Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Czy sąd zlikwiduje PZW ?


  • Please log in to reply
115 replies to this topic

#61 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1,245 posts

Posted 02 September 2013 - 20:21

Zacytuję cytat z Biblii odnosząc go do głowy zarządu PZW

 

Otóż jeśli twoja ręka lub noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie wejść do życia ułomnym lub chromym, niż z dwiema rękami lub dwiema nogami być wrzuconym w ogień wieczny. 9 I jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do życia, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła ognistego.

 

-Ewangelia według św. Mateusza

 

Bez kpiny i ironii !!!! Uważam, że czasem tak radykalne kroki są niezbędne dla lepszego jutra.



#62 OFFLINE   Jerzy Kowalski

Jerzy Kowalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 672 posts

Posted 02 September 2013 - 20:29

W dyskusji na stronie PZW pojawiła się koncepcja podziału PZW na PZWędkarstwa Sportowego i PZW Rekreacyjnego. Co Pan Jerzy o tym myśli?

 

Ano ... niiic ...   ;)

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Jerzy Kowalski



#63 OFFLINE   Jerzy Kowalski

Jerzy Kowalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 672 posts

Posted 02 September 2013 - 20:39

Panie Jerzy z mojego, krótkiego co prawda, doświadczenia z PZW przy próbie pewnych działań, było by trochę inaczej, i mam nadziej że lepiej.

 

pozdrawiam

Paweł

 

Szanowny Panie Pawle,

 

Ale ja nie o tym ... ;)

 

Próby pewnych działań mogą nieść nadzieję ... ale i wymagają, jak Kuba napisał tutaj: http://jerkbait.pl/t...j-os/?p=1300945  B)

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Jerzy Kowalski



#64 OFFLINE   Jerzy Kowalski

Jerzy Kowalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 672 posts

Posted 02 September 2013 - 20:46

Jeśli już o cytatach biblijnych, to warto też poruszyć Mt 7,1-6 oraz Łk 6, 37-45. ;)

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Jerzy Kowalski



#65 ONLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,132 posts
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Posted 02 September 2013 - 21:31

Panowie,ta Biblia generalnie za jednym cytatem ,niesie drugi co mu zaprzecza .....także nie trzymał bym się tej baśni zbyt dosłownie :blink:



#66 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4,899 posts
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Posted 03 September 2013 - 06:46

Och , tofiku , nie jesteś sam  :)  Szansonistka Doda i szatanista Nergal , też są po identycznej iluminacji . A Stanisław Lem juz dawno to przewidział oraz skwitował ; że nikt nic nie czyta , a jeśli czyta , to nic nie rozumie , a jeśli rozumie , to nic nie pamięta ..


  • Dienekes, Pisarz.......ewski Piotr, francisco scaramanga and 1 other like this

#67 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,988 posts

Posted 03 September 2013 - 07:31

To jest zbyt piękne żeby było prawdziwe.Chociaż! komuna też wydawała się nie do ruszenia a jednak się stało.Byłoby bardzo dobrze,bardzo dobrze rozkurzyć tą klikę.Ja bym zapłacił i tysiąc zeta za odcinek Wisły na który mam blisko i żeby sobie połowić Boleni do bólu tak jak kiedyś.Obowiązkowo C&R żadnych dodatkowych opłat za branie ryb i won z mięsiarstwem i z tymi je......mi szuwarkami z dzwonkami na szczytówkach.Zero jakiegoś tłumaczenia w razie łamania przepisów typu "nie mam co dzieciom dać do żarcia" itd.  MASZERUJ ALBO GIŃ


Edited by Tomy, 03 September 2013 - 07:31.

  • fish28, Dienekes, Karol Krause and 2 others like this

#68 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 posts
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Posted 03 September 2013 - 08:05

Kolego Tomy :)

Jakby było obowiązkowo C&R to sam bym był pierwszy żeby zrezygnować całkowicie z wędkarstwa ( bo od czasu do czasu zjem to co złowię i się z tym nie kryję ale umiar,umiar,umiar a na końcu umiar i rozsądek) . I takich jak ja byłoby zapewne 98% braci wędkarskiej. A wtedy system z powodu braku kasy by też padł ......... .

I też byłem je.....m szuwarkiem (drgającoszczytówkowiczem) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ale masz rację co do jednego: zero mięsiarstwa i zero tłumaczenia: konsekwencje ostre i od razu : przepadek sprzętu ( w tym środka transportu który służył -czytaj samochód- do kłusownictwa) , wysokie kary bezwzględnie egzekwowane przez komornika i z powiadomieniem do zakładu pracy i w prasie wędkarskiej



#69 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,272 posts
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Posted 03 September 2013 - 08:20

wysokie kary bezwzględnie egzekwowane przez komornika i z powiadomieniem do zakładu pracy i w prasie wędkarskiej

Nim komornik zajmie się egzekwowaniem należności, wierzyciel musi uzyskać tytuł wykonawczy (droga: skutecznie wniesiony pozew -> uwzględnienie powództwa przez Sąd -> uprawomocnienie się wyroku -> nadanie klauzuli wykonalności na to orzeczenie). Tego trzeba chcieć i robić cokolwiek w tym kierunku - PZW natomiast siedzi na rękach. W większości wypadków nawet nie dochodzi do kontroli.

 

Sądowy organ egzekucyjny nic sam z siebie nie zrobi. Aha, i jedną z pierwszych rzeczy, jaką ten robi, jest zajęcie wynagrodzenia w zakładzie pracy, więc opcja w stylu "z powiadomieniem do zakładu pracy" jest jakby w standardzie ;) To tak gwoli wyjaśnienia, bo coraz częściej spotykam się z dziwnymi twierdzeniami w tym zakresie. Nic osobistego, jednak.



#70 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,079 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 03 September 2013 - 08:22

Od ewangelicznego egzorcyzmowania się do agresywnej dyskryminacji jak widać krótka droga. :P

Zastanawiałem się dlaczego tak istotny dla każdego temat wylądował w Cafe, teraz już wiem...


  • pitt likes this

#71 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,988 posts

Posted 03 September 2013 - 08:46

A! jeszcze jedno całkowity zakaz połowu na żywca.To nic innego jak katowanie zwierząt.



#72 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 posts
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Posted 03 September 2013 - 08:47

A! jeszcze jedno całkowity zakaz połowu na żywca.To nic innego jak katowanie zwierząt.

Z tym się zgadzam w 100% . :)



#73 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,988 posts

Posted 03 September 2013 - 09:19

Z tym się zgadzam w 100% . :)

To fajnie i nie myl Staszek dzwonków z drgającą szczytówką.Dzwony mi nie pasują nad wodą.Człowiek idzie żeby mieć trochę spokoju a tu dzyn,dzyn,dzyn już nie wspomnę jakie tam mięcho leci.Ja święty nie jestem ale jak zdanie składa się z samego ku-chu-ci...a itd.to kosa sama się w kieszeni otwiera.



#74 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,353 posts

Posted 03 September 2013 - 09:32

Zastanawiałem się dlaczego tak istotny dla każdego temat wylądował w Cafe, teraz już wiem...

 

ja tez wiem ;)  to dlatego, ze to bardzo bardzo bardzo wazny dzial ^_^

 

 

 

ps. http://jerkbait.pl/t...yjne-wobec-pzw/



#75 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,672 posts
  • Imię:Darek

Posted 03 September 2013 - 09:33

Tomy, do takich słówek jestem przyzwyczajony, sam też przeklne jak każdy człowiek :)

Ale najbardziej wkurza mnie jak każdy napotkany pyta- biere co?



#76 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,079 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 03 September 2013 - 09:55

ja tez wiem ;)  to dlatego, ze to bardzo bardzo bardzo wazny dzial ^_^

Zaciera nam się powoli cieniusią kreską rysowana granica pomiędzy filarem forum a jego zapleczem. Z drugiej jednak strony licząc te wszystkie kłódeczki na tak wielu wątkach, rozrywkowa część Cafe (bo o merytorycznej z założenia zapomnijmy) zaczyna robić, wręcz nie wyrabiać, za wentyl bezpieczeństwa, którym z użytkowników powietrze, by nie napisać gazy, uchodzi. ;)  :)

By się wpasować w biblijny wątek, który już nam się był i tutaj objawił, w myśl ostatni będą pierwszymi, Cafe w końcu na czele rankingu działów wyląduje, zaraz potem "Wieści z pracowni", "Tuning, pimping i polishing kołowrotka", "Jaka wędka, jaka linka, jak szminka" i na końcu cała reszta. :P 

 

Wybaczcie marudzenie malkontenta, który wstał lewą nogą.

Radosnego użytkownika Cafe zarazem. B)



#77 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,988 posts

Posted 03 September 2013 - 12:27

Ale najbardziej wkurza mnie jak każdy napotkany pyta- biere co?

Albo czy da się "zjiść"



#78 OFFLINE   ts21

ts21

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 posts
  • LokalizacjaKrk
  • Imię:Tomek

Posted 03 September 2013 - 13:24

Czy sąd zlikwiduje PZW ? a jak czytam kolejne wpisy to się zastanawiam o co chodzi... wszyscy tylko płaczą (w wielu wypadkach nie na temat :) ), wylewanie swoich żali nic nie zmieni, chyba że się mylę to przepraszam...

Zaśmiecanie kolejnego wątku wpisami nie na temat powoduje znaczne obniżenie oceny całego forum, a w konsekwencji może kiedyś okazać się że j.b jest takim forum  jak pzw związkiem.



#79 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,309 posts

Posted 03 September 2013 - 13:45

Wystarczył by nakaz ściągania dzwoneczka podczas zwijania zestawów. :)


  • fish28 likes this

#80 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,078 posts
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Posted 03 September 2013 - 14:24

A tak to wszystko jest do d...y.
PZW jest do d...y , Jerkbait jest do d...y , Stella jest do d...y I nawet dzwoneczki też są do d...y .
No i jak tu żyć Panie Prezydencie ?
  • Dagon likes this