Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Hot shot na sandacza

blank sandacz

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
217 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 14 sierpień 2014 - 10:25

Moim zdaniem nie ma co kombinować z dł casta tzn niepotrzebnie wydłużać , max 2.4m :)



#182 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 14 sierpień 2014 - 11:02

Witam,

 

A dlaczego nie ma co kombinoowac? Bo w Polsce przyjelo sie, ze cast to tylko krociaki? Paru co pojechalo nad ocean chociazby do Omanu za krotka chwile lowili 9', nie bez powodu :) 

 

Bujo


  • mifek lubi to

#183 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 14 sierpień 2014 - 11:05

Witam,

 

A dlaczego nie ma co kombinoowac? Bo w Polsce przyjelo sie, ze cast to tylko krociaki? Paru co pojechalo nad ocean chociazby do Omanu za krotka chwile lowili 9', nie bez powodu :)

 

Bujo

Dokładnie! Ja jestem również zdania, że wędkę się dobiera do łowiska a nie do tego co nawija pod nią lub nad nią linke. W stanach mija lub minęła moda na króciaki i wracają do dłuższych. Wystarczy popatrzeć po katalogach, abu ma nawet cast 3,72 w ofercie :)



#184 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 14 sierpień 2014 - 11:52

Witam,

 

A dlaczego nie ma co kombinoowac? Bo w Polsce przyjelo sie, ze cast to tylko krociaki? Paru co pojechalo nad ocean chociazby do Omanu za krotka chwile lowili 9', nie bez powodu :)

 

Bujo

Łowiłes długim i krótkim castem ? Jak nie to juz Ci tłuamcze dlaczego nie ma co kombinować z castem tej długosci. Długi kij castinogwy ma sie ni jak do techniki rzutu - tracimy dynamike i precyzje ( choć w tym przypadku precyzja jest mało ważna ) trudno stosować techniki takie jak skipping sliping i pitching - oczywiscie jak ktos pragnie mieć kij tylko uzytkowo przystosowany do jednej metody, mało tego do określonej pory dnia ! to oczywiscie mozna i budować casta na blanku 360 cm tylko pytam sie po co ? Ludzie kombinuja na siłe - ok ich hajs - ale jak dla mnie wygodniej, szybciej, - jednym słowem lepiej będzie spin, a jeżeli już cast to do długości których podałem i wynika to z mojego doświadczenia przerabianych długości kijów castingowych :)

Widzisz nie tylko w Polsce przyjęło się że cast to kij krótki - większość świata tak łowi no ale my lubimy przełamywać stereotypy

Sam doskonale wiesz do czego amerykańce używają długich ( powyżej 270 cm ) castingów i jak ich używają.


Pyton sorki za zaśmiecanie wątku - ja podałem typy blanków które sam by zbroił. Ale jak masz możliwość pożyczyć od kogoś długiego casta i zobacz jak Ci się łowi takim zestawem szkoda wywalić dzieżko zarobiony hajs na cos co nie podejdzie :(


Użytkownik meme174 edytował ten post 14 sierpień 2014 - 11:55


#185 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 14 sierpień 2014 - 12:02

Na pewno masz za sobą spore doświadczenie odnośnie casta na krótkie jak i na długie patyki, jednak też każdy wędkarz ma inne preferencje. Mi się fajnie łowi castem 2,7 medium power a myślałem też aby dłuższego spróbować i MH ;)

Jeśli autor woli łowić na casting a potrzebna mu wędka 2.7 to czemu nie :)

Jeszcze pozostaje kwestia długim i krótki castem... to pojęcie względne. Dla mnie do 7 stóp są krótkie 2,4-2,7 średnie i średnio długie. Za długi by był dla mnie do tej metody kij 3,2, bo 2,7 to jeszcze nie jest taka tragedia i może nadal kij być cięty przy tej długości :)



#186 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 14 sierpień 2014 - 12:12

Kurde zapomniałem zapytać jak ten brzeg wygląda - jeżeli jest to coś w rodzaju plaży to pół biedy jeżeli jest pozarastany to życzę powodzenia. Żeby rzut był długi wiadomo kij mu zostać naładowany - a w cascie to bardzo ważne, i może się zdarzyć że mając mało miejsca za plecami długim kijem rzuty będą krótsze :(



#187 OFFLINE   Drago

Drago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów

Napisano 14 sierpień 2014 - 14:03

Ja mam casta na blanku CD BLRBR299M (2.5m, 6-25g, xfast) i idealnie ogarnia to o czym piszesz, a łowię nim już ponad 3 lata w dzień i w nocy, z brzegu i z łódki. Zrobiony w FC na rezonansie. Moja ulubiona, niesamowicie czuła i fantastyczna wędka. Ogarnął przyłowy suma ok. 120 cm bez problemu. Blank już nie do dostania, ale może się trafi jakaś okazja. Sam bym chętnie jeszcze taki blank kupił na zapas. A to co Bujo pisze o długich castach to święta racja. Nie bez kozery St.Croix sprzedaje Legendy i inne o długości ponad 2.5 m z zastosowaniem na łośki i inne duże ryby.



#188 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 14 sierpień 2014 - 14:15

Łowiłes długim i krótkim castem ? Jak nie to juz Ci tłuamcze dlaczego nie ma co kombinować z castem tej długosci. 

 

No niestety nie lowilem i sobie ot tak pisze internetowo dla nabicia postow wiec i co wyjasniac nie ma laikowi bo nie zrozumie :) 

 

Bujo



#189 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 14 sierpień 2014 - 14:21

No niestety nie lowilem i sobie ot tak pisze internetowo dla nabicia postow wiec i co wyjasniac nie ma laikowi bo nie zrozumie :)

 

Bujo

Pytam sie z ciekawosci - nie potrzebna jest złosliwość :)



#190 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 14 sierpień 2014 - 14:29

Pytam sie z ciekawosci - nie potrzebna jest złosliwość :)

 

Jest usmiech to i zlosliwosci nie ma :) 

 

Lowilem, ten Batson, oo ktorym pisze mial sporo wiekszy zasieg niz wszelkie krociaki. O reszcie pisalem. Jasne mozna spina, tak latwiej i wygodniej ale rozumiem, ze ktos chce inaczej i jeno ciut pomoc sie staralem :) 

 

Bujo



#191 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 14 sierpień 2014 - 17:30

Coś tam łapię na casta, będzie już 7-my rok. Jest trudniej to fakt, czasem trafi się odstrzał, czasem broda. Nie miałem długiej wędki w cascie a w spinie to już nie pamiętam jak to jest mieć taką. 

Wracając do tematu myślałem o tym blanku do tych konkretnych właśnie konkretnych zastosowań. Do pitchingu, flipingu mam inne kije. Tym  chcę rzucać dalej niż z tych innych :)

PST894-2 267 8-12 2  Fast  8-21

#192 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 16 sierpień 2014 - 19:26

Kolega z forum pod koniec tygodnia podrzuci mi do obejrzenia AVC90MF2. Sam jestem ciekaw jakie odległości rzutowe mogę osiągnąć takim kijaszkiem :).


Użytkownik -PYTOON- edytował ten post 16 sierpień 2014 - 19:26


#193 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 16 sierpień 2014 - 20:36

super by było gdybyście zmierzyli je choćby ilościa pokreceń korby w porównaniu z st.croix ( ten sam multik przyneta i pletka :) )



#194 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 16 sierpień 2014 - 20:39

Zmierzymy spokojnie :D

Tak już abstrachując na konkursach rzutów z multika patyki 4,2m są używane i o czymś to musi świadczyć, pewne jest, że rzucać z długiego casta trzeba się naumieć :)



#195 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 17 sierpień 2014 - 07:31

No oczywiscie ze jak jest dluzsze ramie to poleci dalej - tylko chyba nikt na rybach nie rzuca techniką zawodniczą ? :D


  • popper lubi to

#196 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 18 sierpień 2014 - 16:05

E tam ja ciągle się łapię na tym, że zakładam oliwkę 18gram i wykonuję OTG z pół obrotu piętą w piszczel ;)



#197 OFFLINE   maniutek1

maniutek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • LokalizacjaDęblin

Napisano 28 luty 2016 - 12:37

Witam.

Następny kij mi potrzebny. Po przerobieniu kilku fabrycznych doszedłem do wniosku, że łatwiej będzie zbudować to czego potrzebuję niż dokładać do kolejnych nowych, które się nie sprawdzają.

Szukam blanku na "hot shota". Chyba nie mylę się określając tak delikatną szczytówkę i dość mocny dolnik? Chcę łowić 3 calowymi gumkami na główkach maksymalnie 17-20 gramowych (20 bardzo sporadycznie). Potrzebuję jak najlepszej sygnalizacji opadu i tego co się dzieje z przynętą. Super byłoby gdyby od dołu już 6-8 gram pokazywał. Kij przeznaczony zdecydowanie na głębokie, powolne/stojące klatki a nie na warkoczowe kipiele i bystre rynny. Ryby raczej niewielkie - takie realia moich miejscówek. Cena raczej średnia. Do ok. 800 za blank.

Mam czas do końca lipca, poszukam używki z Waszych propozycji, potem zdecydowanie lecę do pracowni.

Aha. Długość 2,50-2,80. Nie krócej i nie dłużej. Dajcie jakieś propozycje bo zaraz znów utopię kilka stówek (już po głowie chodzi mi Team Daiwa) i pewnie znów nie będzie to "TO". Proooszę...

Pozdrawiam

Mariusz

 



#198 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 28 luty 2016 - 12:52

NP:

 

LAMIGLASXSH99 2MT (2.52m 7-21gr 8-17lb)

Kultowy model Certified Pro i ikona stylu MAGNUM TAPER (duża zbieżność blanku). Specjalistyczny, bardzo szybki i czuły blank o ogromnym zapasie mocy. Znakomity do łowienia woblerami deep runner, gumami 7-12cm na główkach 7-20gr, wahadłówkami 10-25gr. Szybki i silny w zacięciu. Super wydolny rzutowo.

 

CD :  - X-NANO CDEXN-862MH CDBLEXNANO2260-0835

 

MATAGI: SEE BASS SUPERB TR86 SUPER    oraz SEE BAS SILKY  TR86 SILKY

 

 

ST.CROIX5SC86MHF2-G


Użytkownik miramar69 edytował ten post 28 luty 2016 - 13:02


#199 OFFLINE   maniutek1

maniutek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • LokalizacjaDęblin

Napisano 28 luty 2016 - 13:26

Nie no... Elitka odpada. Trochi za droga. Lami fajny, już kiedyś się śliniłem. CD nie lepsze byłoby w wersji M? O Matagi nic nie wiem. Muszę poczytać. Coś kiedyś o Phenixach czytałem, nawet ubrać jakiś kleniowy chciałem. Nic z oferty się nie nadaje? A Batsonowe Hot Shoty są jeszcze dostępne? Był chyba jakiś model do 3/4 oz.. Jak się ma do wyżej wymienionych?



#200 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 28 luty 2016 - 13:31

przejrzyj nowe blanki w Fishing-art  , parametry dość ciekawe http://www.fishingar...68-Kraag-XF.htm







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, sandacz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych