Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pierwszy zestaw castingowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2484 odpowiedzi w tym temacie

#2241 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 23 grudzień 2020 - 16:46

 Bez kozery powiem pińćset ;) A tak poważnie - im mniej, tym lepiej, ale rozumiem, że poniżej pewnych kosztów sie nie zejdzie :)

Tatula HD 200
https://pl.aliexpres...0524947378.html

Abu C4 5601

https://www.redpike....ic-C4-5601.html

 

Osobiście brałbym Tatule, sklep sprawdzony.



#2242 OFFLINE   jakub75

jakub75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaOtrębusy
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:Kacprzak

Napisano 23 grudzień 2020 - 17:03

Tatula HD 200
https://pl.aliexpres...0524947378.html

Abu C4 5601

https://www.redpike....ic-C4-5601.html

 

Osobiście brałbym Tatule, sklep sprawdzony.

 

Podziękował :) Mam pytanie, bo nigdy nic nie zamawiałem z Ali (takie dziwo) - tam jest szansa na jakąkolwiek respektowalną gwarancję?


  • Alexspin lubi to

#2243 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 grudzień 2020 - 17:53

Podziękował :) Mam pytanie, bo nigdy nic nie zamawiałem z Ali (takie dziwo) - tam jest szansa na jakąkolwiek respektowalną gwarancję?

Nie bierz Abu C45601 na pierwszy multik, wielu się przejechało - w tym ja. Tatula na pewno będzie lepsza na początek aczkolwiek do 120-150 gramów przydałoby by się coś w wielkości 300. 

Jeśli Tatula do gum to HL a nie HSL.


Użytkownik godski edytował ten post 23 grudzień 2020 - 17:54

  • Novis i jakub75 lubią to

#2244 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 583 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 23 grudzień 2020 - 18:40

A co jest nie tak z Abu C4? Mam takowy i bardzo go cenię.



#2245 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 23 grudzień 2020 - 19:23

A co jest nie tak z Abu C4? Mam takowy i bardzo go cenię.

Fakt, na początku bywały problemy i odstrzały się zdarzały, dlatego zasugerowałem koledze Tatulę.

 

Podziękował :) Mam pytanie, bo nigdy nic nie zamawiałem z Ali (takie dziwo) - tam jest szansa na jakąkolwiek respektowalną gwarancję?

Teoretycznie masz dwa lata gwarancji: http://jerkbait.pl/t...chin/?p=2845495

w praktyce to pewnie droga przez mękę i po gruzie, ja kupując multiki z Ali pogodziłem się z tym że nie mam gwarancji, w zamian mam np o 250-300 PLN tańszy młynek, a do tatuli gwarancja raczej nie potrzebna, nic się z tym nie dzieje przy normalnym użytkowaniu.

Jor czojs. ;)


  • S.N. lubi to

#2246 OFFLINE   fonix

fonix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaŁomianki
  • Imię:Tomek

Napisano 23 grudzień 2020 - 20:44

Przed zakupem na ali warto sprawdzić ceny w Polsce. Na niektóre modele różnice są chyba nie warte czasu oczekiwania i ewentualnych problemów z gwarancję. Np.TATULA SV TW 103HL obecnie jest tylko ok. 100 pln tańsza.

#2247 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 grudzień 2020 - 22:25

A co jest nie tak z Abu C4? Mam takowy i bardzo go cenię.

Uczyłem się nim castingu i nie polecam. Ciężki i mało skuteczny system rzutowy, słaby hamulec, mała korbka. Korpus skręcany a nie robiony z jednego kawałka. Koło napędowe niewielkie i mało łożysk, zbyt pojemna szpulka.

Jako okrąglak mniej wygodny od Tatuli. 

 

Mnie strasznie źle w łapie leżał i miałem dużo odstrzałów - dopiero jak kupiłem Curado 201E to casting mnie wciągnął a multiki typu C45601 tyle że z terkotką służyły mi dzielnie do trolla. Teraz już nawet tam ich nie używam.



