Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Akumulator - co wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2144 odpowiedzi w tym temacie

#1181 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 715 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 18 marzec 2018 - 16:16

Zacznij od początku. Tzn. Sprawdź ile mocy pobiera twój sprzęt na 1h pracy. Później określ minimalny czas dzialania. Będzie wiedział ile potrzebujesz. Jeśli mają to być kwasy a prąd rozładowania nie będzie duży ( zapewne ten sprzęt więcej niż 3A/h nie bierze ) to taki aku pb 40ah wystarczy na 10h ciągłej pracy. Zapas zawsze mile widziany. Jeśli nie nosisz go za.kazdym razem . A waga nie gra roli . Zazwyczaj pojemności aku są podawane dla rozładowania przy 20h. Im szybciej go rozladowujesz, tym jego pojemność spada. Ja bym dla 10" mniej niż 40ah nie brał.

Bardzo lubię takie odpowiedzi :) Konkretnie !!

 

Waga pewnie jakąś tam rolę odgrywa, bo nie chciałbym, żeby okazało się, że nagle łódź ze sprzętem przestała ważyć 200 tylko waży 300 kg i przestaje płynąć jak należy. Chciałem ograniczać wszelkiego rodzaju ulepszenia do minimum ale widzę, że się nie da niestety. Tu 10 tam 20 kg i łącznie robi się tego trochę za dużo.

No ale ani echo ani silnik elektryczny nie zadziałają bez ciężkich akumulatorów więc tu mogę jedynie szukać rozwiązań minimalnie lżejszych.



#1182 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5505 postów
  • Imię:adam

Napisano 18 marzec 2018 - 16:18

wage akumulatorow mozesz zmnijeszyc o polowe, jak nie wiecej, ale za tym ida $$ :)



#1183 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 715 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 18 marzec 2018 - 16:29

wage akumulatorow mozesz zmnijeszyc o polowe, jak nie wiecej, ale za tym ida $$ :)

Pytanie jakie dolary za tym idą ? Szukam teraz po necie panasoniców Agm i ich wagi są przerażające !! 120 Ah wazy prawie 40 kg i kosztuje prawie1500 pln. Masakra jakaś



#1184 OFFLINE   qmichalq

qmichalq

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • LokalizacjaŚwiecie
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Tuszyński

Napisano 18 marzec 2018 - 16:47

Za 2000 zl kupisz 100 ah lifepo4 z ladowarka 10A i waga okolo 11 kg ja na swoj juz czekam :)

#1185 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4678 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 18 marzec 2018 - 17:02

Za 2000 zl kupisz 100 ah lifepo4 z ladowarka 10A i waga okolo 11 kg ja na swoj juz czekam :)

Dasz linkę? To wszystkie opłaty, czy vat, cło trzeba doliczyć przy odbiorze?



#1186 OFFLINE   qmichalq

qmichalq

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • LokalizacjaŚwiecie
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Tuszyński

Napisano 18 marzec 2018 - 17:30

Vat clo mozliwe ze bedzie do placenia roznie z tym bywa...

https://m.aliexpress...addresstype=600

#1187 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5505 postów
  • Imię:adam

Napisano 18 marzec 2018 - 17:32

11kg - 100ah  ... troche sie wydaja zbyt piekne te parametry...co do ceny i wagi.

po pierwsze: prady powyzej 1C zazwyczaj maja cylidryczne ogniwa , a za tym idzie cena

po drugie: procz headway cell, nie znalazlem innych o tak dobrych parametrach - 2-3C dla lifpo4

po trzecie: cylidry sa drozsze w wykonaniu pakietu niz ogniwa pryzmatyczne...

Na cylindrach buduje min. tesla. torqeedo, epropiulsion , ale tam ceny sa... uffff

najtaniej wychodzi na ogniwach pryzmatycznych o duzych pojemnosciach np 100ah

- Clo i vat przy tym zakupie na 100%


Użytkownik siarq edytował ten post 18 marzec 2018 - 17:42


#1188 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4678 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 18 marzec 2018 - 17:33

Jaki czas oczekiwania na to magiczne pudełko?



#1189 OFFLINE   qmichalq

qmichalq

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • LokalizacjaŚwiecie
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Tuszyński

Napisano 18 marzec 2018 - 17:45

Pewnie około 20 dni piszą że to 100% LiFePO4 ,3.2V 2C Powerful  Cell



#1190 OFFLINE   qmichalq

qmichalq

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • LokalizacjaŚwiecie
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Tuszyński

Napisano 18 marzec 2018 - 17:50

11kg - 100ah  ... troche sie wydaja zbyt piekne te parametry...co do ceny i wagi.

po pierwsze: prady powyzej 1C zazwyczaj maja cylidryczne ogniwa , a za tym idzie cena

po drugie: procz headway cell, nie znalazlem innych o tak dobrych parametrach - 2-3C dla lifpo4

po trzecie: cylidry sa drozsze w wykonaniu pakietu niz ogniwa pryzmatyczne...

Na cylindrach buduje min. tesla. torqeedo, epropiulsion , ale tam ceny sa... uffff

najtaniej wychodzi na ogniwach pryzmatycznych o duzych pojemnosciach np 100ah

- Clo i vat przy tym zakupie na 100%

 

jak będzie cięższy 2-3 kg płakał nie będę, ale zawsze jest jakieś ryzyko mam nadzieje że do mojego pływania na silniku z maxi wystarczy



#1191 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5505 postów
  • Imię:adam

Napisano 18 marzec 2018 - 18:03

nie chcem , abys mnie mnie zle zrozumial @qmichalq. Ani nie mam zamiaru negowac Twojego zakupu. Jednak troche popisalem z chinczykami odnosnie aku lifepo4, I absolutnie nikt , zadna duza fabryka nie daje takich parametrow...wszyscy oscyluja w pradach do 1C. BMS  o pradach 200A...:) to koszt gruuubo ponad 100$++ jak nie 200+. Nawet Topowi producenci silnikow i dedykowanych akumulatorow. Do duzych mocy ,pisza ze musza byc np 2 aku. Gdzie teoretycznie jeden powinnien wystarczyc na mniej czasu plywania. W chinach jest taniej , tu nie ma dyskusji. Moim zdaniem ten opis , to poryw czyjejs fantazji. Tym bardziej ze aliexpres to rynek detaliczny, gdzie ten sam produkt mozna kupic duzo taniej na portalach dal firm...(oczywiscie juz nie 1 szt a  minimu 10 czy 100)



#1192 OFFLINE   qmichalq

qmichalq

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • LokalizacjaŚwiecie
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Tuszyński

Napisano 18 marzec 2018 - 18:10

nie chcem , abys mnie mnie zle zrozumial @qmichalq. Ani nie mam zamiaru negowac Twojego zakupu. Jednak troche popisalem z chinczykami odnosnie aku lifepo4, I absolutnie nikt , zadna duza fabryka nie daje takich parametrow...wszyscy oscyluja w pradach do 1C. BMS  o pradach 200A... :) to koszt gruuubo ponad 100$++ jak nie 200+. Nawet Topowi producenci silnikow i dedykowanych akumulatorow. Do duzych mocy ,pisza ze musza byc np 2 aku. Gdzie teoretycznie jeden powinnien wystarczyc na mniej czasu plywania. W chinach jest taniej , tu nie ma dyskusji. Moim zdaniem ten opis , to poryw czyjejs fantazji. Tym bardziej ze aliexpres to rynek detaliczny, gdzie ten sam produkt mozna kupic duzo taniej na portalach dal firm...(oczywiscie juz nie 1 szt a  minimu 10 czy 100)

wiem że parametry raczej są przesadzone, ale ja pewnie będę pływał na prądach około 20A także nawet jak są przesadzone o 50% to aku powinien dać rade,  ryzykuje ale u nas nic w sensownej cenie raczej nie kupie a tu mam już z BMS i ładowarką zestaw. Jak przyjdzie na pewno napisze co to warte...



#1193 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5505 postów
  • Imię:adam

Napisano 18 marzec 2018 - 18:26

Napewno będzie lepiej niż przy kwasach :)Jeśli będziesz miał możliwość. To spróbuj sprawdzic jaką ma rzeczywista pojemność .
Przeglądałem kiedyś komentarze na Aliexpres podobnych zestawów. Ludzie chwalili . Czasami akcje były o pojemnościach typu że 120ah miało faktycznie 100 . 100ah mialo 80.

#1194 OFFLINE   qmichalq

qmichalq

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • LokalizacjaŚwiecie
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Tuszyński

Napisano 18 marzec 2018 - 18:32

Postaram się go sprawdzić na żarówkach samochodowych i powinna z tego wyjść mniej więcej faktyczna pojemność.



#1195 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 18 marzec 2018 - 18:44

@qmichla - będzie dobrze , tylko odpowiedz proszę czy ta cena tu już z ewentualnym  cłem i vat . Czy to cena po przeliczeniu z alii .

 

#1196 OFFLINE   qmichalq

qmichalq

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • LokalizacjaŚwiecie
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Tuszyński

Napisano 18 marzec 2018 - 18:58

Cło i vat dojdą, ale targać kwasa nie mam już zamiaru tym bardziej że mieszkam na 4 pietrze a ładować mogłem tylko w mieszkaniu :) 


  • siarq lubi to

#1197 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 18 marzec 2018 - 19:07

Cło i vat dojdą, ale targać kwasa nie mam już zamiaru tym bardziej że mieszkam na 4 pietrze a ładować mogłem tylko w mieszkaniu :)

 

I bardzo dobrze , trzeba przecierać nowe technologie . Trochę cię zmartwię na 20 dni nie masz co liczyć, chyba że przegną i wyślą pocztą lotniczą ( ogólnie zakaz ).

Swoje zabaweczki mam dostać w przyszłym tygodniu i będą ostre testy. :)



#1198 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4678 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 18 marzec 2018 - 19:07

Ryszard, twój fracht już płynie? Spoko, już napisałeś.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 18 marzec 2018 - 19:08


#1199 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 18 marzec 2018 - 19:34

No i wszystko wiesz. Teraz zaszalej z LifePo4 i :
- gabaryty będziesz miał takie że go nie znajdziesz,
- kajak nie poczuje dodatkowego pasażera na gapę,
- ładowanie błyskawiczne,
- na lata ci wystarczy.

Czy np taki jest ok do tego o czym pisałem wyżej?

http://eskutr.cz/cs/...-lp12v40ah.html



#1200 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5505 postów
  • Imię:adam

Napisano 18 marzec 2018 - 19:55

jak najbardziej , tylko on nie ma zabezpieczenia bms. musial bys dokupic jakis watomierz badz straznika aku, aby go nie ubic

a tu chyba taniej:

https://www.ev-power...40AH.html?cur=2


Użytkownik siarq edytował ten post 18 marzec 2018 - 20:00

  • vBartek lubi to