Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Single zamiast kotwiczek?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
102 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 22 wrzesień 2016 - 16:49

---------------
Dziękuje.
Fajne i tanie. Sprawdzone chociaż przez kolegów po kiju czy rzeczywiście sie zaginają bez pekania? :)

 

Z firmy VMC  mam przetestowany model 9171 BZ.

W największych rozmiarach  są bardzo wytrzymałe.

Głowacice a nawet zaczepy nie dają rady.Haczyki

mają dodatkową zaletę, są tanie  -  zmieniam więc

często,nie zawracam sobie głowy ostrzeniem.

 

Przy zaginaniu nigdy nie miałem problemu.Nawet

przy wymianie  (siłowe rozginanie kombinerkami)

zachowują moc.


  • popper lubi to

#42 ONLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4366 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 22 wrzesień 2016 - 18:15

Ooooooo. 

Czyli trzeba odpalić opcję wybierz, kup, zapłać. 

 

Dzięki za radę. :)



#43 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 październik 2016 - 11:08

Zauważyłem że akcja woblera nieznacznie się zmienia przy zmianie z tribli na single, robicie coś z tym i jeśli tak to co?



#44 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 04 październik 2016 - 13:15

Zrobić można tylko jedno, dobrać haki o masie zbliżonej do masy zdemontowanych kotwic, wówczas akcja jeśli w ogóle się zmieni, to zmieni się w sposób niezauważalny.

Uważam, że masa nawet znacznie zwiększona przedniej kotwicy czy haka, nie wpływa w zauważalny sposób na pracę woblera, przynajmniej tak, aby zmieniła się jego atrakcyjność dla ryb.

Pozdrawiam



#45 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 04 październik 2016 - 13:20

Z firmy VMC  mam przetestowany model 9171 BZ.

W największych rozmiarach  są bardzo wytrzymałe.

Głowacice a nawet zaczepy nie dają rady.Haczyki

mają dodatkową zaletę, są tanie  -  zmieniam więc

często,nie zawracam sobie głowy ostrzeniem.

 

Przy zaginaniu nigdy nie miałem problemu.Nawet

przy wymianie  (siłowe rozginanie kombinerkami)

zachowują moc.

Ja łowię głównie szczupaki i okonie, w tym przypadku ostrość haków jest sprawą podstawową, a na tym polu japońskie haki są bezkonkurencyjne.

VMC mają odgięte w bok ostrze, może to korzystnie wpływać na skuteczność zacięć. Muszę to wypróbować podginając również haki produkcji japońskiej.



#46 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 04 październik 2016 - 16:35

Ja łowię głównie szczupaki i okonie, w tym przypadku ostrość haków jest sprawą podstawową, a na tym polu japońskie haki są bezkonkurencyjne.

VMC mają odgięte w bok ostrze, może to korzystnie wpływać na skuteczność zacięć. Muszę to wypróbować podginając również haki produkcji japońskiej.

 

VMC - są dobre,bo w miarę tanie a przy tym mocne.

Ma to zasadnicze znaczenie na "moich" kamieniach.

Trwalsze,bardziej tępe i droższe są modele morskie.

Oczywiście szczupły i okoń to inna bajka i tam VMC

nie polecam. (u mnie pracują z żyłką 0,35 - 0,40).



#47 OFFLINE   zator

zator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 372 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomasz

Napisano 22 październik 2016 - 20:46

Ja w tym sezonie pozmieniałem z wobków na pojedyńcze haki, Fakt zmienia się czasami praca przynęty, niestety ten sezon mało co łowiłem i nie wypowiem się na temat skuteczności zacięć, ale rozmawiałem z jednym wędkarzem który łowi pstrągi na wobki z jedną kotwicą i twierdził, że nie widział żadnych problemów ze spadami. Ja osobiście zauważyłem, że jest rewelacja jeśli chodzi i ilość zaczepów a raczej o ich brak:) Z drugiej strony zastanawia mnie czy w woblerach do 5-6 cm nie zrezygnować z dolnej kotwiczki- podobnie jak w riperrach jeden hak. Może ktoś się wypowie na ten temat jeśli ma jakąś wiedzę.

A i w niektórych wobkach poszedłem na kompromis:) kotwiczka  z dwoma hakami oba haki skierowane do góry-ilość zaczepów w opór mniej. 



#48 OFFLINE   ASAPfishing

ASAPfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • Lokalizacja.
  • Imię:Asap
  • Nazwisko:Asap

Napisano 28 listopad 2017 - 08:44

Koledzy,

macie jakieś doświadczenia odnośnie pracy woblerów po zmianie kotwić na haki? Chodzi mi głównie o woblery pstrągowe.

Przy blaszkach to się sprawdza.

 

jeśli tak, to polećcie konkretne modele haków.

Dzięki.


Użytkownik ASAPfishing edytował ten post 28 listopad 2017 - 08:45


#49 OFFLINE   Adrian Tałocha

Adrian Tałocha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 986 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Adrian
  • Nazwisko:Tałocha

Napisano 28 listopad 2017 - 09:00

Ja zmieniałem, bo był wymóg jednego haka u mnie się nie sprawdziło, woblery nie pracowały już tak samo i słabo z zacięciem, ale przyznaję że nie bawiłem się jakoś mocno w dobieranie haków tylko przeszedłem na gumy i jigi na tym łowisku.

#50 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 28 listopad 2017 - 09:01

http://jerkbait.pl/t...-bezzadziorowe/

http://jerkbait.pl/t...rojenia-wobków/

 

Ja coraz więcej mam woblerów na pstrąga zbrojonych w haki, nie wiem jak wpływa to na pracę czy na + czy na -, rybom to nie przeszkadza.


Użytkownik Andru77 edytował ten post 28 listopad 2017 - 09:06

  • Jano i Luckyguliver lubią to

#51 OFFLINE   Piotr Boruch

Piotr Boruch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaKraków/Nowy Sącz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Boruch

Napisano 26 kwiecień 2019 - 15:59

Panowie pozwólcie że odgrzebie temat. jestem cał kowitym laikiem w temacie ale cóż życie nie wybiera wiec czas zacząć nowy etap....Proszę podpowiedzcie ....jakoś nie umiem sobie wyobrazić....do takiego wobka twichowego 5-6cm jaki rozmiar haka?? i jakie haki najbardziej polecacie ???

Dzięki za wszelkie wskazówki:-)



#52 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 26 kwiecień 2019 - 16:43

Panowie pozwólcie że odgrzebie temat. jestem cał kowitym laikiem w temacie ale cóż życie nie wybiera wiec czas zacząć nowy etap....Proszę podpowiedzcie ....jakoś nie umiem sobie wyobrazić....do takiego wobka twichowego 5-6cm jaki rozmiar haka?? i jakie haki najbardziej polecacie ???

Dzięki za wszelkie wskazówki:-)

 

Gamakatsu  model LS - 3423F Black

 

Woblerek  - grubiutki   Nr. 4

                 - normalny  Nr. 6

                 - anorektyk Nr. 8

Jak będziesz w Krakowie to w Piranii przed zakupem

możesz pooglądać i sam zdecydujesz.



#53 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 26 kwiecień 2019 - 17:26

Tak jak pisze @Lepton najlepiej udac sie do sklepu i sobie przymierzyc. Modeli jest od cholery i dobrze jest sobie wybrac cos pod swoje lowisko i rybki. Np wymienione wyzej Gamakatsu LS - 3423F w rozmiarze 6 i 4 sa wg za grube. Mozna sobie dobrac cos bardziej finezyjnego zwlaszcza jak masz male i srednie ryby w lowisku. Natomiast jak sie spodziewasz przylowu trotki lub super okazow to moze lepiej lowic "grubym drutem". Praktyka pokaze czy moje dywagacje maja racje bytu bo sezon kropkowy doipero co sie rozpocza :) Dostalem niedawno Ownery SBL - 55 i wydaje mi sie ze beda dobre. Mam rozmiar 6 ale dokupie jeszcze 4 wlasnie do wobkow 5-7 cm. Jesli chodzi o zmiane pracy to powiem tak...moje wobki jednohakowe nadal lowia ryby. Wieksza ilosc spadow? Nie sadze. Mowie to na podstawie 4 dni (od switu do nocy) nad woda gdzie zlapalem kilkadziesiat pstragow. A satysfakcja kiedy wypuszczamy rybke po sekundzie prawie nienaruszona wielka :)

 

Jedyne co mnie wkurza to kiedy hak (kolanko) zaczepia o grzbiet wobka. Duzo czasu mi schodzi na zabawe z odczepianiem. Moze trzeba miec haki o krotszym trzonku?

 

Ps Czesto na jap opakowaniach haczykow jest napisane jaka jest ich waga.


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 26 kwiecień 2019 - 17:28

  • Piotr Boruch lubi to

#54 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 26 kwiecień 2019 - 17:52

Ostatnio widzialem fajne haki na 99% byly to kamatsu.

#55 OFFLINE   Piotr Boruch

Piotr Boruch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaKraków/Nowy Sącz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Boruch

Napisano 26 kwiecień 2019 - 17:55

Bardzo dziękuję Pirania to najlepszy pomysł szczególnie, że mieszkam trzy bloki dalej :-) podejdę gdzieś w tygodniu..jeszcze raz dzięki za pomysł.....



#56 OFFLINE   bob74

bob74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 918 postów
  • LokalizacjaAugustów/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Jatkowski

Napisano 26 kwiecień 2019 - 18:28

...ostatnio zaczynam testowa S-75M Ownera, na razie na dropsopodobnych i smużakach...

edit...waga  i średnica oczka na opakowaniu...


Użytkownik bob74 edytował ten post 26 kwiecień 2019 - 18:30


#57 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 11 luty 2021 - 18:26

Witam wszystkich

 

trochę odgrzeję kotleta...otóż w moim "wspaniałym" okręgu wałbrzyskim wprowadzono zakaz stosowania kotwiczek na wodach krainy pstrąga i lipienia a że praktycznie w miejscowości której mieszkam wszystkie wody w koło to właśnie takie wody muszę przezbroić cały swój arsenał. Co najgorsze potrzebuję haków do smużaków 2cm i nie mam pojęcia jak to skleić ze sobą żeby działało. Czy któryś z panów ma jakieś pomysły ? może ktoś ma fotki jak takiego smużaka uzbroić w jakiś konkretny hak żeby to działało ?



#58 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 11 luty 2021 - 18:42

Na ali kupisz dobre , ostre i tanie haki bezzadziorowe , Do smużaków rozmiary 8-6 . Ja używam rozmiar 6 z mniejszymi 4-5cm wobkami pstrągowymi , natomiast do większych 6-8cm rozmiar 4 . 

https://pl.aliexpres...earchweb201603_



#59 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1465 postów

Napisano 11 luty 2021 - 18:43

Tutaj systemu nieobejdziesz hak napewno ciut wiekszy niz kotwica.Smuzaki nietraca tak z pracy jak woblery wiec najlepiej sprawdzisz na metodzie prób i błedów.Ale na ogół ja stosuje minimum rozmiar wiekszy niz kotwica a czesto o dwa nr wiekszy.Przy woblerach zawsze jest gorzej bo duza czesc traci prace.Ale mi zbrojenie w ten sposób odpowiada na plus dla ryb i dla mnie.

#60 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 11 luty 2021 - 18:59

Na ali kupisz dobre , ostre i tanie haki bezzadziorowe , Do smużaków rozmiary 8-6 . Ja używam rozmiar 6 z mniejszymi 4-5cm wobkami pstrągowymi , natomiast do większych 6-8cm rozmiar 4 . 

https://pl.aliexpres...earchweb201603_

 

dzięki za link szukam czegoś w PL od ręki.

 

Tutaj systemu nieobejdziesz hak napewno ciut wiekszy niz kotwica.Smuzaki nietraca tak z pracy jak woblery wiec najlepiej sprawdzisz na metodzie prób i błedów.Ale na ogół ja stosuje minimum rozmiar wiekszy niz kotwica a czesto o dwa nr wiekszy.Przy woblerach zawsze jest gorzej bo duza czesc traci prace.Ale mi zbrojenie w ten sposób odpowiada na plus dla ryb i dla mnie.

 

Kolego możesz podesłać jakieś fotki jak to wygląda i jakie haki polecasz ? u mnie w wędkarskim praktycznie żadnego wyboru nie ma, więc prosiłbym o jakiegoś linka do haków na allegro lub jakiegoś sklepu internetowego.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych