Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przecież nic się nie da zrobić !!!Zachodniopomorskie, Szczecin


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
99 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 12 sierpień 2013 - 11:31

a ja mam takie motto ostatnio którego się trzymam ;)

 

nie kłóć się z idiotą , bo sprowadzi cię do swojego poziomu

i pokona doświadczeniem

 

także działajcie panowie , aby żyło  się lepiej :)



#62 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 12 sierpień 2013 - 16:24

No , fajnie było chłopaki, troszkę się pokłóciliśmy, ktoś wyprężył muskułki, ktoś naraził się swoim zadęciem na formowy ostracyzm itd. tyle że z tego nic nie wynika. Lotnych bojówek przecież nie stworzymy. Więc skoro o uroczym wpierdolu raczej nie ma mowy, to co robić żeby kłusowniczy proceder ukrócić? Ano myślę że należy nieustannie zawiadamiać Policje i PSR, każdorazowo prosząc o personalia przyjmującego zgłoszenie. Potem, w razie braku interwencji, wyciągać możliwe konsekwencje. Do sprawy zaangażować media. W końcu powinno pomóc. 

Mogąc się oczywiście mylić, jestem niemal pewien że tacy czy inni funkcjonariusze są żywo zainteresowani działalnością kłusowniczą, pod postacią świeżej rybki albo nawet walorów NBP. A to już jest kryminał. Dlatego ustawicznie nagłaśniając sprawę, może uda się sprawić że jeden pęknie, ów popuści w gacie i sprawa znajdzie swój szczęśliwy finał. Przynajmniej na jakiś czas.



#63 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4899 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 12 sierpień 2013 - 16:53

Ale do meritum wracając , to taki sam lament można w naszym nieszczęśliwym kraju podnieść w większości składowych sfery publicznej . III Rp jest bardzo słabym , o raczej minimalnym potencjale , fasadowym państwem . Jest podobnie jak w Rosji ; oligarchia i spauperyzowany plebs , które mają całkiem różne systemy wartości , a obydwa do dupy , bo są albo rabunkowe albo złodziejskie . No i na dokładkę są jeszcze zajebiści telewidze , klony Kiepskiego Ferdka i Moniki Richardson .

Czy inaczej zreszta jest w sądownictwie , wojsku , tzw oświacie , gospodarce albo kulturze ?

Jest tak samo albo podobnie :rolleyes:

Tak samo jak i na naszym marnym podwóreczku , mocno odczuwalny i zauważalny jest brak bardziej odpowiedzialnych założeń , dążeń i kierunków . Po latach lewicowej utopii rozpleniło się niemniej groteskowe - róbta co chceta , lansowane przez rozmaitych obmierzłychych jąkałów :) A my to badziewie potulnie legitymizujemy , aby móc później jęczeć , oczywiście przed wyjazdem na zmywak - do naszej nowoczesnej normalności  ..



#64 OFFLINE   Andrzej.Indrzejczak

Andrzej.Indrzejczak

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 26 postów
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Indrzejczak

Napisano 12 sierpień 2013 - 18:08

Panie Sławku, przepraszam za wścibstwo, ale czy dobrze zgaduję (z całym szacunkiem dla tych szlachetnych zajęć) że Pan pracuje w budownictwie lub czymś podobnym? Czy jest Pan rzemieślnikiem?



#65 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 12 sierpień 2013 - 18:27

Po latach lewicowej utopii rozpleniło się niemniej groteskowe - róbta co chceta , lansowane przez rozmaitych obmierzłychych jąkałów ...

Nigdy w życiu. Obmierzły jąkała nie mówi: róbta co chceta, bo to nie leży w żaden sposób w interesie jego i jego pobratymców. On mówi: róbta to co my wam każemy robić, to co  " politycznie poprawne " w czasach lewackiego liberalizmu i filozofii gender. Innymi słowy zatomizujmy społeczeństwo, wyzujmy je z historii, sprawmy by obywatel, zwłaszcza młody, nie utożsamiał się z narodem tylko z grupą społeczną do której przynależy. Tylko wtedy jąkała i jego pobratymcy, jako organicznie niezdolni i niechętni do jakiejkolwiek asymilacji, znajdą swój Eden. 



#66 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4899 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 12 sierpień 2013 - 18:42

No nigdy się z tym nie kryłem , Andrzeju . Od czterdziestu jeden lat  :o 



#67 OFFLINE   Andrzej.Indrzejczak

Andrzej.Indrzejczak

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 26 postów
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Indrzejczak

Napisano 12 sierpień 2013 - 19:25

No nigdy się z tym nie kryłem , Andrzeju . Od czterdziestu jeden lat  :o

A niby dlaczego miałby się Pan kryć!?? Szlachetne zajęcie! Zdaje Pan sobie jednak sprawę, że pisze specyficznie, więc zastanawiałem się czyj to styl, czyja optyka i potrzeba pisania w taki akurat sposób i zgadłem. Pozdrawiam :)



#68 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4899 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 12 sierpień 2013 - 21:45

Można gęgać z klucza , można basować z odmętów głównego koryta , można też ze specyficznej potrzeby  - z czego sobie naturalnie nie zdaję sprawy ..

A baumeister to trudny , ale wolny zawód :) A Pan w czym się spełnia , bom ciekaw , ale odkryć nie mogę ?



#69 OFFLINE   Andrzej.Indrzejczak

Andrzej.Indrzejczak

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 26 postów
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Indrzejczak

Napisano 13 sierpień 2013 - 06:15

Pracuję w w Instytucie Filozofii UŁ w Katedrze Logiki.



#70 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4899 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 13 sierpień 2013 - 06:53

Ooo.. Świetna , unormowana praca z planowanym urlopem i karierą . Ciężko byłoby odgadnąć , pośród tylu innych .. Pozdrawiam :)



#71 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 13 sierpień 2013 - 14:43

A baumeister to trudny , ale wolny zawód :)

Czyż nie lepsze jest polskie "murator" ? Dziś co prawda kojarzy sie wyłącznie z pewną, kiedyś spóldzielnią architektow, teraz ...własciwie nie wiem, nie znam formy organizacyjnej. 

U.


Użytkownik Ugly edytował ten post 13 sierpień 2013 - 14:44


#72 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 13 sierpień 2013 - 15:34

Czyż nie lepsze jest polskie "murator" ? Dziś co prawda kojarzy sie wyłącznie z pewną, kiedyś spóldzielnią architektow, teraz ...własciwie nie wiem, nie znam formy organizacyjnej. 

U.

Oppeln - Bronikowscy to stary ród szlachecki, początki biorący w Niemczech. Więc trzeba Sławkowi wybaczyć.:)



#73 OFFLINE   lewyspec

lewyspec

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 485 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:Łukasz

Napisano 13 sierpień 2013 - 16:22

witam kolegów :-), wspaniale rozprawiacie na różne tematy, lecz temat postu i jego tematyka jest zupełne inna, niż rodzaje pracy, style pisowni itd.... Cieszę się, że nie tylko fizycznie mocni panowie tu się wypowiadają, bo przecież to nasz kraj i nasze koniki. Mam nadzieję, że tym postem dam do myślenia i może jednak uda się kiedyś napisać post, ze skrajnie innym tytułem.Pozdrowienia dla wszystkich braci po kiju :-)


  • makamba lubi to

#74 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 13 sierpień 2013 - 16:29

Oppeln - Bronikowscy to stary ród szlachecki, początki biorący w Niemczech. Więc trzeba Sławkowi wybaczyć. :)

Sławek winien głos zabrać, ale nie z Niemiec a Łużyc. Ponadto linie polska i niemiecka rozdzieliły sie zdaje się setki lat temu http://pl.wikipedia....eln-Bronikowscy

 

witam kolegów :-), wspaniale rozprawiacie na różne tematy, lecz temat postu i jego tematyka jest zupełne inna, niż rodzaje pracy, style pisowni itd.... Cieszę się, że nie tylko fizycznie mocni panowie tu się wypowiadają, bo przecież to nasz kraj i nasze koniki. Mam nadzieję, że tym postem dam do myślenia i może jednak uda się kiedyś napisać post, ze skrajnie innym tytułem.Pozdrowienia dla wszystkich braci po kiju :-)

Kolego @lewyspec - to dział Cafe - przy kawie mozna nie tylko o wędkarstwie

U.


Użytkownik Ugly edytował ten post 13 sierpień 2013 - 16:35


#75 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4899 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 13 sierpień 2013 - 16:42

Dziękuję za przyjacielski wiatr w żagle :)

Baumeister jest jednak najbliżej źródła , u nas byłby to raczej termin budowniczy , co jest z kolei znaczącym zubożeniem tradycyjnej formy i treści . Oczywiście jestem też żywym przykładem deklasacji społecznej czy materialnej , który jednak pozostał zupełnie niepodległego ducha . Daleko bardziej jednak upadli akademicy trelujący na każde skinienie władzy o gender , turbofeminizmie , prawach karpioosób , albo sposobach ezoterycznej transmutacji . Pojawiają się mimochodem wysoce niepokojące wizje profesorów pozbawionych prestizu , oblegających Biedronki , co dało się niestety zauważyć nawet na j.pl :rolleyes: Jednak jerkbait już niejednego  dobrego człowieka uratował przed przepaścią pauperyzacji .. :)

 

Lewyspec , bardzo przepraszamy za ten całkiem krótki offtop i obiecujemy powrót do tematycznej dyscypliny , od której odciągnął nas w klasyczny sposób znany wichrzyciel z miasta Łodzi  :)



#76 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 13 sierpień 2013 - 17:58

Lewyspec , bardzo przepraszamy za ten całkiem krótki offtop i obiecujemy powrót do tematycznej dyscypliny , od której odciągnął nas w klasyczny sposób znany wichrzyciel z miasta Łodzi  :)

Co będziesz Speca przepraszał, temat kłusoli w zasadzie został wyczerpany. Uzgodniliśmy że utworzymy bojówkę z bejsbolami w dłoniach i spuścimy chamom manto. Teraz zaś proponuję koleżeństwu intelektualny dryf po niezmierzonych głębiach jakże ważnych spraw ludzkich i nie tylko. Przecie to w końcu kawiarnia.



#77 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 13 sierpień 2013 - 18:58

Wracając do naszego drogiego Wilka: facet wie co robi. Co i raz częstując tego i owego ignorem, doprowadzi w końcu do tego że zostanie na forum sam, zaledwie otoczony garstką klakierów - akolitów. Ci zaś będą spijać miód z jego ust i wsłuchiwać się w delikatny szmer znakomitych wilkowych kołowrotków, zapatrzeni jednocześnie w studwudziestokilogramowe ciało swego idola, wysportowane i bez grama tłuszczu oczywiście. Sytuacja idealna dla narcyza stojącego nago przed lustrem z członkiem w stanie wzwodu na sami widok swego odbicia.


  • Dienekes lubi to

#78 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 13 sierpień 2013 - 19:37

Score! :lol: :lol: :lol:



#79 OFFLINE   Matiz992

Matiz992

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:J. bo RODO

Napisano 14 sierpień 2013 - 09:08

Koledzy, proponuję założyć inny temat np. "O Wilku i jego muskulaturze" i tam kontynuować dyskusję na jego temat - myślę, że pobije on ilością odpowiedzi jerkbait się smieje :lol:  Tutaj zboczyliśmy na tory które, na pewno nie pomogą w rozwiązaniu problemu określonego w temacie :P


  • Dagon lubi to

#80 OFFLINE   lewyspec

lewyspec

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 485 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 sierpień 2013 - 10:58

Witam ponownie, ten temat zamieściłem na ogólnym, niestety wbrew mnie, został przeniesiony do kawiarni. Zaczynam wątpić, czy to był dobry pomysł ze strony moderatora :-(