Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo
AUTORSKI

O tym jak pepso swoją wędkę robił.

autorski-rb

  • Please log in to reply
184 replies to this topic

#41 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6,186 posts
  • Imię:Krzysztof

Posted 23 August 2013 - 09:58

:)



#42 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 posts
  • LokalizacjaŚląsk

Posted 23 August 2013 - 17:27

mrWhite7 i Krzysiek, wkręciłem się ;-) Jest piątek po południu, a ja przelotkami po blanku przesuwam...

 

Oto pierwsza wersja zaproponowana przez mrWhite7 czyli: 10,5 /  22,5 / 36,2 / 51,6 / 69 / 89 /113,5.

Dodam, że zdjęcie przedstawia blank pod największym do tej pory obciążeniem.

Wyraźnie widać problem przy przelotkach nr 3,4 i 5 (licząc od dowolnej strony) , za to lepszy jest stożek, bardziej współosiowy.

Jutro będę kombinował dalej, myślę o jeszcze większym oddaleniu otwierającej od kołowrotka, choćby o 1 cm.

 

Darc, szkoły falenicka i otwocka są tylko dwie, a tutaj jest ich znacznie więcej.

Attached Files


Edited by pepso, 23 August 2013 - 17:33.


#43 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,657 posts

Posted 23 August 2013 - 18:22

Pepso przesuń startową o nawet 3-4c, kolejną o 2-3cm ,następną o ok 2cm oraz 3i 4 od szczytu przesuń do przodu ok 1-1.5cm ,powinieneś zlikwidować widoczne dwie cięciwy .Startowa na pewno nie będzie za daleko od krećka ;)


  • pepso likes this

#44 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,266 posts
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Posted 23 August 2013 - 18:34

To jest właśnie spacing , wieczny kompromis, jak już napisałem jak takie zabiegi nie dadzą rezultatu trzeba będzie dołożyć jeszcze jedną a otwierająca  postawić na  ca.60 cm a obciążenie będzie bardziej rozłożone no i skrócić stożek :) , ale kombinuj dalej ze stożkiem bo dołu jeszcze nie ruszyłeś :) stoi jak zaczarowany 

Spróbuj wersję 11,5 cm myślę że "zagra"

 

Pepso przesuń startową o nawet 3-4c, kolejną o 2-3cm ,następną o ok 2cm oraz 3i 4 od szczytu przesuń do przodu ok 1-1.5cm ,powinieneś zlikwidować widoczne dwie cięciwy .Startowa na pewno nie będzie za daleko od krećka ;)


Edited by mrWhite7, 23 August 2013 - 18:37.

  • pepso likes this

#45 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,657 posts

Posted 23 August 2013 - 18:43

Ten szczyt za specjalnie istotny nie jest,bardzie problem na 2/3 spasingu.Blank jest szybki i z dość mocnym dolnikiem więc śmiało można odstawiać startową nawet na 60cm od szpuli.


  • pepso likes this

#46 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,266 posts
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Posted 23 August 2013 - 18:50

Skoro kolega uparł się na 113,5 i siedem przelotek proponuję jeszcze bardziej rozsunąć stożek i według moich obliczeń wygląda to tak : (stożek współśrodkowy więc nie ma co kombinować) 11,5/ 24/37/ 51,5/ 67,5/ 87,5/ 113,5



#47 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 posts
  • LokalizacjaŚląsk

Posted 23 August 2013 - 18:56

Ja się nie uparłem ;-) Ja się uczę na żywej tkance spacingu ;-)



#48 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 posts
  • LokalizacjaŚląsk

Posted 31 August 2013 - 13:05

Wczoraj usiadłem do kija i trochę pokombinowałem z rozmieszczaniem przelotek.

Obecnie sytuacja wygląda tak :

- odległość otwierającej 25 od szpuli kołowrotka 59,5 cm.

- odległość od szczytu do otwierającej 109,5 cm.

- spacing to: 11, 11.5, 12, 13.5, 16, 20, 25.5  czyli odpowiednio 11, 22.5, 34.5, 48, 64, 84, 109.5 cm

Jak widać przesunąłem otwierającą do przodu o 4 cm i nieco rozsunąłem stożek.

Nie robiłem jeszcze prób rzutowych.

Przyznam się, że nieco utknąłem ( trochę na własne życzenie  ;) ) na tym etapie i chętnie posłucham Waszych opinii.

Attached Files



#49 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 posts
  • LokalizacjaŚląsk

Posted 01 September 2013 - 06:23

Czy takie ugięcie jest akceptowalne czy trzeba jeszcze nad nim popracować?

Sam dół blanku jest bardzo mocny i trudno mi osiągnąć pełniejsze ugięcie.

Jeżeli trzeba coś zmienić to bardzo proszę o propozycję bo po kilkunastu próbach z rozmieszczeniem przelotek doszedłem do ściany.

Ten spacing ma najmniejsze cięciwy ze wszystkich, które próbowałem.



#50 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,266 posts
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Posted 01 September 2013 - 10:09

Zdecydowanie lepiej to wygląda niż poprzednio

Dla mnie na czwartej przelotce jest jeszcze trochę duży kąt, ale może to złudzenie. Mam też troszkę wątpliwości czy odległości w stożku są prawidłowe i czy stożek jest współśrodkowy ale jeżeli funkcjonuje i rzuty będą ok to zostaw ale jeżeli chcesz się jeszcze troszeczkę pobawić to spróbuj czegoś takiego, cyknij fotę i zobaczymy co wyszło , zawsze możesz wrócić do poprzedniego ustawienia a więc 11,5/ 24/37,5/51 /67,5/86,5/109,5


Edited by mrWhite7, 01 September 2013 - 10:25.

  • pepso likes this

#51 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 posts
  • LokalizacjaŚląsk

Posted 01 September 2013 - 19:09

mrWhite7, dziękuję za sugestię na pewno spróbuję Twojego ustawienia , tym bardziej, że za każdym razem jest trochę lepiej. Nie po to zawracam wszystkim głowę by poprzestać na półśrodkach. Tym bardziej, że w założeniach tego wątku jest nauka rodbuildingu, a nauka  wymaga pracy. Najważniejsze dla mnie jest to, że powoli zaczynam "czuć" o co w tym wszystkim chodzi.

Kiedy porównałem fotki z pierwszego i ostatniego ustawienia to była dla mnie najlepsza motywacja. Jestem wszystkim naprawdę wdzięczny za Wasze opinie bo dzięki nim uczę się czegoś naprawdę fajnego.


Edited by pepso, 01 September 2013 - 19:10.


#52 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 posts
  • LokalizacjaŚląsk

Posted 02 September 2013 - 12:41

Na zdjęciach ugięcie blanku po zmianach zaproponowanych przez mrWhite7. Czyli :11,5/ 24/37,5/51 /67,5/86,5/109,5 . Na ostatnim zdjęciu najmocniejsze obciążenie blanku z linką praktycznie prostopadłą do ziemi.

Co o tym sądzicie?

Attached Files



#53 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,266 posts
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Posted 02 September 2013 - 12:58

Z racji tego że zaproponowałem to rozwiązanie nie będę się wypowiadał na ten temat ale ciekawy jestem opinii kolegów ,aby lepiej porównać zaznaczyłem przebieg sznura na czerwono w różnych spacingach

mqqz.jpg

fej2.jpggo9d.jpg


Edited by mrWhite7, 02 September 2013 - 13:28.


#54 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 posts
  • LokalizacjaŚląsk

Posted 02 September 2013 - 13:52

Dzięki mrWhite7, fajnie teraz to wygląda. Jedno zdjęcie czasami jest warte więcej niż tysiąc słów. Też czekam na opinie kolegów.

W międzyczasie byłem nad wodą trochę porzucać i próby rzutowe wypadły bardzo dobrze. W tym momencie przestałem mieć wątpliwości co do wielkości przelotek i odległości przelotki otwierającej od kołowrotka. Po raz kolejny muszę powiedzieć, że mieliście rację ! :)

Jestem bardzo zadowolony z wyboru blanku, wędka która powstaje odpowiada założeniom początkowym. Sam blank jest bardzo czuły i  "elektryczny" o czym przekonały dzisiejsze brania małych okoni.



#55 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6,186 posts
  • Imię:Krzysztof

Posted 02 September 2013 - 14:10

Ja bym jeszcze rozsunął dwie pierwsze przelotki stożka. Masz tam spokojnie ze 2-3cm rezerwy. Przesuń najpierw dwie kolejne przelotki po wejściowej, zobacz jak wyjdzie. Można też delikatnie zagęścić ten odcinek, na którym kąty są największe.

 

Powodzenia,

k



#56 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,266 posts
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Posted 02 September 2013 - 14:22

Trzecią przelotkę ze stożka można przesunąć tylko o 0,5-1 cm w kierunku Topu ,wtedy stożek będzie perfekcyjny ale pociągnie to przesunięcie trzech przelotek o milimetry i będę musiał to jeszcze przeliczyć bo trzeba zachować progresje ugięcia wraz z przyrostem siły wtedy kij będzie się ładnie progresywnie ładował i oddawał a stożek załatwi  gaszenie .Teraz wychodzę ale przeliczę i podeśle wynik



#57 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,266 posts
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Posted 02 September 2013 - 15:17

Jeżeli masz czas i chęci to spróbuj jeszcze w ten sposób ,poprawiłem troszkę stożek i minimalnie zagęściłem interesujący nas obszar zachowując progresję tzn wraz z narastaniem siły progresywnie jest przekazywane jej z przelotki na przelotkę następną bez żadnych gwałtownych skoków tylko w sposób równomierny i oczywiście zachowując współśrodkowość stożka : 11,5/23,7/36,8/50,6/67,5/86,5/109,5



#58 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6,186 posts
  • Imię:Krzysztof

Posted 02 September 2013 - 17:01

To jest trochę tak,  że trzeba zdecydować, co jest w danym projekcie ważniejsze: współśrodkowość stożka, czy równomierne "zbieranie' przelotek, a tym samym i blanku przez linkę. Niewielkie odchylenia w jedną, czy drugą stronę, na parametry użytkowe będą miały nominalnie niewielki wpływ. Ostatecznie zrobisz tak, jak Ci będzie leżało i pewnie się nie pomylisz :)



#59 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,912 posts
  • LokalizacjaPoznań

Posted 02 September 2013 - 17:46

Pepso, fajny temat i będę Tobie kibicował. Miło, że Koledzy tak chętnie podpowiadają. Po ostatnich fotkach ugięcia widać, że w rodbuildingu korespondencyjnym warto zaopatrzyć się w jakiś dobrze widoczny sznurek.  ;) Powodzenia!

Pozdrawiam
Grzesiek



#60 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 posts
  • LokalizacjaŚląsk

Posted 02 September 2013 - 18:05

Maynard, dobry pomysł.

Muszę dowiązać kilka metrów muchowego backingu.

 

KKR - Korespondencyjny Kurs Rodbuildingu - dobre :lol: .







Also tagged with one or more of these keywords: autorski, autorski-rb