Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędkarstwo muchowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
482 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 01 listopad 2007 - 09:18

@koledzy podajcie jakieś normalne sklepy :D na muche

#102 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 01 listopad 2007 - 09:37

Co to znaczy normalne ?


#103 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 01 listopad 2007 - 09:50

Nie polecam Gawlika - materiały żenującej jakości, coś takiego nie powinno mieć racji bytu......

#104 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 01 listopad 2007 - 09:54

ustusunkowanie ceny do jakości :D
początkującemu tak jak chyba w każdej dziedzinie najłatwiej wcisnąć bubel za pieniążki, za które możnaby było kupić lepszy towar :D
pozdro

#105 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 01 listopad 2007 - 09:56

Jest drogo ale jakość pierwszy sort drogo w porównaniu z ebay albo basspro, sądzę że w porównaniu z PL będzie bardzo OK, nie płacisz cłą i podatku bo to UE

www.fishingmegastore.com

#106 OFFLINE   SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 380 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Miasto Feniksa

Napisano 01 listopad 2007 - 10:48

Ja jestem zadowolony z gawlika co prawda niektóre materiały kupuje u konkurencji (np. kapki) ale sierści nici syntetyki itp. są ok, no i przedewszystkim ceny bardzo rozsądne. Odradzam natomiast tajmienia, wiele razy przysyłali mi materiały w nie tych kolorach co zamówiłem albo czegoś w paczce brakowało.

#107 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 01 listopad 2007 - 13:54

Pierwszy paskud.
Skręcony z myślą o zimowo-wiosennych pstrągach

Załączone pliki



#108 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 01 listopad 2007 - 14:51

widze ze na tym forum druga zaraz zaczna sie rozprzestrzeniac... Jajakub bądź dzielny... nie broń sie za długo... bo i tak Cię dopadnie

#109 OFFLINE   BartekP

BartekP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 435 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 01 listopad 2007 - 15:11

Już jakiś czas rozglądam się za muchówką na początek. Będę próbował od suszki, a łowić będę się uczył na małych nizinnych rzeczkach z 0,5 metrową wodą i dołkami 2m. Sznur 5/6 + 2,75m
Co myślicie o czymś takim na początek? Jakieś alternatywy?

http://sklep.fishing.pl/mucha/wedziska/lamiglas/lamiglas_g20 0_graphite_fly

#110 OFFLINE   tomekat

tomekat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 listopad 2007 - 15:36

BartekP -przy doborze sprzętu muchowego radziłbym ci pomacać kij najlepiej z kołowrotkiem, było by rewelacyjnie gdybyś miał kogoś znającego się na rzeczy do pomocy - muchówka to kij którego z reki sie nie wypuszcza i trzeba dobrać odpowiedni do ręki

#111 OFFLINE   SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 380 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Miasto Feniksa

Napisano 01 listopad 2007 - 17:02

Bartek jeśli myślisz o takich rzeka jak Wkra i podobne :mellow: to wybrał bym raczej kij w klasie 4 ewentualnie 4/5, będzie lepszy do połowu na suchara jelcy, kleni i innego białorybu. Co do długości to 2,7 uważam za optymalną. pozdrawiam

#112 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 01 listopad 2007 - 17:48

Bartek jesteś pierwszą osobą w tym wątku która bieże się za łowienie na muche tak jak to się powinno robić czyli sucha mucha i normalne ryby a nie bolenie czy też leszcze :unsure: .
Gdybym miał doradzić komuś jak zacząć to po pierwsze sucha mucha dlatego że jest najłatwiejsza po drugie jeżeli nie mamy nauczyciela to łowisko z dużą ilością pstragów typu San, Wisła czy Raba.
Nie musisz się wtedy zastanawiac czy w danym miejscu sa ryby czylko myślisz co robisz żle że nie biorą.
No i kręcenie muszek bez tego muszkowanie traci to coś.
Mnie wciągneło na dobre dopiero jak zacząłem kręcić.
Moja żonka zaczeła od suchej muszki potem jak już wiedziała gdzie pstrągi stoja i wyrobiła sobie refleks zaczeła łowić na długa nimfe od początku z dużymi sukcesami.A na wiosne zacznie łowić na strimera jak ona to mówi na mokrą mysz :mellow:
Łowienie na muchę jest naprawde piękne ale zabieranie się za łowienie boleni na początku to dla mnie jakaś abstrakcja .

#113 OFFLINE   BartekP

BartekP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 435 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 01 listopad 2007 - 18:36

Mierzę siły na zamiary stąd wybór padł na suchą. Będę łowił na rzeczkach mazowieckich więc z tą ilością ryb nie będzie tak różowo. Na szczęście znam już odpowiednie miejsca dlatego mogę liczyć na jakieś rybki. Wziąłem pod uwagę gdzie najczęściej będę łowił, stopień zakrzaczenia, wielkość ryb itd. Zastanowię się nad rozmiarem 4/5 również. A jeśli chodzi o bolenie to zgadzam sie z tomim78. To raczej specjalizacja zdecydowanie nie na początek . Myśle że odbywałoby się to dużo większym nakładem, bo najlepiej mieć łódkę którą można się wygodnie ustawić przed przelewem, być często nad dużą rzeką, a jesli ja jestem 5 razy w roku nad Wisłą to mija się to z celem.

#114 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 12 grudzień 2007 - 15:26

coś o tych muszkach ucichło :mellow:
Jestem już po pierwszych próbach i przeczytaniu lektury WM bardzo mi się podoba mało nawet mój ojciec wielbiciel bolonki i odległościówki chce zacząć od nowego sezonu fly fishing.
A więc chcemy łowić na suchą i mokrą muszkę chciałbym się doradzić jakie mamy sobie sprawić kijki max do 300 zł żeby nie trwonić zbędnie kasy na szukanie.Na allegro kupiłem sznur cortland 333 pływający DT i kołowrotek Jaxon a ojciec narazie nie ma nic.
za wszystkie informacje dzięki.

Chce dodać ,że nastawiać sę głównie będziemy na jazie i klenie i inne białe rybki ,może okonie gdyż często dostrzegmy na warcie zbieranie muszek a do lipieni i pstrągów to mam przynajmniej 200 km.

#115 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 12 grudzień 2007 - 19:18

Jest ciekawa wędka - niezbyt popularnego i lubianego jaxona, postaram się dowiedzieć kytóry to model, to jest naprawdę ok wędka dla początkującego. Sznury cortlanda mają jakieś problemy, od pewnego czasu ponoć są z nimi jakieś kłopoty, dostaję bardzo kiepskie oceny w testach.

#116 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 12 grudzień 2007 - 21:31

Witam.
Uprzejmie donoszę, że na Allegro jest ciekawa książeczka dla muszkarzy.
http://www.allegro.pl/item283301344_przewodnik_wedkarski_wol fgang_schulte_hans_eiber.html
Wydanie sprzed kilku lat. Trudna do dostania w księgarniach. Uważam ją za jedną z najlepszych książek wędkarskich wydanych w Polsce. Rodzaj swobodnej gawędy, jakby opowieści o rybach, rzekach, krainach. Od lipieni z rzek Bawarii, przez pstrągi łowione na imitacje jętek, przez palie łowione w jeziorach Kanady, syberyjskie tajmienie, szczupaki z jezior Irlandii po oceaniczne marliny i inne tuńczyki. Dość sporo informacji o sprawach technicznych (dobor sprzętu i much), choć nie jest to podręcznik. Dużo pięknych zdjęć (zwłaszcza much), przepisy na najskuteczniejsze, zdaniem autorów, muchy. Książka moim zdaniem bardzo sympatyczna. Dla zapalonego muszkarza- lektura obowiązkowa!
Z muszkarskim podrowieniem
Herman

#117 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 12 grudzień 2007 - 21:44

Już kliknąłem :D .Szkoda że w naszej pięknej krainie jest tak mało wydawanych książek o muszce. :(

#118 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 12 grudzień 2007 - 21:58

To może jeszcze ja Embarassed coś powiem o sklepach muszkarskich w Polsce. Swoje zakupy robię u Gawlika albo w Taimen. Puściłem już u nich kupę kasy :mellow: Oba sklepy zdecydowanie polecam. W obu można znaleźć ciekawe dla muszkarza rzeczy. Oba sklepy uzupełnieją się. Taimen oferuje więcej rzeczy luksusowych, chociażby kije Sage, kolowrotki Loop. Ale u P. Gawlika można znaleźć rzeczy, których w Taimen nie ma i też czasem wysokiej klasy, chociażby kołowrotki Ross. Oba sklepy zdecydowanie polecam. Nigdy się nie przejechałem.
Herman

#119 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 12 grudzień 2007 - 22:03

Kolegi polećcie jakiś kijek do suchej muchy 5/6 bo ja się nie znam ani grama tyle co wyczytałem ale teoria jest dobra w księgowości :mellow:
taki do 300 zł max

#120 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 12 grudzień 2007 - 22:05

Ta książka jest świetna, to jest książka o której wielokrotnie pisałem na forum, dzięki niej wylądowałem w Irlandii!! Jedna z lepszych książek wędkarskich z jakimi miałem styczność, opisuje techniki, miejsca, muchy, sprzęt, przygotowania do wyjazdu. Jest naprawdę warta polecenia, znam ją na pamięć.