Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warta odcinek od Biskupic, Włyń, Most Warcki i zbiornik Jeziorsko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1730 odpowiedzi w tym temacie

#1681 OFFLINE   Ide52

Ide52

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • Lokalizacjaobok Warty

Napisano 05 lipiec 2023 - 16:05

Nie lubię takich bajor, a do tego z chorą presją oraz wioską kempingową. Prędzej się na Jeziorsko skuszę, bo chociaż w miarę spokojnie. Chociaż mimo wszystko wszelkie wody płynące na pierwszym miejscu, a bajora to może stacjonarnie jak już.
Zawsze jest opcja żeby się zgadac i uderzyć w inne rewiry, Oderka, itp. Póki co ciąg dalszy zabawy w piasku.
  • Krzysiek P lubi to

#1682 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 06 lipiec 2023 - 05:15

(...) zbiornik Próba (...) ludzi w ch...j. (...)

W ch*j to mało powiedziane. W okresie urlopowym próby na Próbie to jak lizak ssany przez papierek.

 

(...) Prędzej się na Jeziorsko skuszę, bo chociaż w miarę spokojnie. (...)

Ciut bez sensu, martwa woda, trzy wyprawy po 3-4 godziny i jeden jazgarz, ale pokaźnych rozmiarów (14cm) tak uderzył, że w pierwszej chwili myślałem, że to okoń.

Dla tego pytałem o Wartę, ale z tego co pisali koledzy, to też nie ma zbytnio na co liczyć.
 


Użytkownik Alexspin edytował ten post 06 lipiec 2023 - 05:16

  • Maciek Rożniata lubi to

#1683 OFFLINE   Ide52

Ide52

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • Lokalizacjaobok Warty

Napisano 06 lipiec 2023 - 13:18

Nie ma co się poddawać i nad Wartę wybrać się warto. Choćby dla samych widoków oraz błogiej ciszy. Teraz latem raczej się o kiju nie wróci, bynajmniej mi się nie zdarza (odpukać).
Dziś grzebałem w archiwum i znalazłem bolka, który przydzwonił mi na paprocha. Dlatego szable w dłoń, walczymy. Może właśnie to ten dzień?
IMG-20230706-141339.jpg
  • iduss lubi to

#1684 OFFLINE   iduss

iduss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 157 postów
  • LokalizacjaRzeka Warta

Napisano 07 lipiec 2023 - 10:25

Z Próbą jedyne moje doświadczenia to te podczas zawodów czyli teraz wiosną ktore były i w tamtym roku , spędu nie było ale teraz to pewnie gęsto,,,,



#1685 OFFLINE   iduss

iduss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 157 postów
  • LokalizacjaRzeka Warta

Napisano 07 lipiec 2023 - 10:26

Teraz 16 go zawody w Sieradzu zobaczymy ;-)))



#1686 OFFLINE   Ide52

Ide52

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • Lokalizacjaobok Warty

Napisano 07 lipiec 2023 - 14:56

Gdzie teraz zawody, na Warcie?

IMG-20230706-220223.jpg

Wczoraj u mnie taka niespodzianka, od kilku lat trafiają mi się 1-2 w sezonie. Moim zdaniem powinien być całkowity zakaz zabierania świnki i brzany w okręgu. Tylko kto by tego przestrzegał...
  • Maciek Rożniata, iduss, Krzysiek P i 1 inna osoba lubią to

#1687 OFFLINE   iduss

iduss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 157 postów
  • LokalizacjaRzeka Warta

Napisano 08 lipiec 2023 - 11:03

Gdzie teraz zawody, na Warcie?

IMG-20230706-220223.jpg

Wczoraj u mnie taka niespodzianka, od kilku lat trafiają mi się 1-2 w sezonie. Moim zdaniem powinien być całkowity zakaz zabierania świnki i brzany w okręgu. Tylko kto by tego przestrzegał...

Jak najbardziej popieram !!!! A jezeli chodzi o zawody to przy moscie kolejowym zbiórka .....



#1688 OFFLINE   Ide52

Ide52

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • Lokalizacjaobok Warty

Napisano 08 lipiec 2023 - 12:33

Ciekawy jestem wyników, daj znać jak poszło.

Wczoraj przydzwoniła mi jakaś lokomotywa. Zaraz po braniu obrała kurs na wyspę i poszła pod prąd. Kompletnie nic nie robiła sobie z tego, że starałem się ją zatrzymać. Każda próba siłowego zahamowania nic nie pomagała, a wręcz jeszcze bardziej wkurzała to coś na końcu. Cały czas miałem nadzieję, że w końcu zawróci, ale wpakowała się w zaczep. Na szczęście spadła, wobler odzyskany, a ryba bez pamiątki.

Pierwszy raz w swojej karierze byłem tak bezradny. Co prawda zestaw dość delikatny, jednak sposób w jaki ryba szła pod prąd wręcz nie do opisania. Ciekawi mnie co to było. Brzana raczej nie, bo atak w pół wody, a miejsce też raczej nie dla tego gatunku. Bolenisko? Może sumik (chociaż nigdy o nim nie słyszałem). Jeżeli kleń to nawet nie chce myśleć jaki musiał być ogromny. Szkoda jedynie, że nie zobaczyłem gatunku.
  • Maciek Rożniata i Alexspin lubią to

#1689 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 08 lipiec 2023 - 12:38

Ciekawy jestem wyników, daj znać jak poszło.

Wczoraj przydzwoniła mi jakaś lokomotywa. Zaraz po braniu obrała kurs na wyspę i poszła pod prąd. Kompletnie nic nie robiła sobie z tego, że starałem się ją zatrzymać. Każda próba siłowego zahamowania nic nie pomagała, a wręcz jeszcze bardziej wkurzała to coś na końcu. Cały czas miałem nadzieję, że w końcu zawróci, ale wpakowała się w zaczep. Na szczęście spadła, wobler odzyskany, a ryba bez pamiątki.

Pierwszy raz w swojej karierze byłem tak bezradny. Co prawda zestaw dość delikatny, jednak sposób w jaki ryba szła pod prąd wręcz nie do opisania. Ciekawi mnie co to było. Brzana raczej nie, bo atak w pół wody, a miejsce też raczej nie dla tego gatunku. Bolenisko? Może sumik (chociaż nigdy o nim nie słyszałem). Jeżeli kleń to nawet nie chce myśleć jaki musiał być ogromny. Szkoda jedynie, że nie zobaczyłem gatunku.


Prawdopodobnie sum,ostatnio dość mocno szaleją nawet na malutkie woblery...
  • Alexspin lubi to

#1690 OFFLINE   ODYSEUSZ

ODYSEUSZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 postów
  • LokalizacjaSIERADZ

Napisano 08 lipiec 2023 - 14:55

Na Warcie okresowo pojawiają się sumy częściej bliżej Jeziorska i rzeczywiście atakują drobne i bardzo drobne przynęty.
W ostatnich latach trafiałem po kilka okołometrówek jako przyłowy na wobki 2,5-3,5cm oraz obrotówki 0 i 1.
Wyjątkowo w zeszłym roku na Przyborze miałem kontakt z dwoma smokami na wièksze wobki szczupakowe.Z jednym walczyłem ponad dwie godziny.Robił co chciał aż w końcu porozginał kotwiczki.
Drugi wziął na krótkim dyszlu,przewalił się pod nogami i zerwał zestaw,plecionka 0,16 strzeliła jak włos.
  • Maciek Rożniata, Krzysiek P i Alexspin lubią to

#1691 OFFLINE   Ide52

Ide52

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • Lokalizacjaobok Warty

Napisano 08 lipiec 2023 - 15:23

To spory kawał od Jeziorska i nawet nigdy nie słyszałem o żadnym złowionym w tej okolicy. Chociaż nie mówię nie, bo różnie w życiu bywa. Fakt faktem ryba nie do zatrzymania, obrała kurs na drugi brzeg i mogłem jej nagwizdzać. Muszę jeszcze mocniej obgadać miejsce, bo fajny dół jak na naszą rzekę.

Z rzeczy bieżących - nastał czas, gdy płynie kryształ Wartą, więc polaroidy na nos i szukamy. Ryb oraz miejsc :)
  • Maciek Rożniata i Alexspin lubią to

#1692 OFFLINE   iduss

iduss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 157 postów
  • LokalizacjaRzeka Warta

Napisano 10 lipiec 2023 - 00:10

Ok raczej nie przewiduje spektakularnych wyników ;-))  Wiadomo co się dzieje obecnie na Warciance,,,,,

A co do tego twojego holu to mógł być sumek jezeli mówisz ze wziął w pół wody i pod prąd poszedł

byłem świadkiem sytuacji ze przy połowie bolenia w pół wody  a nawet wyzej koledze zgarnął sumek woblera....


Użytkownik iduss edytował ten post 10 lipiec 2023 - 00:12

  • Maciek Rożniata i Alexspin lubią to

#1693 OFFLINE   booohal

booohal

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaWarta
  • Imię:Krzyś

Napisano 11 lipiec 2023 - 09:28

Z rzeczy bieżących - nastał czas, gdy płynie kryształ Wartą, więc polaroidy na nos i szukamy. Ryb oraz miejsc :)

A to zależy gdzie.

Przed zbiornikiem cały czas płynie woda stawowa... :(

Mam tu dwie minuty drogi. Jestem kilka razy w tygodniu i jest dramat. Identyczna sytuacja jak w zeszłym roku. Pod koniec kwietnia/na początku maja zaczęła płynąć woda ja po burzy i tak płynie do teraz. Już się trochę wyklarowała ale 3, 4, 5 itd. lat temu przy takim stanie i o tej porze był kryształ. Ryby praktycznie w ogóle się nie spławiają. Nie wiem co mąci tą wodę ale jestem lekko wku......


  • Maciek Rożniata i Krzysiek P lubią to

#1694 OFFLINE   Ide52

Ide52

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • Lokalizacjaobok Warty

Napisano 13 lipiec 2023 - 22:01

Powiem tak, jeszcze mi się ręce trzęsą... Do rzeczy.

Kierowałem się w stronę samochodu, ale coś mnie podkusiło sprawdzić jeszcze jedno miejsce. Wędrująca przykosa,niestety bardzo sypka, ale poniżej kamienie i trochę roślinności. Siadłem na kancie, nic się nie działo. Zmieniłem wobka, po kilku rzutach delikatne branie, dosłownie pstryknięcie. Zacinam, a wtedy ryba obrała kurs na Bałtyk. W kilka sekund odjechała kilkadziesiąt metrów przy okazji robiąc 2 świece. Wyglądała jak troć czy inny łososiowaty, ale to niemożliwe(?), więc może ogromny boleń (?).
Wściekły odjazd zdawał się nie mieć końca. Postanowiłem iść z prądem żeby skrócić dystans. Każda próba zatrzymania przeciwnika nie przynosiła rezultatu. Momentami już biegłem żeby coś powalczyć. Nawet chwilowo myślałem, że się uda, gdyż ryba wyszła na wypłycenie. Tylko co z tego jak nie podciągnąłem jej nawet na metr. Nie dało się, nie na tym sprzęcie. Schodzić też nie mogłem w nieskończoność, gdyż nastały ciemności egipskie, a poniżej zwalone drzewo. Cóż, wóz albo przewóz. Wobek wystrzelił, popłynął sonke, a ja stałem na środku rzeki myśląc co za błąd w Matrixie właśnie miał miejsce. Chciałbym tylko zobaczyć co tam wisiało, żeby nie było domysłów. Niestety nie tym razem.

Tutaj chwila co ryba robiła już bliżej końca:
https://youtube.com/...?feature=share4

Użytkownik Ide52 edytował ten post 13 lipiec 2023 - 22:03

  • Maciek Rożniata lubi to

#1695 OFFLINE   Kupisz

Kupisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 13 lipiec 2023 - 23:32

Troć wędrowna mogła być Panie kolego. Też miałem przyjemność kiedyś taką panią spotkać.
https://gloswielkopo...spert/ar/619661

Użytkownik Kupisz edytował ten post 13 lipiec 2023 - 23:33


#1696 OFFLINE   papierzakilures

papierzakilures

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • Imię:piotr

Napisano 14 lipiec 2023 - 04:57

Albo łososiek one często po braniu pędzą jak parowóz..

#1697 OFFLINE   Ide52

Ide52

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • Lokalizacjaobok Warty

Napisano 14 lipiec 2023 - 08:01

Powyżej Jeziorska raczej takich ryb nie ma. Pewnie duży boleń, bardzo duży...

#1698 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 14 lipiec 2023 - 08:06

Powyżej Jeziorska raczej takich ryb nie ma. Pewnie duży boleń, bardzo duży...


Sum albo brzana ewentualnie Bóbr...

#1699 OFFLINE   Ide52

Ide52

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • Lokalizacjaobok Warty

Napisano 14 lipiec 2023 - 08:53

Żadne z powyższych, bo widziałem przy odjeździe dwie świece. Dałbym 99℅ procent na bolenisko, 1℅ na inny gatunek. Oczywiście każdy może powiedzieć, że to bajka :)

#1700 OFFLINE   Kupisz

Kupisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 14 lipiec 2023 - 09:06

Racja troć wędrowna poniżej zapory tylko raczej. Może jesiotr? Jesiotr lubi zrobić świecę z wody.

Użytkownik Kupisz edytował ten post 14 lipiec 2023 - 09:09





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych