Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Sandaczówka na łódkę..

blank sandacz

  • Please log in to reply
628 replies to this topic

#81 OFFLINE   toms72

toms72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 posts
  • LokalizacjaPruszcz GD

Posted 01 November 2011 - 22:56

Już hula wpadł mi na końcu przecinek :D

#82 OFFLINE   szeniman

szeniman

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 102 posts
  • Lokalizacjawarszawa

Posted 02 November 2011 - 17:55

ogladalem te nakretki batsona, sa fajne ale zostaje jakis niedosyt....
jest jeszcze jeden typ kotóry pokazal mi Pan Ireneusz ,jest to fuji skts ze specjalna rurka do robienia fore

wiec tak nakretka od batsona nie do konca pasuje do uchwytu fuji, zato z batsonowym zgrywa sie idelanie


takizestaw jest tez znacznie tanszy od tego wymienionego wczescniej

78za batsona z nakretka i 120za fuji z tym ze moge odsprzedac zawsze komus dwa pozostale po laczeniu uchwyty fuji...

macie jeszcze jakies pomysły co do takiej castingowej rekojesci japan style?

#83 OFFLINE   szeniman

szeniman

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 102 posts
  • Lokalizacjawarszawa

Posted 13 November 2011 - 13:30

wiec jeszcze raz który blank bedzie odpowiedni pod casta do posługiwania sie gumami na glowkach od 15 do 25gramow , ma to byc kpl na łódke do imb784 ma zatkac luke w cw , w gre wchodzi wszysko ze stajni batsona .


preferencje :

długosc 198-213cm
linka 6-15lb
akcja fast/ x-fast
moc medium

klasyczna sandaczowka...pod casta :mellow:


mam swietny blank do takiej wedki isp802.75 ale niestety nienada sie pod casta (za trudna jak na pierwszy raz)



#84 ONLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18,593 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 13 November 2011 - 16:35

walleye cast ?

http://www.batsonent...om/walleye-cast

#85 OFFLINE   szeniman

szeniman

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 102 posts
  • Lokalizacjawarszawa

Posted 13 November 2011 - 16:44

jak one wypadaja w stosunku do m-bassow? tez sa niedoszacowane ?

myslalem tez o st.croix legend turnament......

#86 ONLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18,593 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 13 November 2011 - 16:51

Masz problem z uzbrojeniem ISB i rozglądasz się mimo to za kijkami x-fast? Przecież w każdym kiju o czułej szczytówce będziesz miał taką samą sytuację :unsure:

Na Twoim miejscu zacząłbym wyciągać wnioski z dotychczasowych zakupów i zadawać bardziej przemyślane pytania na forum :unsure:

#87 OFFLINE   szeniman

szeniman

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 102 posts
  • Lokalizacjawarszawa

Posted 13 November 2011 - 17:01

rozgladam sie za tym kijem , bo ludzie ktorzy uzywaja castow do lowienia ta technika bardzo naciskaja na ta konstrukcje , nawet tak zacna postac jak Spigot polecal mi ten blank , zreszta nie tylko on , w tym wypadku to chyba jest przemyslane pytanie ? nie uwazasz?


a i jeszcze jedno wydaje mi sie ze forum jest walsnie od tego by zdobywac i dzielic sie wiedza PRAKTYCZNA na temat budowy wedek, wiec tym bardziej podtrzymuje pytanie.

#88 ONLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18,593 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 13 November 2011 - 17:49

nie uważam :D skoro piszesz że ISB (x-fast) jest za trudny do uzbrojenia a parę liniek dalej, że szukasz innego blanku x-fast, to moim zdaniem nie przemyślałeś sprawy. Nie uważam również, żeby przy pierwszym własnoręcznie zbrojonym kiju, sensowne było szarpanie się na blanki klasy Legend Elite. Na to przyjdzie jeszcze czas, za szkoda takich blanków do nauki rodbuildingu :unsure:

Skoro masz już ISB, spróbuj go jednak zrobić na spirali. Albo sprzedaj i znajdź jakis tani blank o bardziej regularnym ugięciu (zapewne będzie opisany jako mod-fast, byc moze jako fast) i uzbrój go klasycznie. Najtansze beda jednoczęściówki MHX-a (sprawdziłbym MB 782) lub Batsona ( CB66MH, CB70MH, IP844 ) - ja bym wybrał coś z tego, ale rób jak chcesz ew. jak chcą zacne postacie B)

#89 OFFLINE   szeniman

szeniman

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 102 posts
  • Lokalizacjawarszawa

Posted 13 November 2011 - 18:06

nie nie , niemam zamiaru isp802.75 zbroic w ten sposob , ten blank po prostu nie jest do tego stworzony , zrobie z niego klasyczny spin zreszta tak jak producent przewidzial.



I st.croix wypuszcza ten blank uzbrojony jako spin wiec chyba nie bedzie roblemu , sa dostepne spacingi czego o isb nie moge powedziec,to super blank ale nie pod casta.

I przechodzę do sedna sprawy chcial bym sprawdzona opinie , nie zaczytana z internetu, apropo blanku z firmy batson który by spełanial zadane założenia .

''blank do sandaczowego łowienia gumami''

Czesto bywa ze prducent niezbyt trafnie opisuje produkty(mag bassy i spinbassy) , badz czesto do odmiennej metody ktora my mamy zamiar stosowac, kazdy z nas ma internet i umie zlokalizowac katalogi, wiec dla tego to pytanie

#90 ONLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18,593 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 13 November 2011 - 18:28

Zważywszy na spory rozstrzał wagowy sandaczowych jigów, myślę że gdzieś mniej więcej od 1/4 do 2 oz, to pasuje skromnie licząc gdzieś 50 % oferty <_<

Sandaczowe łowienie gumami nie różni się zbytnio od jakiegokolwiek innego łowienia gumami moim zdaniem, o ile celem nie są sandacze powyżej 70 cm. Poniżej tego wymiaru wszelkie mity o 'pancernych pyskach' są tylko mitami i w niczym nie uzasadaniają zastosowania jakis 'specjalnych' blanków, zwłaszcza przy łowieniu na mniejsze przynęty / cieńsze haki.

Jeśli zamierzasz łowić na ZZ, gdzie często łowi się lekko i z reguły nieduże ryby, to do podanych blanków dorzuciłbym jeszcze IP843. Jak uzbroisz lekko na szczycie (Fuji L. 5.5) na zegrzynscie 'karguleny' będzie aż za mocny :lol:

Dwumterowy kij tej mocy nawet opisany przez producenta jako mod-fast i tak będzie super szybki w porównaniu z każdym trzymetrowym spinningiem

#91 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,278 posts
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Posted 13 November 2011 - 18:43

Friko dobrze prawi ;) łowię batsonem z serii walley cast sandacze mimo akcji mod-fast. Spadów prawie nie notuje. Rybki małe do 60 cm :( Rzucam max główka 25 gram plus trzycalowa guma. Jak masz isb802.75 to nie wiem dlaczego nie robisz go w spirali? Mam w planach ukręcić typową sandaczówkę x-fast i będzie w spirali bo myślę że będzie łatwiej i lżej.

#92 OFFLINE   szeniman

szeniman

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 102 posts
  • Lokalizacjawarszawa

Posted 13 November 2011 - 19:07

własnie sam niewiem co do tej spirali to chyba mam jakas barjere psychologiczna , tak naprawde .

co do spirali to teoretycznie jest to spin tzn w 3/4 blaku uzbrojonego , najchetniej bym pomachal jakim kolwiek patykiem uzbrojonym w spirale .


bede musial bardzo sie temu przyjżec , juz doszły domnie przelotki , w sumie to niejest tak drogi blank na którym trzeba sie koniecznie bac eksperymentowac

proponuje , zrobienie tego tu na forum czekam tak, w celach edukacyjnych .
jestem pewien ze napedzajac ten pomysl wiedza forumowiczow dojdziemy do jakiegos słusznego konsensusu.

mam kpl przelotek plus pare sztuk zapasu .


Co proponujecie? klasycznie taki blak pod casa powinno sie uzbroic w 9 pzelotek + top, wydaje mi sie ze da sie z tego zejsc w spirali o 1 albo nawed 2 przelotki.

musze niestety jeszcze poczekac az dojda uchwyty do kolowrotkow z u.s. . chyba ze na szybko zamontuje na tasme tylko poto by załozyc multika ...

#93 ONLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,165 posts

Posted 29 February 2012 - 19:01


Kij na Wisłę , pod plecionę, do główek 25-35g, krótki, do mocnego opadu, na sandała,

Z góry dzięki

#94 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14,825 posts
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Posted 29 February 2012 - 19:03

Xzoga 6 stop, 6 lub 8 kg B)



#95 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,347 posts

Posted 29 February 2012 - 19:05

MB843-MHX ?

Z tego co chłopaki mówili stworzony do takiego zastosowania i gramatury.


#96 ONLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18,593 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 29 February 2012 - 19:25

Xzoga 6 stop, 6 lub 8 kg B)




nie mów hop póki nie przeskoczysz z tego co pisałeś jeszcze nie miałeś wędki w ręku B)

MB843-miałem, łowiłem, jak potrzebny krótki to się nada

#97 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1,888 posts
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Posted 29 February 2012 - 19:37

Poprieram ten MHX bedzie ok a z seryjnych moge polecic Fenwick HMG do 35g.

#98 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14,825 posts
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Posted 29 February 2012 - 20:02

[quote]
Xzoga 6 stop, 6 lub 8 kg B)


[/quote]


nie mów hop póki nie przeskoczysz z tego co pisałeś jeszcze nie miałeś wędki w ręku B)

MB843-miałem, łowiłem, jak potrzebny krótki to się nada
[/quote]

Embarassed

#99 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,664 posts
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Posted 29 February 2012 - 20:25

Jak dla mnie to CTS ES-665 miodzio :D.
Pod kogutkiem 20-35 lata jak nic i gumiaki 10cm od 20-35g też obsługuje B).

#100 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,193 posts
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Posted 29 February 2012 - 20:50

[quote]
Xzoga 6 stop, 6 lub 8 kg B)


[/quote]


nie mów hop póki nie przeskoczysz z tego co pisałeś jeszcze nie miałeś wędki w ręku B)

MB843-miałem, łowiłem, jak potrzebny krótki to się nada
[/quote]

Embarassed
[/quote]
Ja łowiłem. Taka 8 kg.
Kogutami.
Ale 45 gram.
Wszystko czuć idealnie. :mellow:
:mellow:





Also tagged with one or more of these keywords: blank, sandacz