76,04 KB   176 Ilość pobrań

Załączony plik  20130904_194622a.jpg   47,37 KB   126 Ilość pobrań

 

Przy okazji po raz kolejny zdałem sobie sprawę ze swojej naiwności, że oto odkryłem "Amerykę"-nieznaną ziemię której nikt wcześniej na oczy nie widział... Otóż zaraz przed przypływem zjawiło się tam całkiem sporo ludzi z wędziskami :). Wczoraj również byłem i trafiły się 2 sztuki.

 

PS. Jakie warunki pogodowe są wg Was najlepsze dla żerowania bassów. Tak mniej więcej, to na co może zwróciliście uwagę np: temp. wiatr. ciśnienie...



#92 OFFLINE   David

David

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaROI

Napisano 06 wrzesień 2013 - 13:07


 

 

Przy okazji po raz kolejny zdałem sobie sprawę ze swojej naiwności, że oto odkryłem "Amerykę"-nieznaną ziemię której nikt wcześniej na oczy nie widział... Otóż zaraz przed przypływem zjawiło się tam całkiem sporo ludzi z wędziskami :). Wczoraj również byłem i trafiły się 2 sztuki.

 

PS. Jakie warunki pogodowe są wg Was najlepsze dla żerowania bassów. Tak mniej więcej, to na co może zwróciliście uwagę np: temp. wiatr. ciśnienie...

Tam gdzie byliscie ostatnio najlepiej jest przy wietrze pn-zach i tzw neap tide. Najgorsze sa wiatry z pol, bo maca wode albo plywy w okresie pelni i nowiu- bassy w tym mscu nie lubia silnego pradu.

Mowisz sporo ludzi z wedziskami ? poczekaj az zobaczysz tam prawdziwy najazd Hunow ;)



#93 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 06 wrzesień 2013 - 19:05

Tam gdzie byliscie ostatnio najlepiej jest przy wietrze pn-zach i tzw neap tide.

Ja pierdziu. To mnie zaintrygowało najbardziej, że wiesz gdzie byliśmy? Mam jakieś współrzędne poukrywane w zdjęciach czy po skałkach poznałeś? Przyznaj się :)



#94 OFFLINE   David

David

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaROI

Napisano 06 wrzesień 2013 - 23:19

Skalki bardzo znajome ;) juz kiedys Kubie nawet mowilem, ze Irlandia to bardzo maly kraj i zeby lepiej kamienie maskowal:)

Widzialem was jak lowiliscie, a teraz dopasowalem twarze do zdjec. Pewnie mnie tez widzieliscie a na pewno moje male zlote auto.

Daj znac kiedy sie tam jeszcze wybierzesz, to moze sie spotkamy- mieszkam tylko 10 min jazdy od tego spota.



#95 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 06 wrzesień 2013 - 23:52

A ja łowię w całkowitym spokoju i sam, tylko od czasu do czasu jakaś foka się pokaże ;)  Takie uroki zamieszkiwania w najbardziej za zachód wysuniętej części Europy. Chociaż brakuje mi kogoś do pomocy przy fotkach.

Wczoraj w nocy showery przechodziły co parę minut, ale się nie poddawałem. W sumie 8 sztuk, największy ok. 65 cm, wysoki i szeroki jak karp.

Załączone pliki



#96 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 07 wrzesień 2013 - 00:18

Ja dzisiaj bonusowo łowiłem z 7mioma gościami, jak się zwijałem to dodatkowych 3 dreptało nad wodę.

Sir Henry ze swita zawitał i nie ma miejsca zbytnio :D

Mimo to - udało się jednego w tłumie drapnąć :D, sam Henry podbieraczył :D



#97 OFFLINE   David

David

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaROI

Napisano 07 wrzesień 2013 - 00:26

to cie teraz Kuba na Sky Sport bedzie mozna obejzec :)



#98 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 07 wrzesień 2013 - 00:30

Chyba nie, był w cywilu :D



#99 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 07 wrzesień 2013 - 16:50

Hej David to faktycznie świat mały :). Mam nadzieję, że wybaczysz mi wkraczanie na Twój teren ;). Załapałem troche morskiego bakcyla i wyruszam na coraz dalsze wyprawy. Jak tak dalej pójdzie to niebawem zawitam u Kuby i Tpe :). Będę jutro w Twoim ogródku jak nic nie zmieni mi planu.

 

Czy ten Henry o którym mówicie to niejaki Gilbey? Jakiś czas temu  oglądałem jego filmiki na yt chyba 5 części kilkuminutowych. Chciałem zapytać na forum czy znacie gościa i czy warto polegać na jego "naukach" bo jakoś dziwnie dodawanie komentarzy do tej serii było zablokowane, może to jakiś szarlatan abo co?. Odpuściłem jednak i stwierdziłem że skoro łapie rybki to wie co robi, Zanotowałem więc co najważniejsze i chyba dobrze zrobiłem bo jak widzę to kolejny bassowy guru :)

Swoją drogą to nie rozumiem dlaczego te filmiki  zostały usunięte skoro jeszcze kilka tyg. temu działały.


Użytkownik vBartek edytował ten post 07 wrzesień 2013 - 16:53


#100 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 07 wrzesień 2013 - 22:46

Wie co robi :D a przynajmniej mocna ekipa w której podróżuje ostro lowi, dzisiaj rano 12 i 2x 9lbsów, o il dobrze syszałem