Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pora roku a wielkość przynęt


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   przemofight

przemofight

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów

Napisano 20 sierpień 2015 - 10:11

Nawiązując do tematu - wczoraj po południu wybrałem się na jezioro celem spiningowania z łódki. Zabrałem kilka przynęt ( żeby nie targać niepotrzebnie kilogramów innych przynęt na które i tak nie będę łowił ), wśród których znajdowała się zakupiona kiedyś tam i nieùżywana obrotówka Mepps Aglia nr 7 w kolorze biało-czerwonym z dużym czerwonym chwostem. Postanowiłem sprawdzić jak ona pracuje i co potrafi... z uwagi na mocne słońce i brak widocznego żerowania drapieżnika postanowiłem opuścić " blaszkę " do dna, poderwanie i wolne prowadzenie nad dnem. W drugim rzucie w opadzie uderzył pierwszy szczupaczek, ledwie wymiarowy. Generalnie przez kilka godzin do wieczora blaszka dała mi kilka szczupaków-największy 60cm, kilka okoni- największy 30cm i było bardzo dużo pobić prawdopodobnie okoni, które skubały duży czerwony chwost...
w tym samym czasie kolega łowił na inne przynęty bez większego skutku, dopiero zmiana nastąpiła gdy założył dużego meppsa.
Wiem, że złowione ryby to nie jakieś okazy ale duża przynęta może okazać się skuteczna również w upalne popołudnia w sezonie letnim :)
  • Spawciu lubi to

#62 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 20 sierpień 2015 - 18:27

Na moich miejscówkach co roku powtarza się ten sam normalny schemat przy rybkach takich jak okoń,szczupak,sandacz:

 

wiosna - przynęty średnie przez cały dzień

lato - przynęty średnie o poranku i zmierzchu,środek dnia przynęty małe i malutkie

jesień do pierwszego lodu - poranek i zmierzch przynęty duże,środek dnia średnie

 

Łowię raczej lekko i dla mnie przynęta duża to przy szczupaku to 15cm,okoniu 9cm,sandaczu 12cm.

 

Pozdrawiam.