Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mazowiecki Okręg PZW, czyli dopłata 200zł za trolling w 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3682 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 25 listopad 2007 - 20:44

Powiem krótko, dla mnie to całe PZW powinni zlikwidować, w szczególności tych zasiedziałych staruchów z PRL-u co piastują urzędy od cholerka wie kiedy. Powinni też polikwidować rybactwo śródlądowe, a z rybaków zrobić strażników, bo więcej by mieli kasy z licencji niż z tych odłowów. W ogóle powinno sie postawić na turystykę wędkarską.

#22 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 25 listopad 2007 - 20:45

czyli wszzystki nie etycznych trzeba wybić do nogi, aby nie dawali złego przykładu. Niestety PZW jest m,onopolistą i nie zapowiada się jakaś radykalna zmiana

#23 OFFLINE   wig20

wig20

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 listopad 2007 - 20:47

@petrus albo @wig20 albo @harami albo @Piotr Żak
Ja ci nic nie mam zamiaru udowadniać...
EOT.


Odpowiedż na żenującym poziomie !!!
Nooo tak !! Murgrabia Stefan nie ma zamiaru.... :unsure:
Ale obrażać i insynuować to zamiar masz.
Zaśmiecasz ten wątek !! Jedyne co potrafisz.

#24 OFFLINE   wig20

wig20

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 listopad 2007 - 20:51

A wracając do tematu.
Nie są ważne przepisy. Nie ma takich, których nie można obejść.
Ważna jest ETYKA.


O ETYCE to ty chłopcze lepiej nic nie pisz !!!
Z tego co czytałem na WCWI zabierasz prawie wszystko co się woblera uczepi. Szczupak 10kg to dla ciebie .....smażyk !!! Szybko o tym zapomniałeś.


#25 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 25 listopad 2007 - 21:06

jak to by było pieknie gdyby takich rybaków na przewodników przemianować ,wycieczki zagranicznych turystów polujacych z powiezchniowymi wobkami na bolenie niczym na dorado,połowy sumów jak w delcie wołgi cz dunaju,szczupaków jak w szwecji czy pstągów jak w New Zeland.takie rzeczy da się zrobić,tylko ludzie jakby mniej chętni.bo co o takich rządach PZW mozna powiedzieć? z roku na rok podwyżki,strazników mało,kłusoli dużo,ryba mało,a wody piękne,to jest dobra ziemia tylko trzeba ja mądrze uprawiać ,
napewno limit wielkości powinien być to jest bezdyskusyjne.
tylko kto dopilnuje przestrzegania owych przepisów,jak przez lata ludzie przyzwyczaili się do przyzwolenia na takie lamanie zasad.
Tak jak powiedział Marek Szymański na spotkaniu po targach poznanskich na Ryby-,że jesli w polsce nie bedzie kar z trzema zerami na końcu to wszyscy bedą lać na przepisy.
Pozostaje mnieć nadzieję, iż te 30.000 ludzi odwiedzajacych nasze forum,bedzie chciało łowić w rybnych wodach,

jest nadzieja ,w młodym pokoleniu widac to po postach i wypuszczanych rybach :D zachęcam do tego wszystkich a wtedy nawed wysokie licencjie da się przełknąć jak mozna bedzie liczyć na wielokrotną przygode z okazem :D


#26 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 25 listopad 2007 - 21:21

@hasior

Pięknie i prawdziwie napisałeś i zgadzam się z Tobą nt. mentalności wędkarzy, czyli nas. Wierzę, że następne pokolenia same zrobią zmiany, ale proszę zwróć uwagę, że w wielu środowiskach małe przekręty, małe złodziejstwo, małe chamstwo są tolerowane i często przynoszą splendor czyniącemu je osobnikowi. Oklepany już zwrot nt. wyroków sądowych - mała społeczna szkodliwość czynu uczynił wiele złego. A przecież trzeba postawić sprawę jasno - kradzież, to jest kradzież.
Nasza etyka dotyczy także, tak popularnych czynów jak: jazda bez biletu, brak opłaty za parking czy parkowanie w miejscach niedozwolonych (np. przeznaczonych dla inwalidy). Nieuchronność kary powinna być najlepszym straszakiem. Wierzę, że jeszcze doczekam takich czasów dzięki Wam, młodsi koledzy.

Pzdr. Kryst :D

#27 OFFLINE   wig20

wig20

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 listopad 2007 - 21:41

....to jest dobra ziemia tylko trzeba ja mądrze uprawiać....


No i właśnie o to chodzi!!! PZW powinno działać jak prywatna firma. Tam muszą znależć się prawdziwi menedżerowie, z doświadczeniem, zapałem i polotem. Dziadków odstawić na emerytury, im już wędkarze dziękują. Wędkarstwo to wielki biznes, wielka maszyneria, gdzie wiele rzeczy jest połączonych. Tylko trzeba taką maszynę umieć obsługiwać. PZW zarządza swoimi wodami bardzo pasywnie, prawie nic się nie dzieje. Jeśli taki styl dowodzenia nadal będzie preferowany to czarno widzę przyszłość naszego sportu.


#28 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3682 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 25 listopad 2007 - 21:56

Ale nie tylko to, musi się też zmienić mentalność ludzi. Dziś byłem z kolegami nad Bugiem, na nie znanym dla nas odcinku i co się rzucało w oczy jako pierwsze? Ano tony śmieci zostawione przez pseudo wędkarzy. Buractwo na całej linii :wacko: :angry: :( :(

#29 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 25 listopad 2007 - 22:05

Ano tony śmieci zostawione przez pseudo wędkarzy.

@TomCast

I tu się z Tobą nie zgodzę:

Tony śmieci zostawione przez wędkarzy.
Myślę, że tak się zachowuje 95% wędkarzy nad naszymi wodami. I to jest przerażające. Nie potępiam nikogo, bo sam do świętych nie należę, dopiero od kilku lat staram się zachowywać lepiej niż w domu. Mimo to, wpadki się zdarzają :( Embarassed

Pzdr. Kryst :D

#30 OFFLINE   admin1348902092

admin1348902092

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów

Napisano 26 listopad 2007 - 09:41

Hello,
Przypominam o swojej obecności :D Strzelam w uczestników kłótni więc proszę uważać.

Pozdrawiam
Admin

#31 OFFLINE   tomek307

tomek307

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 listopad 2007 - 09:47

wig20 co ty pitolisz jak Brzóze jest na sprzedaż?Pzw dzierżawi tą wodę i jest ona własnością państwa a nie prywatnym łowiskiem.

#32 OFFLINE   klon

klon

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • LokalizacjaPruszków/Piastów

Napisano 26 listopad 2007 - 10:09

Napisałem na WCWI wkleję i tutaj:
To mnie tylko utwierdza żem słusznie uczynił występując z parszywych szeregów w zeszłym roku. Silne lobby rybacko gruntowe zwycięża na całym froncie. Emerytów z wyżyn związku wqur...denerwują trollingowcy zbierający ich zestawy ze środka rzeki orasz kłują w oczy łodzie z silnikami. Woda na młyn kłusoli bo skończy się permanentne ściąganie z wód ich samołówek i sznurów. Rybacy postawią teraz siaty gdzie chcą i nikt im nie będzie po nich pływał. Opłate podwyższa się za metodę wędkowania , a nie za prawo do zabierania ryb. Paranoja. Choć trollin to nie moja ulubiona metoda to wypinam się na mazowieckie wody ostatecznie. Wysiłki i kasę koncentruje na turystyce wędkarskiej + licencja u Godulitów. Będzie rzadziej ale z sensem.



#33 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisano 26 listopad 2007 - 10:26

Choć trollin to nie moja ulubiona metoda to wypinam się na mazowieckie wody ostatecznie.

Nie bedziesz pierwszy ani tez ostatni. Tu sporo osób nie nalezy.


#34 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 listopad 2007 - 11:40

Zaplacilbym gdyby cos za to mozna bylo lowic, a jaki jest stan wod na Mazowszu kazdy wie.
Zapisalem na te tematy (PZW i pokrewne) juz kilka stron na roznych portalach i historia mowi, ze nie warto sie podniecac. Trzeba robic zamiast gadac.
Czy dla kilku boleni z Wisly, paru sczupaczkow z Narwi czy Bugu warto kruszyc kopie i dorabiac to towarzystwo emerytow i wspolnej siermieznej adoracji?
Normalny, pracujacy czlowiek ma tak naprawde kilka razy w roku czas na wyprawe z prawdziwego zdarzenia(w kazdym razie na palcach mozna policzyc). I tak trzeba robic - zamieniac ilosc na jakosc....a ten Skansenik gruncika wsrod pogniecionych puszek po piwie i worów po zanecie niech sobie skapieje cichutko...
Amen.

Gumo

#35 OFFLINE   wig20

wig20

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 listopad 2007 - 12:56

wig20 co ty pitolisz jak Brzóze jest na sprzedaż?Pzw dzierżawi tą wodę i jest ona własnością państwa a nie prywatnym łowiskiem.


Chłopcze drogi. Zanim zaczniesz obrażać ludzi to najpierw przeczytaj tu http://www.dragowski.filiad.krn.pl/mieszkania-domy-7/ADDrago wski-dzialki-grunty-sprzedaz-505_1_5_391498_11_1_1.html
I teraz mi powiedz, kto tu pitoli ???

#36 OFFLINE   tomek307

tomek307

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 listopad 2007 - 13:08

Petrusie drogi piszesz o sprzedaży Eldorado i o sprzedaży Brzuzego więc można wywnioskować z twojej pisaniny to że sprzedawana jest też woda.Jeśli chodziło ci o grunty to trzeba to uściślić.
Chłopcem drogim to mogę być dla swojej mamy a nie dla Ciebie.

#37 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 listopad 2007 - 13:11

Panowie ale kogo to obchodzi? Wiem, ze efekt gorszy ale jak chcecie sobie nawsadzac to zrobcie to na priva...

Gumo

#38 OFFLINE   wig20

wig20

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 listopad 2007 - 13:15

Petrusie drogi piszesz o sprzedaży Eldorado i o sprzedaży Brzuzego więc można wywnioskować z twojej pisaniny to że sprzedawana jest też woda.Jeśli chodziło ci o grunty to trzeba to uściślić.
Chłopcem drogim to mogę być dla swojej mamy a nie dla Ciebie.


Tu nie ma co wywnioskowywać. Tu jest napisane czarno na białym co jest na sprzedaż. Nikt nie ma wątpliwości. Radziłbym troszeczkę pohamować agresję w twoich wypowiedziach.

Gumofilc
Czy ja chcę kogokolwiek obrazić ??? Chyba żartujesz.
Tylko mierzi mnie jak gostek, który jest kompletnie zielony w sprawie i guzik wie, od razu startuje do mnie słowami....co ty pitolisz!!!!
Mnie uczono, że to się chamstwo nazywa.

#39 OFFLINE   tomek307

tomek307

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 listopad 2007 - 13:24

Napisałeś że sprzedaja Eldorado i Brzuze link podałeś później . nie jestem jasnowidzem i nie wiem co ci chodzi po zakamarkach głowy.
Ale zapomniałem że ty wiesz najlepiej panie wszystko wiedzący.
Jak chcesz to dalej ciągnąć to tylko priv, nie wszyscy muszą czytać nasze wywody, gostku.

#40 OFFLINE   wig20

wig20

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 listopad 2007 - 13:29

Napisałeś że sprzedaja Eldorado i Brzuze link podałeś później . nie jestem jasnowidzem i nie wiem co ci chodzi po zakamarkach głowy.
Ale zapomniałem że ty wiesz najlepiej panie wszystko wiedzący.
Jak chcesz to dalej ciągnąć to tylko priv, nie wszyscy muszą czytać nasze wywody, gostku.


Skompromitowałeś się niewiedzą.
Koniec dyskusji z tobą.