Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sandaczówka na łódkę..

blank sandacz

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
628 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 06 marzec 2011 - 08:03

Użytkuję CTS-a Elite 2,05m 112-20lb 10-42g w dwuskładzie.Kij typowy pod koguta w przedziale 20-35g.Gumy też daje radę główki 20-30g +gumy 8-15cm.Dla mnie fenomenalne narzędzie do połowu.Jak dla Ciebie w przedziale, który podajesz subtelniejszy będzie ES 705, czy mu mocy wystarczy przy 30g i gumie 10cm z 15m myślę że tak ale najlepiej porozmawiaj z Krzyśkiem Zielińskim z FishingArtu, on dobrze zna blanki i powie czy 705 wystarczy czy trzeba 706.Jeżeli chcesz mieć dużo miejsca w aucie proponuję 2-skład,niepotrzebny żaden rezonans, dla mnie to śmieszny bajer nic więcej, to nie gitara tylko wędka.Ja czuję każde pstryknięcie ryby a we wzmacniacze nie wierzę, chyba że muzyczne :D.Uzbrojony na alconitach z siciem na górze, kończony 7-ką.Ze slammerem 260 i plecionką 20lb stanowi nierozerwalny tandem do połowu zębaczy.

#42 OFFLINE   Bass-74

Bass-74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaNowogród Bobrzański
  • Imię:Mariusz

Napisano 11 marzec 2011 - 22:43

Dziękuję wszystkim za cenne wskazówki.Tym razem padło na PHENIX'a UMBX-700MH <_< . Ale jak to zwykle bywa, zawsze czegoś gdzieś tam brakuje chyba przybędzie jeszcze do niego CTS ES706,tak dla wzmocnienia teamu łódkowego, a póżniej ...jak to ktoś mądry na tym forum napisał jeden kij, drugi, las :lol:

#43 OFFLINE   immortal

immortal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaPrzeczyce
  • Imię:Marcin

Napisano 11 marzec 2011 - 23:00

U mnie przy podobnych założeniach padło na umbx 700 h. Czas pokaże co z tego będzie :D

#44 OFFLINE   okno

okno

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaKoło Kolbud

Napisano 11 marzec 2011 - 23:15

Witam Szanownych Kolegów
Użytkuje od poprzedniego sezonu UMBX 700 ML. Blank bardzo szybki i czuły o szczytowej akcji z dużym zapasem mocy. Obsługuje spokojnie 30g, świetny pod koguty.

Pozdrawiam
Jan

#45 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2642 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 28 maj 2011 - 09:04

Proszę Szanownych!
Szukam blanku do lekkiego opadania sandaczowego z łódki.
Bardzo chętnie lżejszej wersji ISB802.75 Batsona. Wiem, że do takich zastosowań polecany jest np. ISB781, ale może coś innego? Jest kilka Avidów, które na papierze pasowałyby, a to:

3S69MLXF
3S63MXF
3S68MXF

Po grubości dolnika sądząc, to te dwa ostatnie byłyby bliższe ISB781, niż ten pierwszy, ale na St.Croix się nie znam i nie wiem... :unsure:

Pomóżcie! :wacko:

Pzdr,
Fatso

P.S. Z pewnych względów właśnie serię Avid stawiam tutaj na pierwszym miejscu i raczej innych bym nie chciał, tzn. albo Avid, albo Batson i tyle.

#46 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18582 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 maj 2011 - 09:20

Moim zdaniem ten ostatni, 3S68MXF będzie najbardziej zbliżony do ISB 781.

Na Twoim miejscu sprawdziłbym jeszcze nowe blanki z serii Walleye RX8 - jest tam jakis taki 72ML czy coś koło tego - chyba nawet stoi gotowy u Irka na stojaku, warto wziąć do ręki przed zakupem


#47 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 28 maj 2011 - 10:53

Witam
Niedawno uzbroiłem 3S70MLF-2 z myślą o normalnie biorących a nie dłubanych wklejką okoniach, a moim skromnym zdaniem wyszła fajna lekka sandaczówka.Z gumami w górnej granicy 11g robi co chce ,ale miota pięknie już od 3g.Drucik bardziej zbieżny od wspomnianego 3S69MLXF, na moje XF niż F,a kontakt z przynętą jak i z dnem rewelacyjny na żyłce jak i plećce. I dalej szukam okoniówki.Może właśnie Batson lub MHX .

Pozdro
Rafał

#48 OFFLINE   Tomek TJ

Tomek TJ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 922 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:J

Napisano 28 maj 2011 - 11:11

Mam Avida AVS69MLXF jak najbardziej nadaje sie na lekkiego sandacza z łódki.

#49 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 28 maj 2011 - 12:00

Tomek TJ
Podejrzewam ,że bardziej niż 3S70mlf2 ,w końcu to Xf .Mnie jednak ograniczają transport i warunki mieszkaniowe.Już to widzę, jak żona pakuję mnie razem z badylami gdybym zaczął je wieszać na ścianach jak szable.Moj sandaczowy lajciak wyszedł całkiem przypadkowo, bardziej pod kątem przyłowu,którym sandacz jest dość częstym na moim okoniowym łowisku.Do połou zębatych z premedytacją będę używał karabeli Phenixa do 21g. Ładuje już ładnie od 7g+guma , więc do lekkiego sandaczowania będzie OK.Natomiast ugięcie i amortyzacja pod rybą przy łodzi, moim zdaniem na jego korzyść w porównaniu z St Croix.

#50 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2642 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 28 maj 2011 - 13:36

Tak po cichu liczyłem właśnie na 3S68MXF, bo występuje on też w wersji z lierą F jak fuchsia, czyli taki nieśmiały lila , a ja mam pewnien plan kolorystyczny ... B)

Pzdr,
Fatso

#51 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18582 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 maj 2011 - 13:38

Czyżbyś szykował coś dla jakieś pani ? B)

#52 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2642 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 28 maj 2011 - 13:47

A nie ... dla siebie Embarassed

Po prostu chcę pokombinować coś kolorowego. Dlatego zastanawiałem się nad blankiem z Mudhole'a.

A propos ... odpowiedzieli: ok. 45$ Fedexem. Potem Yglo podsunął pomysł ze Żbikiem. Jedyny oryginalny kolor u niego, to tem blady fiolecik.
Niech i tak będzie ... chociaż z tym beutiful titanium chrome Batsona w XST można najróżniejsze kolory połączyć.

W Mudhole mają różnokolorowe przelotki, uchwyty, nici i winding checki. Z tego wszystkiego może się coś fikuśnego urodzić :mellow:

Pzdr,
Fatso

#53 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18582 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 maj 2011 - 13:50

zapowiada się bardzo metroseksualny projekt jednym słowem <_<

ps. przy takiej wersji kolorystycznej, aż się prosi japan style moim zdaniem :D split grip, purpurowe pierścionki hmm :unsure:

#54 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2642 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 28 maj 2011 - 14:44

Żaden metroseksulny :angry: , jeno fanaberia taka ;)
A pierścienie fioletowe i owszem, ale grip nie będzie split - takich nie lubię.

Inna sprawa, że jeszcze nie całkiem zrezygnowałem z blanku/ów Custom Rodbuilder od Mudhole'a. Mają takie oczojebne kolorki, że mniam, mniam :mellow: , a i odpowiednie uchwyty i inne dynksy. Co by nie było, bydzie piknie :lol:

Pzdr,
Fatso

#55 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18582 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 maj 2011 - 14:57

To jak nie split, to może chociaż IPS / VSS w czarnej piance ?

np. jak u Mamouru:

Załączone pliki



#56 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2642 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 28 maj 2011 - 21:51

Pomyślimy, zobaczymy, ale keine Pianke! Nur Korek!
Pzdr,
Fatso

#57 OFFLINE   szeniman

szeniman

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 30 październik 2011 - 20:37

wiec tak , potrzebne mi sa dwa kije oba na łodke ,do pierwszy do łowienia guma a drugi kogut

zakladalem uzycie dwuch blanakow batsona pierwszy
isb802.75 z serii spin bass 5-18g (w praktyce dobrze łowi sie guma do 25-30gramow)202cm do gum
i drugi imb784 28gramowy mag bass(35gramowego kuraka obsłuzy idealnie) 1,98cm
współpracować mialo by to z multikami niskoprofilowymi sredniej klasy bez fajerwerkow do 700zł za sztuke

teraz moje pytanie ; czy to będzie dobry wybór na tego typu łowienie ? I ewentualnie jakie jeszcze gotowe kije badz blanki poLecacie z walsnego doswiadczenia.

Widze ze wedkarstwo zmierza nieuchronnie do calkowitego przejscia na casting wiec i ja nie chce za natto zostać w tyle.

Moje doswiadczenia z castem sa mierne, kupilem tani multik do nauki poto by zobaczyc czy dam rade sie przestawic
okuma calera czy jakos tak ta srodkowa wersja :unsure:

Zabaralem sie do tego troche na opak bo uzywalen normalnego kija do spina ,ale i tak duzo łatwiej i precyzyjniej operuje sie ciezkimi przynetami niz na zwyklym kolowrotku wydaje mi sie ze kontak z nimi jest jakby bardziej bezposredni , z tad tez moja decyzja przechodze na casta!

pozdrawiam i czekam na opinie


#58 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 30 październik 2011 - 21:18

Dopiero co nabyłem do podobnych zastosowań jeden kij - St.Croix Legned Tournament 10-17 lb, do 5/8.

Po wcześniejszych doświadczeniach z ATC i Pacific Bay'em - jestem absolutnie w szoku.
Szybkość, ciętość, czułość.

15 gram ołowiu + guma 3 cale - żywioł tego kija.
A w ramach eksperymentu rzuciłem Siderem 10 S. Żadnych problemów.

Gorąco polecam - sam już biorę na celownik kolejnego tournamenta - tym razem 6-10 lb.




#59 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 30 październik 2011 - 21:22

Witam,

Ten pierwszy kijek Batsona, notabene bardzo dobry do takich zastosowań, jest dostępny używany w FC za jakieś śmieszne pieniądze.

#60 OFFLINE   szeniman

szeniman

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 30 październik 2011 - 21:34

co do batsona w fc to jest pod casta?


turnamenta postaram sie olukac i bede wiedzial co dalej , tym batsonem machalem w wersji spin is sie zakochalem

ps kocham szybkie kije a najbardziej te ktore sa szybsze odemnie , niestety taka przypadlosc dlatego tez grafit rx7 a nie 8 i 8+ poprostu bym zanim nie nadazyl....





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, sandacz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych