Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sandaczówka na łódkę..

blank sandacz

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
628 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   Kuba77

Kuba77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 październik 2012 - 19:46

Panowie, będę miał do przetestowania taki kij st croix AVS66MHF. Jednoczęściowy kij. Co o tym sądzicie? Łowił ktoś na niego?

#162 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 18 październik 2012 - 20:26

Kuba77 ,ale to ty będziesz testował badyla,to chyba podzielisz się wrażeniami :lol: :ph34r:

#163 OFFLINE   RUDI75

RUDI75

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 847 postów
  • Lokalizacjafarbyrudi.com
  • Imię:MARCIN

Napisano 20 styczeń 2013 - 17:45

WITAM WSZYSTKICH.

Potrzebuje waszej rady Panowie,jaki mianowicie blank (MHX,BATSON) byłby odpowiedni do gumy i kogóta 10-25 gram.Szukam blanku  głównie na łódź ale byłoby miło gdyby z brzegu też dał sobie rade.Czym różni się SJ od MB mhx?

 



#164 ONLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1305 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 20 styczeń 2013 - 18:52

Albo guma, albo kogut - blanki zasadniczo różnią się cechami użytkowymi/budową.

Nie ma blanku który obsłuży bdb. zarówno jedno jak i drugie.



#165 OFFLINE   RUDI75

RUDI75

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 847 postów
  • Lokalizacjafarbyrudi.com
  • Imię:MARCIN

Napisano 20 styczeń 2013 - 19:19

Rozumiem,hm....a może jest możliwy mały kompromis.Dodam że chodzi o kijki w dwóch kawałkach.



#166 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 20 styczeń 2013 - 19:27

StCroix z serii Avid lub Elit 6'6" lub 7" wszystkie opisane do 18g będą kompromisem ,którego szukasz :D Z MHX w seriach MB jak SJ też do 18g , również będą OK :)

Oczywiście mowa o dwuskładach.


Użytkownik Dąbek 111 edytował ten post 20 styczeń 2013 - 19:28


#167 OFFLINE   BARENZ

BARENZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów
  • LokalizacjaKałuszyn
  • Imię:Marcin

Napisano 20 styczeń 2013 - 21:48

To ja się podepnę pod temat., bo też szukam kija na łajbę a i z brzegu dobrze by było czasem rzucić choć wiadomo, że albo rybki albo to drugie :-).  Te mHX MB do 18 g to 2,13 długości a może ktoś może zaproponować coś dłuższego, bo z brzegu 2,13 to raczej całkowicie odpada. Nie mówimy o kiju długim oczywiście ale może 2,40? Prosiłbym tylko by były to propozycje, które zostały przetestowane. Także szukam kija pod gumę i nie wielkiego koguta, chciałbym również by kij nie powodował 80 procent spadów zębatych bo już jeden taki mam :-).

Z góry dziękuję za pomoc.



#168 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 20 styczeń 2013 - 21:56

Łowię na Wiśle Phenixem UMBX-790ML 17LB do21g ,zbrojony pod multik zakres przynęt od10g+guma 5cm  do 25g+guma3-4" komfortowo.Kijek 237cm.Wcześniej w spinie dolny i górny CW ciut niższy od6g do 20g +3-4".



#169 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 20 styczeń 2013 - 22:10

Jak ciut dłuższy to moze MHX P904 lub Talon V+ 74MXF2.



#170 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 20 styczeń 2013 - 23:25

mbx790h, 20lb, 2,36m. minimalnie mocniejszy niż ten wspomniany przez @Dąbka 111. z gumakiem 3,5-4cale komfortowo śmiga już na główce 8-10g, max to 30g plus guma. kogutów nigdy nie używałem, ale myślę, że 35g ogarnie.


Użytkownik jersey edytował ten post 20 styczeń 2013 - 23:30


#171 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 21 styczeń 2013 - 00:01

Albo guma, albo kogut - blanki zasadniczo różnią się cechami użytkowymi/budową.

Nie ma blanku który obsłuży bdb. zarówno jedno jak i drugie.

 

Czy możesz rozwinąć to co napisałeś? Mi wydaje się, że to czy obsłuży jeden blank bardzo dobrze jedno i drugie, to chyba zależy od potrzeb, miejscówek, wody, konkretnych przynęt, tricków stosowanych by złowić rybę, a nie od tego czy za ołowianą główką będzie silikon, czy piórka. Pewnie, że te przynęty zachowują się w wodzie inaczej, ale czy mógłbyś wyjaśnić jakimi konkretnie "cechami użytkowymi/budową różnią się zasadniczo" blanki pod jigowanie gumą i kogutem? Mówimy o blanku dla wędki 10-25g, czyli jeśli gumy, to niewielkie, najwyżej średnie,  ;)
 

Co i jak się bedzie sprawować, zależy też od konkretnej wody. Dotyczy to zarówno "grubości wody" (głębokość stojącej, głębokość + siła nurtu płynącej) jeśli chodzi o gramaturę oraz jakie są warunki z brzegu, jak daleko się łowi, jak daleko od brzegu jest płytko/głęboko itp.



Pozdrawiam

Grzesiek



#172 ONLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1305 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 21 styczeń 2013 - 10:20

Albo guma, albo kogut - blanki zasadniczo różnią się cechami użytkowymi/budową.

Nie ma blanku który obsłuży bdb. zarówno jedno jak i drugie.

 

@Maynard

Jak wszyscy zapewne wiemy technika łowienia na przynęty silikonowe i koguty jest zasadniczo różna.

Do poprawnego podbicia koguta potrzebna jest sztywna wędka, no chyba że ktoś zamierza wlec powoli koguta po dnie (czego komentować nie będę), choć pewnie i tak można.

Gumy można prowadzić w bardzo różny sposób, ale nie wyobrażam sobie delikatnego łowienia w opadzie lekką gumką i obserwowania brania na szczytówce "sztywnej pały"

Moja pierwsza wypowiedź w kwestii - Jaki  blank pod koguta i gumę, miała na celu zasygnalizowanie, że nie za bardzo da się połączyć komfortowego łowienia obiema technikami jedną wędką, choć oczywiście można tak zrobić.

Choć pewnie są osoby które skutecznie łowią jedną wędką dorsze w Bałtyku, jak i okonie na spinning ;)

Pzdr



#173 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 21 styczeń 2013 - 14:09

A ja łowię CTS-m 20 lb c.w. 10-42g gumy 10-15cm z główkami 20-30g i kogut 25-35g nie stanowi problemu w łowieniu jednym kijem :) /



#174 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 21 styczeń 2013 - 16:50

A ja łowię CD BLU RAPID 10-35gr 20lb i też daje radę :)



#175 ONLINE   mateusz998

mateusz998

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 299 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 21 styczeń 2013 - 20:59

A ja łowię CTS-m 20 lb c.w. 10-42g gumy 10-15cm z główkami 20-30g i kogut 25-35g nie stanowi problemu w łowieniu jednym kijem :) /

Jozi, jaki to jest dokładnie model tego CTSa?



#176 OFFLINE   BARENZ

BARENZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów
  • LokalizacjaKałuszyn
  • Imię:Marcin

Napisano 21 styczeń 2013 - 22:37

A mówi coś Wam blank HS960-2 - MHX bo mimo iż do 15 gramów to spokojnie do 25g koguty obsłuży a ma 2,40 cm.Moc 15-30 LBS to chyba dużo jak na kijek do 14 g.


Użytkownik BARENZ edytował ten post 21 styczeń 2013 - 22:37


#177 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 21 styczeń 2013 - 23:13

A mówi coś Wam blank HS960-2 - MHX bo mimo iż do 15 gramów to spokojnie do 25g koguty obsłuży a ma 2,40 cm.Moc 15-30 LBS to chyba dużo jak na kijek do 14 g.

Ale masz ten kij i w/g Ciebie macha kurami 25g ,i przeprowadzałeś testy mocy zrywając linki choćby 25LB i stąd te 30LB. :huh: 

Bo mam go przed sobą, akurat przewijam klikającą przelotkę.Zbroiłem go kumplowi pod pstrągi w trudnym terenie.Fakt jest trochę mocniejszy od deklarowanego 12LB  nw/g mnie maks 14.Blank bardzo zbieżny ,z mocnym dołem i czułym szczytem.Pociśnie wobki od 4g kleniowe i pstrągowe do 4-5 cm SDR i dłuższe minow,ale gumki 3" na 15g ,to jego maks komfortu.Fajny uniwersal w tej długości .

Chyba ,że piszemy o dwóch innych bo u mie jest HS9600-2MHX :)



#178 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 22 styczeń 2013 - 06:54

Jozi, jaki to jest dokładnie model tego CTSa?

To jest ES-705-2 tylko w wersji 2,05m .Raczej jego gramaturą za bardzo się nie sugeruj bo to kij 20funtowy i podany zakres górny 28g to pomyłka :D .Tak CTS trochę głupio podaje c.w.

Ale kijek bajeczka jak dla mnie :) .



#179 OFFLINE   BARENZ

BARENZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów
  • LokalizacjaKałuszyn
  • Imię:Marcin

Napisano 22 styczeń 2013 - 10:22

Ale masz ten kij i w/g Ciebie macha kurami 25g ,i przeprowadzałeś testy mocy zrywając linki choćby 25LB i stąd te 30LB. :huh:

Bo mam go przed sobą, akurat przewijam klikającą przelotkę.Zbroiłem go kumplowi pod pstrągi w trudnym terenie.Fakt jest trochę mocniejszy od deklarowanego 12LB  nw/g mnie maks 14.Blank bardzo zbieżny ,z mocnym dołem i czułym szczytem.Pociśnie wobki od 4g kleniowe i pstrągowe do 4-5 cm SDR i dłuższe minow,ale gumki 3" na 15g ,to jego maks komfortu.Fajny uniwersal w tej długości .

Chyba ,że piszemy o dwóch innych bo u mie jest HS9600-2MHX :)

Nie nie mam tego kija tylko ktoś u kogo mam zamiar robić kij tak mi powiedział. Widzisz stary niestety tacy laicy jak ja muszą oprzeć swą wiedzę o kogoś kto twierdzi, że wie o co chodzi. Rozumiem, że jesteś pewien tego co mówisz i zapewne nie połowią sobie kogutami do 25 g i gumami w podobnej gramaturze tym kijem? Bo taką odpowiedź słyszałem od osoby polecającej mi ten blank.

W takim razie nie wiem czy nie wziąć MB powiedzmy do 21g - MHX i trudno że ma 2,13 po prostu będzie kijem na łódź do Kogutów a myślę, że na gumę też spokojnie połowię z łodzi.



#180 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 22 styczeń 2013 - 10:23

@Maynard

Jak wszyscy zapewne wiemy technika łowienia na przynęty silikonowe i koguty jest zasadniczo różna.

Do poprawnego podbicia koguta potrzebna jest sztywna wędka, no chyba że ktoś zamierza wlec powoli koguta po dnie (czego komentować nie będę), choć pewnie i tak można.

Gumy można prowadzić w bardzo różny sposób, ale nie wyobrażam sobie delikatnego łowienia w opadzie lekką gumką i obserwowania brania na szczytówce "sztywnej pały"

Moja pierwsza wypowiedź w kwestii - Jaki  blank pod koguta i gumę, miała na celu zasygnalizowanie, że nie za bardzo da się połączyć komfortowego łowienia obiema technikami jedną wędką, choć oczywiście można tak zrobić.

Choć pewnie są osoby które skutecznie łowią jedną wędką dorsze w Bałtyku, jak i okonie na spinning ;)

Pzdr

 

Eee, no nie przesadzajmy, żeby łączenie włochatego i silikonowego jiga o podobnej wadze, było podobne do łączenia pilkera z paprochem  ;)

Z tego co napisałeś wynika, że dynamiczne podbicie koguta wymaga sztywnej wędki, a dynamiczne podbicie gumy już niekoniecznie. Wynika z tego, że guma może tylko opadać.  ;) Opadać mogą też sierściaki, szurać nimi też można, tak jak i wahadłówką oraz gumą, i nie jest to uważam przejaw spiningowej niekompetencji, której nie należy komentować. Zgadzamy się co do tego, że gumy można prowadzić na wiele sposobów, a samych gum, ich wielkości, rodzajów zbrojenia jest tyle, że z pewnością do przyjemnego i skutecznego łowienia nimi w różnych wodach, przydałoby się całe naręcze wędek. Trudno mi się jednak zgodzić co do tego, że do łowienia 10-25 gramowymi gumami/kogutami nie znajdzie się wystarczająco dynamiczna i jednocześnie czuła oraz delikatna wędka. Ja taką łowiłem, bardzo dynamiczną pod 25g kogutkiem i bardzo czułą pod gumą + 7g Pb. Nie był to niestety ani MHX, ani Batson, ani nie był w dwóch częściach.

Dąbek, w tabelce na stronie dystrybutora wkradł się chochlik i stąd 30lb tego HS-a   :) 

Pozdrawiam
Grzesiek







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, sandacz