Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warta odcinek od Biskupic, Włyń, Most Warcki i zbiornik Jeziorsko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1761 odpowiedzi w tym temacie

#1621 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4942 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 14 lipiec 2022 - 05:28

Człowieki z wędka samodzielnie oszamały Wartę do kości. I te same człowieki  potrafią wskazać przyczynę - i to nie oni są winni ! Znów "oni"..  ;) O dziwo nawet słychać wołanie, żeby "oni" wzięli się za srogie dyscyplinowanie, a najlepiej pałowanie tzw członków. Członek zostawiony sam, jest do niczego..



#1622 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2193 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 14 lipiec 2022 - 07:12

Nie no połowione. Super. Żyć nie umierać. Czeka się pewnie z utęsknieniem na takie 'żarcie '..
PZW ..... wielkie dzięki za ryby w rzece....!

Pewnie się mylę, ale rybska same na haczyk nie wskakują - liczę, że wiecie co mam na myśli (gdybym napisał wprost, to pewnie ktoś by się mógł obrazić).


  • tlok lubi to

#1623 OFFLINE   Maciek Rożniata

Maciek Rożniata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaZgierz

Napisano 14 lipiec 2022 - 09:19

Krzysztof.... vice versa . Bez urazy czy szyderstwa. Same do rzeki też nie wskakują.

#1624 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2193 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 14 lipiec 2022 - 09:42

Maciek,

bardziej mi chodziło o to, że raczej ryby są (oczywiście mniej) i że odnoszę wrażenie, że wzrastając poziom zaawansowania sprzętu jest usprawiedliwieniem regresu umiejętności.

Dla przykładu z kleniami. Postałem dwa razy ostatnio na przepływanke z wiśnią. Połapałem niesamowicie. Poważnie, coś koło 20 kilku sztuk złapałem i to kilka pod 50cm. I to nie były jakieś bankowe miejsca. Późnią jesienią zeszłego roku kilka szczupaków pow. 75 cm też udało się dopaść.

 

Tak też z tymi zdjęciami. To nie jest wszystko co udało się złowić. Wrzuciłem kilka, żeby tylko zasygnalizować, że może gdyby trochę skuteczność poprawić... to coś więcej by się uwiesiło. 

Chcę też jasno napisać, że ryb jest mniej niż kiedyś.


  • Alexspin i booohal lubią to

#1625 OFFLINE   Maciek Rożniata

Maciek Rożniata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaZgierz

Napisano 14 lipiec 2022 - 10:24

Może to mżonka, ale fajnie by było jak bym zabrał nad rzekę moje dzieciaki i bardziej 'przy ziemne ' ryby połowiły typu płotka wzdręga czy krąpik w ilości zaspakajającej oczekiwania dziecka.....
Żyje tu i teraz i nie chce być sentymentalnym wędkarzem ..... że kiedyś to 'byli' ryby...

#1626 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1951 postów

Napisano 14 lipiec 2022 - 11:13

A mnie cieszy, jak "starzy forumowicze" znów aktywnie łowią i na forum mają więcej czasu :)

 

Aż mnie sie zachciało na Przywóz, Toporów czy Osjaków znów zajrzeć, może, może....


  • Maciek Rożniata i Ide52 lubią to

#1627 OFFLINE   Ide52

Ide52

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • Lokalizacjaobok Warty

Napisano 14 lipiec 2022 - 16:27

Wczoraj jakieś fatum nade mną krążyło, 4 fajne klenie spięte na przełomie dnia i nocy. Jutro uderzam na Krzeczów lub Konopnicę trochę po kamieniach pośmigać. Jak ktoś chętny rano na kawkę nad wodą to zapraszam na priv :)
  • strary lubi to

#1628 OFFLINE   Ide52

Ide52

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • Lokalizacjaobok Warty

Napisano 20 lipiec 2022 - 21:54

IMG-20220718-220010.jpg

Ostatnio mocno spodobało mi się nocne spinningowanie.

#1629 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1951 postów

Napisano 21 lipiec 2022 - 12:06

Przy 37 w dzień to bardzo rozsądna opcja ;)

 

Jak wyniki nocne? Brodzisz?



#1630 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 306 postów
  • Imię:Michał

Napisano 24 lipiec 2022 - 16:25

Cześć, siedzę w Biskupicach, parę wyjazdów z żoną na grila w ciągu 2 tygodni. Moje efekty : kilka drobnych sandzczyków na kleniowe wobki od Tomiego, okonie z jednego dołka na wobki boleniowe że sterem od Matusiaka , sporo kleników , wszystko drobne .Sporo drobnicy i kilka większych kleni na płytkich zakrętach , ale tylko odprowadzenie wobka . Wszystko w dzień. Dzisiaj całą noc zamierzam kręcić. Ogólnie woda żyje , ale to kiepskie życie , bardzo kiepskie.
Pozdrawiam
  • Maciek Rożniata lubi to

#1631 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 306 postów
  • Imię:Michał

Napisano 25 lipiec 2022 - 07:11

Chciałbym napisać coś optymistycznego po nocy machania w Biskupicach, ale za bardzo nie ma się czym pochwalić.
Miło spędziłem czas i z tego jestem zadowolony.
  • Maciek Rożniata lubi to

#1632 OFFLINE   Ide52

Ide52

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • Lokalizacjaobok Warty

Napisano 25 lipiec 2022 - 07:40

@strary brodzę, w dzień czy w nocy 90 % czasu łowię z wody. Nie ma zbytnio się czym chwalić - szczupak 70 cm, jeden wymiarek i kilka glutów. Do tego z 5 kleni do 40 cm, jakieś kontakty i spięty bolek. Wyniki marne, ale łowię blisko domu, bo samemu nie zapuszczam się na nocne łowienie w odległe rewiry.
Obecnie woda powyżej tamy bardzo niska i czysta jak w górskiej rzece.
  • Maciek Rożniata i strary lubią to

#1633 OFFLINE   Opolanin

Opolanin

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Białek

Napisano 25 lipiec 2022 - 10:49

Cześć, raz na ruski rok bywam w Sieradzu, odcinek poniżej mostu kolejowego w Sieradzu wygląda dosyć obiecująco. Da się tam pobawić z bolkami, kleniami czy szczupaczkami? Ktoś łowi w tych okolicach?

#1634 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 306 postów
  • Imię:Michał

Napisano 25 lipiec 2022 - 11:16

Cześć, raz na ruski rok bywam w Sieradzu, odcinek poniżej mostu kolejowego w Sieradzu wygląda dosyć obiecująco. Da się tam pobawić z bolkami, kleniami czy szczupaczkami? Ktoś łowi w tych okolicach?



Czasem ktoś, coś złowi godnego uwagi. Woda, faktycznie wygląda tam obiecująco.
Moim zdaniem i z tego co zaobserwowałem , jest sporo małego klenia, duży też pewnie jest . To samo z boleniem. Trzeba być nad wodą , obserwować i machać, machać, machać.
Kokosów nie ma , ale czasem są miłe niespodzianki, a cieszą wtedy podwójnie i znów chce się tam jechać, bo nie ukrywam , czasem to już nachodzi całkowite zwątpienie.

#1635 OFFLINE   Jabberwokie

Jabberwokie

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 25 lipiec 2022 - 11:32

Cześć, raz na ruski rok bywam w Sieradzu, odcinek poniżej mostu kolejowego w Sieradzu wygląda dosyć obiecująco. Da się tam pobawić z bolkami, kleniami czy szczupaczkami? Ktoś łowi w tych okolicach?

Czasem tam bywam. Szału raczej nie ma:) Na jednym wypadzie kilka niedużych okoni i kleń nieco poniżej wymiaru plus kilka niezaciętych brań i ze 2 spady. Na kolejnym malutki sandaczyk i niewiele większy okonek, chyba też jedno branie niezacięte, ale widziałem kilka naprawdę ładnych kleni. W wielu miejscach, jak to o tej porze, dość trudny dostęp do brzegu ze względu na gęste zielsko. Mimo wszystko odcinek ten wygląda bardzo atrakcyjnie i pewnie przy sporej dozie szczęścia lub wytrwałości da się złowić coś konkretnego.


  • Maciek Rożniata i ElValo lubią to

#1636 OFFLINE   Ide52

Ide52

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • Lokalizacjaobok Warty

Napisano 30 lipiec 2022 - 14:50

Wstawię jakieś fotki ze swojego szwędania. W weekend ma zdrowo popadać, więc może trochę woda podskoczy, a to zawsze dobrze działa na ryby. Zobaczymy.
IMG-20220726-211150.jpg
IMG-20220726-210435.jpg
IMG-20220726-194825.jpg

Ktoś coś słyszał o ekipie elektryków na terenie ZPK? Ponoć dołki wyczyszczone...

#1637 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 306 postów
  • Imię:Michał

Napisano 31 lipiec 2022 - 07:15

Super szwędanie. I jest ,, kropka nad i " czyli ryba.

#1638 OFFLINE   Ide52

Ide52

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • Lokalizacjaobok Warty

Napisano 31 lipiec 2022 - 11:40

Rybek było trochę, ale bez rodzynki, więc fotek brak. Ktoś jeszcze gdzieś był czy wszyscy odpuścili Wartę?
  • Maciek Rożniata lubi to

#1639 OFFLINE   Jabberwokie

Jabberwokie

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 31 lipiec 2022 - 12:32

Rybek było trochę, ale bez rodzynki, więc fotek brak. Ktoś jeszcze gdzieś był czy wszyscy odpuścili Wartę?

W piątek byłem w okolicach Rychłocic, ale to dość znacznie powyżej odcinka, którego dotyczy temat, więc nie wiem, czy się liczy?:) Złowiłem małego okonia na cykadę i 32 cm jazia na obrotówkę. Było jeszcze kilka brań niezaciętych, w tym ładny kleń na smużaka. W miejscu, gdzie wziął siedziało co najmniej 10 sztuk, z czego ze 2 mogły podchodzić pod 50 cm. Niestety ciężko było im podać przynętę.


  • Maciek Rożniata i papierzakilures lubią to

#1640 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 306 postów
  • Imię:Michał

Napisano 31 lipiec 2022 - 17:17

I to się zgadza, rybka jest , ale ciężko o branie, okonki i klenie w stadkach małych pływają. Większe sztuki , choć je widzisz nie reagują na przynętę, szczególnie klenie, i to nie małe.
  • Maciek Rożniata lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych