Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Baza wędek "travel"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
980 odpowiedzi w tym temacie

#601 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 29 luty 2020 - 00:38

Daniel, mam i używam Daiwe https://www.daiwa.co...ight/index.html
Genialny kijek na okonia, a ogarnia tez łowienie wzdręg. Jazie mi kompletnie nie wychodzą, tylko to nie wina wędki.

#602 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 29 luty 2020 - 00:43


Ja mam PSO704ULFS. Bez przesady kocham ten kij.
Jeśli kupisz PSO604ULFS i jakimś cudem ci nie podejdzie to daj znać.

#603 OFFLINE   jaceen

jaceen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 562 postów

Napisano 01 marzec 2020 - 11:52

Witam. A masz może porównanie z jakąś wędką w dwuskladzie o podobnej gramaturze? Jak ta wędka się sprawuje przykładowo z jigami 2-4g z gumami ok 5-8cm? Nie jest zbyt "pałowata"?

Nie wiem, czy do mnie to pytanie, ale dopowiem jeszcze krótko, jak tylko potrafię.

 

W porównaniu do FBB to White Bird i Favorite Balance do 7g (dwuskłady), to miękkie kluski. Stąd w travelu wymienna szczytówka 2g ogarnia delikatniejsze łowienie z lżejszymi przynętami. Mi zależało na takiej wersji w kontekście transportu. Nad wodą i tak sobie jakoś radzę;) Najlepsze czucie przynęt jigowych miałem w granicy 3-6g  z np. Keitechem 2 i 3". Woblery, blaszki, cykady, wirujące ogonki, to wszystko obsługuje w ramach swojego opisu. Wędka nic nadzwyczajnego. Wspominam, że coś takiego jest, bo mi zależało na transporcie i krótkim składzie po złożeniu. Ta idealnie mi się sprawdziła. Na rynku nie znalazłem nic innego w tej gramaturze. Teraz dopiero widzę Daiwę.



#604 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 01 marzec 2020 - 13:23

Z Daiwy jest jeszcze bardzo tania seria traveli Spinmatic. Nie miałem w ręce, patrząc na parametry podejrzewam ze oparta na tych samych blankach co Presso.
Niesamowitą cechą mojej Presso jest zdolność katapultowania przynęt po horyzont, mimo ze to tylko 7”. Takim kajtkiem 2” na główce 3g można miotać spokojnie na 50m.
Już to kiedyś pisałem ale powtórzę - szkoda ze z tej serii nie ma mocniejszych kijków. Taki 7”6’ i CW 3-15g przy identycznej charakterystyce byłby dla mnie pstrągówką doskonałą.
  • chulo lubi to

#605 OFFLINE   Ostry

Ostry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Mazowiecki
  • Imię:Marcin

Napisano 29 kwiecień 2020 - 10:31

Panowie miał już ktoś do czynienia w kijem Okuma Light Range Fishing UFR w wersji teleskopowej? Interesuje mnie wersja 210 cm 3-12g.

 

Szukam jakiegoś małego travelka bardziej z myślą o dzieciaku, wędeczka ma cały czas jeździć w bagażniku, nie musi być nic mega wyszukanego ale żeby było w miarę lekkie. 

Macie może coś do polecenia? Shimano STC fajne ale odpuszczam ze względu na cene, chciałbym się zmieścić do 300 pln maksymalnie. 



#606 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 29 kwiecień 2020 - 12:02

Jakiś czas temu kupiłem na Aliexpresie 6-cio częściowy spinning opisany 1-16g, który mógłbym zabrać wszędzie i nie martwić się jak mu się coś stanie i muszę powiedzieć, że jestem naprawdę mile zaskoczony. Wykonanie, waga, akcja. Że o cenie nie wspomnę. Nie badałem dokładnie c.w. ale rzucał bardzo ładnie od maleńkich do średnich woblerów/gumek, nie jest kluskowaty, dobrze czuć przynęty. Super.

https://a.aliexpress.com/_BSSXO6

#607 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 29 kwiecień 2020 - 15:32

Z dostępnych u nas seryjniaków kolega ma i chwali: MIKADO EXCELLENCE JOURNEY (TRAVEL) 214/3-15 + TUBA

Lekki i tuba w komplecie w cenie poniżej 200 zł.

#608 OFFLINE   Ostry

Ostry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Mazowiecki
  • Imię:Marcin

Napisano 29 kwiecień 2020 - 19:13

Z dostępnych u nas seryjniaków kolega ma i chwali: MIKADO EXCELLENCE JOURNEY (TRAVEL) 214/3-15 + TUBA

Lekki i tuba w komplecie w cenie poniżej 200 zł.

 

Własnie też się nad tym zastanawiałem ale chociaż nie lubię teleskopów to w tym przypadku travela wolę w wersji tele. Jak nie znajdę nic sensownego to sprawdzę tą Okume. 

Za Ali dzięki ale nigdy nic stamtąd nie zamawiałem i to się raczej nie zmieni. 



#609 OFFLINE   Ostry

Ostry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Mazowiecki
  • Imię:Marcin

Napisano 13 maj 2020 - 09:10

Własnie też się nad tym zastanawiałem ale chociaż nie lubię teleskopów to w tym przypadku travela wolę w wersji tele. Jak nie znajdę nic sensownego to sprawdzę tą Okume. 

Za Ali dzięki ale nigdy nic stamtąd nie zamawiałem i to się raczej nie zmieni. 

 

Zrobiłem najlepszą rzecz jaką mogłem i zwróciłem się po kijek do Mekamila, nie jest to teleskop ale spełnia w pełni moje oczekiwania. Synek zajarany bo Kamil podpisał wędeczke jego imieniem.

Załączone pliki


Użytkownik Ostry edytował ten post 13 maj 2020 - 09:19


#610 OFFLINE   BraWo

BraWo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojciech

Napisano 13 maj 2020 - 14:44

Zrobiłem najlepszą rzecz jaką mogłem i zwróciłem się po kijek do Mekamila, nie jest to teleskop ale spełnia w pełni moje oczekiwania. Synek zajarany bo Kamil podpisał wędeczke jego imieniem.

Super!

 

mój 3-cz travelek tez od jegomoscia MEKAMIL-a 

Futerał na niego to pokrowiec na szczytówki od Flagmana (ok 50zł)


  • Ostry lubi to

#611 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 13 maj 2020 - 22:05

Ja mam dwa travelki od Mekamila, jeden 3-skład pod białoryb i od niedawna szybki 4-skład UL, w którym jestem zakochany. Bajka!

#612 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów

Napisano 27 maj 2020 - 10:22

witam,zastanawiam się nad zakupem travelka.moja uwagę zwróciły wedki:

https://allegro.pl/o...avel-9096033118

https://allegro.pl/o...-14g-8399205887

https://allegro.pl/o...-15g-8939023031

którą z tych wędek polecacie?



#613 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 27 maj 2020 - 13:57

Z opisu, wyglądu i parametrów to najbardziej podoba mi się ta Akara ale nie znam zupełnie tej marki.

Kolega ma tę wędkę Mikado, którą wymieniłeś i jest zadowolony. Plusem Mikado jest też tuba w komplecie.



#614 ONLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 28 maj 2020 - 15:31

Mam oba modele Mikado Excellence w travelkach, kupione na naszej giełdzie. Póki co bardziej macane niż łowione. Model 213 do 15g kupiłem głównie pod łowienie z pontonu + opcjonalnie na siurki. Obrotówki, cykadki, czasem woblerek. Przy dżigowaniu nie ma co liczyć na czucie opadu w dolnym zakresie CW - nie po to zresztą go nabyłem. Głębokie ugięcie, pod ciężarem czuć wyraźnie pracę dolnika pod dłonią, zakres CW dość dobrze opisany. Wadą są małe przelotki, szczytowa to w zasadzie żart. Nie jest to szczytowe osiągnięcie w dziedzinie wędzisk podróżnych - czego się zresztą spodziewać w tej cenie - ale mi w zupełności wystarczy.

#615 OFFLINE   Piwoluka

Piwoluka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • Lokalizacjaziemia
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 czerwiec 2020 - 15:54

Szukam informacji na temat wędki Westin W4 Light Spin. Może ktoś posiada(ł) i zechciałby się podzielić swoimi spostrzeżeniami? Wędka ma służyć do połowów okonia i zastanawiam się jak sobie poradzi z podbijaniem 4 calowej gumy na 10 gramowej główce.



#616 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 980 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 22 czerwiec 2020 - 22:01

Ja tez mam na ta chwile zagwozdke. Potrzeba mi travela w 3 lub 4 kawalkach na morskie ryby. W zasadzie to szukam dwoch wedek. Jedna do jigging'u a druga do popping'u. Niestety budzet niski. Moge wydac do 1200PLN za wedke. Ktos cos testowal?



#617 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 22 czerwiec 2020 - 22:46

Wszystko w jednym

https://www.ebay.co....g-/123682440461



#618 OFFLINE   Maraky

Maraky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaMesogeios

Napisano 23 czerwiec 2020 - 07:23

Ja tez mam na ta chwile zagwozdke. Potrzeba mi travela w 3 lub 4 kawalkach na morskie ryby. W zasadzie to szukam dwoch wedek. Jedna do jigging'u a druga do popping'u. Niestety budzet niski. Moge wydac do 1200PLN za wedke. Ktos cos testowal?

Jigging klasycznie z łodzi czy shore jigging?

Wysłane z mojego Mi Note 10 Pro przy użyciu Tapatalka

#619 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5808 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 23 czerwiec 2020 - 09:15

Ja tez mam na ta chwile zagwozdke. Potrzeba mi travela w 3 lub 4 kawalkach na morskie ryby. W zasadzie to szukam dwoch wedek. Jedna do jigging'u a druga do popping'u. Niestety budzet niski. Moge wydac do 1200PLN za wedke. Ktos cos testowal?

Daiwa Saltist lub wędki firmy Yoda. Są tanie, kolega wyjął na Andamanach na tą wędkę GT 30kg i w tańcu się z nim nie pie..lił. Hol na praktycznie zbetonowanym hamulcu z 80m głębokości.



#620 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 668 postów

Napisano 23 czerwiec 2020 - 18:50

podczas ostatniego długiego łikendu odebrałem z bb custom rods nowego travela na blanku blaas slxf8615-4 od fishing art. blank wybrałem głównie pod łowienie bezsterami/wtd 8-12cm do ok. 25g, smukłymi wahadłami oraz pilkerkami w podobej gramaturze. na wobki sterowe łowię rzadko, na gumy prawie wcale.

 

blank długości 8`6 w czteroskładzie, firmowo opisany na XF, 15lb i 28g, został ubrany w uchwyt fuji tvs 16 i przelotki fuji slim w rozmiarze 20-4. długość składu to 67cm. wagi blanku, ani gotowej wędki nie znam.

 

wyszła z tego bardzo szybka wędka mocy M/MH, która mimo opisu XF dość chętnie się gnie. warunki pogodowo-wiatrowe na plaży specjalnie nie sprzyjały testom, ale jakieś tam obserwacje mam. opis firmowy mz prawidłowy. bezstery i wahadła 12-25g na lince pe #1.0 latają bardzo dobrze. charakterystyka pracy wędki zachęciła do prób z jigami wyżebranymi naprędce od BB. smukły gumak 3-4 cale na główce 7-10g to moim zdaniem komfortowy dół tego kija. najciężej łowiłem 15g + 4 cale, które to kij energicznie zabiera z dna przy niewielkim odkształceniu ostatniego elementu. cięższych główek nie miałem, ale myślę, że przy 20g będzie podobnie - ale to do wypróbowania. ze sterówek miałem do dyspozycji tylko flat rapy 8cm, ale powszechnie wiadomo, że one polecą nawet z kija od mopa.

 

podczas przedwczorajszej krótkiej wyprawy na warszawskie bulwary starałem się wytestować możliwości kija w dolnym zakresie. salmo minnow 6s i fanatic 7 na lince #0,6 w bezwietrznych okolicznościach latały dalej niż się spodziewałem. niestety deszcz&wichura przerwały mi zabawę.

 

Załączony plik  slxf615-4.1.jpg   85,5 KB   14 Ilość pobrańZałączony plik  slxf8615-4.2.jpg   40,88 KB   14 Ilość pobrańZałączony plik  slxf8615-4.3.jpg   16,52 KB   15 Ilość pobrańZałączony plik  wisła.jpg   68,1 KB   15 Ilość pobrań

 

 

podsumowując: przynęty ok. 12-15g i więcej obsługuje bardzo dobrze. łowisz głównie w dolnym zakresie mocy blanku i w dodatku nielotami - wybierz raczej wersję F, powinna być w tym zakresie chętniejsza do pracy. blank zdecydowanie nie do łowienia małych ryb. do łowienia średnich i większych nawet na mniejsze przynęty - jak najbardziej.

 

przy okazji wizyty w bb custom rods zmacałem prototypowe travelowe blanki w długościach 6`6/6lb, 7`/10lb i 7`6/12b. najbardziej spodobał mi się ten ostatni - dzięki delikatnemu szczytowi i solidnemu dołowi powinien pozwolić komfortowo obsłużyć szerokie spektrum różnorodnych przynęt - jak na podróżną wędkę przystało. ciekawa jest konstrukcja tych blanków - bardzo smukłe, łącza kolejnych elementów ledwo zauważalne, natomiast u dołu blanki mają nienaturalnie dużą średnicę. na blanku pierwszym od prawej uchwyt jest osadzony niemal na sztywno bez żadnych dodatkowych elementów. pewnie przekłada się to na czułość i wagę wędki, ale że o technikaliach rodbuildingowych mam pojęcie mniej niż mikre to zainteresowanych travelami odsyłam pod adres fiszera 4c w gdańsku.

 

Załączony plik  travele.jpg   37,13 KB   16 Ilość pobrań