#2248 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 583 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 24 grudzień 2020 - 12:39

Też zaczynałem od okrąglaków rozmiaru 5000, 6000 wówczas jeszcze z dwoma ciężarkami w hamulcu. Hamulce mają mocne, oczywiście nie zatrzyma w miejscu suma idącego z nurtem, ale słabe nie są. Dla C4 Abu podaje 15 funtów i pewnie tyle ma. W każdym razie nie odczuwam niedostatków z tej strony. Rama nie jest monolitem, to fakt, jednak skręcane są tylko poliki. Na pewno nie gnie się nawet pod największym obciążenie.  Ambassadeur 650+ nie miał żadnego łożyska kulkowego, wstawiłem mu  dwa do szpuli bo więcej mu nie potrzeba. Worm chodzi na tulejach i mimo upływu lat nie widać jakiegokolwiek zużycia. Rzuty są łatwe i przyjemne, ruchomy wodzik to zapominane już coraz częściej dobrodziejstwo dla cięższych konstrukcji. Ten druciany ma jeszcze dużą zaletę na mrozie, gdyż może być znacznie łatwiej od innych odlodzony. Leje miód na moje serce przy rzutach i odjazdach ryb.
No i kwestia pojemności szpuli. Na szczupaka może rzeczywiście nie musi być tak pojemna, ale przecież na szczupakach świat się nie kończy...
Na koniec kwestie ergonomii z mojego punktu widzenia. Wielkość, masa (nie taka znów wielka) i kształt nie przeszkadzają mi zupełnie nawet w wielkości 6000. Mała korba zdecydowanie pasuje, nie lubię machać po wielkim okręgu dłonią. Oczywiście sytuacja się zmienia przy przynętach dających duży opór i samym holu. Ale do tych zastosowań mam jeszcze jedną starą zabawkę z dorabianą przekładnią (ze stali stopowej i brązu) o przełożeniu 4:2 (jeśli dobrze pamiętam).
Czy do pierwszego zestawu te multiki można polecić? Nie wiem, na pewno nie są uniwersalne,  jednak na pewno warto przedstawiać swoje spostrzeżenia z których później zainteresowani mogą skorzystać.



#2249 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 25 grudzień 2020 - 21:24

Nie bierz Abu C45601 na pierwszy multik, wielu się przejechało - w tym ja. Tatula na pewno będzie lepsza na początek aczkolwiek do 120-150 gramów przydałoby by się coś w wielkości 300. 

Jeśli Tatula do gum to HL a nie HSL.

 

 

A co jest nie tak z Abu C4? Mam takowy i bardzo go cenię.

 

 

Uczyłem się nim castingu i nie polecam. Ciężki i mało skuteczny system rzutowy, słaby hamulec, mała korbka. Korpus skręcany a nie robiony z jednego kawałka. Koło napędowe niewielkie i mało łożysk, zbyt pojemna szpulka.

Jako okrąglak mniej wygodny od Tatuli. 

 

Mnie strasznie źle w łapie leżał i miałem dużo odstrzałów - dopiero jak kupiłem Curado 201E to casting mnie wciągnął a multiki typu C45601 tyle że z terkotką służyły mi dzielnie do trolla. Teraz już nawet tam ich nie używam.


  • Maja 2 i Alexspin lubią to

#2250 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 25 grudzień 2020 - 22:25


  • Alexspin lubi to

#2251 ONLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 01 styczeń 2021 - 16:25

Wczoraj testowałem swój pierwszy zestaw castingowy: Calcutta Conquest 101DC i St.croix Legend x 68mhf. Oczywiście nie obyło się bez brody, ale na tyle małej, że udało się rozplątać bez problemu. Może ja nie potrafię dobrać ustawień Calcutty lub technika rzutów za mało płynna. Jednak jestem pozytywnie nastawiony i wczorajsze odległości rzutów nie były takie złe. Wędką dwumetrową i przynętą około 20g uzyskiwałem 40m. Na łódkę wystarczy, a i przynęty będą cięższe to zasięg się zwiększy.
  • BOB i gumowy lubią to

#2252 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10149 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 01 styczeń 2021 - 16:40

Ta początku nie walcz o dystans. Złap rytm powtarzalnych, płynnych rzutów. Na łódce 30m też wystarczy :good:


  • Alexspin i drChlubicz lubią to

#2253 ONLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 01 styczeń 2021 - 18:11

O odległość nie walczę, po prostu testowałem moje możliwości rzutowe. Od wędki w tej długości nie oczekuje rekordów, regularne 40-50m mi wystarczy :)
Pytanie do doświadczonych użytkowników casta: jakich odległości rzutów można oczekiwać od zestawu z wędką 2m i przynętami 30-35g?

Użytkownik dante edytował ten post 01 styczeń 2021 - 19:04


#2254 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10149 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 01 styczeń 2021 - 19:36

Przejdź na kij 213-230 do 50gr. Plecionka 1.2-1.5. 

Przynęta o skupionej masie poleci na 60m ...możne ;)  :D


  • koval75 lubi to

#2255 ONLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 01 styczeń 2021 - 20:23

Właśnie chodzi o to, że wędka na łódkę to max 2m dla mnie. Może jak się polubię z castingiem to poszukam jeszcze jakiejś dłuższej.

#2256 OFFLINE   gumowy

gumowy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • LokalizacjaDelta Odry
  • Imię:Filip
  • Nazwisko:Skywalker

Napisano 01 styczeń 2021 - 20:40

Pokombinuj z ustawieniami, hamulce, docisk szpuli( jest w dc?). Łowie podobnym kijem les68mxf + tatula100, kajtek es4” +14-17g główka lata ok50-60m a z wiatrem jeszcze dalej.
Najważniejsze ... trzeba ćwiczyć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • BOB lubi to

#2257 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10149 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 01 styczeń 2021 - 21:14

Właśnie chodzi o to, że wędka na łódkę to max 2m dla mnie. Może jak się polubię z castingiem to poszukam jeszcze jakiejś dłuższej.

Też kiedyś myślałem, że cast to max 190-205, ale nie będę przekonywał, musisz sam dojęć do własnych przekonań wynikających z doświadczeń. Jak również, że łowiąc z łódki można podpłynąć bez silenia się o długość rzutu. Filip ma rację, ważne są ustawienia. W DC jest również docisk szpulki a w tym konkretnym jeśli łowisz na plecionkę, to zamiast ustawienia wewnętrznego na plecionkę, ustaw na żyłkę. Od razu poczujesz różnicę, multik ożyje (ja stosuję takie ustawienie)


Użytkownik BOB edytował ten post 01 styczeń 2021 - 21:19


#2258 OFFLINE   Mateo90

Mateo90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 362 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 02 styczeń 2021 - 10:53

Też kiedyś myślałem, że cast to max 190-205, ale nie będę przekonywał, musisz sam dojęć do własnych przekonań wynikających z doświadczeń. Jak również, że łowiąc z łódki można podpłynąć bez silenia się o długość rzutu. Filip ma rację, ważne są ustawienia. W DC jest również docisk szpulki a w tym konkretnym jeśli łowisz na plecionkę, to zamiast ustawienia wewnętrznego na plecionkę, ustaw na żyłkę. Od razu poczujesz różnicę, multik ożyje (ja stosuję takie ustawienie)

Dalej lata ?

 

PS. do tej pory nie otwierałem a miałem ustawione na fluoro :D


Użytkownik Mateo90 edytował ten post 02 styczeń 2021 - 10:56


#2259 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10149 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 02 styczeń 2021 - 11:34

Wyczuwalnie dalej i lżej 



#2260 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 583 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 02 styczeń 2021 - 13:08

To by potwierdzało moją opinię, że żyłką rzuca się łatwiej (i dalej) niż plecionką, gdyż umożliwia rzuty z lżej ustawionymi hamulcami.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych