Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warta odcinek od Biskupic, Włyń, Most Warcki i zbiornik Jeziorsko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1730 odpowiedzi w tym temacie

#1701 OFFLINE   booohal

booohal

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaWarta
  • Imię:Krzyś

Napisano 14 lipiec 2023 - 09:12

Zdarzają się potoki w okolicach 70cm w tych stronach :)



#1702 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 14 lipiec 2023 - 09:36

Żadne z powyższych, bo widziałem przy odjeździe dwie świece. Dałbym 99℅ procent na bolenisko, 1℅ na inny gatunek. Oczywiście każdy może powiedzieć, że to bajka :)

Nie ma bolenia którego byś nie zatrzymał. Ja w tym roku widziałem kilka jesiotrów które ktoś pewnie wpuścił z "burdelików", a jak kolega wspomniał, one lubią sobie poskakać.


  • Kupisz lubi to

#1703 OFFLINE   papierzakilures

papierzakilures

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • Imię:piotr

Napisano 14 lipiec 2023 - 10:16

Zlowilem kilka stek boleni i świecy nie widziałem i to podwójnej. Może i rzeczywiście sterlet...

Użytkownik papierzakilures edytował ten post 14 lipiec 2023 - 10:16


#1704 OFFLINE   Ide52

Ide52

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • Lokalizacjaobok Warty

Napisano 14 lipiec 2023 - 14:51

Akurat jesiotr jest na tyle specyficzny, że ciężko pomylić z innym gatunkiem. Może za widoku bym sobie poradził, bo zrzuciłbym spodniobuty i schodził za rybą, a tak nie było szans.

Dziś fatum mnie nie opuściło. Klenisko 50+ wzięło praktycznie spod szczytówki. Zaraz popłynął pod drzewo, jakoś go powstrzymałem siłowo, wyszedł na otwartą wodę, zrobił młynek i spadł. Kotwica się rozgięła. Spory minus dla producenta wobkow, bo słabo uzbroił przynętę. Na pocieszenie wpadł fajny okoń.
IMG-20230714-153437.jpg

#1705 OFFLINE   iduss

iduss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 157 postów
  • LokalizacjaRzeka Warta

Napisano 18 lipiec 2023 - 23:13

Panowie zawody w Sieradzu w upalną Niedziele zaskoczyły wszyscy trochę  połowili , okonie szczupaczek jakiś kleń .Mi się udało swinkę  troszkę okoni.Brania tak do ok 10 godziny no a pózniej juz kazdy wie jaka była ta Niedziela;-)))


Użytkownik iduss edytował ten post 18 lipiec 2023 - 23:14

  • Ide52 i kacperek993 lubią to

#1706 OFFLINE   Ide52

Ide52

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • Lokalizacjaobok Warty

Napisano 19 lipiec 2023 - 11:18

Dzięki za informacje. Szukałem wyników, ale nigdzie nie było. Jak na tropikalną pogodę to super, że coś się trafiło.

Wczoraj u mnie długa sesja powyżej miasta, 6 h łowienia.Zszedłem w sumie kilka kilometrów z wody.Ryb było kilkadziesiąt, ale niestety bez żadnego rodzynka. Widziałem kilka dużych boleni, kleni oraz stado 20-kilku wielkich leszczy, które nie mogły sobie znaleźć miejsca. Na ten moment okonie dominują. Niestety jaziowego ogona nawet nie zobaczyłem. Gdzie się podziały poczciwe jaśki?

#1707 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 19 lipiec 2023 - 16:55

Jeszcze mc temu mozna bylo pytać tak o okonie ;-) jazie są, jeden Kolega stąd ;-) ost złowił, może się pochwali..
Wyniki na zawodach niezle jak na poziom wody i upał weekendowy. Masa okoni niemiarowych 40+ kleń, świnka i szczupak
Co do lokomotywy, obstawiam duzego teczaka
  • Alexspin lubi to

#1708 OFFLINE   Ide52

Ide52

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • Lokalizacjaobok Warty

Napisano 19 lipiec 2023 - 17:12

Akurat okonie łowię już od wiosny, w porównaniu z tamtym sezonem dużo więcej, ale za to kleni mniej. Nie mówiąc już o jaziach właśnie. Pewnie zmieniły miejsca, ale urlop powoli się kończy i czas na poszukiwania będzie mocno ograniczony. Zresztą mamy ponad 100 km rzeki, nie sposób być wszędzie.

#1709 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 19 lipiec 2023 - 21:44

Aż podjechałem z ciekawości "na lekko" na 2.5godz przed wieczorem. Rzeczywiście okonie wyskakują w każdej miejscówce, wyprzedzając i skutecznie płosząc konkretne RYBY. Nawet ładne, 20-25cm. Z 10szt przerzuciłem, kilka maluchów. Ale widziałem spore ok półmetrowe jazie, klenie 20-50cm i zaliczyłem obcinke szczupaka. Widziałem też jeden atak bolenia na płytkim. Tak, że życie w wodzie jest. Odc poniżej Sieradza.
  • Maciek Rożniata, ODYSEUSZ i Alexspin lubią to

#1710 OFFLINE   iduss

iduss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 157 postów
  • LokalizacjaRzeka Warta

Napisano 31 lipiec 2023 - 18:40

Panowie chyba najlepsze się zbliza mówię o drugiej połowie sierpnia i wrzesniu  zamglone brzegi ,oddająca ciepło woda ,,,,,mam nadzieje ze biała ryba na spinning się ruszy ,,,,,no a póżniej pazdziernik i te lepsze okonki,,, chłodne poranki ,,,,,,,  Rzeka to temat Rzeka  ;-))))A wędkarstwo to stan umysłu ;-)))



#1711 OFFLINE   iduss

iduss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 157 postów
  • LokalizacjaRzeka Warta

Napisano 02 sierpień 2023 - 20:10

Dzisiaj Warta tak się prezentowała woda lekko podwyzszona i lekko mętna

To jest zdjęcie z kolektora betonowego niedaleko kolejowego mostu.

Załączone pliki


Użytkownik iduss edytował ten post 02 sierpień 2023 - 20:18

  • Maciek Rożniata, Krzysiek P i Alexspin lubią to

#1712 OFFLINE   iduss

iduss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 157 postów
  • LokalizacjaRzeka Warta

Napisano 02 sierpień 2023 - 20:16

Okonki coś słabo dzisiaj kilka udało się złowić plus kleń który wjechał w zaczepy ale nie jaliś olbrzym poprostu dzisiaj miałem wędkę igłe o wyrzucie 0 do 2.5 gr i w okolicach kolektora niestety zjechałem z nią i się skróciła do ok 1 .60 cm ;-)) dlatego nie miałem możliwosci pomanewrować , .łowiłem złamanym kijem  bolesne to łowienie ..

Pozdrawiam kolegę Radka którego dzisiaj poznałem na Warciance ,w Sieradzu koło mostu kolejowego,,a który także jest na Jerkbait i bywa na naszym Wątku .

Miło było wspólnie powędkować i pogadać ;--))

 

Jak koledzy spojża na to foto to chyba widać ten dywan??? łowienie z dywanu tylko na warcie ;-)) kto łowi w tych rejonach to już wie co to za miejsce

Załączone pliki


Użytkownik iduss edytował ten post 02 sierpień 2023 - 20:22


#1713 OFFLINE   Ide52

Ide52

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • Lokalizacjaobok Warty

Napisano 02 sierpień 2023 - 22:29

Może to dziwne, ale lubię taką niżówkę, szczególnie przy dużej przejrzystości wody jaką mamy w Warcie. Zakładam galoty i schodzę z nurtem ile sił, a potem wracam do samochodu już brzegiem. Niestety mimo wielu przebytych kilometrów nie poczyniłem obserwacji, które napawają przesadnym optymizmem. Coś pływa, jednak miejscowo, a są długie odcinki praktycznie puste.Ogólnie gruntowcy mają zdecydowanie lepsze wyniki niż spinningisci, ale boli od patrzenia jak beretują duże klenie czy świnki. Chciałem gdzieś wypatrzeć brzany, jednak chyba pomieszkują miejsca, gdzie wzrok nie sięga.

Z małych sukcesów - w końcu warciany bolek dostał w dziąsło, więc tegoroczny cel osiągnięty.

Screenshot-20230802-230656.png

Teraz idą duże opady, więc jeżeli prognozy się sprawdzą może być gruba woda w najbliższym czasie.

#1714 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • Imię:Michał

Napisano 10 wrzesień 2023 - 14:50

Ze stojącej wody z powierzchni, samo południe , dwa dni machania.Już teraz wiem po co ja to wszystko kupuję.
80 cm. Jestem w niebie.

Załączone pliki


Użytkownik kacperek993 edytował ten post 10 wrzesień 2023 - 14:51

  • tlok, Maciek Rożniata, Krzysiek Rogalski i 8 innych osób lubią to

#1715 OFFLINE   Damian35s

Damian35s

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Sikorski

Napisano 18 wrzesień 2023 - 12:56

czy ktoś z Was pływał pontonem, łódką czy innym środkiem pływającym po naszym odcinku Warty?

A może chociaż na innym odcinku w woj. łódzkim lub na Widawce?


  • Maciek Rożniata lubi to

#1716 OFFLINE   Ide52

Ide52

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • Lokalizacjaobok Warty

Napisano 18 wrzesień 2023 - 15:31

Gdzieś mi się mignelo, że od tego roku nie można na Warcie łowić ze środków pływających. Jak jest inaczej niech mnie ktoś poprawi. Z drugiej strony czy jest jakiś sens to robić? Ciężko klejnoty zwodować, a co dopiero desantować jednostkę :)

Ostatnio nie mam czasu na rybałke. Długi urlop skończyłem kolejnym wielkim kleniem, który wyprostował kotwice. Producenci chyba wkładają najgorszy badziew żeby tylko było na sztukę.

Nad rzeką standardowo wesoło. Jak nie siateczka to prądzik i jakoś się kręci ta karuzela. Wody mało, kryształ. Czekam na okoniowe dziubanie.
  • Maciek Rożniata, strary i Jabberwokie lubią to

#1717 OFFLINE   Damian35s

Damian35s

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Sikorski

Napisano 19 wrzesień 2023 - 19:34

na bank widziałem gościa który pływał pontonem z owczarkiem niemieckim na pokładzie, fakt że nie łowił tylko przemieszczał się z miejsca na miejsce a łowił z brzegu. Widziałem go pod mostem w Biskupicach, łowił niedaleko mnie i za chwilę odpłynął dalej. Swoją drogą nie wiem czy to nie lepsze niż jeździć autem i tłuc je po dziurach szukając miejscówek. zastanawiam się jaki silnik trzeba mieć aby po takiej warcie spokojnie śmigać, chodzi o moc oczywiście.



#1718 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • Imię:Michał

Napisano 20 październik 2023 - 10:06

To mnie cieszy, po prostu.

Załączone pliki


  • Friko, Maciek Rożniata, Krzysiek Rogalski i 6 innych osób lubią to

#1719 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • Imię:Michał

Napisano 20 październik 2023 - 12:37

Dzieje się.....Załączony plik  20231020_132820.jpg   143,48 KB   17 Ilość pobrań
  • Friko, Maciek Rożniata, Krzysiek Rogalski i 6 innych osób lubią to

#1720 OFFLINE   Radek_Z

Radek_Z

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 20 październik 2023 - 13:26

Brawo. Zdradzał swoją obecność? widać jakąś aktywność powierzchniową boleni?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych