Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warta odcinek od Biskupic, Włyń, Most Warcki i zbiornik Jeziorsko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1761 odpowiedzi w tym temacie

#1661 OFFLINE   Ide52

Ide52

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • Lokalizacjaobok Warty

Napisano 22 czerwiec 2023 - 17:04

Nikt nic nie łowi? Wątek umiera jak nasza Warta. Ostatnio przepyłnąłem kajakiem długi odcinek naszego okręgu, a wędkarza nie widziałem. Nawet te najbardziej znane mety świeciły pustakami. W zastraszającym tempie zarastają wolniaki oraz zastoiska. W niektórych jeszcze kilka lat temu łowiłem ryby, a teraz rosną dwumetrowe chaszcze.

No, ale żeby nie było, coś tam można wydziobac czasem. Dziś trafiłem szczupaka na forumowe minimum, drugiego mniejszego i klenia. Ostatnimi czasy sporo okoni się wiesza, z kleniami póki co nie idzie mi współpraca, a jozia to nie widziałem od wczesnej wiosny. Z ciekawszych przygód - boleń jak krawężnik zdemolował mi miniwoblerka, a przedwczoraj prawie poszedłem w spodniobutach na dno. Cel na najbliższe miesiące - złowić z premedytacją rapę. Pozdro.
IMG-20230622-174319.jpg
  • Sławek Oppeln Bronikowski, Maciek Rożniata, elpojo i 7 innych osób lubią to

#1662 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2193 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 23 czerwiec 2023 - 19:30

Troche połowiłem. Kleni, bolków troche. Nic bardzo grubego. Standardy warciane. Fakt, ze mało chodzę.
  • Maciek Rożniata lubi to

#1663 OFFLINE   iduss

iduss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 157 postów
  • LokalizacjaRzeka Warta

Napisano 24 czerwiec 2023 - 21:34

Nikt nic nie łowi? Wątek umiera jak nasza Warta. Ostatnio przepyłnąłem kajakiem długi odcinek naszego okręgu, a wędkarza nie widziałem. Nawet te najbardziej znane mety świeciły pustakami. W zastraszającym tempie zarastają wolniaki oraz zastoiska. W niektórych jeszcze kilka lat temu łowiłem ryby, a teraz rosną dwumetrowe chaszcze.

No, ale żeby nie było, coś tam można wydziobac czasem. Dziś trafiłem szczupaka na forumowe minimum, drugiego mniejszego i klenia. Ostatnimi czasy sporo okoni się wiesza, z kleniami póki co nie idzie mi współpraca, a jozia to nie widziałem od wczesnej wiosny. Z ciekawszych przygód - boleń jak krawężnik zdemolował mi miniwoblerka, a przedwczoraj prawie poszedłem w spodniobutach na dno. Cel na najbliższe miesiące - złowić z premedytacją rapę. Pozdro.
IMG-20230622-174319.jpg

Oj z Jaziami ciężko cały rok chodzę za tą rybą na odcinku  Sieradzkim. Jelce i to spore trafiam;-))) no małe klenie czy okonie tez sie wieszaja..ale moje ukochane Jazieee ????



#1664 OFFLINE   Ide52

Ide52

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • Lokalizacjaobok Warty

Napisano 24 czerwiec 2023 - 22:15

Największy boom jaziowy przeżyłem od powodzi w 2010 roku przez kilka kolejnych lat. Łowiono wtedy , szczególnie stacjonarnie, ogromne ilości tej ryby. Oczywiście wszystko ma swój kres, więc z problemem sobie poradzono i teraz jozie nie przeszkadzają w łowieniu. Chociaż 3-4 sezonu wstecz nie było źle. Może zmieniły odcinek, lubią migrować, trzeba się nachodzić żeby znaleźć większe zgrupowania.

Przykładowo na moich metach zniknęła ukleja , a jej raczej nikt nie zjadł. Tak samo jak klenikow, których było na gęsto. Zresztą jak wspomniałem w poście wcześniej - wędkarzy obecnie nad Wartą jest niewielu. W większości miejsc dzicz, parafrazując- laski, piaski i karaski.
  • Maciek Rożniata lubi to

#1665 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 26 czerwiec 2023 - 06:15

(... jozia to nie widziałem od wczesnej wiosny(...)

 

(...) jozie nie przeszkadzają w łowieniu(...)

... a co to za rybka ten "joź"? ;)
 



#1666 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 26 czerwiec 2023 - 12:25

Czy ktoś łowił w Sieradzu, w okolicach Krowiego Mostu, ul. Obwodowa? Czy w ogóle warto tam zajrzeć?



#1667 OFFLINE   Ide52

Ide52

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • Lokalizacjaobok Warty

Napisano 26 czerwiec 2023 - 14:08

Jozie to takie większe płotki (:

Zajrzeć można, ale czy jest tam coś ciekawego - raczej nie. Sporo ludzi się przewija i mocno wydeptane. Chociaż pewnie coś tam się da wydziobać, dla mnie niezbyt ciekawa miejscówka.
  • Maciek Rożniata i Alexspin lubią to

#1668 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 27 czerwiec 2023 - 12:35

Dzięki. :good:



#1669 OFFLINE   Ide52

Ide52

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • Lokalizacjaobok Warty

Napisano 27 czerwiec 2023 - 13:03

Ogólnie w tygodniu możesz tam zajrzeć, bo jest w miarę spokojnie. W weekend, ze względu na małą odległość od miasta, sporo tam ludzi i głośnego umca umca.

Wczoraj stałem w wodzie do 23, fajnie bolenie biły po zmroku. Jeden nawet postanowił mi wziąć, ale jakimś cudem dobrze się nie zapiął i spadł.

Niedługo przeprowadzam się do Sieradza, więc można się zgadać na jakiś urban fishing gdyby ktoś reflektował.
  • Alexspin lubi to

#1670 OFFLINE   iduss

iduss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 157 postów
  • LokalizacjaRzeka Warta

Napisano 27 czerwiec 2023 - 19:42

obok krowiego mostu nigdy sie nie zatrzymuje raczej lece do asfaltówki ale to gdy łaże od samego rana, bo ja zawsze startuje od kolejowego wiec kawałek mam do krowiego mostu.


  • Alexspin lubi to

#1671 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 28 czerwiec 2023 - 04:52

Moje zainteresowanie wzbudziły w szczególności ostrogi na odcinku od krowiego mostu do mostu na Warcie (ul. Sienkiewicza trasa 83). Nigdy tam nie byłem, a na zdjęciach satelitarnych wygląda zachęcająco pod spinning.


  • iduss lubi to

#1672 OFFLINE   iduss

iduss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 157 postów
  • LokalizacjaRzeka Warta

Napisano 28 czerwiec 2023 - 09:20

Alexspin rzuce okiem na ten odcvinek co piszesz o ile google w miarę aktualne ;-)))


  • Alexspin lubi to

#1673 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 28 czerwiec 2023 - 11:26

Dzięki :)



#1674 OFFLINE   ODYSEUSZ

ODYSEUSZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaSIERADZ

Napisano 28 czerwiec 2023 - 13:16

Skuszony wizją główek wybrałem się na odcinek między mostem krowim i drogowym w zeszłym roku.
Woda w klatkach między główkami max do kolan.
Dołki w napływie główek nieco głębsze +/- 1m,zasiedlone przez okonki akwariowe.
Za główkami naniesione góry piachu.
Poszukiwanie ryb w warkoczach bez żadnych efektów.
Późno popołudniowy spacer we wrześniu cudowny wędkarsko dno.

#1675 OFFLINE   iduss

iduss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 157 postów
  • LokalizacjaRzeka Warta

Napisano 30 czerwiec 2023 - 11:10

Popatrzyłem na googlach na te główki Alexspin na googlach które są z 2015 roku. Z początku nie kojazyłem o które chodzi ale teraz już wiem.Powiem ci ze raczej sie na nich nie zatrzymuje bo i na ten brzeg nie przechodze . Możę gdybym za boleniem chodził to mozna by było popróbowac ale jazia to tylko wieczorem w takiej piaskownicy o ile drobiazg na noc spływa.


  • Alexspin lubi to

#1676 OFFLINE   Ide52

Ide52

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • Lokalizacjaobok Warty

Napisano 30 czerwiec 2023 - 12:44

Teraz mam dużo wolnego czasu, więc trochę pobuszowałem po różnych wioskach. Proceder kłusowniczy niestety nie zaniknął, bo pychóweczki co niektóre w nocy buszują, widocznie to już się ma w DNA. Zasypało moją letnią miejscówkę, która zawsze była wiosennym tarliskiem dla wszelkich ryb. Nie wiem skąd tyle tego piachu, więcej go niż wody. Pod kategorię cudu można uznać, że jeszcze cos w Warcie pływa.
Pod tamą rzeź, na zimowiskach to samo, cały rok walenia w cymbał wszystkiego co się rusza, a do tego wspomnieni wyżej miłośnicy napięcia (:
Ostatnio byłem na innej rzece i więcej ryb widziałem w ciągu dnia niż na Warciance przez ostatnie 5.

Z cyklu kiedyś to było:

IMG-20230630-133012.jpg
  • Maciek Rożniata, iduss i Alexspin lubią to

#1677 OFFLINE   iduss

iduss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 157 postów
  • LokalizacjaRzeka Warta

Napisano 30 czerwiec 2023 - 13:59

Teraz mam dużo wolnego czasu, więc trochę pobuszowałem po różnych wioskach. Proceder kłusowniczy niestety nie zaniknął, bo pychóweczki co niektóre w nocy buszują, widocznie to już się ma w DNA. Zasypało moją letnią miejscówkę, która zawsze była wiosennym tarliskiem dla wszelkich ryb. Nie wiem skąd tyle tego piachu, więcej go niż wody. Pod kategorię cudu można uznać, że jeszcze cos w Warcie pływa.
Pod tamą rzeź, na zimowiskach to samo, cały rok walenia w cymbał wszystkiego co się rusza, a do tego wspomnieni wyżej miłośnicy napięcia (:
Ostatnio byłem na innej rzece i więcej ryb widziałem w ciągu dnia niż na Warciance przez ostatnie 5.

Z cyklu kiedyś to było:

IMG-20230630-133012.jpg

No warcianka słabo prawda .Narazie jelce ,krąpie sie trafią. Pod tame nie jezdze nie chce się Wq.....

Ale mysle czy by nie poszukac jazi od kolejowego mostu w dół na Biskupice po Łódzkiej stronie.

Teraz po niedzieli sie wybiore poustawiac troche swoich wyskrobków i jak skończe to połażę.


  • Maciek Rożniata i Alexspin lubią to

#1678 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 03 lipiec 2023 - 05:53

Dzięki Koledzy za podpowiedzi. :good:



#1679 OFFLINE   Ide52

Ide52

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • Lokalizacjaobok Warty

Napisano 04 lipiec 2023 - 21:33

Ostatnio kilka razy moczyłem klejnoty od 21 do godziny po zmroku. Efekty? Więcej spotkań z bobrami i wydrami niż z rybami. Trochę jakby na złość krążą po miejscówkach robiąc harmider.
Dziś miałem nadzieję na fajniejszy dzionek, bo w kilku pierwszych rzutach złowiłem szczupaka, ładnego okonia oraz klenia już w forumowym wymiarze:
IMG-20230704-212605.jpg
Niestety na tym się skończyło, później już nawet bez dotknięcia. Dalej próbuję złowić bolka, ale to zadanie z tych karkołomnych - jest ich bardzo mało, można pewnie je policzyć na palcach jednej ręki. Do tego nie zachowują się jak jak ich krewni przykładowo z Odry. Może jednak cierpliwość kiedyś zostanie wynagrodzona. Chwalcie się co u Was, a może zostałem sam na placu boju. Ciao!
  • Maciek Rożniata, ODYSEUSZ, Alexspin i 1 inna osoba lubią to

#1680 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 306 postów
  • Imię:Michał

Napisano 05 lipiec 2023 - 13:13

Ide52 , po bolenia dawaj na zbiornik Próba, to też wyzwanie, ale chociaż woda jest i ludzi w ch...j. W Warcie nie ma wody , okolice Strońska i Belenia- sam piach.
  • Maciek Rożniata lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych