Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Uchwyt / mocowanie przetwornika echosondy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1300 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   kapi81

kapi81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Piotr

Napisano 05 kwiecień 2014 - 21:04

A nie prościej po prostu wiertełkiem nawiercić łódke klej sika flex w otwór na to mocowanie i wkręty z nierdzewki tez posmarowane klejem i wkręcone. Ja tak zrobiłem i wydaje mi się że solidne to jest po majówce mogę napisać jak się sprawuje.



#62 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3435 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 05 kwiecień 2014 - 21:07

Jadne super sue wierci w pontonie. Zobacz jaka mam podlige zanim powiesz o pawezy honda 38ie

#63 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 kwiecień 2014 - 08:49

Tak zanim powklejam te zdjecia...@gooral a mozesz mi powiedziec jak czesto potrzebne C plywanie szybkie powyzej 15km/h z odczytem?

Mnie jak na razie na roznych plywadlach udalo sie kilkakrotnie, najlepszy efekt osiagnalem na lodce, ktora miala taki kanalik do ocieku z pokladu - induktor byl wewnatrz lodzi. We wszystkich innych przypadkach w najlepszym razie chlapalo to a dawalo niezbyt wiele - i tak trzeba bylo zmniejszac predkosc, zeby obejrzec....

Stad tez osobiscie daze do takiego przetwornika, ktory bedzie gotowy do odczytu jednym ruchem - widzisz jakies m-ce, zmniejszasz predkosc, "kopiesz" w wysiegnik zeby sie zanurzyl, ewentualnie wlaczasz sonde....

 

Gumo



#64 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3435 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 06 kwiecień 2014 - 09:32

do niczego mi nie potrzebne No moze poza jeziorami gdzie potrafi sie zrobic kilkadziesiat cm wody pomiedzy kilkuma metrami glebokosci (lodke grp posadzilem 2 razy tak, ze wszyscy musielismy wysiasc z niej i dopiero dalo ja sie zepchac a plywalem wtedy max kolo 6-8kmhi mialem gruby drewniany kil podbity blacha inaczej by chyba bylo po lodce) wiec czasami wczesne ostrzezenie ze sie grubo wyplyca nie jest zle.

poprostu nie znalazlem sposobu by wyjac przetwornik z wody zupelnie spoza zasiegu strug i jednoczesnie komfortowo go zanurzac jak plywam wolniej.

nie moge zamocowac przetwornika do dna (airdeck pomiedzy woda a przetwornikiem beda 2 warstwy tkaniny gumowej i do tego chyba SI nie dziala przez kadlub). nie moge zamocowac do pawezy bo airdeck wystaje za pawez i musiala by calosc miec niezwykle skomplikowany ksztalt by wogole dzialac i do tego wchodzic pod poklad (powodzenia na plycisnach/przy plywaniy pomiedzy gestymi trzcinami.

widze tylko 2 mozliwosci: czujnik zamocowany do balona, albo pozbyc sie pontonu/zapomniec o echu na nim.

popatrz na fotke ponizej mam doslownie ostatnie 20-30cm balona do montazu przetwornika. jakby mocowac do pawezy to uchwyt najpierw musialby isc w dol pozniej 90 stopni do tylu pozniej 90 stopni w dol i kolejne 90 stopni do przodu (by byc przed nie za silnikiem) i nastepne 90 stopni w dol (by sie dalo zamocowac przetwornik)

foto_honwave_t38ie_2.jpg

dodatkowo przetwornik powinien byc przed sruba(inaczej side scan niespecjalnie dziala - znaczy widzi turbulencje spowodowane silnikiem) a uzywanie side scanu bez poruszania sie na silniku nie ma sensu...

jedyne rozwiazanie jakie mi do glowy przychodzi to cos jakby w ksztalcie odwroconego U lezacego na balonie i w jednej ze stron i zamocowanie tam przetwornika

ale wszystkie proby jakie podejmuje sa strasznie pracochlonne. nie jest latwo mnie zniechecic, ale juz mam dosyc...

mysle nad kupnem jakiejs lekkiej lodki aluminiowej/riba kolo 4m (kupilem ponton z mysla o plywaniu na morzu bo slipy wysychaja/sa zarosniete glonami riba 3.6m z silnikiem 25km dwutaktem lekko bym zwodowal samemu nie mialem problemu z chodzeniem z przyczepa w reku po parkingu jak kiedys jednego ogladalem.) i jest strasznie ciezko zwodowac cos jak sie jest w pojedynke. nie chce zmieniac pontonu na taki z alu podloga bo mi sie wydaje, ze po kilku wycieczkach na morze cale alu sie pokryje nalotem i bede to musial szorowac by sie dalo poskladac wogole..


Użytkownik gooral edytował ten post 06 kwiecień 2014 - 09:38


#65 OFFLINE   Sebalos

Sebalos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Seba

Napisano 06 kwiecień 2014 - 09:59

A gdyby zakładać przetwornik zamocowany fachowo ;) na pasie transportowym takim powiedzmy 4t wytrzymałosci do lawet .Pasek ma ze 50mm szerokośći i jak nim balon opasasz i dociągniesz no niema ...siły żeby się przesunął. Kwestia zamocowani przetwornika do pasa ale i to nie stanowi problemu.


Użytkownik sebalos.77 edytował ten post 06 kwiecień 2014 - 10:36


#66 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3435 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 06 kwiecień 2014 - 19:33

no jakbys rzucil okiem kilka postow do gory tak wlasnie zrobilem. tylko zamocowalem zipami (by sie dalo opuszczac/wyciagac) i za 2 czy 3 razem nie wytrzymaly zipy (za kazdym razem nowe zipy! a w hiszpani na 3 zipach sie trzymalo tydzien i do tego codziennie sciagalem przetwornik z lodzi..) musi byc przymocowane do czegos plaskiego (inaczej bedzie sie po krzywiznie balona kolebac) a jednoczesnie musi sie dac podciagac gora dol. wydawalo mi sie, ze 2 deseczki z przodu i tylu rurki na ktorej jest przetwornik + 3 zipy to az za mocna konstrukcja a tu cyk i sie urwalo..



#67 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 06 kwiecień 2014 - 21:31

http://www.iboats.co.../view_id.886017

http://www.johnnyray...JR3install.html

http://www.seaeagle....transducer-hook


  • ManieQ i kotwitz lubią to

#68 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 07 kwiecień 2014 - 14:17

Koledzy, może by ktoś pomógł w zakupie tego z pierwszego linka, plissss :)



#69 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 07 kwiecień 2014 - 19:06

Koledzy, może by ktoś pomógł w zakupie tego z pierwszego linka, plissss :)

Mariusz, pójdziesz do Castoramy , albo jakiegoś innego sklepu budowlanego , pokażesz fotkę jakiemuś pracownikowi na dziale metalowym i Ci znajdzie wszystkie , potrzebne elementy do budowy tego uchwytu.

W domu sam go sobie zrobisz bez problemu.


  • ManieQ lubi to

#70 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 07 kwiecień 2014 - 19:23

Mariusz, pójdziesz do Castoramy , albo jakiegoś innego sklepu budowlanego , pokażesz fotkę jakiemuś pracownikowi na dziale metalowym i Ci znajdzie wszystkie , potrzebne elementy do budowy tego uchwytu.

W domu sam go sobie zrobisz bez problemu.

 

W sumie to mam tylko jedną lewą rękę, druga to chyba prawa ;)

W weekend jadę do Castoramy :)  Dzięki Bartek.



#71 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 07 kwiecień 2014 - 19:29

Jak miałeś w szkole ZPT to dasz radę. ;)

Stevie Wonder by se poradził. :)

 

Albo taki uchwyt :

 

Załączony plik  1.jpg   21,05 KB   41 Ilość pobrań



#72 OFFLINE   Bartek_C

Bartek_C

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 431 postów
  • LokalizacjaPółnocne rubieże Polski

Napisano 07 kwiecień 2014 - 19:31

W innym temacie już pokazywałem,jak rozwiązałem uchwyt do przetwornika,ale zdjęcia wrzucę jeszcze raz, może komuś się przyda. 

 

Będę pływał na jednym pływadle,więc całość nie będzie przenośna.

3e3cea333f04280amed.jpg

 

 

Górny element będzie przykręcony na rufie.Przetwornik z mocowaniem będę przykręcał do sztycy,a całość do elementu na rufie.

26c822cf336f1d54med.jpg

2cf7890ef8b5180cmed.jpg

 

Jak ktoś będzie chciał,to mogę zrobić zdjęcia obrazujące jak to wygląda na łódce.


Użytkownik Bartek_C edytował ten post 07 kwiecień 2014 - 19:32


#73 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2037 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 07 kwiecień 2014 - 19:37

Na allegro ktoś coś takiego sprzedaje - może komuś się przyda:

http://allegro.pl/uc...4111609326.html

 

@Bartek_C

 

To plastikowe mocowanie przetwornika kupowałeś gdzieś osobno czy było na wyposażeniu echosondy?



#74 OFFLINE   Bartek_C

Bartek_C

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 431 postów
  • LokalizacjaPółnocne rubieże Polski

Napisano 07 kwiecień 2014 - 19:40

Ten plastikowy motylek wziąłem z pracy,a pochodzi on z uchwytu zaciskowego do profila 40x40  ;)



#75 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2037 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 07 kwiecień 2014 - 19:53

Da się to dostać w praktikerze albo jakimś innym sklepie? Szukam takiej części właśnie żeby nie rozwalać oryginalnego mocowania od przetwornika.

W sumie jakby się tylko pozbyć kółeczka to takie coś powinno być chyba idealne:

http://www.damatic.p...0x40-z-kolkiem/



#76 OFFLINE   Bartek_C

Bartek_C

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 431 postów
  • LokalizacjaPółnocne rubieże Polski

Napisano 07 kwiecień 2014 - 21:20

Chyba takiego uchwytu jak opisałem,to nie dostaniesz w marketach budowlanych. Mocno zależy Ci na takim motylku z tworzywa ? 



#77 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2037 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 07 kwiecień 2014 - 21:29

Wolałbym ze stali ;) Byłbym spokojniejszy o przetwornik ale dziękuję, że pytasz. Zadałem Ci to pytanie bo w sumie nie wiem pod jakimi hasłami szukać czegoś co by się nadało mimo, że nie jest dedykowane na takie mocowanie. Nie operuję fachowymi terminami  ;) Chyba przejdę się też do castoramy, pokażę fotkę na dziale metalowym to może znajdą mi coś podobnego. W ostateczności dorwę jakąś grubszą blaszkę, wygnę i nawiercę. Ale chętnie bym sobie tego oszczędził i kupił gotowca ;) Plastik byłby tylko rozwiązaniem tymczasowym jeśli łatwo wpadłby mi w ręce.



#78 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2037 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 11 kwiecień 2014 - 11:34

No i kupiłem coś takiego w praktikerze - "ROLKA DO SKRZYN". Kosztowała całe 2 zł :) Kółeczko ma +/- szerokość mocowania przetwornika Lowrance Mark 5x Pro co starałem się ukazać na focie :)

Nit przetnę brzeszczotem w wolnej chwili i pozbędę się kółeczka. Jedna dziurka na śrubkę dokręcającą tą część w przyszłości do uchwytu jest już fabrycznie, drugą dowiercę w odpowiedniej odległości. Na razie nie mam czasu się za to brać ale jak skończę to pokażę jak wyszło. Póki co może komuś się przyda takie info.

Załączone pliki

  • Załączony plik  to.jpg   89,85 KB   38 Ilość pobrań
  • Załączony plik  ito.jpg   90,71 KB   38 Ilość pobrań

Użytkownik coma edytował ten post 12 kwiecień 2014 - 21:17


#79 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2037 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 12 kwiecień 2014 - 13:15

Przyszły zaczep ze zdemontowanym już kółkiem wygląda tak:

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  1.jpg   101 KB   39 Ilość pobrań
  • Załączony plik  2.jpg   51,44 KB   39 Ilość pobrań
  • Załączony plik  3.jpg   39,89 KB   39 Ilość pobrań

  • thug lubi to

#80 OFFLINE   puszek7

puszek7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 662 postów
  • LokalizacjaWM OST M
  • Imię:Przemek

Napisano 11 maj 2014 - 20:18

Panowie posiadam ten badziewny pękający uchwyt, który o dziwo nie pękł (jeszcze), ale stała się rzecz straszna :D - mianowicie "posiałem" gdzieś (najprawdopodobniej w wodzie) ,część która oznaczona jest na zdjęciu czerwonym kółkiem.

 

Czy ktoś posiada takową zbędną część? Lub inne rozwiązanie?

 

Z góry dziękuje za pomoc

Załączone pliki


Użytkownik puszek7 edytował ten post 11 maj 2014 - 20:18





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych