Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mequinenza 2007 - nowy artykuł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 05 grudzień 2007 - 09:25

Gumo kupiłem długie 65 cm przypony z drutu stalowego w jakiejś twardej otulinie. Moc 45 lb i robią wrażenie naprawdę solidnych.
Pic polega na tym, ze odcinek między wabikiem a przelotką szczytową jest tak długi, ze trudno mówić o poprawnym rzucie. Pewnym rozwiazaniem mogłoby być dłuższe wedzisko. A chociażby 3m. Powoli dojrzewam do czegos takiego. Ale i tu jest pewien problem. Barakudy to racej z łodzi, a operowanie 3m kijem nawet na morskiej łodce to nie to co lubię najbardziej.
pozd JW :D

#62 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 grudzień 2007 - 09:30

Pewnym rozwiazaniem mogłoby być dłuższe wedzisko. A chociażby 3m...
Ano wlasnie. 3m to juz przesada, moze starczy 2,6.

Gumo


#63 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 05 grudzień 2007 - 09:35

Pewnym rozwiazaniem mogłoby być dłuższe wedzisko. A chociażby 3m...
Ano wlasnie. 3m to juz przesada, moze starczy 2,6.

Gumo


tak Gumo ale ja chcuiałbym również uzywac tego kija z plaży do maksymalnie dalekich rzutów. Dlatego myslę o 3m a moze nawet 3,2m :huh: ..tak wiec jest jak zwykle dwa bażanty na jednym ruszcie :D

pozd JW :unsure:

#64 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 05 grudzień 2007 - 09:36

Barrakuda??
Zrobi Ci jesien sredniowiecza nie tylko z hard mono ale i z fluorokarbonu.

to nie jest calkiem tak, jak piszesz, ale kazdy ma swoje doswiadczenia :D

#65 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 05 grudzień 2007 - 09:37

Gumo a tak by the way to saltiga o której ci wspominałem ma 2,4m wg. jej długo letniego użytkownika nie jest zbyt wygodna na łodzi. Chyba, ze łowisz w pojedynkę. Ale w kilku.... :(

dzieli @piotr :mellow:

#66 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 grudzień 2007 - 11:30

@Jerzy
Jak sa watpliwosci to najlepiej skorzystac z doswiadczen miejscowych. Jezeli na 1 m-cu postawi sie ekstremalnie dlugie rzuty to i na lodke sie nada. W spiningu/castingu nieraz zwiekszanie dlugosci nie idzie w parze z osiaganiem wiekszych odleglosci.
Zawsze bedzie co najmniej 2óch a i lodka duza, mozna sie ustawic...
Ta Daiwa to duzy koszt, za to zrobie sobie ze 2szt wedek, a i z moca cos nienadzwyczajnie, okolo 40LB mi wyszlo...w jakichs dziwnych jednostkach bylo podane...

@Pitt, nie wiem jak Ty ale ja zanotowalem brak doswiadczen z Barrakudami. Wiem z mediow, ze one, Makrele hiszpanskie i Rekiny sa znane z obcinek...
W przypadku suma to ma on tylko tarke - wystarczy zabezpieczyc poblize przynety, zeby sie nie przetarlo podczas dlugiego holu. Ma tez promien w pletwie grzbietowej, bardzo rzadko tym przecina...
Zrobienie bardzo dlugiego przyponu w celu zabezpieczenia lepszego powoduje trudosci manewrowe.
Ale tam wszystko mozliwe i nie zarzekam sie, ze nastepnym razem nie bede wiazal przyponow 1,5m... :D

#67 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 05 grudzień 2007 - 13:26

Gumo, priorytetem jest łowienie z rzutu na plaży. Tam trzeba cisnać na spory czesto ponad 60m dystans. Dlatego wspomniałem o bardzo długim kiju. Z łodzi 7-stopowy wystarczy w zupełności, podpłynąć zawsze mozna a ryby tu sa jakby mniej połochliwe i zaszczute niż w maziowieckim PzW. Kijaszkiem 2,13 jak cisnę pod wiatr na 50m to czesto gęsto jest to absolutny max. Raptem kilka razy udało mi się rzucic dalej. Obawiam się, że wielkiej różnicy między 7 a 8 nie będzie, dlatego rozglądam się za czymś 10 nawet 10,2. :D

Moje spotkania z barakudami skończyły się do zera... :(
Łupnięcie w kij i nagle trzast! coś obcięło jak skalplem linke powyżej 20 cm przyponu.
Po zasiegnięciu opinii w miejscowym sklepie usłyszałem jedno.. Długi ponad 50 cm stalowy drut. Kupiłem, ale rzuty z czymś takim to masakra. O HardMono nikt tu pewnie nie słyszał, o łowieniu spinningiem z rzutu też raptem kilku. Podgladanie miejscowych w tej materii niewiele wniesie niestety. :(

A czas na barakudy dobry.... :unsure:

pozd JW :D

#68 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 grudzień 2007 - 14:40

...Kijaszkiem 2,13 jak cisnę pod wiatr na 50m...
Dobry jestes, ja bym rzucil ze 35m, ze wspomaganiem

No to nie ma wyjscia, musisz brac jakis 10'6, ciezki bedzie bo pewnie najmniej 20LB potrzeba.
Mam wlasnie i sie przymierzam, taki blank Lamiglasa 20LB...ciekawa maszyna, jak lowiles dotychczas ok. 2m to bedzie spory przeskok... :D

Gumo

#69 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 05 grudzień 2007 - 17:24

Gumo 30g pilkerek w długosci 7cm leci na 50m jesli wiatr walący w twarz nie jest zbyt silny. Jednak taki rzut jest możliwy wyłacznie na wyzerowanym hamulcu i tylko przy mega lotnych wabikach. Długości rzutu jestem pewien bo sprawdzałem... :D

Lamiglas 20 lb? Brzmi dobrze, ale 20lb to już absolutne minimum. Widziałem kiedyś Fenwicka z cynglem w trzech kawałkach o długosci 3,05m. Wyrzut miał chyba 15-42g. Na początek byłby chyba OK.. :D

pozd JW :D

#70 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 05 grudzień 2007 - 19:02

gumo, ja nie myslalem o obcinkach zebami, tylko o przetarciach na zawadach, cholera wie co tam pod woda lezy i rdzewieje

zobacz na pm

#71 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 grudzień 2007 - 14:52

...gumo, ja nie myslalem o obcinkach zebami, tylko o przetarciach na zawadach, cholera wie co tam pod woda lezy i rdzewieje..

Ja myslalem o czyms co wszedzie bedzie dobre... :D na pstręga i karaska... :D

Tam konkretnie rdzewieja Pinie (i beda jeszzce dlugo bo zywica je konserwuje) oraz rozne skaly...

Gumo

#72 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 13 grudzień 2007 - 17:28

Ja mam jedną dobrą radę dla wybierających się nad Ebro. Przemyślcie sobie wszystko raz jeszcze dokładnie :D

Załączone pliki

  • Załączony plik  big.jpg   72,45 KB   97 Ilość pobrań


#73 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 14 grudzień 2007 - 08:25

Gościu to chyba zamieszkał nad wodą :D by upolowć tego grubasa :D

Pozdrawiam
Remek

#74 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1942 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 14 grudzień 2007 - 08:29

@Robert - czy mówisz o sesjach treningowych na siłowni? :lol:

#75 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 grudzień 2007 - 09:18

Dobra stowka jak nic...

Gumo

#76 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 14 grudzień 2007 - 11:00

Dobra stowka jak nic...

Gumo


To jest zdjęcie i do tego ciężko znaleźć punkt odniesienia. Może łowca jest drobną osobą.
Tak czy siak fota bardzo fajna B)

#77 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisano 14 grudzień 2007 - 11:56

wyglada na zbiornik caspe...

#78 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisano 14 grudzień 2007 - 11:59

Zrobienie bardzo dlugiego przyponu w celu zabezpieczenia lepszego powoduje trudosci manewrowe. Ale tam wszystko mozliwe i nie zarzekam sie, ze nastepnym razem nie bede wiazal przyponow 1,5m... :D

Wlasnie nie jestem pewien czy - gdybym mial dluzszy przypon - to bym suma nie wyjal. Ale to mozna tylko empirycznie.


#79 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 14 grudzień 2007 - 13:26

[quote]
Zrobienie bardzo dlugiego przyponu w celu zabezpieczenia lepszego powoduje trudosci manewrowe. Ale tam wszystko mozliwe i nie zarzekam sie, ze nastepnym razem nie bede wiazal przyponow 1,5m... :D
[/quote]
Wlasnie nie jestem pewien czy - gdybym mial dluzszy przypon - to bym suma nie wyjal. Ale to mozna tylko empirycznie.

[/quote]

Przynajmniej jest po co wracać :D
Ja już chyba wiem, gdzie uderzam w 2008 B)

#80 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 16 grudzień 2007 - 23:53

To jest zdjęcie i do tego ciężko znaleźć punkt odniesienia. Może łowca jest drobną osobą.



Ja myślę że trzymał go na wyciągniętych rękach w stronę aparatu, dlatego wygląda na większą niż była w rzeczywistości :mellow: :lol:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych