Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warta odcinek od Biskupic, Włyń, Most Warcki i zbiornik Jeziorsko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1759 odpowiedzi w tym temacie

#1741 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów
  • Imię:Michał

Napisano 14 lipiec 2024 - 21:27

[quote name="Ide52" post="3219316" timestamp="1720984231"]

Dalej z bajora czy ten Warciany? Ładna ryba :)

Dzięki.
Masz dwa strzały 😉

Użytkownik kacperek993 edytował ten post 14 lipiec 2024 - 21:34


#1742 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów
  • Imię:Michał

Napisano 22 lipiec 2024 - 12:31

Taki stykacz...

Załączone pliki



#1743 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów
  • Imię:Michał

Napisano 22 lipiec 2024 - 18:41

Drugi...

Załączone pliki



#1744 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów
  • Imię:Michał

Napisano 31 lipiec 2024 - 08:35

Macham już od niedzieli......zero
  • Maciek Rożniata lubi to

#1745 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów
  • Imię:Michał

Napisano 01 sierpień 2024 - 18:26

Wymęczyłem dziś jednego bolenia 57 cm. Ufff....

#1746 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 01 sierpień 2024 - 19:57

Wymęczyłem dziś jednego bolenia 57 cm. Ufff....


Płynie czysta czy brudna woda?

#1747 OFFLINE   Ide52

Ide52

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • Lokalizacjaobok Warty

Napisano 01 sierpień 2024 - 20:40

Nie wiem jak poniżej, ale powyżej jest bardzo nisko i bardzo czysto. Woda bardzo przejrzysta.

Nie mam kompletnie czasu na ryby, a ostatni kontakt miałem przy spływie kajakowym. Dziś udało mi się wygospodarować dosłownie 30 minut żeby chociaż przypomnieć sobie jak się rzuca. Pod względem wypadów katastroficzny rok, a teraz moja ulubiona nizowka.
  • Sławek77 lubi to

#1748 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów
  • Imię:Michał

Napisano 02 sierpień 2024 - 17:44

Płynie czysta czy brudna woda?


Ja nie wiem już co to znaczy czysta woda, na pewno jest płytka

#1749 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 404 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 02 sierpień 2024 - 19:06

A przy dębach na zbiorniku? Bywa coś?



#1750 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów
  • Imię:Michał

Napisano 10 sierpień 2024 - 11:26

Ucieszył mnie.....

Załączone pliki



#1751 OFFLINE   Ide52

Ide52

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • Lokalizacjaobok Warty

Napisano 17 sierpień 2024 - 18:31

Fajnie, że wrzucasz jakieś ryby, bo wątek umarłby całkowicie. Nawet starzy warcianscy wyjadacze powiedzieli w większości stóp i uciekli na inne wody, wszak największy nawet masochizm ma swoje granice. U mnie jest kiepsko, ale w sumie nie byłem ani razu na jakimś dłuższym wypadzie. Chociaż ryb w tej czystej wodzie za dużo nie widziałem :)

Nawet ostatnio naszła mnie myśl, że może nie umiem kompletne łowić. Jednak będąc na wakacjach wyskoczyłem w klapkach nad wodę i złowiłem więcej kleni niż przez cały tegoroczny rok na naszej rzece. Do tego miałem 2 kontrole czyli 2 razy więcej niż przez całą karierę na sieradzkim odcinku :)
  • Maciek Rożniata i kacperek993 lubią to

#1752 OFFLINE   Gad1979

Gad1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 17 sierpień 2024 - 18:50

Ja również kontroli miałem w tym roku więcej niż wcześniej, jednak o rybostanie to bym polenizował😁 Łowię w sieradzkim i koninskim. Pozdrawiam
  • Maciek Rożniata lubi to

#1753 OFFLINE   pozdrower

pozdrower

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 88 postów
  • LokalizacjaGdynia/Olsztyn
  • Imię:Mateusz

Napisano 17 sierpień 2024 - 18:58

Hej, najbliższe dni będę w Poznaniu. Może ktoś chce się wybrać na klenia albo sandacza i wymienić doświadczeniem z kolegą z nad morza ? Nie byłem na Warcie 10 lat. 



#1754 OFFLINE   ElValo

ElValo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 18 sierpień 2024 - 00:25

Co do rybostanu to az tak zle jak kolega Ide pisze nie jest 😊 też łowię na sieradzkim i koninskim. Jednak ostatnio jest lipa i tutaj przyznaje racje, po prostu słaby okres. Ryba totalnie nie żeruje. Zarowno na Warcie jak i na dopływach.
  • Maciek Rożniata lubi to

#1755 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów
  • Imię:Michał

Napisano 18 sierpień 2024 - 06:27

[quote name="Ide52" post="3225324" timestamp="1723915863"]

Fajnie, że wrzucasz jakieś ryby, bo wątek umarłby całkowicie. Nawet starzy warcianscy wyjadacze powiedzieli w większości stóp i uciekli na inne wody, wszak największy nawet masochizm ma swoje granice. U mnie jest kiepsko, ale w sumie nie byłem ani razu na jakimś dłuższym wypadzie. Chociaż ryb w tej czystej wodzie za dużo nie widziałem :)

Tak, wrzucam kilka ryb , ale czasu poświęcam dużo na bycie nad wodą, czasem jestem już zrezygnowany, chcę wracać do domu, wracam i już myślę nad następnym wyjazdem . Jadę i znowu jest jałowo, znów jestem zrezygnowany, zły na brak umiejętności. I tak w kółko, kręcę czasami już bezmyślnie .....I nagle BUM , jestem w niebie. Znów nakręcony , podniecony i co najważniejsze szczęśliwy. Ale to rzadkie chwile ....
  • Maciek Rożniata i strary lubią to

#1756 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1598 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 18 sierpień 2024 - 08:16

7

#1757 OFFLINE   Ide52

Ide52

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • Lokalizacjaobok Warty

Napisano 18 sierpień 2024 - 11:09

@ElValo mieszkam i łowię ponad 20 lat nad Wartą. Powiedzieć, że jest słabo z rybami to jak nic nie powiedzieć. Oczywiście są lepsze odcinki, gdzie jeszcze coś pływa, wszak sieradzka Warta ma ponad 100 km. Całościowo oceniając jednak jest źle. Lepiej nie będzie, bo już nawet nie ma co zbytnio się trzeć. Koledzy po kiju sumiennie oskubali podstawowe stado na zimowiskach, a potem poprawiali na wiosennych ciągach tarłowych.
Pamiętam popularne mety na swoich rewirach, gdzie ciężko było znaleźć miejsce. Teraz krzaki po pachy, a nadwarciańscy moczykije ćwiczą karpie na bajorach :)
  • Maciek Rożniata lubi to

#1758 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów
  • Imię:Michał

Napisano 18 sierpień 2024 - 13:03

@ElValo mieszkam i łowię ponad 20 lat nad Wartą. Powiedzieć, że jest słabo z rybami to jak nic nie powiedzieć. Oczywiście są lepsze odcinki, gdzie jeszcze coś pływa, wszak sieradzka Warta ma ponad 100 km. Całościowo oceniając jednak jest źle. Lepiej nie będzie, bo już nawet nie ma co zbytnio się trzeć. Koledzy po kiju sumiennie oskubali podstawowe stado na zimowiskach, a potem poprawiali na wiosennych ciągach tarłowych.
Pamiętam popularne mety na swoich rewirach, gdzie ciężko było znaleźć miejsce. Teraz krzaki po pachy, a nadwarciańscy moczykije ćwiczą karpie na bajorach :)


Masz rację. Biskupice kiedyś bÿły oblegane.
Ścieżki wydeptane, super główki i bolenie trzaskające pod nogami . Teraz nie ma ryby, nie ma ścieżek, nie ma wędkarzy. Wykorzystałem to. Uparłem się i jednak coś tam jeszcze pływa . Zabrałem żonę kilka razy, bez wędki, na zwiady. Wytypowałwm kilka fajnych miejscówek , dwie są owocne. Szału nie ma, a jednak coś łowię. Czas gra główną rolę i determinacja.
  • Maciek Rożniata i Alexspin lubią to

#1759 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów
  • Imię:Michał

Napisano 18 sierpień 2024 - 13:11

Warta na naszym, sieradzkim odcinku , to szybka rzeka, kiedyś była krainą brzany , świnki i certy. W miejscowości Chałupki, teraz przy moście s8, można było łowić z jednej główki brzay , certy i świnki, a w nocy sandacze i węgorze. Ale wtedy nie było jeszcze Jeziorska

Użytkownik kacperek993 edytował ten post 18 sierpień 2024 - 13:12

  • Maciek Rożniata, Szymon82, ODYSEUSZ i 1 inna osoba lubią to

#1760 OFFLINE   Ide52

Ide52

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • Lokalizacjaobok Warty

Napisano 18 sierpień 2024 - 20:54

Tylko teraz koryto Warty jest zasypane i jest naprawdę mało miejsc, gdzie są kamienie, żwir i głębokie rynny żeby sobie mogły brzany żyć. Wszędzie piach, a te kilka dobrych miejsc zna każdy, więc wspomniane wyżej brzany z resztą ferajny nie mają lekko (:

Dziś łowienie klapkowo - spodenkowe żeby trochę schłodzić klejnoty. Parno, gdzieś w oddali pomrukiwała burza co wprawiło okonie w morderczy nastrój. Podganiały drobnicę na płyciznach aż momentami z rozpędu praktycznie wpadały na brzeg. Nie były obojętne na przynęty i co rzut praktycznie montowałem kontakt z pasiastymi zbójami. Niestety przeważał rozmiar przedszkolny. Coś też przywaliło w wobka by po chwili zostawić mnie z dyndającą linką. Szczupak czy linka zwyczajnie puściła? Nie mam pojęcia, za szybko wszystko się zadziało.
Na otarcie łez przystojny kleń na co najmniej 45cm. Może nawet trochę więcej, jednak akcja fotograficzno - pomiarowa była błyskawiczna ze względu na panujące warunki atmosferyczne. Jak widać zdjęcie też mizerne, tak na sztukę. Chciałem tylko coś dorzucić żeby kolega @kacperek993 nie prowadził monologu. Pozdro :)

Polish-20240818-214239105.jpg


Użytkownik Ide52 edytował ten post 18 sierpień 2024 - 20:56





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych