Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warta odcinek od Biskupic, Włyń, Most Warcki i zbiornik Jeziorsko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1736 odpowiedzi w tym temacie

#481 OFFLINE   Maciek Rożniata

Maciek Rożniata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaZgierz

Napisano 02 grudzień 2014 - 18:58

tu chłopak fajnie i dosadnie przedstawił sytuację z większości polskich wód , i to zapewne też dotyczy rzeki Warty i mam nadzieję że to się stanie "faktem dokonanym" 

http://hlehleblog.pl...czupaki-z-wkry/



#482 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 02 grudzień 2014 - 19:11

Czyli reasumując działacze zjedli wszystkie ryby.

Oczywiście rybaków stawiających sieci z zezwoleniami w takiej np. Konopnicy są setki.

Toż my same "Konrady".

Zresztą może i Konrady, ale Konrady które ryby zeżarły. Trza się było w porę opanować, a nie na działaczy zganiać.



#483 OFFLINE   Fugazi

Fugazi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał

Napisano 02 grudzień 2014 - 19:21

Żadne z Wallenrody. My som tylko czytacze i narzekacze. Nic więcej. Bowiem pyskować łatwo, dużo trudniej coś zmienić czyli samemu wziąć się do roboty.



#484 OFFLINE   romeo7

romeo7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 02 grudzień 2014 - 19:34

Nad Wartą ale też nad innymi rzekami zwyczajnie trzeba zamknąć sezon i zakaz egzekwować. Żeby nie pojawiały się wypowiedzi kolegów, przez małe k, o łowieniu tarlaków, łowieniu w miejscach gromadzenia ryb itd. Żebym nie musiał czytać o mleczaku czy ikrzycy, delikatnie odczepionej z haczyka bez wyjmowania z wody. Doprawdy czytać hadko. :(
Plus wszystko co powyżej napisał Kolega Wartek.


Koledzy przez male K jak i koledzy erotomani gawedziarze maja tu wolnosc slowa.....

#485 OFFLINE   Radek_Z

Radek_Z

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 02 grudzień 2014 - 19:43

Nic dodać do słów Wartka. I nie ma chyba sensu rozważanie, czyja wina większa. Bo i gospodarz lichy, a mimo to syty zapewne, bo profity z takiego Jeziorska mogą być potężne z samego tytułu unijnych dotacji - podkreślam mogą być, nie wiem czy korzystają, a bywalcy za to dzicy i nienażarci. A do tego znowu smutny okres się dla Warty poniżej zbiornika zaczyna, doroczna impreza przy brzegu niezamarzającej rzeki, libacja potrwa do marca. Padną jazie, padną płocie. A w tygodnie spokojnie można szarpać, znaczy na troka łowić, agresywnie. I jak zmienić taką mentalność. A z drugiej strony co z tym lokalnym pzw, skoro umowy dzierżawy podpisane, operaty obowiązują, wszystko na papierze się zgadza. Tylko się cieszyć ;)



#486 OFFLINE   romeo7

romeo7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 02 grudzień 2014 - 19:48

Radek w przyszlym sezonie 3h i lowimy na "Wyrwie" ;)

#487 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1751 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 02 grudzień 2014 - 19:54

tu chłopak fajnie i dosadnie przedstawił sytuację z większości polskich wód , i to zapewne też dotyczy rzeki Warty i mam nadzieję że to się stanie "faktem dokonanym" 

http://hlehleblog.pl...czupaki-z-wkry/

Maciek, Daniela znam. I oby każdy miał takie podejście, jak on. Porzuciłem łowienie na Warcie, bo według mnie nie jest tego warta. Przynajmniej na naszym odcinku. Chyba Bzura jest lepsza. Nie mam skrzywień, jak to drzewiej bywało (chociaż wiekowo podpadam pod ten okres). Ja po prostu w tych czasach nie spiningowałem. Co nie oznacza, iż nad rzeki nie jeżdżę, ale wolę wody stojące. Umówimy się w następnym sezonie wraz z Hubertusem i gdzieś wyskoczymy :D



#488 OFFLINE   Radek_Z

Radek_Z

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 02 grudzień 2014 - 20:05

Fakt, trzeba szukać w przyszłym sezonie jakiejś alternatywy dla Warty.



#489 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 02 grudzień 2014 - 20:13

Odra... R.I.P.


  • kotwitz lubi to

#490 OFFLINE   Maciek Rożniata

Maciek Rożniata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaZgierz

Napisano 02 grudzień 2014 - 20:43

Maciek, Daniela znam. I oby każdy miał takie podejście, jak on. Porzuciłem łowienie na Warcie, bo według mnie nie jest tego warta. Przynajmniej na naszym odcinku. Chyba Bzura jest lepsza. Nie mam skrzywień, jak to drzewiej bywało (chociaż wiekowo podpadam pod ten okres). Ja po prostu w tych czasach nie spiningowałem. Co nie oznacza, iż nad rzeki nie jeżdżę, ale wolę wody stojące. Umówimy się w następnym sezonie wraz z Hubertusem i gdzieś wyskoczymy :D

mnie się podoba Daniela podejście ,  w każdym bądź razie dla mnie ryby z Warty to jest czysty przypadek tak jak Radek napisał , a reasumując zjeżdżam więcej razy o przysłowiowym kiju z nad rzeki , i nadal się przed samym sobą tłumaczę że nie potrafię wędkować , i życzę Wam użytkownikom 

Warta odcinek od Biskupic,Włyń,Most Warcki i zb.Jeziorsko  w przyszłorocznym sezonie 2015 r abyśmy wstawiali więcej zdjęć złowionych ryb niż w kończącym się sezonie 2014

#491 OFFLINE   saw70

saw70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaJeziorsko wędkarskie El Dorado
  • Imię:Tomek

Napisano 03 grudzień 2014 - 00:19

Dokumenty założycielskie stowarzyszenia mamy prawie gotowe. Do końca stycznia, może uda się zarejestrować. Po rejestracji chcemy wystąpić o zbadanie populacji ryb w Jeziorsku i porównać ją z tą z przed 10 lat aby zweryfikować operat, który pozwala im teraz na odłów około 100 ton ryb rocznie i udowodnić ich rabunkową gospodarkę. Rybacy już nie mają co łowić i wystąpili o zgodę na stawianie siatek w rezerwacie (chyba dostali bo siaty na jesień tam stały). Mam nadzieję, że uda się coś ugrać bo jest trochę znajomości. Chętnych do przyłączenia się do stowarzyszenia zapraszam pod nr tel 609-390-708 mail saw.tom@op.pl



#492 OFFLINE   zdzislavo1

zdzislavo1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 03 grudzień 2014 - 00:21

Pragnę dodać jeszcze że w przyszłym roku Jeziorsko będzie miało utrzymywany niższy stan szczególnie wiosną ponieważ były protesty o zalewane pola i łąki poniżej zbiornika. http://www.radiomerk...powodziowe.html



#493 OFFLINE   saw70

saw70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaJeziorsko wędkarskie El Dorado
  • Imię:Tomek

Napisano 03 grudzień 2014 - 01:32

Poziom wody w zbiorniku w tym roku był już o pół metra niższy, ale zrzuty będą dopiero od połowy września, a nie jak do tej pory od sierpnia. I to nie rolnicy wywalczyli tylko Uniejów(burmistrz), który wydał pozwolenia na budowę hoteli i basenów na terenach zalewowych i teraz boi się, że wszystko wpizdu zaleje przy dużych opadach


Użytkownik saw70 edytował ten post 03 grudzień 2014 - 01:38

  • Maciek Rożniata lubi to

#494 OFFLINE   Wartek

Wartek

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 03 grudzień 2014 - 09:12

Dokumenty założycielskie stowarzyszenia mamy prawie gotowe. Do końca stycznia, może uda się zarejestrować. Po rejestracji chcemy wystąpić o zbadanie populacji ryb w Jeziorsku i porównać ją z tą z przed 10 lat aby zweryfikować operat, który pozwala im teraz na odłów około 100 ton ryb rocznie i udowodnić ich rabunkową gospodarkę. Rybacy już nie mają co łowić i wystąpili o zgodę na stawianie siatek w rezerwacie (chyba dostali bo siaty na jesień tam stały). Mam nadzieję, że uda się coś ugrać bo jest trochę znajomości. Chętnych do przyłączenia się do stowarzyszenia zapraszam pod nr tel 609-390-708 mail saw.tom@op.pl

O to ja mam wiele do powiedzenia na temat badan rybostanu. Badania były robione w 2012 roku na całej długości rzeki. Zostały sfałszowane przynajmniej w odniesieniu do punktów pomiarowych w obrębie Sieradza. Teraz nie mam czasu rozwinąć tematu, jak wrócę z roboty, ale najważniejsza rzecz, to w tych badaniach mówią, że w Warcie w naszym regionie odnotowuje się wzrost bogactwa rybostanu w stosunku do lat 80!!!!!!!!!!!!!! Ja już pisałem do Wędkarskiego Świata, że mamy do czynienia z aferą, ale oni mnie olali, nie wiem, gdzie  z tym iść.


  • Maciek Rożniata lubi to

#495 OFFLINE   Fugazi

Fugazi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał

Napisano 03 grudzień 2014 - 09:27

...że mamy do czynienia z aferą, ale oni mnie olali, nie wiem, gdzie  z tym iść.

Może do Prokuratury? 



#496 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 03 grudzień 2014 - 10:05

Może do Prokuratury? 

Z czym?
Kto zrobi rzetelne badania?
Kto przedstawi jakieś konkretne dowody?


  • Fugazi lubi to

#497 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4442 postów

Napisano 03 grudzień 2014 - 10:08

Z czym?
Kto zrobi rzetelne badania?
Kto przedstawi jakieś konkretne dowody?

 

Skippi przyplynie swoim bialym okretem i rozp....li towarzystwo z dzial kaliber 200 mm, kilka seri z maszynowek przeciwlotniczych dokonczy dziela zniszczenia :) 


  • kotwitz lubi to

#498 OFFLINE   Fugazi

Fugazi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał

Napisano 03 grudzień 2014 - 10:17

Z czym?
Kto zrobi rzetelne badania?
Kto przedstawi jakieś konkretne dowody?

Wiem, wiem. Zapomniałem emotki wstawić.

Ale nazywa się że żyjemy w państwie prawa.


  • Maciek Rożniata lubi to

#499 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4442 postów

Napisano 03 grudzień 2014 - 10:19

Wiem, wiem. Zapomniałem emotki wstawić.

Ale nazywa się że żyjemy w państwie prawa.

 

Nazywa sie tak i tak czesto sie to powtarza bysmy uwierzyli, ze tak jest :) 



#500 OFFLINE   Fugazi

Fugazi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał

Napisano 03 grudzień 2014 - 10:26

Natomiast pomysł ze stowarzyszeniem wydaje się być niezły. Chyba skontaktuję się z kol. Saw. Nie może być tak żeby złodziejstwo i celowa dewastacja pozostawały zupełnie bezkarne. Trza bat na dupy złodziei ukręcić.


  • Maciek Rożniata lubi to