Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mazowiecki Okręg PZW, czyli dopłata 200zł za trolling w 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   tomek307

tomek307

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 listopad 2007 - 13:31

dziękuje ;)

#42 OFFLINE   admin1348902092

admin1348902092

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów

Napisano 26 listopad 2007 - 14:45

Ostateczne ostrzeżenie. Na tym forum nie są mile widziane takie przepychanki. Ostrzegam, że nie toleruję czegoś takiego. Nie będę rzstrzygał kto rozpoczął, kto jest winny. Zablokuję konta użytkowników, którzy biorą udział w przepychankach.

Admin

#43 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 listopad 2007 - 14:56

A powracając do meritum, zauważyłem że w tej samej uchwale, która wprowadza ograniczenia trollingowe, jest również zapisane że:
połów na żywca dozwolony jest z brzegu oraz z zakotwiczonej łodzi

I to akurat jest chyba krok w dobrym kierunku... może więc intencje tych co podejmowali uchwałę nie były az tak jednoznaczne :unsure:

Podejrzewam jednak, że egzekucja zarówno ograniczeń trollingowych jak i ograniczeń w łowieniu na żywca z dryfu, to już inna bajka...

@Gumo, Kuba
to co zrobicie z pychówką?

#44 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 26 listopad 2007 - 15:00

Ostrzegam, że toleruję czegoś takiego.

Admin


panie adminie nie to że się czepiam ale żeby każdy zaczaił :mellow:
że jednak NIE tolerujesz

łoj chyba bana dostane za takie pouczanie :unsure: <_<

#45 OFFLINE   admin1348902092

admin1348902092

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów

Napisano 26 listopad 2007 - 15:51

Dziekuje za zwrocenie uwagi.

Pozdrawiam
admin

#46 OFFLINE   HUNTER

HUNTER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 listopad 2007 - 18:20

[quote]
@wig20
nie po prostu damy zarobić przedsiębiorcom z Eldorado i podobnych łowisk
a oni nam za te kasę zapewnią godne warunki wypoczynku i w D z PZW
[/quote]

Eldorado ???? :huh: :huh: :huh:
Nie cierpię tego typu burdelkampingów
Żadnej przyjemności łowienia tam nie ma.

[/quote]


... ale tam są ryby bo brak działaczy [moderator: ***********] z PZW

...a wracając do meritum wątku oświadczam: zostanę przestępcą, w myśl przepisów nawet kłusownikiem, pierwszy raz łamiąc przepisy i regulamin, dla zasady.
trollować pewnie będę.
[moderator: ***********]



to może już całość wyciąć i zmienić nazwę ja jerkabaito ZOPZW i dopisać że to wszystko to jest cacy a jedynie słusznie łowić na jerki grunt i żywca
po co pisać że to forum również trollingowe, po co to dodatkowo w nazwie oraz trolling skoro nie można rzeczy nazywać po imieniu, nie można skrytykować działaczo-matołków z PZW za ich knoty....


ubierzmy to w piękne słówka ale matołków i szkodników z PZW nazywajmy po imieniu bo inaczej będą nas tak traktować następne dziesiąt lat......czasami durniowi trzeba powtórzyć parę razy że jest durniem, a jeszcze lepiej gdy zrobi to parę osób, może wtedy dotrze to do pustaka, choć beton wyższych struktur PZW to nawet widia nie skruszy....

gratuluje cenzury....jeszcze tylko hasło POMOŻECIE?.

już wiecie czemu tak rzadko piszę....bo po co.....

#47 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 26 listopad 2007 - 22:08

@Hunter

Rozumiem Twoje rozgoryczenie, ale Ja myślę, że bez względu, jak beznadziejne jest prawo muszę go przestrzegać. I to, budzi we mnie zwierzę! Ktoś bardzo trafnie określił liczbę forumowiczów na 30,000 dusz; a czy mamy choć jednego zakręconego przedstawiciela? NIE. Być może, nikomu nie zależy, boi się, otworzyć puszkę Pandory. Jeśli się nie mylę, to PZW jest jedyną organizacją, która trwa w tym samym stanie, osobowym, ostatnie 17 lat. Może każda władza po prostu się ich boi, lub ujawnienie ich działalności przyniesie więcej strat Polsce niż status quo ich działalności na papierze. Osobiście uważam, że wrzód powinien dawno być przecięty i teraz, też jest na to dobry czas, bo każda chwila zwłoki powoduję tylko jego pęcznienie (wrzodu działalności PZW, jako organizacji, nie poszczególnych działaczy). Dopóki się to nie zmieni, będę płacił składki i nie będę kłusował, bo jest to nieetyczne. To tylko moje zdanie. Nie musisz się z nim zgodzić, ale od Ciebie i od innych dużo młodszych kolegów oczekuję nieposłuszeństwa, demonstracji przed budynkiem Aleje Ujazdowskie 3 w Wawie. To do Was należy przyszłość. Ze względu na wiek i zaszłości nie będę stał w pierwszym szeregu. Powodzenia!

Pzdr. Kryst :D

#48 OFFLINE   HUNTER

HUNTER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 listopad 2007 - 22:33

przyjacielu kryst!

każdy system tworzą ludzie
sam widziałeś efekt mojej małej prowokacji
nawet tu, wydawało by sie na wolnym i niezależnym forum wędkarzy - miłośników, ucisza sie głosy niezadowolenia i krytyki na PZW bojąc sie nazwać po imieniu głupotę działaczo-matołków (w sumie fajne określenie coś tak z prof. Bartoszewskiego)....

to tak jak te wszechobecne Ciiiii na zebraniach PZW
cicho.. bo Pan prezes czy inny...(powinienem wstawić właściwą nazwę).. mówi i nie ważne że mówi tylko od siebie, że mówi głupio że mówi tak jak myśli czyli niespójnie i nielogiczne.... że jego myślenie zatrzymane jest w czasie jakieś 20 lat temu
taki za hibernowany mózg
nie ważne ale to mówi władza... Pan
reszta słuchać.....

czasem zastanawiam sie kto tu jest większym głupolem...
Ci co ustalają sobie bezsensowne przepisy, opłaty?
czy Ci (czyli My), którzy sie na to potulnie godzimy i płacimy....

wiesz nie bolał by fakt opłat gdybym miał choć cień złudzeń że pójdą na dorybianie.
w tym kraju nie tylko .... z PZW odarli mnie z takich mrzonek...
a co do forum dziś bardzo też sie zawiodłem.....to było takie małe ciiii jak to od popleczników Pana Prezesa czy innego.....no spokojnie panie cenzorze, nie użyje tu właściwego określenia...a ponoć jest wolność słowa i swobodnego wypowiadania opinii
a rzeczy należy nazywać po imieniu....
a prawo...nigdy go nie łamałem, ale uczę sie tego....




#49 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 26 listopad 2007 - 23:04

Drogi Hunterze,
Proponuję byś przemyślał to co napisałeś. Trochę przykre jest to, że tak instrumentalnie traktujesz to forum. Nie chcę by jerkbait był miejscem porównywalnym do spluwaczki, do której jak się ma ochotę i zły chumor można po prostu spunąć, wyrzucić z siebie wszelkie frustracje i rozczarowania i iść dalej do swojego życia. Dlatego nie toleruję tutaj sponiewierania użytkowników, mimo odmienności poglądów, instytcji mimo wydawać by się mogło podejmowania kontrowersyjnych poglądów. Takie mam zasady i czy będzie publikował takie opinie nieznany mi użytkownik, czy przyjaciel treści takie, w miarę naszych (moderatorów) możliwości, będą moderowane.

Podrawiam
Remek

#50 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 27 listopad 2007 - 05:11

@Hunter

Jest mi przykro i Ciebie rozumiem. Wiesz, my też musimy się zmienić, uważam, że to my powinniśmy być lepsi niż ORGANIZACJA. Koledzy spinningiści są nielubiani przez nich, jesteśmy mobilni - odwiedzamy więcej miejsc, dużo więcej widzimy i nie boimy się ich, bo czym mogą nas postraszyć? Sadzawki nam nie zarybią karpiem, czy jak teraz zakażą trollingu? Cisną się na usta słowa p. Dziewońskiego (z kabaretu) A pies im mordę lizał, lecz taką postawą oddajemy im inicjatywę. Dlatego, nieśmiało, w poprzednim post-cie, zasugerowałem inicjatywę nieposłuszeństwa obywatelskiego. Ja jestem stary pryk, więc oddaję inicjatywę młodszym.

Pzdr. Kryst :D

#51 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 27 listopad 2007 - 07:47

Nie łowię na trola więc może i nie powinienem się wypowiadać, ale co mi tam.
Nie wiem jakie przesłanki były podstawą wprowadzenia takich uregulowań. Ktoś podjął tą decyzję. Kto? Pośrednio my. W końcu płacąc składki i wybierając władze (choćby poprzez brak nas na głosowaniu) dajemy im mandat decydowania w naszych sprawach. Przy tym systemie większość ma rację. Jeżeli większość jest za dodatkową opłatą za trola, to tak będzie (mechanizm tak prosty, że aż przerażający). Nikt nie twierdzi, że większość ma rację. Jednak w takiej sytuacji jesteśmy zawieszeni i dopóki nie będzie w PZW pospolitego ruszenia podobnego do ostatniej frekwencji wyborczej - nic się nie zmieni.
Co do wylewania swoich żali na forum. Rzeczowa argumentacja, wygłoszenie swojego niezadowolenia w sposób cywilizowany - jestem jak najbardziej za. Jednak powtarzające się po raz setny te same dyskusje są po prostu nudne. Słowa które nie mieszczą się w kanonie kulturalnej dyskusji nie powinny się tu znaleźć również i z tego powodu, że odpowiedzialną osobą za forum nie jest wygłaszający te słowa (tak mi się zdaje). Jeżeli ktoś ma taką gwałtowną potrzebę wyrażenia się w sposób dosadny, to niech najlepiej uda się na zebranie i powie to prosto w oczy osobom, których wypowiedź dotyczy.

#52 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisano 27 listopad 2007 - 14:21

Zauwazylem, ze tak jak nikogo nad woda nie obchodzi czy masz karte i/lub oplacone skladki u dzierzawcy, tak wszyscy zaczynaja palac swietym oburzeniem gdy zaczynasz trollingowac na wodzie z zakazem. I nie ma czy zabierasz, czy nie zabierasz. Lowienie w dyskomforcie, wsród polajanek z brzegu i z wody to nie dla mnie.
Do Frika - akurat na Wiselce to nie byla metoda czesto stosowana. Ale i tak negocjuje z Gumofilcem pewien, hmm...ruch w góre B) Albo ostatecznie w dól.

#53 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 listopad 2007 - 15:49

A, ja założyłem błędnie ze zamierzacie pójśc po całości i w ogóle przestać skladać się na PZW, ale widze że z wiekiem radykalizm spada

#54 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 listopad 2007 - 17:40

Moze i nie spada, ale widzisz Friko...podejscie jakos tak realnieje....
Ja podchodze do tego w mysl slow piosenki:...nie wszystkich mozesz zabic, to niemozliwe, uwierz mi.... B)

Gumo

#55 OFFLINE   HUNTER

HUNTER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 listopad 2007 - 20:32

A, ja założyłem błędnie ze zamierzacie pójśc po całości i w ogóle przestać skladać się na PZW, ale widze że z wiekiem radykalizm spada



myślę o tym... Śniardwy to piękna woda i nie pod rządami PZW

no bo jakby model gospodarki PZW wprowadzić do zarządzania piachem na Saharze to by po tygodniu był na kartki wyłącznie dla turystów dewizowych, albo i dla nich by zbrakło...

#56 OFFLINE   HUNTER

HUNTER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 listopad 2007 - 20:37

Jeżeli ktoś ma taką gwałtowną potrzebę wyrażenia się w sposób dosadny, to niech najlepiej uda się na zebranie i powie to prosto w oczy osobom, których wypowiedź dotyczy.



byłem parę razy na takich pożal sie Boże zebraniach, ale starsi działacze używali wypróbowanego Ciiii....
byłem ze swoimi przemyśleniami tam sam jak tu.
udało im się mnie uciszyć.......
taka jest siła jednostki

#57 OFFLINE   HUNTER

HUNTER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 listopad 2007 - 20:42

Drogi Remku!
Bardzo uważnie przemyślałem to, co napisałem wyżej i nic, co tam napisałem nie zmienił bym...
Nigdy forum JERKBAIT, ani żadnego innego nie traktowałem instrumentalnie. Nie jest to miejsce jak to napisałeś „porównywalne do spluwaczki” – sam wysnułeś taki wniosek, nie wiem, dlaczego.
Czy mój język jest zbyt rynsztokowy? Powstrzymałem się od nazwania ludzi którzy podpisali się pod tą uchwałą po imieniu. Może masz racje, ale rzeczy nazywać po imieniu, dosadnie by nie było przekłamań, by odbiorca lub czytelnik mógł wczuć się w moje myśli. Może są one czasem chaotyczne, ale zawsze pisałem szczerze.
JERKBAIT to nie „spluwaczka”, to jest (tak mi się wydaje) forum wędkarzy i miłośników wędkarstwa, które powinno zawierać ich autentyczne wypowiedzi a nie tylko pochwały i kiwanie jak te pingwiny (TAK TAKI). Nie podoba mi się od wielu lat postępowanie władz PZW, moje jednak samotne wystąpienia kończą się takim jak napisałem zebraniowym Ciiii...bo Pan Prezes.... .
Ja nie pluje tutaj, nie wyrzucam z siebie frustracji i rozczarowań, ale boli mnie że forum trollingowe nie wspiera ( nie broni ) postaw przeciwnych traktowaniu nas trollingujących jak szkodniki. Jest to bardzo powszechne twierdzenie wśród działaczo-matołków z PZW.
Piszesz że nie „tolerujesz sponiewierania instytucji...” to znaczy je popierasz... ale to Twoje prawo. Tak jak moim niezaprzeczalnym prawem jest piętnowanie głupoty i paranoi działaczo-matołków PZW.
Masz oczywiście prawo zabronić mi takiego pisania tu na tym forum i cieszę się, że jesteś w tym szczery, bo nie ma nic cenniejszego niż szczerość Przyjaciela, nawet mimo różnicy poglądów i metod ich przedstawiania....
Pomyśl jednak Drogi Przyjacielu. Forum JERKBAIT czyta, jak ktoś napisał ok. 30 000 ludzi, nie wiem ilu z nich to miłośnicy trollingu, ale czy zamiast atakować i wycinać nie można się było odnieść do mojego głosu i zaproponować forumowiczom stworzenie rodzaju listu-protestu. Przecież forum w nazwie ma również trolling, czy może to tylko po to bo tak ładniej brzmi....


#58 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 27 listopad 2007 - 22:13

A, ja założyłem błędnie ze zamierzacie pójśc po całości i w ogóle przestać skladać się na PZW, ale widze że z wiekiem radykalizm spada

@Friko

Oj spada, spada. Przyznaję jestem koniunkturalistą, lecz, co mam zrobić. Od czasu, do czasu zabieram znajomego obcokrajowca na najbliższe wody. Z reguły nie chcą jechać na komercję, wolą rzekę. A wszystkie rzeczki mi dostępne (dzienna, parogodzinna wyprawa) są w posiadaniu PZW. I co mam zrobić? Drałuję razem z nimi po ich licencje i muszę kupić też dla siebie, nie ma zmiłuj. :(

Ale na protest się stawię. Nawet mogę nieść transparent! :mellow:

Pzdr. Kryst :D

#59 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 listopad 2007 - 12:18

Hunter, rozumiem Cie dokladnie. Tez lubie sobie potrolingowac, i tez budzi we mnie sprzeciw niereformowalna glupota.
Skoro Zwiazek stawia na emerytow, skoro reklamuje w telewizji puste wody Z.Zegrzynskiego to znaczy, ze juz jest naprawde z nim zle i wszystko idzie naprzod tylko sila inercji...
Nie zlicze juz ile pisanych bylo roznych petycji, protestow....los wszystkich byl taki sam.
Tu trzeba by podjac meska decyzje i nie placic w ogole, bo tylko tak mozna przerwac ten Chocholi Taniec.
Zeby cos drgnelo PZW MUSI upasc, przekonal sie juz o tym niejeden, ktory probowal cos naprawiac.
A ze lowic nie bedzie gdzie? No coz, na Mazowszu juz nie ma gdzie...

Gumo

#60 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 28 listopad 2007 - 13:07

Witajcie.
Właściwie to po przeczytaniu postów nie chciałem się wypowiadać
ale jednak. Myślę sobie tak, że każdy ma rację, Remek ma rację, kryst ma rację, Gumo ma rację, Admin ma rację i Hunter ma rację.
Każdy ma swoją rację, ale sądzę, że należy doprowadzić do tego
aby to były nasze wspólne racje i wtedy możemy coś zdziałać.
Wiem, że to trudne, nam starym jak pisał kryst już się nie chce,
mamy swoje zaszłości itd. Ale młodzi koledzy - czemu nie. Mają to szczęście, że żyją w wolnej Polsce i tylko od nich zależy jak
wykorzystają możliwości, które tak na prawdę mają. Wiem, że to
ani proste ani łatwe, ale samym gadaniem nic się nie zrobi i to
właśnie do nich do młodych kolegów apeluję, musicie się zorgani-
zować w swoich protestach i starać się zmienić aktualną rzeczy-\
wistość nikt za was (za nas) tego nie zrobi. PZW jakie jest każdy widzi, ale zmiany są nieuniknione, ale kto ma to zrobić
przecież nie my, stare repy, a właśnie Wy młodzi koledzy. Jak to
zrobić sam nie wiem, ale coś zrobić trzeba. To tyle.
Pozdro Jachu
PS. Przepraszam kolegów, których nie wymieniłem, ale też w większości mają rację, tylko co z tego vide co powyżej