Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

SZOK i SKANDAL = FISHING.....


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   yacaré

yacaré

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaBremen

Napisano 25 październik 2007 - 14:08

Święte słowa Gumo! Sam jestem najlepszym przykładem takiego krezusa. Dopiero od niedawna zacząłem myśleć oszczędnościowo - Jedna dobra wędka na kilka lat, a nie kilka w sezonie.


Oczywiscie. Lepiej jednego Mercedesa (BMW, Audi, Saab, Volvo)co pare lat niz nowego Fiata (Kia, Renault, ...) co rok. Pralka to tylko Miele (jasne), Urlop naturalnie na Maledivach a nie w Turcj (oczywiscie lot w businessclass a nie w economy), komorka tylko i-pod - a kogo niestac, niech oszczedza i chodzi piechota, pierze recznie, nie jezdzi na urlop, nie telefonuje... az nazbiera.
Generalnie popieram i tez sie staram tak postepowac, ale jestem swiadomy, ze nie wszyscy tak chca (to sie da zmienic) / moga (z tym czasami trudniej)- ale prosze bez popadania w skrajnosci, tym bardziej, iz sam postep w technologii materialow, produkcji itd. w ciagu ostatnich lat jest taki, ze wiele dzis przystepnych produktow codziennego uzytku jest w dobrej relacji jakosci do ceny.

Pozdrawiam --Yacaré--


#42 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 25 październik 2007 - 14:31

@yacare

Myślę, że trochę się nie rozumiemy. Moim zdaniem, Gumo ma rację, kiedy pisze, że inwestowanie w sprzęt lepszy niż ten oferowany w sklepach jako masówka przyniesie oszczędności dla kupującego. Ale jest też inny aspekt - da dużo satysfakcji z używania takiego sprzętu, a nie zniechęcenia po wyborze czegoś dużo słabszego. Zaznaczam, że rozmawiamy to o osobach, które miały kij wędkarski w ręku choć raz i mogą dostrzec różnice.

Pzdr. :D

Kryst

#43 OFFLINE   yacaré

yacaré

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaBremen

Napisano 25 październik 2007 - 22:05

@Kryst: Ja Was raczej rozumiem i zgadzam sie zupelnie z tym, ale czlowiek nie ogranicza sie tylko do posiadania wedek, lecz majac roznorodne zainteresowania przy okreslonym budzecie musi czasami postawic priorytety.
Stwierdzenie, ze operowanie rasowym sprzetem daje po prostu wiecej satysfakcji jest bezdyskusyjne. I tak jest we wszystkich dziedzinach! Ale nie kazdy chce/moze zaczac od gornej polki i to nalezy tez tolerowac. Kazdy ma prawo uczyc sie ze swoich wlasnych prob i bledow... :D A faktem jest, ze nawet na nizszej polce znajduja sie przyzwoite wyroby.
Ot, wsio...

Pozdrawiam --Yacaré--



#44 OFFLINE   Janusz WaÅ‚aszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - KoÅ‚obrzeg

Napisano 25 październik 2007 - 22:57

Witajcie Koledzy.
Myślę, że ta cała dyskusja nie do końca ma sens. Zalew taniego
sprzętu o niskiej jakości to rzeczywistość ostatnich lat, nie wiem czy pięciu czy ośmiu. Taką sytuację spowodował rynek, czyli
rzesza ludzi, którzy zdecydowali się taki sprzęt kupować i tu nic się zrobić nie da, wszak o gustach się nie dyskutuje. Z dru-
giej strony warto pamiętać, że na rynku wtórnym znajduje się
masa sprzętu, który pojawił się na rynku na począdku lat 90 i
nie był to sprzęt marny, a wręcz przeciwnie markowy, solidny i
warty uwagi. Do tej pory używam wielu elementów takiego sprzętu.
Np. kołowrotek Shimano 3010 match, kupiony chyba w 92 albo 93
na stopce oczywiście Made in Japan, mam też odległościówkę
Shimano Power Loop, kupioną na początku 93r, używam jej teraz do
spinningu na dużych rzekach, (nie do zaj...nia). A że większość
kolegów na forum jest po prostu za młoda, aby docenić to co było
kiedyś to fakt. Kiedyś w wątku sprzedam/kupie itd wstawiłem tak
dla sprawdzenia wędzisko Cormoran Power Grip 2-15g z krótką
rękojeścią (kupione w 91r) tak z ciekawości (bo i tak bym nie
sprzedał) czy ktoś się pozna na tym. No i nikt chyba nie odpowie
dział, a odwiedzających temat było chyba 3 czy 4.
To tyle Pozdrowienia Jachu

#45 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 październik 2007 - 23:41

Czas mija a te dyskusje sa dokladnie takie same, prowadza do zapętlenia, do dyskusji o samochodach...

Kolega stara Ci sie wytlumaczyc, ze wyszlo mu drozej, jak kupowal chrust. Tylko to jest w tym istotne...

Na szczescie takie dyskursy juz sie opatrzyly bo patrz, jakos tlumow nie widac...
I slusznie, lepiej isc na ryby bo chyba o to na koncu chodzi. Przynajmniej mnie o to chodzi...

Warto powrocic do pierwotnego tematu, scislej do deklaracji przedstawienia pelniejszej oferty sprzetu. To dobra wiadomosc....bedzie sobie kazdy mogl wybrac Megabasa albo Jaxona.

Co bardziej dociekliwi stwierdza, ze mozna sobie np.kupic blank Lamiglasa z serii International, ktory kosztuje 36$, dokupic troche pianki na rekojesc, jakis tanie przelotki i okaze sie, ze mozna zejsc i ponizej 200zl (jak sie samemu to posklada) i miec wedke w zasadzie nie do zniszzcenia (szklak)
Wtedy prysnie mit o bogatych i biednych, zrodzi sie inny, o tych co im sie chce cos robic i o takich ktorzy to hobby traktuja z .....przymruzeniem oka.
Wtedy co? Wymysli sie trzeci mit, zeby to tak zalosnie nie wygladalo?

Gumo
p.s.mam wrazenie, Januszu ze cos nie do konca na temat Ci wyszlo...ale zeby powiazac watki...na tym forum sprzedalem wspomniany kij Cormorana (i kilka innych), jak rowniez wspomniany kolowrotek Shimano 3010 oraz 4010. Rozeszly sie jak cieple buleczki...
Uzyskane fundusze przeznaczylem na budowe wedek na miare moich aktualnych POTRZEB, ani za bardzo wypasionych ani za bardzo siermieznych.
Mialem akurat to szzcescie, ze operacja odbyla sie z pominieciem klamotow oferowanych aktualnie (masowo).
Wielu innych nie mialo tego szczescia...

#46 OFFLINE   yacaré

yacaré

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaBremen

Napisano 26 październik 2007 - 00:03

Wtedy prysnie mit o bogatych i biednych, zrodzi sie inny, o tych co im sie chce cos robic i o takich ktorzy to hobby traktuja z .....przymruzeniem oka.

Ot, wlasnie przyklad: Ci ktorzy uzywaja przyslowiowego Jaxona to amatorzy i tak ich tu trzeba traktowac, prawdziwego znawce-profesionaliste poznaje sie natomiast po...
Swiat nie jest czarno-bialy.

Dobrej nocy! --Yacaré--

#47 OFFLINE   Butch69

Butch69

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaLondyn

Napisano 26 październik 2007 - 07:25

A ja myślałem że tu chodzi o sam fakt że można iść na ryby, spotkać ciekawych ludzi, wymienić się doświadczeniem, odpocząć na łonie natury ?? A tu wychodzi że bez kija z własnym imieniem na blanku to co najwyżej dostaniesz po uszach bo jesteś odmieniec. Chciałbym zobaczyć jak koleś z markowym i drogim sprzętem łowi nad komplet ryb i zabiera do domu B) Kim on wtedy jest profesjonalnym wędkarzem czy profesjonalnie wyposażonym kłusolem :wacko: Nie róbmy szumu kto za ile kasy ma sprzęt bo następne pokolenie wędkarzy będzie jak dresiarze w BMW.

#48 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 26 październik 2007 - 08:24

hej
przeczytałem wszystkie powyższe posty i szczerze Wam powiem zastanawiam się mocno do czego ta dyskusja prowadzi...Toż to normalna walka klasowa się rozpoczyna. Do tego doszło prównanie tych prawdziwych z leszczynową witką i pasją z semi-kłusolami podjeżdżającymi nad wodę terenowym Mercedesem z Megabassem...Panowie bez sensu! To nie sprzęt tworzy z nas wędkarzy-choć bez niego nie da się uprawiać tej metody. Jego wybór to subiektywna kwestia podejścia do życia ogólnie...Ja i moi klienci którym robię wędki używają tego lepszego- nie dlatego że ich po prostu stać, dlatego że dojrzeli do tej decyzji,ale do tego prawie kazdy dojrzewa po jakimś czasie...Czy są przez to lepszymi wędkarzami- nigdy się tego nie dowiemy. Ja też kiedyś łowiłem Jaxonami- każdy chyba to przerobił- wtedy wydawały mi się super.Niestety jak się raz spróbuje łowić czymś lepszym -nie droższym wcale- to do nich już się nie wraca.Ale to naturalna ewolucja, jak w każdej dziedzinie. Nie jest prawdą też że najtańszy handmade musi kosztować fortunę - u mnie gotowe kije startują od 390 zł-i nie są zbudowane z okazyjnie kupionych komponentów na ebayu. Ktoś zaraz napisze :za to można 3 Jaxony kupić- mozna , ale jesli ktos woli 3 Jaxony to jego indywidualna sprawa, tego na tym forum nigdy nie rozwiążemy... Każdy z nas ma swój sposób na życie i realizację naszej pasji- nie narzucajmy innym naszej jedynie słusznej racji.
Pozdrawiam

#49 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4438 postów

Napisano 26 październik 2007 - 08:47

A ja myślałem że tu chodzi o sam fakt że można iść na ryby, spotkać ciekawych ludzi, wymienić się doświadczeniem, odpocząć na łonie natury ?? A tu wychodzi że bez kija z własnym imieniem na blanku to co najwyżej dostaniesz po uszach bo jesteś odmieniec. Chciałbym zobaczyć jak koleś z markowym i drogim sprzętem łowi nad komplet ryb i zabiera do domu B) Kim on wtedy jest profesjonalnym wędkarzem czy profesjonalnie wyposażonym kłusolem :wacko: Nie róbmy szumu kto za ile kasy ma sprzęt bo następne pokolenie wędkarzy będzie jak dresiarze w BMW.


Witam,

Mylisz troche pojecia. Nikt nie mowi ze tanszymi wedkami nie da sie lowic. Jak juz bylo napisane w tym watku czesc z nas przeszla ten etap i stwierdzila ze warto zapalcic wiecej za markowy kijek i miec go na lata ( taki nasz przywilej i nasze pieniadze).

Jak mogles zauwazyc wiekszosc uzytkownikow portalu stosuje i propaguje C&R. Jakos nie widze tych ludzi zabierajacych jakichkolwiek ryb nie mowiac o nadkompletach.

Jesli bedziesz chcial to polowisz w przyszla sobote na moje wedki i zobaczysz czy jest roznica.

Pozdrawiam,

Bujo

#50 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 26 październik 2007 - 11:47

I Bujo porusza chyba ważna kwestię (mimochodem). Pamiętam w czasach Jaxonizmu jak myślałem że jak ktoś wydaje TakąStrasznąKasę na sprzęt to musi być jakiś nienormalny...
Tak było do czasu jak trafiłem na forum, później na kolegę Peresadę :D - możliwość połowienia czymś innym, dotrzeżenia różnic w sprzęcie dość mocno otworzyła mi oczy.
Zupełnie nieuzasadnione uważam wypowiedzi osób które NIE miały do czynienia z wyższą półką (mieliśmy tutaj kolegę, który mimo że sympatyczny usiłował nas zagitować na jaxona). Moja propozycja - najpierw spróbuj, chwilę połów żeby mieć choć blade pojęcie o czym piszesz.... Bardzo irytuje mnie tani populizm - ..nie wszystkich stać na to żeby kupować tak drogi sprzęt. Chwilę później okazuje się, że jednak nie do końca aż tak drogi, bo zrobiony pod nas, na zamówienie kosztuje 2xtyle co jaxon czy dragon średniej klasy...Więc chyba nie jest to bariera nie do przeskoczenia?? Miłe osoby jak Jerzy tłumaczą że tylko bardzo bogatych stać na kupowanie chrustu, że ma dwie wędki dobrej jakości którymi obskoczy każdą sytuację nad wodą, a że są dobrej jakości to w perspektywie np 5 lat wydał mniej na rok łowienia niż gdyby w tym okresie łowił chrustem. Czego w tym nie można zrozumieć??

#51 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 26 październik 2007 - 17:30

...
Nie jest prawdą też że najtańszy handmade musi kosztować fortunę - u mnie gotowe kije startują od 390 zł-i nie są zbudowane z okazyjnie kupionych komponentów na ebayu. Ktoś zaraz napisze :za to można 3 Jaxony kupić- mozna , ale jesli ktos woli 3 Jaxony to jego indywidualna sprawa, tego na tym forum nigdy nie rozwiążemy... Każdy z nas ma swój sposób na życie i realizację naszej pasji- nie narzucajmy innym naszej jedynie słusznej racji
...

tats rajt folks :mellow:


#52 OFFLINE   Butch69

Butch69

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaLondyn

Napisano 26 październik 2007 - 18:03

[quote]
A ja myślałem że tu chodzi o sam fakt że można iść na ryby, spotkać ciekawych ludzi, wymienić się doświadczeniem, odpocząć na łonie natury ?? A tu wychodzi że bez kija z własnym imieniem na blanku to co najwyżej dostaniesz po uszach bo jesteś odmieniec. Chciałbym zobaczyć jak koleś z markowym i drogim sprzętem łowi nad komplet ryb i zabiera do domu B) Kim on wtedy jest profesjonalnym wędkarzem czy profesjonalnie wyposażonym kłusolem :wacko: Nie róbmy szumu kto za ile kasy ma sprzęt bo następne pokolenie wędkarzy będzie jak dresiarze w BMW.
[/quote]

Witam,

Mylisz troche pojecia. Nikt nie mowi ze tanszymi wedkami nie da sie lowic. Jak juz bylo napisane w tym watku czesc z nas przeszla ten etap i stwierdzila ze warto zapalcic wiecej za markowy kijek i miec go na lata ( taki nasz przywilej i nasze pieniadze).

Jak mogles zauwazyc wiekszosc uzytkownikow portalu stosuje i propaguje C&R. Jakos nie widze tych ludzi zabierajacych jakichkolwiek ryb nie mowiac o nadkompletach.

Jesli bedziesz chcial to polowisz w przyszla sobote na moje wedki i zobaczysz czy jest roznica.

Pozdrawiam,

Bujo
[/quote]

Ja to rozumiem :D Ja staram się kupować tak żebym nie musiał co roku biegać po nowe kije i kręciołki. Od dłuższego czasu mam ochotę na nowy kijek zrobiony tylko i wyłącznie taki jak bym chciał a nie to co mi w sklepie oferują :mellow: i wcale nie muszę się z tym obnosić i ganić tych co będą ze mną łowić na inne kijki.
BUJO zabierz mnie tylko na ryby a będę w siódmym niebie B)
Nie chciałem nikogo obrażać czy coś w tym stylu.
Jeśli tak to przepraszam Embarassed

#53 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4438 postów

Napisano 26 październik 2007 - 19:18

Witam,

@ Butch69

Jedziemy w przyszla sobote na 100% w dosc ciekawe miejsce :D :D :D

Pozdrawiam,

Bujo

#54 OFFLINE   Janusz WaÅ‚aszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - KoÅ‚obrzeg

Napisano 27 październik 2007 - 21:37

Witaj Gumo.
Fakt, że może trochę nie na temat był mój post. Chciałem jedynie
zwrócić uwagę młodszym kolegom, że na rynku wtórnym można kupić
markowe perełki z dawnych (dla nich) lat za przyzwoite pięniądze
Nie trzeba zaraz inwestować wszystkich pieniędzy w produkcje
topowych producentów wędzisk. Choć oczywiście każdy ma prawo wy-
boru i wolnÄ… wolÄ™. To tyle.
Pozdrowienia Jachu

#55 OFFLINE   Janusz WaÅ‚aszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - KoÅ‚obrzeg

Napisano 27 październik 2007 - 21:58

Witajcie Koledzy.
Tak sobie pomyślałem, po przeczytaniu postu @standerusa, że nie powinienem się wypowiadać
Dla mnie nie istnieje pora jaxonizmu, ja łowię i urzywam sprzętu zanim jeszcze A.Podeszwa
stwożył markę Jaxon. Jakieś 15 lat temu kupiłem sobie wędzisko trociowe marki Brownning
2,70 cw 40-60g używam go do dziś, w tzw. międzyczasie okazało się, że jest to partia wę-
dzisk zrobiona na blankach lamiglasa. I to jest fakt, jakieś trzy lata temu dałem ten kij
M.Szymańskiemu aby dał go przezbroić w dobrej firmie. I tak się stało zbroił go Kawalec
zapłaciłem za same przelotki (Fuji SIC z górnej półki) 250PLN. Istotne jest, że taki kij
przy wspomnianej długości od począdku był wyposażony w 11 przelotek 9 na szczytówce i dwie na dolniku. Myślę, że o czymś to świadczy.
Pozdrowienia Jachu

#56 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 02 listopad 2007 - 21:52

Wy tu sobie gadu gadu a w tym oto sklepie pokazała się fajna zabaweczka trolingowa perch 14 którą już sobie zamówiłem :mellow: .

#57 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • ImiÄ™:RafaÅ‚
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 02 listopad 2007 - 22:11

tomi jutro ci powiem co to jest warte

#58 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 02 listopad 2007 - 22:17

No zobacz Tego <_< już na Nowego czternastaka,ale zacznijmy od tego,że czego Mifek niema w tych swoich pudłach :lol: :unsure: nic mi na myśl nie przychodzi :lol:
To na sandały Mifciu? Bo ponoć jutro smigasz szukać obuwia :mellow: ???

#59 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 02 listopad 2007 - 22:22

Ja myślałem że znalazłem prawdziwego NOWEGO rodzynka ,a tu się okazuje że Mifek liczy już zęby szczupaków na lakierze percha :D

#60 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • ImiÄ™:RafaÅ‚
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 04 listopad 2007 - 10:38

no jakos tak wyszlo ze... wczoraj wywzej wymieniony wobek skusil 3 razy biedne zebacze :mellow: niestety tylko jeden atak byl skuteczny :mellow: