Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sezon otwarty - Troć&Łosoś 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
715 odpowiedzi w tym temacie

#641 OFFLINE   falgmar

falgmar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 27 wrzesień 2008 - 22:51

Lukomat - gratulacje. Żeby nie było że biorą tylko na Wyspach, wstawię fotkę sprzed kilku dni - samczyk, co prawda nieduży ale za to jak pieknie ubarwiony.
Pozdr.

Załączone pliki



#642 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 30 wrzesień 2008 - 11:03

[quote title=standerus napisał(a) dnia Sat, 27 September 2008 02:06
Problemy:
-Nikt nie mówi że gospodarki nie ma i nie jest prowadzona. Jak jest prowadzona może świadczyć to, że przyjeżdżają tu na łososie ludzie z całej Europy.
-Nie wiem czy znajdziesz w tym układzie słonecznym wodę w której ekosystem nie został naruszony przez homo (ponoć) sapiens.
Jeśli by było tak jak Baloo piszesz (natura swietnie daje sobie radę jeśli ludzie zaprzestaną ingerencji) to nie mielibyśmy czerwonej listy i kilku innych niefajnych rzeczy które mamy.
Pozdrawiam[/quote]

@Standerusie - co by było gdyby, możemy sobie zostawić, bo i tak niczego nie roztrzygniemy.
Nie podważam prawd zawartych w cytowanym przez Ciebie opracowaniu. Próbuję tylko zrozumieć pewne fakty.
Też nie wiem czy jest jeszcze jaki kolwiek ekosystem na naszej planecie, który moglibyśmy nazwać dziewiczym i w najmniejszym stopniu nie skażony naszą działalnością. Chciałbym tylko zwrócić waszą uwagę, że niestety i naukowcy mają tendecję do naginania faktów i interpretowania wyników na korzyść choćby swoich pracodawców. Jeszcze raz powtórzę, że jeśli dochodzi do sytuacji, w której ryb jest więcej niż tarlisk, to na zwykły chłopski rozum, jest znakomicie. Czy jest tam gospodarka, czy jej nie ma (w tym momencie nabiera to dla mnie drugorzędnego znaczenia) mamy ryb więcej, niż wynikałoby z wyliczeń pojemności danej niszy ekologicznej, które te ryby właśnie zajmują. Z wędkarskiego punktu widzenia wypada się tylko cieszyć i łowić.
Oczywiście każdy wie, że krzywa rozwoju populacji to nic innego jak sinusoida, która w pewnych okresach osiąga pik, po którym następuje załamanie z wielu powodów. Taka jest natura i próbowanie wyprostowanie tej linii nie zawsze się udaje.

Wracając do czerwonej księgi, wydaje mi się, że nie mamy jej dlatego, że w którymś momencie zostawiliśmy sprawy naturze i przestaliśmy się interesować danym stworkiem, tylko dlatego, że doprowadziliśmy daną populację lub ekosystem do takiego stanu, w którym nie jest w stanie się odrodzić.

@standerusie - to są tylko moje przemyślenia. Daleko mi do fundamentalizmu w C&R. Sam od czasu do czasu zjem złowioną rybkę. To że robię to coraz rzadziej, wynika raczej z troski o coraz beznadziejniejszy stan naszych wód, niż z moralno-etycznych problemów z pozbawieniem życia złowionej ryby. Dlatego nikomo nie staram sięprzekonać do słuszności moich przemyśleń, a chciałbym jedynie aby zwrócić uwagę na drugą stronę medalu.
Żyjemy w świecie stowrzonym przez człowieka i totalnie przez niego zdominowanym. Tak na prawdę nie ma sensu roztrząsać, któe podejście jest bardziej ekologiczne bo odkiedy jesteśmy my, jako gatunek, ekologia dostaje tylko w d...pę.
Natomiast uważam, że powinniśmy sobie stawiać wzory i cele. Nawet jeśli nigdy ich nie osiągniemy (w końcu zawsze będziemy prowadzić jaką gospodarkę) to powinniśmy dążyć chociaż do umownego stanu idealnego.
YO!

#643 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 30 wrzesień 2008 - 20:58

Howgh :D

#644 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 01 październik 2008 - 08:35

Sezon zakończony. Rzutem na taśmę w sobotę złowiłem na Salmo Parsęty troć 2,65 kg - 57 cm, co mi dało 6 miejsce.
Jachu - wzięła na Twojej kamiennej rafie na Bardach!
:D

#645 OFFLINE   ORION99

ORION99

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Rafał

Napisano 01 październik 2008 - 10:05

@Kwasik, gratuluję 6 miejsca.
Napisz jak impreza, bo co roku zajeżdżałem zobaczyc co i jak, a w tym roku niestety, odpuściłem całkiem moją Parsętę. :(
Może napisz ile padło sztuk i jak dużych, ile ryb w wodzie ?
Może jakieś foty ?

Remku, może zgodzisz się na wyjątek zamieszczenia zdjęc z zawodów ??? :unsure: Embarassed

Pozdrawiam
orion B)

#646 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 01 październik 2008 - 10:25

Wszystko jest pięknie obfotografowane i opisane na wędkomanii.
Największy był srebrzysty łosoś 8,80 kg, ale chyba ładniejsza fantastycznie wybarwiona była druga 6 kilowa troć.
Mogę tylko dodać, niezbyt odkrywczo, że impreza jak zwykle była piękna. Łowilismy z bratem jeszcze w poniedziałek i wtorek, ale mieliśmy tylko brania bez ostatecznego efektu. Najbardziej mi się w poniedziałek przy zaporze w Rościnie podobał wyskok półmetrowej troci z dwumetrowym szybowaniem w powietrzu z potrząsaniem ogonem, dość nietypowy bo skoczyła z prądem.
pozdr

#647 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 01 październik 2008 - 11:21

Jachu - wzięła na Twojej kamiennej rafie na Bardach!
:D


Kaziu, pięknie gratulacje, zawsze mówiłem, że masz fart do Parsęty. Szkoda tylko, że nie mogłem się spotkać z Tobą nad wodą. Złapałem paskudne zapalenie oskrzeli, jeszcze teraz nienajlepiej się czuję. Ale to nic, ważne, że znowu zapunktowałeś na Salmo, jeszcze raz gratualacje. A jak Ci się miejscówka podoba w realu i powiedz jeszcze, z którego brzegu łowiłeś.
Pzdr


#648 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 01 październik 2008 - 11:40

Sezon zakończony. Rzutem na taśmę w sobotę złowiłem na Salmo Parsęty troć 2,65 kg - 57 cm, co mi dało 6 miejsce.
Jachu - wzięła na Twojej kamiennej rafie na Bardach!
:D



Super! Wielkie gratulacje!

Pozdrawiam
Remek

#649 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 01 październik 2008 - 12:37

[quote]

Jachu - wzięła na Twojej kamiennej rafie na Bardach!
:D
[/quote]

Kaziu, pięknie gratulacje, zawsze mówiłem, że masz fart do Parsęty. Szkoda tylko, że nie mogłem się spotkać z Tobą nad wodą. Złapałem paskudne zapalenie oskrzeli, jeszcze teraz nienajlepiej się czuję. Ale to nic, ważne, że znowu zapunktowałeś na Salmo, jeszcze raz gratualacje. A jak Ci się miejscówka podoba w realu i powiedz jeszcze, z którego brzegu łowiłeś.
Pzdr

[/quote]
Miejscówka fantastyczna, tylko zielska, woblera się nie dało prowadzić, założyłem obrotóweczkę Grizzly, wyłowioną chyba w Zegrzu, wzięła za pierwszym rzutem. Łowiłem, jak zwykle, z lewego brzegu, tam jest lepszy dostęp, wzięła na samym początku kamieni, przed taką gałęzią wystającą z wody, musiałem włazić do wody w zielska , na szczęście, jak zawsze na Salmo, założyłem wodery, bo tak to bym się wykąpał.
Na zdjęciach na wędkomanii moja leży trzecia licząc od prawej obok dwu największych, nie miała prawie płetw piersiowych , co wskazuje, że była prawie na pewno z zarybień.
Zdrowia życzę. Jedź na ryby to Ci przejdzie. :D
pozdr

#650 OFFLINE   jackybrown

jackybrown

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaUSA

Napisano 01 październik 2008 - 16:35

Panowie u nas sezon tez w pelni maly jig w jaskrawych kolorach pracuje wspaniele szczegolnie na glebszej wodzie oto zdjecia dwoch z kilkudzesieciu kingow ktore zlowilismy we tzrech w Michigan na ujsciu jednej z rzeczek do lake Michigan pozd jacek

#651 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 01 październik 2008 - 16:47

oto zdjecia

#652 OFFLINE   jackybrown

jackybrown

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaUSA

Napisano 01 październik 2008 - 16:58

oto zdjecia

wyslalem remkowi wiec musimy poczekac az wstaw ... :unsure:

#653 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 01 październik 2008 - 17:36



#654 OFFLINE   falgmar

falgmar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 01 październik 2008 - 17:45

Kaziu - gratulacje, na Salmo masz farta i tak trzymać. Miałem tam być ale nie było czasu - w przyszłym roku nie odpuszczę, będziemy mieli okazję do spotkania.
Pozdrawiam :D

#655 OFFLINE   KOMANCZ

KOMANCZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaŚwinoujście

Napisano 01 październik 2008 - 18:30

http://wedkomania.pl na tej stronie znajdziecie relacje z Salmo Parsęty 2008

#656 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 01 październik 2008 - 18:53

Kingi Jacka .... a ... tam byłem i wtedy .... cholerka nie brały a kilka dni później już tak .... Jonasz :D

Załączone pliki



#657 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 październik 2008 - 19:27

O żesz :huh:

#658 OFFLINE   ssamer

ssamer

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 październik 2008 - 19:39

ojojoj
kij pokazał co potrafi
gratki

#659 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 01 październik 2008 - 20:15

Tylko patrzeć i wzdychać! :huh:

#660 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 01 październik 2008 - 21:53

:huh:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych