Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

O tym jak pepso swoją wędkę robił.

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
184 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 23 sierpień 2013 - 09:58

:)



#42 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 23 sierpień 2013 - 17:27

mrWhite7 i Krzysiek, wkręciłem się ;-) Jest piątek po południu, a ja przelotkami po blanku przesuwam...

 

Oto pierwsza wersja zaproponowana przez mrWhite7 czyli: 10,5 /  22,5 / 36,2 / 51,6 / 69 / 89 /113,5.

Dodam, że zdjęcie przedstawia blank pod największym do tej pory obciążeniem.

Wyraźnie widać problem przy przelotkach nr 3,4 i 5 (licząc od dowolnej strony) , za to lepszy jest stożek, bardziej współosiowy.

Jutro będę kombinował dalej, myślę o jeszcze większym oddaleniu otwierającej od kołowrotka, choćby o 1 cm.

 

Darc, szkoły falenicka i otwocka są tylko dwie, a tutaj jest ich znacznie więcej.

Załączone pliki


Użytkownik pepso edytował ten post 23 sierpień 2013 - 17:33


#43 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 23 sierpień 2013 - 18:22

Pepso przesuń startową o nawet 3-4c, kolejną o 2-3cm ,następną o ok 2cm oraz 3i 4 od szczytu przesuń do przodu ok 1-1.5cm ,powinieneś zlikwidować widoczne dwie cięciwy .Startowa na pewno nie będzie za daleko od krećka ;)


  • pepso lubi to

#44 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 23 sierpień 2013 - 18:34

To jest właśnie spacing , wieczny kompromis, jak już napisałem jak takie zabiegi nie dadzą rezultatu trzeba będzie dołożyć jeszcze jedną a otwierająca  postawić na  ca.60 cm a obciążenie będzie bardziej rozłożone no i skrócić stożek :) , ale kombinuj dalej ze stożkiem bo dołu jeszcze nie ruszyłeś :) stoi jak zaczarowany 

Spróbuj wersję 11,5 cm myślę że "zagra"

 

Pepso przesuń startową o nawet 3-4c, kolejną o 2-3cm ,następną o ok 2cm oraz 3i 4 od szczytu przesuń do przodu ok 1-1.5cm ,powinieneś zlikwidować widoczne dwie cięciwy .Startowa na pewno nie będzie za daleko od krećka ;)


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 23 sierpień 2013 - 18:37

  • pepso lubi to

#45 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 23 sierpień 2013 - 18:43

Ten szczyt za specjalnie istotny nie jest,bardzie problem na 2/3 spasingu.Blank jest szybki i z dość mocnym dolnikiem więc śmiało można odstawiać startową nawet na 60cm od szpuli.


  • pepso lubi to

#46 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 23 sierpień 2013 - 18:50

Skoro kolega uparł się na 113,5 i siedem przelotek proponuję jeszcze bardziej rozsunąć stożek i według moich obliczeń wygląda to tak : (stożek współśrodkowy więc nie ma co kombinować) 11,5/ 24/37/ 51,5/ 67,5/ 87,5/ 113,5



#47 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 23 sierpień 2013 - 18:56

Ja się nie uparłem ;-) Ja się uczę na żywej tkance spacingu ;-)



#48 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 31 sierpień 2013 - 13:05

Wczoraj usiadłem do kija i trochę pokombinowałem z rozmieszczaniem przelotek.

Obecnie sytuacja wygląda tak :

- odległość otwierającej 25 od szpuli kołowrotka 59,5 cm.

- odległość od szczytu do otwierającej 109,5 cm.

- spacing to: 11, 11.5, 12, 13.5, 16, 20, 25.5  czyli odpowiednio 11, 22.5, 34.5, 48, 64, 84, 109.5 cm

Jak widać przesunąłem otwierającą do przodu o 4 cm i nieco rozsunąłem stożek.

Nie robiłem jeszcze prób rzutowych.

Przyznam się, że nieco utknąłem ( trochę na własne życzenie  ;) ) na tym etapie i chętnie posłucham Waszych opinii.

Załączone pliki



#49 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 01 wrzesień 2013 - 06:23

Czy takie ugięcie jest akceptowalne czy trzeba jeszcze nad nim popracować?

Sam dół blanku jest bardzo mocny i trudno mi osiągnąć pełniejsze ugięcie.

Jeżeli trzeba coś zmienić to bardzo proszę o propozycję bo po kilkunastu próbach z rozmieszczeniem przelotek doszedłem do ściany.

Ten spacing ma najmniejsze cięciwy ze wszystkich, które próbowałem.



#50 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 01 wrzesień 2013 - 10:09

Zdecydowanie lepiej to wygląda niż poprzednio

Dla mnie na czwartej przelotce jest jeszcze trochę duży kąt, ale może to złudzenie. Mam też troszkę wątpliwości czy odległości w stożku są prawidłowe i czy stożek jest współśrodkowy ale jeżeli funkcjonuje i rzuty będą ok to zostaw ale jeżeli chcesz się jeszcze troszeczkę pobawić to spróbuj czegoś takiego, cyknij fotę i zobaczymy co wyszło , zawsze możesz wrócić do poprzedniego ustawienia a więc 11,5/ 24/37,5/51 /67,5/86,5/109,5


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 01 wrzesień 2013 - 10:25

  • pepso lubi to

#51 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 01 wrzesień 2013 - 19:09

mrWhite7, dziękuję za sugestię na pewno spróbuję Twojego ustawienia , tym bardziej, że za każdym razem jest trochę lepiej. Nie po to zawracam wszystkim głowę by poprzestać na półśrodkach. Tym bardziej, że w założeniach tego wątku jest nauka rodbuildingu, a nauka  wymaga pracy. Najważniejsze dla mnie jest to, że powoli zaczynam "czuć" o co w tym wszystkim chodzi.

Kiedy porównałem fotki z pierwszego i ostatniego ustawienia to była dla mnie najlepsza motywacja. Jestem wszystkim naprawdę wdzięczny za Wasze opinie bo dzięki nim uczę się czegoś naprawdę fajnego.


Użytkownik pepso edytował ten post 01 wrzesień 2013 - 19:10


#52 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 02 wrzesień 2013 - 12:41

Na zdjęciach ugięcie blanku po zmianach zaproponowanych przez mrWhite7. Czyli :11,5/ 24/37,5/51 /67,5/86,5/109,5 . Na ostatnim zdjęciu najmocniejsze obciążenie blanku z linką praktycznie prostopadłą do ziemi.

Co o tym sądzicie?

Załączone pliki



#53 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 02 wrzesień 2013 - 12:58

Z racji tego że zaproponowałem to rozwiązanie nie będę się wypowiadał na ten temat ale ciekawy jestem opinii kolegów ,aby lepiej porównać zaznaczyłem przebieg sznura na czerwono w różnych spacingach

mqqz.jpg

fej2.jpggo9d.jpg


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 02 wrzesień 2013 - 13:28


#54 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 02 wrzesień 2013 - 13:52

Dzięki mrWhite7, fajnie teraz to wygląda. Jedno zdjęcie czasami jest warte więcej niż tysiąc słów. Też czekam na opinie kolegów.

W międzyczasie byłem nad wodą trochę porzucać i próby rzutowe wypadły bardzo dobrze. W tym momencie przestałem mieć wątpliwości co do wielkości przelotek i odległości przelotki otwierającej od kołowrotka. Po raz kolejny muszę powiedzieć, że mieliście rację ! :)

Jestem bardzo zadowolony z wyboru blanku, wędka która powstaje odpowiada założeniom początkowym. Sam blank jest bardzo czuły i  "elektryczny" o czym przekonały dzisiejsze brania małych okoni.



#55 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 02 wrzesień 2013 - 14:10

Ja bym jeszcze rozsunął dwie pierwsze przelotki stożka. Masz tam spokojnie ze 2-3cm rezerwy. Przesuń najpierw dwie kolejne przelotki po wejściowej, zobacz jak wyjdzie. Można też delikatnie zagęścić ten odcinek, na którym kąty są największe.

 

Powodzenia,

k



#56 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 02 wrzesień 2013 - 14:22

Trzecią przelotkę ze stożka można przesunąć tylko o 0,5-1 cm w kierunku Topu ,wtedy stożek będzie perfekcyjny ale pociągnie to przesunięcie trzech przelotek o milimetry i będę musiał to jeszcze przeliczyć bo trzeba zachować progresje ugięcia wraz z przyrostem siły wtedy kij będzie się ładnie progresywnie ładował i oddawał a stożek załatwi  gaszenie .Teraz wychodzę ale przeliczę i podeśle wynik



#57 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 02 wrzesień 2013 - 15:17

Jeżeli masz czas i chęci to spróbuj jeszcze w ten sposób ,poprawiłem troszkę stożek i minimalnie zagęściłem interesujący nas obszar zachowując progresję tzn wraz z narastaniem siły progresywnie jest przekazywane jej z przelotki na przelotkę następną bez żadnych gwałtownych skoków tylko w sposób równomierny i oczywiście zachowując współśrodkowość stożka : 11,5/23,7/36,8/50,6/67,5/86,5/109,5



#58 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 02 wrzesień 2013 - 17:01

To jest trochę tak,  że trzeba zdecydować, co jest w danym projekcie ważniejsze: współśrodkowość stożka, czy równomierne "zbieranie' przelotek, a tym samym i blanku przez linkę. Niewielkie odchylenia w jedną, czy drugą stronę, na parametry użytkowe będą miały nominalnie niewielki wpływ. Ostatecznie zrobisz tak, jak Ci będzie leżało i pewnie się nie pomylisz :)



#59 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 02 wrzesień 2013 - 17:46

Pepso, fajny temat i będę Tobie kibicował. Miło, że Koledzy tak chętnie podpowiadają. Po ostatnich fotkach ugięcia widać, że w rodbuildingu korespondencyjnym warto zaopatrzyć się w jakiś dobrze widoczny sznurek.  ;) Powodzenia!

Pozdrawiam
Grzesiek



#60 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 02 wrzesień 2013 - 18:05

Maynard, dobry pomysł.

Muszę dowiązać kilka metrów muchowego backingu.

 

KKR - Korespondencyjny Kurs Rodbuildingu - dobre :lol: .







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych