Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki silnik elektryczny kupić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2399 odpowiedzi w tym temacie

#1261 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 17 styczeń 2018 - 23:32

Z testami z tego co widzę na ten moment słabo, to dość świeża konstrukcja. Może ktoś z Jerka się skusi.



#1262 OFFLINE   Wiciu 1982

Wiciu 1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 18 styczeń 2018 - 09:41

Z testami z tego co widzę na ten moment słabo, to dość świeża konstrukcja. Może ktoś z Jerka się skusi.

Ja się skusze jaka ktoś mi kupi :)



#1263 OFFLINE   and66

and66

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaŁęczna
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Krać

Napisano 19 styczeń 2018 - 16:41

Panowie z testami silników w naszym pięknym kraju jest bardzo słabiutko wręcz źle raptem kilka konstrukcji było jako tako testowanych tu muszę pochwalić Pana z Wodomanii który dość dobrze przetestował silnik Rhino 70 i Protuara 65 lbs pokazując przynajmniej pobory prądu przy różnych predkościach jednak do prawdziwego testu jeszcze daleko powinno się zmierzyć również poziom hałasu, drgań no i ten słynny uciąg przecież to najważniejszy parametr wystarczy tylko przymocowana do pomostu lina odpowiednia waga i po temacie wyszło by na jaw kto oszukuje a kto pisze prawdę. Śmieszny natomiast był test silnika Rhino 65 w którym elegancik mówi że silnik zasilany jest z akumulatora o mocy 12V !!! Przecież to kpina z oglądających w innym napuszony jegomość zachwala jakiś znany silnik mówiąc że ma tylko dwuskrzydłową śrubę zrobioną z bakielitu bo taka wystarczy ! być może mylę się ale większość sprzedawców twierdzi że z twardego PCV bakielit nie jest elastyczny tylko twardy i kruchy. Niektórzy sami wrzucają jakieś testy które pokazują tylko szybkie zmiany kadru i manetkę na maksa z idiotycznym podkładem muzycznym. Większość importerów i dużych sprzedawców ma w nosie klienta albo obawia się konkurencji dlatego oglądałem testy tego Rhino że Tokarex nie zrobił żadnych testów swoich nowych silników Haibo a tak się składa że są kopiami tych Rhino zresztą ten który kupiłem Haibo 65D jest jednocześnie kopią Rhino 65 i jakoś dziwnie w szczegółach jest podobny do MotorGuide 55 mojego kolegi. Śruby napędowe w większości pasują do wszystkich popularnych firm silniki również jakoś łudząco podobne pomimo różnych producentów więc ewentualne testy mogły by obalić wiele mitów. Może sami zróbmy testy swoich własnych silników właśnie z pomiarami prądu, ciągu może i hałasu bo z drganiami może być ciężko amatorowi oczywiście powinno też się podać wymiary jednostki pływającej jej masę warunki meteo danego dnia prędkość wiatru lub nurtu rzeki nie są to jakieś kosmiczne rzeczy. W ten sposób pokażemy kolegom co jest OK a co czasami drogi szajs może wymusimy na sprzedawcach obniżkę ceny bo niektóre silniki są w Polsce najdroższe wśród ościennych krajów. Podobają mi się testy Czechów i Słowaków np próbe przeciągania pontonów jednego z małą spaliną drugiego z elektrykiem. Pozdrawiam i proponuję nowy dział naszych własnych testów sam spróbuję na wiosnę zrobić to z moim silnikiem.


  • Miodzik, eRKa i Sławomir lubią to

#1264 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5491 postów
  • Imię:adam

Napisano 19 styczeń 2018 - 17:55

Masz rację. Jesli chodzi o testy , nie duzo trza. Tylko troche czasu poświecić. A ludkom sie poprostu nie chce... ta przypadlosc wspomaga ostry marketing. Robiąc jajo z głowy... Jak się nie mylę ,to chyba też mc sklep robił parę fajnych testów nie marketingowych. Pomimo "zlej slawy" ow Pana , to gość ma wiedzę i praktykę w testach. Kupowałem 3 silnik u niego. I za żadnym razem nie zalgal odnosnie sprzętu... A nawet zniechęcając mnie do pewnych wyborów przy zakupie
silnika. W mojej opini trzeba najpierw stwierdzic samemu co sie chce miec. Jakie osiągi. Pozniej budzet . Wertować fora i na końcu kupować. Kolorowe broszurki są ładne, obiecują złote góry a ich zadaniem jest naklonic do zakupu...
  • Jozi i eRKa lubią to

#1265 OFFLINE   Kris3k

Kris3k

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Krzysztof

Napisano 19 styczeń 2018 - 21:10

Witam serdecznie wszystkich, to mój pierwszy post na forum 😀 Cieszę się, że tutaj trafiałem. Mimo, że nie jestem wędkarzem, to udało mi się znaleźć w tym miejscu sporo informacji na temat łodzi, silników elektrycznych i akumulatorów - co bardzo mnie interesuje z racji planowania zakupu własnej łajby typu open.

Odnośnie tego ePropulsion'a chodzi zapewne o model Lagoon dedykowanych do kajaków i iSUB'ów. Filmów i informacji jest trochę. Obserwuję tą firmę z myślą o modelach Navy 6.0.


Film z Lagoon.

#1266 OFFLINE   Kris3k

Kris3k

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Krzysztof

Napisano 19 styczeń 2018 - 21:19

Przeglądanie forum w komórce to porażka, umknęły mi 2strony i oczywiście spóźniłem się z nazwą 😀 To może dodam, że cena detal to 4200pln brutto.

#1267 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5491 postów
  • Imię:adam

Napisano 01 luty 2018 - 14:22

Pisałem dziś z przedstawicelem epropulsion. (Gdzieś tam z końca świata bądź dalej :)) na testach przy silniku 3kw łodzi aluminiowej 3.6m osiągnęli prędkość 20kmh. Gość twierdzi, że przy detce 3.7m prędkość będzie nie większą niż 18kmh. Patrząc na jakieś testy prędkości torqeedo 4kw gdzie osiągnęli prędkość 24kmh (na detce) ,to chyba nie sciemniaja z tymi 18kmh przy 3kw.

#1268 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 01 luty 2018 - 23:42

Witam wszystkich . Mam nadzieję że moje spostrzeżenia  co do  kupna  łodzi i silnika elektrycznego innym kolegom  się przydadzą  .W 2017 trochę po pływałem z kuzynem po dużym jez, on pontonem 3.5 metra podłoga składana ,silnik Mini kota 35  , ja łódka plastykowa 2.5 m  silnik Mini kota 55  .   Zanim kupicie ponton sprawdzić czy ma miecz  bardzo ważny dodatek , kuzyna nie miał mimo że ponton był bardzo ciężki z tą podłogą aluminiową duży wiatr spycha strasznie bo jest małe zanurzenie , silnik 35 do pontonu to porażka momentami stał w miejscu  obroty na ful  . Przy małym wietrze lub bez wiatru pływało mu się bardzo dobrze . ALE bezpieczeństwo nie ma ceny ,  lepiej kupić mocniejszy silnik niż mieć problem dopłynąć do przystani . Moja łódka płasko denna bardzo stabilna  i silnik dały rade , Krzyśka 2.5 km na lince kotwicznej holowałem  pomagając  dopłynąć do przystani , a wypływaliśmy rano w bezwietrzną pogodę . Tak więc przed zakupem naszych zabawek na PIERWSZYM  MIEJSCU BEZPIECZEŃSTWO .Co do silników Mini kota ja mam trzy lata C2  Endura  55 Max żadnych problemów  Krzysiek ma 35 siedem lat i też działa super   choć w bardzo trudnych warunkach okazała się za słaba . Pozdrawiam Paweł z Łodzi 



#1269 OFFLINE   Kaszub Bait

Kaszub Bait

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1036 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Radek

Napisano 02 luty 2018 - 07:24

Ja dodam coś z doświadczenia.
Kupiłem Osapian 55lbs do łódki 4m x 1,7m.
Prędkość max jaką osiągał to 5,6km/h.
Silnik się zepsuł i poszedł na wymianę.
Kupiłem 45lbs, z tą samą łódka n tym samym jeziorze w tym samym kierunku z tym samym kierujemy wiatru pływał 6-6,1 km/h. Sprzedałem go.
Kupiłem Osapian 55/60MAX i pływa max 5,6 km/h.

Większą ilość LBS nie przekłada się na większą prędkość maksymalna co mnie ogromnie zdziwiło. Po kilku reklamacjach i telefonach po serwisach dowiedziałem się że 45lbs ma większą prędkość obrotowa śruby i dlatego szybciej pływa.

Dlatego gdy komuś zależy na prędkości max to patrzcie na prędkość obrotowa śruby 😉

#1270 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5491 postów
  • Imię:adam

Napisano 02 luty 2018 - 07:40

Masz rację. Moim zdaniem silnik elektryczny powinien mieć nie mniej 500W. To takie minimum...

#1271 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 02 luty 2018 - 08:07

Niektórzy myślą że zaoszczędzą jak kupią mniejszy silnik ,a póżniej widzę takich zatraceńców jak fala ich poniewiera przy trzcinach ,bo tam ich zepchnęło ,albo płynął pod fale, a raczej wegetują w miejscu .Na początku też miałem mały silnik 32 lbs ,po pierwszym załamaniu pogody które mnie spotkało na wodzie ,stwierdziłem definitywnie że  nie ma sensu pływanie na takim małym silniku i trzeba kupić większy.Używanie mniejszych silników ma sens ale na małych zbiornikach ,ale czemu się ograniczać i póżniej ryzykować ,a ja tylko raz może dwa razy będę pływał po większym akwenie.Wystarczy tylko raz i może być nieciekawie .



#1272 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 luty 2018 - 08:10

Witam wszystkich . Mam nadzieję że moje spostrzeżenia  co do  kupna  łodzi i silnika elektrycznego innym kolegom  się przydadzą  .W 2017 trochę po pływałem z kuzynem po dużym jez, on pontonem 3.5 metra podłoga składana ,silnik Mini kota 35  , ja łódka plastykowa 2.5 m  silnik Mini kota 55  .   Zanim kupicie ponton sprawdzić czy ma miecz  bardzo ważny dodatek , kuzyna nie miał mimo że ponton był bardzo ciężki z tą podłogą aluminiową duży wiatr spycha strasznie bo jest małe zanurzenie , silnik 35 do pontonu to porażka momentami stał w miejscu  obroty na ful  . Przy małym wietrze lub bez wiatru pływało mu się bardzo dobrze . ALE bezpieczeństwo nie ma ceny ,  lepiej kupić mocniejszy silnik niż mieć problem dopłynąć do przystani . Moja łódka płasko denna bardzo stabilna  i silnik dały rade , Krzyśka 2.5 km na lince kotwicznej holowałem  pomagając  dopłynąć do przystani , a wypływaliśmy rano w bezwietrzną pogodę . Tak więc przed zakupem naszych zabawek na PIERWSZYM  MIEJSCU BEZPIECZEŃSTWO .Co do silników Mini kota ja mam trzy lata C2  Endura  55 Max żadnych problemów  Krzysiek ma 35 siedem lat i też działa super   choć w bardzo trudnych warunkach okazała się za słaba . Pozdrawiam Paweł z Łodzi 

Podkreślasz w swojej wypowiedzi bezpieczeństwo. Ja je również cenię ponad wszystko więc na dużym jeziorze wolę stać w miejscu na pontonie 3,5 m niż żwawo pływać płaskodenną łódką 2,5 m. 


  • godski i MARIUSZ 69 lubią to

#1273 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 02 luty 2018 - 22:53

Kol  Pumba  . Ja cenię bezpieczeństwo łódka ma 2.5 m  ma sporo latek ścianka jest  sporo grubsza niż obecnie produkują  oszczędności , ma podwójne dno jest nie zatapialna sprawdzałem w upalny dzień . Dno jest w jaskółkę  co sprawia ,że bardzo mocno się trzyma wody . Siadając przy burcie nie raz z trudem wyciągałem 10 kg kotwicy z mułu i ani razu nie nakryłem się łódką . Spróbuj  to z 4 m łódką jak ma dno pół okrągłe zaraz cię nakryje . Łódkę znalazłem taką jak moja tyle, że moja niem tych schowków . POLPORT 290  .  Nie reklamuje   piszą że nowość  moja ma około 30 lat  :) sprawdziła się i nie jedno przeszła. Pozdrawiam Paweł z Łodzi . 

 

#1274 OFFLINE   Kaszub Bait

Kaszub Bait

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1036 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Radek

Napisano 02 luty 2018 - 23:18

Paweł, przerobiłem sam już 3 łódki. Pływałem na kilkudziesięciu jak i kilku pontonach. Ale naprawdę łódka 2,5 m gdy na wodzie są fale duże z białymi grzywami chyba nie ma bezpieczeństwa w takiej małej łodzi ... Wiem bo miałem taką z dnem płaskim jak deska ...

#1275 ONLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 899 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 03 luty 2018 - 04:06

mam neraus 55 i zawsze dawał radę... ponton 3.2m na rzece... na 5-tce spokojnie daje radę nawet pod dość mocny prąd... teraz zmieniam na spaline, bo aku niezbyt wystarcza na 3-4dni z rzedu bez doładowania - mimo oszczędzania:) ale mocno polecam:)



#1276 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 03 luty 2018 - 09:09

Radek masz bardzo dużo racji  na takie fale nie ma mocnych  i KAPOK nie pod tyłek tylko na plecy  bo w pianach  kiepsko się pływa , ale fakt że pływadło nie tonie psychicznie lepiej się czuję  . I tu na dużych jez. najlepsza spalina do 5 KM dla wędkarzy pozwoliła by szybko uciec do brzegu . Na moje wody niestety tylko elektryk .



#1277 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 03 luty 2018 - 17:15

Moja łódka płaskodenna z kilem 390 cm z dwiema osobami silnik elektryczny Haibo 54 lbs 12 V waga zestawu 400 kg , zimno grudzień  4 km/h .

Teraz czekam na  film  z udziałem silnika Haibo M 250 na 24 V jeśli praca silnika ( hałas ) będzie znośny chyba się  zdecyduję cena jest bardzo dobra i ma maximizer .

Pływałem ze znajomym Romaną mało znanymi silnikami elektrycznymi Mikado 55 lbs bardzo mi pasowała praca tego silnika po prostu bajka nie słychać było nic tylko plusk wody wytwarzany przez śrubę .

Mikado ma też w swojej ofercie silnik 86 lbs na 24 V 1150 W na Rybomani trzeba będzie się  dobrze wypytać o niego . Cena jest bardzo dobra około 1200 pln silnik jest bez maximizera  .

and66 masz dużo racji z testami ale najlepiej by było spotkać się nad wodą np na starorzeczu Bugu .Ludziska niech przywiozą swoje silniki i opływać je na jednej łódce lub pontonie .

Dokonać kilku pomiarów prądy pobierane przez silnik i prędkość zestawu . Na koniec kiełbaska i podsumowanie  ;)

Nagrać  filmik z pływania dla potomnych .


  • and66 lubi to

#1278 OFFLINE   Włodziu

Włodziu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaRuda Czachowska
  • Imię:Włodzimierz

Napisano 03 luty 2018 - 18:29

 

Kol  Pumba  . Ja cenię bezpieczeństwo łódka ma 2.5 m  ma sporo latek ścianka jest  sporo grubsza niż obecnie produkują  oszczędności , ma podwójne dno jest nie zatapialna sprawdzałem w upalny dzień . Dno jest w jaskółkę  co sprawia ,że bardzo mocno się trzyma wody . Siadając przy burcie nie raz z trudem wyciągałem 10 kg kotwicy z mułu i ani razu nie nakryłem się łódką . Spróbuj  to z 4 m łódką jak ma dno pół okrągłe zaraz cię nakryje . Łódkę znalazłem taką jak moja tyle, że moja niem tych schowków . POLPORT 290  .  Nie reklamuje   piszą że nowość  moja ma około 30 lat  :) sprawdziła się i nie jedno przeszła. Pozdrawiam Paweł z Łodzi . 

 

 

Taką łódką bałbym się na staw hodowlany wypłynąć w słoneczny dzień a co dopiero na jezioro . Tak  na marginesie to kotwice wyciąga się albo na rolce z dziobu albo z rufy , Nigdy z burty 



#1279 OFFLINE   and66

and66

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaŁęczna
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Krać

Napisano 03 luty 2018 - 19:27

Moja łódka płaskodenna z kilem 390 cm z dwiema osobami silnik elektryczny Haibo 54 lbs 12 V waga zestawu 400 kg , zimno grudzień  4 km/h .

Teraz czekam na  film  z udziałem silnika Haibo M 250 na 24 V jeśli praca silnika ( hałas ) będzie znośny chyba się  zdecyduję cena jest bardzo dobra i ma maximizer .

Pływałem ze znajomym Romaną mało znanymi silnikami elektrycznymi Mikado 55 lbs bardzo mi pasowała praca tego silnika po prostu bajka nie słychać było nic tylko plusk wody wytwarzany przez śrubę .

Mikado ma też w swojej ofercie silnik 86 lbs na 24 V 1150 W na Rybomani trzeba będzie się  dobrze wypytać o niego . Cena jest bardzo dobra około 1200 pln silnik jest bez maximizera  .

and66 masz dużo racji z testami ale najlepiej by było spotkać się nad wodą np na starorzeczu Bugu .Ludziska niech przywiozą swoje silniki i opływać je na jednej łódce lub pontonie .

Dokonać kilku pomiarów prądy pobierane przez silnik i prędkość zestawu . Na koniec kiełbaska i podsumowanie  ;)

Nagrać  filmik z pływania dla potomnych .

Jestem jak najbardziej za daj znać kiedy będzie cieplej przywiozę swojego Haibo D65 który wody jeszcze nie widział przy okazji zmierzymy ten słynny uciąg czego jeszcze nikt nie robił wyniki mogą być bardzo ciekawe. Pozdrawiam i czekam bo pomysł jest świetny.



#1280 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 03 luty 2018 - 19:58

Dobrym miejscem na takie testy  jest starorzecze Lipieniec lub jak kto woli Podkowa .Dobry dojazd dużo miejsca do parkowania w miarę dobre miejsce do wodowania łódki lub pontonu .

Piszcie w temacie kto przyjedzie i z jakim silnikiem . Ja na swoim forum ogłoszę  , będzie zlot integracyjny testerów elektryków . 

Jak na razie wody jest ful .W  poprzednim roku na Lipieńcu testowaliśmy echosondę .

 

f3b648fa6f365b1a1a5d0822eab7318a.jpg

 

Nawet dron był ale filmik się nie udał .






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych