Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Odliczanie do odbioru okoniówki "Anusia"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
357 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 10 wrzesień 2013 - 21:19

Byłem dzisiaj w FC ,pomachałem kilkoma wędkami , pogadałem z panem Irkiem i decyzja podjęta: kupuję wymarzoną okoniówkę którą nazwę "Anusia" na cześć mojej żony która tak dzielnie znosi moją pasję ;)

 

Kijek ma następującą specyfikację :

-blank MHX DS 820 ( 4-8lb  i cw 1-6  ...spokojnie wytrzymuje 10gr.)

- rękojeść rezonansowa w korku 2SKSS

-mały stożek

- przelotki KR krótki stożek (cokolwiek to znaczy)

 

Do zakupu pozostało 66 dni  ( odliczam czas do zamówienia.... :D )


Użytkownik staszek edytował ten post 08 październik 2013 - 21:54


#2 OFFLINE   doktorek

doktorek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 683 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 10 wrzesień 2013 - 21:46

Gratulacje!!! :)

To pierwszy kijek z pracowni? Zresztą to mniej istotne, na każdy się czeka i przebiera nogami ;) Chociaż, ten pierwszy raz zostaje w pamieci najdłużej ;)

Ukłony dla tolerancyjnej Małżonki :)

 



#3 OFFLINE   BOSMAN 76

BOSMAN 76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 382 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 10 wrzesień 2013 - 22:18

Jeżeli można wiedzieć to jaka długość i  cena kijka.



#4 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 10 wrzesień 2013 - 22:33

A tak nieśmiało spytam, co to ma wspólnego z tematyką forum?



#5 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 11 wrzesień 2013 - 04:29

A tak nieśmiało spytam, co to ma wspólnego z tematyką forum?

A TY od razu kolegę z buta :D .Trochę wyrozumiałośći dla kolegi.

Zapomniał dodać, jak połowi nim to opisze i podzieli się wrażeniami i niuansami technicznymi :D .

Nie bądź taki zasadniczy, więcej luzu :) .


  • Sylwek1981 lubi to

#6 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 11 wrzesień 2013 - 05:22

A tak nieśmiało spytam, co to ma wspólnego z tematyką forum?

Dużo :)

Każdy z nas w jakichś sposób dzieli się radością jaką przynosi mu wędkarstwo. Opisujemy nasze wrażenia z pobytu nad wodą , piszemy gdzie pojedziemy na ryby, gdzie spędzimy urlop wędkarski czy weekend. Więc dlaczego nie podzielić się swoją radością z oczekiwania na wędkę ????? :ph34r:

Na pewno napiszę relację z użytkowania wędki, opiszę jej zalety ( mam nadzieję że wad prawie nie będzie) i możliwości techniczne . Z tym że jest to wędka dedykowana generalnie pod okonia i dla okoniowych przynęt i dlatego jej możliwości są ściśle określone

To moja pierwsza wędka z pracowni i oczekiwania są duże .

Długość kijka to standardowe teraz dla mnie 213 cm ( wędka na łódkę) , zapomniałem napisać w danych technicznych że to jednoskład . :D

Cena kija będzie oscylowała w granicy 1300 złotych - biorę sobie taki prawie full wypas . Drogo czy tanio to nie ma w tym przypadku znaczenia , potrzebuję takiej a nie innej wędki. Pewnie gdzie indziej zrobiłbym taniej a gdzie indziej drożej bo inne blanki, inne przelotki, inny uchwyt itp.

Wędki pana Irka spodobały mi się i dlatego robię u niego. Poza tym jakość obsługi , uprzejmość jest dla mnie ponad przeciętna . Będąc wczoraj w pracowni pan Irek opowiadał i obsługiwał ale tak na serio to obsługiwały mnie wszystkie osoby z pracowni przynosząc komponenty do porównań i także je opisując . Czułem się jak ktoś bardzo ważny a przecież nie kupowałem Rollsa tylko 1 wędkę i to jak określiłem na początku dopiero w najbliższej przyszłości . Przez blisko godzinę ustalaliśmy co i jak ma być w "Anusi" ( bez podtekstów proszę :lol: ) .

 

Do zamówienia pozostało 65 dni



#7 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 11 wrzesień 2013 - 05:32

Dużo :)

Każdy z nas w jakichś sposób dzieli się radością jaką przynosi mu wędkarstwo. Opisujemy nasze wrażenia z pobytu nad wodą , piszemy gdzie pojedziemy na ryby, gdzie spędzimy urlop wędkarski czy weekend. Więc dlaczego nie podzielić się swoją radością z oczekiwania na wędkę ????? :ph34r:

Na pewno napiszę relację z użytkowania wędki, opiszę jej zalety ( mam nadzieję że wad prawie nie będzie) i możliwości techniczne . Z tym że jest to wędka dedykowana generalnie pod okonia i dla okoniowych przynęt i dlatego jej możliwości są ściśle określone

To moja pierwsza wędka z pracowni i oczekiwania są duże .

Długość kijka to standardowe teraz dla mnie 213 cm ( wędka na łódkę) , zapomniałem napisać w danych technicznych że to jednoskład . :D

Cena kija będzie oscylowała w granicy 1300 złotych - biorę sobie taki prawie full wypas . Drogo czy tanio to nie ma w tym przypadku znaczenia , potrzebuję takiej a nie innej wędki. Pewnie gdzie indziej zrobiłbym taniej a gdzie indziej drożej bo inne blanki, inne przelotki, inny uchwyt itp.

Wędki pana Irka spodobały mi się i dlatego robię u niego. Poza tym jakość obsługi , uprzejmość jest dla mnie ponad przeciętna . Będąc wczoraj w pracowni pan Irek opowiadał i obsługiwał ale tak na serio to obsługiwały mnie wszystkie osoby z pracowni przynosząc komponenty do porównań i także je opisując . Czułem się jak ktoś bardzo ważny a przecież nie kupowałem Rollsa tylko 1 wędkę i to jak określiłem na początku dopiero w najbliższej przyszłości . Przez blisko godzinę ustalaliśmy co i jak ma być w "Anusi" ( bez podtekstów proszę :lol: ) .

 

Do zamówienia pozostało 65 dni

No popatrz a niedawno na forum pisali, że w FC  nakierowują tylko na zbrojenie standartowe czyli kiepski korek,kiepskie przelotki a tu dobór komponentów i konkretne porady ze strony pracowni :) .



#8 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 11 wrzesień 2013 - 05:41

Do zamówienia pozostało 65 dni

To dopiero za 65 dni będziesz zamawiać? :blink:

I czy naprawdę masz zamiar te dni codziennie,publicznie odliczać, opisując emocje towarzyszące tym oczekiwaniom???? :huh:



#9 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 11 wrzesień 2013 - 05:49

Wiem, czytałem ten wątek ale .............

Net to takie dziwne miejsce że wszyscy mogą bez konsekwencji pisać wszystko a reszta musi przyjąć to do wiadomości bez weryfikacji , ja zweryfikowałem na miejscu pracownię (będąc przy okazji w Warszawie) , jej wyroby i podejście do klienta. Nie mam się do czego doczepić. Na spacingu się nie znam bo nie buduję sam wędek i ufam fachowcom ze będzie dobrze. Potrafię ocenić za to wykonanie wędki , spasowanie części, jakość lakieru na omotkach ,itp. Wędki jakie mi pokazywano i jakie sam brałem ze stojaków są zrobione (moim skromnym zdaniem patrząc obiektywnie ) genialnie zrobione i przyjemnie się je trzymało w rękach (chciałoby się je mieć ) . Na pewno z pracowni przez te lata wyszło coś co nie powinno wyjść , to normalne .

Poza tym w tym wątku nie chcę udowadniać wyższości jednego producenta nad drugim: jak czytam opisy naszych budowniczych to "ślinię się" chcąc mieć ich wędki i podziwiam ich kunszt i wiedzę . Ale niestety kupuję jedną wędkę i padło na FC . Każda wędka z pracowni naszych rodbuildingerów to istne dzieło sztuki , przemyślana od początku do końca i genialnie wykonana i zdaję sobie sprawę że u któregokolwiek bym nie zamówił to obsługa byłaby także super . Także więc nie chcę tutaj dyskutować dlaczego kupuję tam a nie tam bo nie chcę nikogo swoją decyzją obrazić .



#10 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 11 wrzesień 2013 - 05:54

No cóż, jak widzę i słyszę Fani rękojeści rezonansowych wciąż sã wśród nas...
Gratuluję zakupu choć mam mieszane odczucia czy to był najlepszy wybör, mam tu na myśli np - blank a nie F.C.

Będziemy wspólnie odliczać dni i oby też dziadek mróz zbyt szybko w Polsce nie zagościł bo bedzie kolejne odliczanie...

Użytkownik Baars edytował ten post 11 wrzesień 2013 - 05:55

  • Zwierzu lubi to

#11 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 11 wrzesień 2013 - 05:57

To dopiero za 65 dni będziesz zamawiać? :blink:

I czy naprawdę masz zamiar te dni codziennie,publicznie odliczać, opisując emocje towarzyszące tym oczekiwaniom???? :huh:

Tak, Mam dokładny plan "biznesowy" bo mam miesięcznie dokładnie określoną pulę pieniędzy przeznaczoną na wędkarstwo ( długie i żmudne negocjacje przeprowadzone kiedyś z szacowną MAŁŻONKĄ i w tej kwocie mam możliwość kupowania co mi w duszy zagra ) a poza tym po drodze jeszcze urodziny więc sam rozumiesz........... :lol:

A co do odliczania ................ dlaczego nie :ph34r: , w wojsku też było końcowe odliczanie do wyjścia , odcinanie dni . Niech to będzie forma zabawy w oczekiwaniu , mamy czasami tak mało frajdy z życia więc cieszmy się wszystkim tym co jest pozytywne  i pozwólmy na cieszenie się innym .



#12 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 11 wrzesień 2013 - 06:10

Tak, Mam dokładny plan "biznesowy" bo mam miesięcznie dokładnie określoną pulę pieniędzy przeznaczoną na wędkarstwo ( długie i żmudne negocjacje przeprowadzone kiedyś z szacowną MAŁŻONKĄ i w tej kwocie mam możliwość kupowania co mi w duszy zagra ) a poza tym po drodze jeszcze urodziny więc sam rozumiesz........... :lol:

A co do odliczania ................ dlaczego nie :ph34r: , w wojsku też było końcowe odliczanie do wyjścia , odcinanie dni . Niech to będzie forma zabawy w oczekiwaniu , mamy czasami tak mało frajdy z życia więc cieszmy się wszystkim tym co jest pozytywne  i pozwólmy na cieszenie się innym .

No to jest ryzyko ,że zaraz pojawią się tematy w stylu : :rolleyes:

Za 2 lata idę na ryby - uwaga odliczam.

Za rok jadę na dorsze - uwaga odliczam.

Nawijam plecionkę , za godzinkę gotowe - uwaga odliczam.

 

Albo co gorsze odezwie się jakaś ukryta na forum płeć piękna :

Za miesiąc znowu miesiączka - uwaga odliczam.

I zacznie opisywać towarzyszące temu stany samopoczucia. :wacko:



#13 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 wrzesień 2013 - 06:53

....Albo co gorsze odezwie się jakaś ukryta na forum płeć piękna :

Za miesiąc znowu miesiączka - uwaga odliczam.

I zacznie opisywać towarzyszące temu stany samopoczucia. :wacko:

To akurat już mamy, w wielu wątkach powracających cyklicznie, taka miesiączka sprzętowa. :ph34r: 


  • Kuba Standera i Wojtek B. lubią to

#14 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 11 wrzesień 2013 - 07:17

Moze nie w temacie. Ale 1300 za mhxa, masakra. Za tyle praktycznie sa legend extreme.

#15 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 11 wrzesień 2013 - 07:20

No to jest ryzyko ,że zaraz pojawią się tematy w stylu : :rolleyes:

Za 2 lata idę na ryby - uwaga odliczam.

Za rok jadę na dorsze - uwaga odliczam.

Nawijam plecionkę , za godzinkę gotowe - uwaga odliczam.

 

Albo co gorsze odezwie się jakaś ukryta na forum płeć piękna :

Za miesiąc znowu miesiączka - uwaga odliczam.

I zacznie opisywać towarzyszące temu stany samopoczucia. :wacko:

Miód post.

 

 

Przepraszam autora wątku, że storpedowałem jego radość i pomysł. Niech wędzisko służy jak najlepiej. Żałuję, że nie potrafię cieszyć się w taki sposób wędziskiem.

 

A tak przy okazji. To odliczasz tylko dni robocze czy lecisz z sobotami i świętami?


Użytkownik krzychun edytował ten post 11 wrzesień 2013 - 07:23


#16 Guest_Erin_*

Guest_Erin_*
  • Guests

Napisano 11 wrzesień 2013 - 07:29

Tak, Mam dokładny plan "biznesowy" bo mam miesięcznie dokładnie określoną pulę pieniędzy przeznaczoną na wędkarstwo ( długie i żmudne negocjacje przeprowadzone kiedyś z szacowną MAŁŻONKĄ i w tej kwocie mam możliwość kupowania co mi w duszy zagra ) a poza tym po drodze jeszcze urodziny więc sam rozumiesz........... :lol:

A co do odliczania ................ dlaczego nie :ph34r: , w wojsku też było końcowe odliczanie do wyjścia , odcinanie dni . Niech to będzie forma zabawy w oczekiwaniu , mamy czasami tak mało frajdy z życia więc cieszmy się wszystkim tym co jest pozytywne  i pozwólmy na cieszenie się innym .

Czy możesz napisać coś więcej na temat długich i żmudnych negocjacji z małżonką !? Domyślam sie o co chodzi, ale może taki mały instruktaż !? :)

Choć muszę przyznać, że okres karencji na zakup wyśrubowała nieźle ! :D  :D  :D To już lepiej było podlodówkę brać ! :ph34r:



#17 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 11 wrzesień 2013 - 07:48

Czy możesz napisać coś więcej na temat długich i żmudnych negocjacji z małżonką !? Domyślam sie o co chodzi, ale może taki mały instruktaż !? :)

Choć muszę przyznać, że okres karencji na zakup wyśrubowała nieźle ! :D  :D  :D To już lepiej było podlodówkę brać ! :ph34r:

Negocjacje były długie i żmudne: jakieś przypadkowe kwiaty :D  , zakup perfum ot tak sobie :lol: , no i najważniejsze - ględzenie ile to dziesiątek tysięcy rocznie kosztuje to hobby . Więc dla pewności żona sama zaproponowała niby bezpieczniejszą (według niej)  kwotę :D . A że moja kwota miała duuuuużą górkę więc niby z markotną miną przystałem na propozycję :rolleyes: .

Teraz jest wilk syty i owca cała .

 

krzyhun - odliczam wszystkie dni ;) . Kilka osób z forum mnie zna i wie dlaczego tak wszystkim się cieszę - wiedz także i TY ( a przy okazji i reszta TOWARZYSTWA :D ): w lutym 2014 miną 3 lata jak wygrałem długą i ciężką walkę z rakiem :lol: i od tam,tego momentu cieszę się życiem i doceniam wszystkie jego uroki (staram się ) . Lekarze dawali mi 4 miesiące życia ale zrobiłem im psikusa i pokonałem psubrata . Jestem przykładem że warto walczyć a potem , czyli teraz, cieszyć się w pełni z życia ,z wędkarstwa .

Jasne że już chciałbym zamówić wędkę ( może i drogi ten MHX ale prócz blanku są super drogie przelotki SIC tytanowe , uchwyt , mam możliwości doboru kolorystycznego lakieru, smaczków , nazwy  wypisanej na blanku itd a to robi cenę ....a nie sam blank - zresztą jak napisałem :trzymałem kilka różnych wędek i blanków w łapie i ten mi pasuje najbardziej, przynajmniej na sucho) ale 2 miesiące jakoś przeżyję , w listopadzie jeszcze (a najpóźniej w grudniu) jeszcze ją przetestuję . Następny ruch zakupowy to dobry , lekki kołowrotek do niej .


Użytkownik staszek edytował ten post 11 wrzesień 2013 - 07:49


#18 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 11 wrzesień 2013 - 07:58

Staszek i tak trzymaj. :)



#19 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 11 wrzesień 2013 - 07:58

A nie możesz teraz zamówić, z odbiorem za dwa miesiące???



#20 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 11 wrzesień 2013 - 08:06

A co to za różnica kiedy zamówi i kiedy odbierze ;)

Ma chłopina (przepraszam Staszek za potoczną nazwe) plan i się go trzyma :)

Zawsze podziwiałem ludzi ,którzy są systematyczni i zorganizowani :lol:

Gratuluje wygranej największej bitwy w życiu (choroba) i cieszę sie bardzo z Twojej radości i realizacji pasji wędkarskiej :D  :D  :D

Trzymaj się i obyś jak najkrócej musiał czekać na patyka... ;)

 

Pozdr,

Karol






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych