Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Rze藕 troci w臋drownej :(


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
65 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 post贸w

Napisano 10 listopad 2007 - 10:28

@Bujo

Nie wiem czy do ko艅ca by艂a to manipulacja. Po pierwszej emocjonalnej reakcji bez sprawdzenia fakt贸w (za co przeprosi艂em Embarassed) zabra艂em si臋 za szukanie innych informacji. I s膮 one troch臋 sprzeczne, ani tak dramatyczne jak pierwsza wzmianka, ani tak praworz膮dne, jak pisze Teodor. Szukam dalej i potwierdzam. Jak uzyskam wiarygodne i potwierdzone info, to przedstawi臋 je na forum.
My艣l臋, 偶e tak powinienem zareagowa膰 od samego pocz膮tku. No c贸偶, du偶y B艁膭D z mojej strony. :(

Kryst

#22 OFFLINE   Tomaszek

Tomaszek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 477 post贸w
  • LokalizacjaCo. Kerry

Napisano 10 listopad 2007 - 14:25

@Bujo
Nie chodzi mi o przedstawienie innego puntu widzenia, za co Teodorowi chwa艂a, ale o jego wywn臋trzenia na temat w艂asnego stanu zdrowia. Wybacz, ale nie widz臋 zwi膮zku z pozyskiwaniem ikry i ca艂ym tematem. A jerkbait.pl nie jest forum medycznym - r贸wnie偶.

#23 OFFLINE   Teodor

Teodor

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 4 post贸w

Napisano 11 listopad 2007 - 23:26

Pisz膮c o 艂ap贸wce, i to wi臋kszej, to widzia艂e艣 jaki艣 zwi膮zek mi臋dzy rzeczywisto艣ci膮 a swoim wsp贸czuciem! Wsp贸艂czu艂e艣 manipuatorom a mnie pom贸wi艂e艣. Zdrowie ma to do rzeczy - nie interesuj膮 mnie pieni膮dze, bo po co? Warto艣ci膮 jest dla mnie 偶ycie - nie tylko moje!, r贸wnie偶 ryb! Jednak by艣 zrozumia艂 - ryb nie jadam. Egzystencjalne zagadnienia - 艂apiesz! nie kojarz tego s艂owa z 艂ap贸wka. Zycze du偶o rado艣ci.

To co si臋tam dzieje to jest poprostu straszne, mimo ze mieszkam daleko od tego miejsca to szcze偶e wsp贸艂czuje w臋dkarzom, kt贸rzy pilowali tarlisk, zak艂adali nowe gniazda tar艂owe ... przez jakiego艣 nieodpowiedzialnego prezesa wszystko na marne.

Swoj膮 droga powinno CBA si臋 tym zaj膰, smierdzi mi jak膮艣 wi臋ksz膮 艂ap贸w膮 dla prezesa za wydanie decyzji o przegrodzeniu szlaku tar艂owego.



#24 OFFLINE   pafek

pafek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 772 post贸w
  • Lokalizacjapstr膮gowe strumienie

Napisano 11 listopad 2007 - 23:46

[quote]
To co si臋tam dzieje to jest poprostu straszne, mimo ze mieszkam daleko od tego miejsca to szcze偶e wsp贸艂czuje w臋dkarzom, kt贸rzy pilowali tarlisk, zak艂adali nowe gniazda tar艂owe ... przez jakiego艣 nieodpowiedzialnego prezesa wszystko na marne.

Swoj膮 droga powinno CBA si臋 tym zaj膰, smierdzi mi jak膮艣 wi臋ksz膮 艂ap贸w膮 dla prezesa za wydanie decyzji o przegrodzeniu szlaku tar艂owego.
[/quote]

[/quote]

No c贸偶, faktycznie, to co napisa艂em by艂o przesad膮 i nierozwa偶ne.

Je偶eli 6 lat temu rozcinano brzuchy rybom aby pozyska膰 ikr臋 to ja i chyba wi臋cej os贸b chcia艂oby zobaczy膰 jak to wyglada w tym roku. Je偶eli mo偶e pan wklei膰 fotki na forum uspokoi艂oby to mnie i my艣l臋 ca艂膮 bra膰 w臋dkarsk膮.

Ze swojej strony przepraszam za napisane pochopnie s艂owa.


#25 OFFLINE   sochun

sochun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 post贸w
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 12 listopad 2007 - 00:40

@Bujo
Nie chodzi mi o przedstawienie innego puntu widzenia, za co Teodorowi chwa艂a, ale o jego wywn臋trzenia na temat w艂asnego stanu zdrowia. Wybacz, ale nie widz臋 zwi膮zku z pozyskiwaniem ikry i ca艂ym tematem. A jerkbait.pl nie jest forum medycznym - r贸wnie偶.


Czasami warto policzy膰 do 10... Pami臋tasz pewnego Pika? By艂e艣 jego za偶artym krytykiem.

Pozdrawiam.

#26 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 listopad 2007 - 15:59

Koledzy,

prosz臋 o zachowanie UMIARU i kultury osobistej w tego typu dyskusjach. Lepiej zastanowi膰 si臋 kilka razy, zanim napisze si臋 jakie艣 oskar偶enia lub niemi艂e s艂owa w stosunku do innych os贸b, kt贸rych si臋 nie zna!
Prosz臋 o kulturaln膮 wymian臋 informacji.

My艣l臋, 偶e powinni艣cie przeprosi膰 za swoje mocne s艂owa...




@Teodorze,

dzi臋kujemy za wyja艣nienia.
呕ycz臋 zdrowia!!!



#27 OFFLINE   S艂awek Oppeln Bronikowski

S艂awek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4944 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d偶
  • Imi臋:S艂awek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 14 listopad 2007 - 07:58

Brak elementarnej kultury , paszkwilanctwo user贸w , ju偶 w艂a艣ciwie nie szokuje .
Cz臋sto jest to danie g艂贸wne , specialite de la maison niekt贸rych portali . 呕enuje mnie co艣 innego ..
Jak 艂atwo ka偶de pierdni臋cie , ka偶dy bzdet , jest objawieniem tylko dlatego , 偶e jest z pochodzenia medialny . I ilu ma natychmiastowych , gorliwych i bezkrytycznych wyznawc贸w . Samodzielne my艣lenie niekt贸rych boli ..

#28 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2424 post贸w

Napisano 14 listopad 2007 - 11:11

Samodzielne my艣lenie niekt贸rych boli ..

Potega medi贸w, panie... news dobrze podany, odpowiednio uwiarygodniony zdjeciami, dramatyczny komentarz. Ciemny lud to kupi, jak mawial (p)osel Kurski. I nie tylko ciemny, kto ma bowiem czas i ochote zeby sie prawdy doszukiwac? Nieliczni jedynie.


#29 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z g艂upota nie ma wygranych, s膮 tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9643 post贸w
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 14 listopad 2007 - 12:05

Nie zmienia to faktu 偶e ch臋tnie zobaczy艂 bym zdj臋cia z tegorocznej akcji, jako wyrzut by艂o postawione 偶e zdj臋cia by艂y robione z ukrycia - c贸偶 mnie oficjalna propaganda s艂abo wkr臋ca i foty upozowane niewiele wnios膮 do tematu. Ch臋tnie zobaczy艂bym foty robione w艂膮snie przez opozycj臋, nawet opatrzone egzaltowanym kometarzem. Bo tak jako艣 dziwnie si臋 sk艂膮da (i tu bynajmniej nie zarzucam niczego ani nie sugeruj臋 p. Teodorowi, to taka uwaga og贸lna) 偶e na papierach to zar贸wno rybacy jak i ca艂e PZW s膮 na og贸艂 ok. Jak wygl膮da to w rzeczywisto艣ci wi臋kszo艣膰 z nas wie, jak nie wiem to wystarczy chyba chwile po艂owi膰 na dowolnej polskiej og贸lnodost臋pnej wodzie 偶eby sobie szybki pogl膮d na temat ocrony w贸d i zarybie艅 wyrobi膰.


Swoj膮 drog膮 skoro na rzekach 艂ososiowych w Polsce, na Rabie i w kilku innych miejscach dzia艂aj膮 r贸偶ne Towarzystwa kt贸re pilnj膮, zarybiaj膮 z w艂asnej kasy, przygotowuj膮 tarliska itd to PO KIEGO GRZYBA nam w tych miejscach PZW??? 呕eby 艂owi膰 od艂贸w kontrolny jak na S艂upii?? Nie lepiej by wod臋 przekaza膰 ludziom kt贸ym naprawd臋 zale偶y ni偶 organizacji kt贸rej mottem powinno zosta膰:
niefektywno艣膰, brak profesjonalizmu, mentalnie zostali艣my w czasach napoleo艅skich....

#30 OFFLINE   Teodor

Teodor

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 4 post贸w

Napisano 14 listopad 2007 - 20:34

Witam,
czy w Towarzystwach s膮 inni ludzie ni偶 w PZW. Prawie 95% to s膮 ci sami. Nie podejm臋 sie odpowiedzie膰, dlaczego tak jest. Czy przesadzam, nie pisa艂em nic o sobie, tylko na temat. A da przyk艂adu: przez 11 lat jestem kierownikiem obozu dwutygodniowego dla dzieci i m艂odzie偶y. Ile to tygodni razem? Za prace na obozie, a jest to nie w膮tpliwie odpowiedzialno艣膰, nie pobra艂em 偶adnej zap艂aty, bo uwa偶a艂em, 偶e nie wypada. Uczestnik za pobyt p艂aci 400 z艂. Kto jeszcze w Polsce robi tak tanie dwutygodniowe obozu?
Tar艂o troci w 艁ebie, cz. I i cz. II zdj臋cia s膮 na mojej stronie w aktualno艣ciach. Prosz臋 zajrze膰. Pozdrawiam.
www.teorud.com

#31 OFFLINE   pablo

pablo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 254 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 listopad 2007 - 23:02

Witam,
czy w Towarzystwach s膮 inni ludzie ni偶 w PZW. Prawie 95% to s膮 ci sami.

Poprosz臋 o 藕r贸d艂o danych. Oczywi艣cie chodzi o ludzi na stanowiskach a nie zwyczajnych cz艂onk贸w PZW?

PS. Skoro tak ma艂o tych naturalnych tarlisk to mo偶e od艂owi膰 wi臋cej ryb do sztucznego tar艂a i zlikwidowa膰 okres ochronny. :>

#32 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z g艂upota nie ma wygranych, s膮 tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9643 post贸w
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 15 listopad 2007 - 01:41

Tar艂o troci w 艁ebie, cz. I i cz. II zdj臋cia s膮 na mojej stronie w aktualno艣ciach. Prosz臋 zajrze膰. Pozdrawiam.
www.teorud.com


http://www.teorud.com/galeria/2007-11-14_21-40-25/lleba%2005 8.jpg
:wacko:

http://www.teorud.com/galeria/2007-11-14_21-40-25/lleba%2008 2.jpg
:wacko:

呕eby nie by艂o ze bubam, po prostu troch臋 mnie zaskoczy艂y foty. Ale mo偶e tak to wygl膮da?? Nie wiem

#33 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 post贸w

Napisano 15 listopad 2007 - 05:51

@Teodor,

To nie jest atak na Ciebie, tylko og贸lne stwierdzenie:

Zdj臋cia pokazuj膮, 偶e ca艂y proceder uzyskiwania ikry, jest niereformowalny, podtrzymuje to co napisa艂em. Ikr臋 pobieracie z martwej ryby.

Kryst

#34 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 post贸w

Napisano 15 listopad 2007 - 12:19

Troszk臋 wi臋cej w temacie.
Prosz臋 poczytajcie te偶 forum. :(

http://www.flyfishin...sg.php?id=68907

Pzdr. Kryst

#35 OFFLINE   S艂awek Oppeln Bronikowski

S艂awek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4944 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d偶
  • Imi臋:S艂awek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 15 listopad 2007 - 18:22

Standardy obyczajowe jak wida膰 , szybsze s膮 ode mnie . Jestem wi臋c staromodnym dreptakiem , i kudy mi do zaawansowanego savoir vivre niekt贸rych ..
Jak wida膰 , aktywno艣膰 i zaanga偶owanie Teodora 艣wietnie zr贸wnowa偶y膰 mo偶na prost膮 , acz cokolwiek 艣lep膮 i nierozumn膮 defamacj膮 .
To modny koncept - pomniejszy膰 kogo艣 , aby sie z nim zr贸wna膰 , a nawet przewy偶szy膰 ..

#36 OFFLINE   Janusz Wa艂aszewski

Janusz Wa艂aszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 post贸w
  • LokalizacjaGrzybowo - Ko艂obrzeg

Napisano 15 listopad 2007 - 18:23

Witajcie Koledzy.
To co powiem, b臋dzie bardzo kontrowersyjne, ale niestety prawdziwe. Zarybienia troci膮 czy
艂ososiem s膮 generalnie finansowane przez czynniki zwi膮zane z Urz臋dami Morskimi, Instytutem
Rybactwa itd. G艂贸wnie s膮 to jednostki finansowane z bud偶etu. W ich rozumieniu tro膰 czy
艂oso艣, kt贸ry (kt贸ra) wszed艂 do rzeki jest to ryba stracona, bo nie z艂owili jej rybacy. Wiem, 偶e to przykre ale tak jest, w tym kontek艣cie po艂owy czy raczej pozyskiwanie tarlak贸w to dzia艂ania priorytetowe. Dop贸ki nie zmieni si臋 podej艣cie do tzw. gospodarki
trociowo-艂ososiowej i nie dotrze do czynnik贸w decydentnych fakt, 偶e na kilogramie z艂owio-
nych 艂ososiowatych przez w臋dkarzy mo偶na zarobi膰 du偶o wi臋cej ni偶 na tym z艂owionym przez
rybak贸w niewiele si臋 zmieni. To tyle niestety.
Pozdrowienia Jachu

#37 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1020 post贸w
  • LokalizacjaOstro艂臋ka

Napisano 15 listopad 2007 - 19:35

呕eby nie by艂o ze bubam, po prostu troch臋 mnie zaskoczy艂y foty. Ale mo偶e tak to wygl膮da?? Nie wiem


Tak to wygl膮da. Tak samo wygl膮da to w Irlandii. Przejed藕 si臋 na o艣rodek hodowlany, niedaleko Galway pracuje nawet Polak.

O PZW nie chce mi si臋 pisa膰 bo ju偶 by艂a taka niejedna dyskusja i jest to bicie piany. Pami臋tam, 偶e mia艂a byc jaka艣 petycja i si臋 zmy艂a. Typowy s艂omiany zapa艂.


#38 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 post贸w
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 15 listopad 2007 - 22:16

Mysz, Kuba mnie dobrze zna, gdyby chcial sie czegokolwiek dowiedziec to by zapytal .Pominmy jego,identyczna sytuacja panuje w Polandzie-nie warto pytac, bo przeciez kazdy wie najlepiej.Tak jak napisal Mariusz na ff- sa fora gdzie sie jedni przez drugich nakrecaja ,klepia bzdury i nikt ich nie sprowadza do pionu.Ja tu sie nie bede wypowiadal merytorycznie bo nie widze partnerow do merytorycznej dyskusji - z Toba to sobie moge przez telefon pogadac:) Pozdrawiam
Temat sage poszedl w swiat ,jak koles da mi konkretne ceny to go do Ciebie przekieruje.Jak wroce z ziemi obiecanej to zrobimy deal.Nara

#39 OFFLINE   Teodor

Teodor

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 4 post贸w

Napisano 16 listopad 2007 - 00:31

Niestety masz racj臋. A szczeg贸艂y to tylko pozory. No i nie Urz臋dy Morskie a Okr臋gowe Inspektoraty Rybo艂贸stwa Morskiego, itd. a my si臋 mo偶emy nawet pozabijac.Pozdrawiam.

#40 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z g艂upota nie ma wygranych, s膮 tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9643 post贸w
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 16 listopad 2007 - 14:18

Cze艣膰 Bigos!!

Szczerze m贸wi膮c to zdecydowa艂em si臋 zabra膰 g艂os po fotach troci z 200kt贸rego艣 roku, pami臋tam 偶e by艂a wtedy ostra zadyma.

Mnie ma艂o obchodz膮 szczeg贸艂y przeprowadzania tar艂膮, ale historia o kilku rybakach patrosz膮cych zwierz臋ta na 偶ywca i wrzucaj膮cych je do skrzynki.....
Dlatego jak zobaczy艂em foty ryb wymi臋toszonych do ostatniej ikry to szczerze m贸wi膮c pomy艣la艂em sobie.... mam nadziej臋 偶e dali im wcze艣niej w pa艂臋 i nie robili tego na 偶ywca.
Dzi臋ki uprzejmo艣ci Bigosa mog艂em zobaczy膰 farm臋, tar艂a dzi臋ki Bogu nie :wacko:
W zasadzie tematem by艂o przegrodzenie ca艂kowite rzeki w czasie ci膮gu, niestety bez podania danych o ma艂ej ilo艣ci tarlisk.




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych