Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pierwszy zestaw castingowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2484 odpowiedzi w tym temacie

#1621 OFFLINE   Janusz1966

Janusz1966

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:K

Napisano 14 styczeń 2019 - 20:04

....
Osobiście uważam, że casting to ciężkie łowy- wabie od 40g i więcej.
Wchodząc w cast otworzyłem sobie ,,furtkę'' do wabików o których nawet bym nigdy nie pomyślał że ich użyje i za sprawą kilku Kolegów z forum- są możliwe do stworzenia.
A ze względu na ich odmienność naprawde dają szansę na częstsze spotkania z naszymi Przeciwnikami.
To progres.
Kwestia wbicia się w ,,rytm Rzeki''.
Ktoś napisze- trzeba było użyć stałoszpulowca w rozmiarze 6000-8000.
Próbowałem- katorga i oranie sprzętu.
 

Arek napisał tu bardzo dobrze to co ja bym miał powiedzieć o castingu. Łowię od czterdziestu lat (kartę wędkarską zdobyłem  w 1979 i mam nieprzerwanie). Na spining od ponad 20 i w zasadzie nie używałem nigdy wędziska z multiplikatorem. Kilka lat temu wciągnęło mnie w łowienie szczupaków na większe gumy. Wszystko było ok w Holandii bo tam to się dla mnie zaczęło z tym, że w NL łowiłem głownie na wąskich ( do kilkanaście metrów ) kanałach. Przy stosunkowo krótkich rzutach gumą nawet 15 - 20 cm z obciążeniem do max 5 - 6 g radziłem sobie spiningiem do 40 g. Realia moich dwóch łowisk wymuszają przy połowach z brzegu jak najdłuższe rzuty. Niestety przy gumach 18 - 20 cm nawet z niewielkim obciążeniem ( bo tak lubię ;) ) i rzutach na 30 i więcej metrów potrzeba kija do 60 - 80 g i odpowiedniego kołowrotka. Przy spiningu jest to jak napisał Arek katorga odpowiednio dobrany i wytrzymały zestaw spiningowy jest po prostu masakrycznie ciężki. Mówimy o łowieniu brodząc i mocnych rzutach, zdecydowanie inaczej to wygląda przy łowieniu z łodzi czy nawet z brzegu na dużej rzece. Tam po prostu nie są wymagane tak dalekie rzuty. Łowiąc z wody na dużym jeziorze czy zbiorniku zaporowym przy stosunkowo łagodnie opadającym dnie dochodzi jeszcze odpowiednie poprowadzenie przynęty - powiedzmy, że stoimy po pas w wodzie i chcemy leniwie poprowadzić dużą gumę trzydzieści kilka metrów od siebie na wodzie o głębokości 2 - 3 m... 

Z tego powodu obiecałem sobie sprawić na nowy sezon szczupakowy casta do tego co tu mniej więcej opisałem. Mam czas do maja a raczej kwietnia ( nauka łowienia ). 

Czytam, czytam i czytam... 

Pierwsze co chciałem to wędzisko ok 270 cm i cw 25 - 80 mniej więcej. Po lekturze i przemyśleniach skłaniam się raczej do krótszego i mocniejszego kija powiedzmy do 100 g i dół jak najniżej jak by było 25 - 30 było by super ale wiem, że nie można mieć wszystkiego w jednym... Z tego co wyszukałem najbardziej by mi leżało coś w tym typie:

1- http://www.sezonnale...sc-p-19876.html

lub

2- http://www.sezonnale...0g-p-17271.html

Do tego coś do nawinięcia plecionki power pro 0,15 lub ew 0,19 jest to od kilku lat moja ulubiona linka może trochę szumi na przelotkach ale jest pewna i prawie niezniszczalna.

Zamierzałem się zamknąć w kwocie 1k zł - wiem, że raczej się nie wyrobię, trudno coś tam dołożę...

Tak jak napisałem jestem całkowicie zielony w kwestii castingu z tym, że raczej proszę mi nie proponować wędzisk ok 2 m raczej poniżej 2,40 nie będzie mi pasowało.

Zestaw ma być dobry do tego co od niego oczekuję:

a) Połów brodząc, rzadko z brzegu.

B) Długie rzuty.

c) Przynęty 95 % duża guma 15 - 22 cm z raczej małym obciążeniem max 8 - 10 g

d) Ryby głównie szczupak.

 

Czy ktoś zna któreś z tych wędzisk i które bardziej by nadawało się do dużych gum?

Jaki kołowrotek? Myślałem o tatuli rozmiar 200 ale tu to takie moje gdybanie po tym co wyczytałem w necie - po prostu się nie znam.

Chcę żeby było wart przejść na casta ma to być zestaw który po nauce pozwoli cieszyć się łowieniem :)

 

Bardzo proszę o mądre rady i z góry bardzo dziękuję.



#1622 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1756 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 14 styczeń 2019 - 23:14

Poszukaj w ofercie SG. Coś powinieneś trafić.


  • drag lubi to

#1623 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 15 styczeń 2019 - 01:00

Poszukaj w ofercie SG. Coś powinieneś trafić.

Dokładnie,coś tam do wyboru jest(link poglądowy,sklep przypadkowy),całkiem niedrogo.

https://www.fishing-...trigger/s/18612

Sam używałem takiego chrusta,całkiem dobrze i przyjemnie się obsługiwało:

https://bass-sklep.p...150g-255cm.html

Kopalnie wiedzy pod ręką w temacie kija:

http://jerkbait.pl/t...-pod-duże-gumy/

oraz kręcioła:

http://jerkbait.pl/t...iężkiej-roboty/

Moim osobistym skromnym zdaniem potrzebujesz wędki dłuższej niż krótszej-jak dla mnie 240cm.minimum ale i 260cm wcale nie będzie przesadą.Oczywiście odpowiednio długi dolnik konieczny.W DAM-ie którego podlinkowałem jest bodajże 45cm. od pazura i uważam że mniej byłoby za krótko.Docenisz szybko tak dlugi dolnik przy rzutach,będzie lepiej dla ręki,barku i pleców.

Co do przynęt o których napisałeś( Przynęty 95 % duża guma 15 - 22 cm z raczej małym obciążeniem max 8 - 10 g),przykładowo:

Pig Shad 15cm(smukła guma)+główka 10g.-łącznie około 30g.wagi przynęty.

SG Cannibal 15cm.(guma bardziej "tłusta")+jw.-łącznie ok.45g.wagi przynęty.

Keitech ES 20cm,Pig Shad Junior na 10-ciu gramach-50-60g.łącznej wagi przynęty.

Pig Shad 23cm.+10g-100g.łącznej wagi(+zbrojenie)

Westin Shad Teez 23cm,Relax 23cm.+10g.-łącznie ok 95g.wagi(+zbrojenie).

Powyższe to oczywiście tylko przykłady,jest wiele "pomiędzy" ale myślę że można przyjąć że minimum które będziesz rzucał to z dołu 30g. z hakiem,z góry ok 100g.

Ja nie lubię rzucać na granicy górnego cw.kija(chyba że doskonale znam kij i wiem że mogę go przeciązyć,ale nadal nie lubię ;) )więc założyłbym sobie lekki zapas na górze.Problemem może być dół przy tych powiedzmy 30g.(chodzi o to aby kij się odpowiednio załadował).Dla powyższego DAM-a przykładowo najsensowniej było założyć coś około 40g.Trzeba przyjąć że jak grubo to grubo i mniej nie zakładać :) .

Jeśli chodzi o prowadzenie tych nawet większych z górnego zakresu gum na płytkiej 2,3 metrowej wodzie to nie ma żadnego problemu,dużego Pig Shada czy Shad Teeza na 8,10g spokojnie poprowadzisz bez rycia w dno ale warunkiem jest właśnie długi kij,na krótkim(2-2,10m)będzie mordęga.

Multik-temat rzeka,warto przeryć wątek który Ci podlinkowałem.

Moje zdanie jest takie że wcale nie ma musu wydawać milionów.Nieśmiertelna i wyglądająca z lodówki  Tatula 200HD musi się tu pojawić :P :D,ale można i inaczej.Abu Orra 2 Winch z niskim przełożeniem zdecydowanie lepiej mi pasował do powyższego DAMA-a niż Tatula 200 ,myślę też że wśród Revo 4gen. coś się znajdzie.Są o okrąglaki z Abu które się zmieszczą w budzecie,jest dział kupię w którym możesz zadać pytanie i możliwe że coś fajnego się trafi.Szpula na tyle głęboka żeby weszło odpowiednio dużo mocnej linki-ja bym przy 100-gramowych przynętach słabszej niż powiedzmy 35lb nie zakładał.

Konkluzja-długi kij,długi dolnik,za tysiaka złożysz całkiem przyzwoity nowy zestaw,nerka może zostać :D .Dodam że jeśli masz mozliwość coś pomacać w sklepie to zawsze lepiej niż kupować w ciemno z neta,nawet jeśli jest taniej.Czasem trafisz w punkt czasem nie,przy zakupie osobistym ryzyko mniejsze.

Konkluzja 2-teraz kombinuj :P .Z etapu wyboru i zakupu też można zrobić przyjemność,tym bardziej że do momentu kiedy szukany zestaw wejdzie do użytku jeszcze sporo czasu.

 

Pozdr.


Użytkownik drag edytował ten post 15 styczeń 2019 - 01:03


#1624 OFFLINE   Janusz1966

Janusz1966

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:K

Napisano 17 styczeń 2019 - 18:40

Dokładnie,coś tam do wyboru jest(link poglądowy,sklep przypadkowy),całkiem niedrogo.

https://www.fishing-...trigger/s/18612

Sam używałem takiego chrusta,całkiem dobrze i przyjemnie się obsługiwało:

https://bass-sklep.p...150g-255cm.html

Kopalnie wiedzy pod ręką w temacie kija:

http://jerkbait.pl/t...-pod-duże-gumy/

oraz kręcioła:

http://jerkbait.pl/t...iężkiej-roboty/

Moim osobistym skromnym zdaniem potrzebujesz wędki dłuższej niż krótszej-jak dla mnie 240cm.minimum ale i 260cm wcale nie będzie przesadą.Oczywiście odpowiednio długi dolnik konieczny.W DAM-ie którego podlinkowałem jest bodajże 45cm. od pazura i uważam że mniej byłoby za krótko.Docenisz szybko tak dlugi dolnik przy rzutach,będzie lepiej dla ręki,barku i pleców.

Co do przynęt o których napisałeś( Przynęty 95 % duża guma 15 - 22 cm z raczej małym obciążeniem max 8 - 10 g),przykładowo:

Pig Shad 15cm(smukła guma)+główka 10g.-łącznie około 30g.wagi przynęty.

SG Cannibal 15cm.(guma bardziej "tłusta")+jw.-łącznie ok.45g.wagi przynęty.

Keitech ES 20cm,Pig Shad Junior na 10-ciu gramach-50-60g.łącznej wagi przynęty.

Pig Shad 23cm.+10g-100g.łącznej wagi(+zbrojenie)

Westin Shad Teez 23cm,Relax 23cm.+10g.-łącznie ok 95g.wagi(+zbrojenie).

Powyższe to oczywiście tylko przykłady,jest wiele "pomiędzy" ale myślę że można przyjąć że minimum które będziesz rzucał to z dołu 30g. z hakiem,z góry ok 100g.

Ja nie lubię rzucać na granicy górnego cw.kija(chyba że doskonale znam kij i wiem że mogę go przeciązyć,ale nadal nie lubię ;) )więc założyłbym sobie lekki zapas na górze.Problemem może być dół przy tych powiedzmy 30g.(chodzi o to aby kij się odpowiednio załadował).Dla powyższego DAM-a przykładowo najsensowniej było założyć coś około 40g.Trzeba przyjąć że jak grubo to grubo i mniej nie zakładać :) .

Jeśli chodzi o prowadzenie tych nawet większych z górnego zakresu gum na płytkiej 2,3 metrowej wodzie to nie ma żadnego problemu,dużego Pig Shada czy Shad Teeza na 8,10g spokojnie poprowadzisz bez rycia w dno ale warunkiem jest właśnie długi kij,na krótkim(2-2,10m)będzie mordęga.

Multik-temat rzeka,warto przeryć wątek który Ci podlinkowałem.

Moje zdanie jest takie że wcale nie ma musu wydawać milionów.Nieśmiertelna i wyglądająca z lodówki  Tatula 200HD musi się tu pojawić :P :D,ale można i inaczej.Abu Orra 2 Winch z niskim przełożeniem zdecydowanie lepiej mi pasował do powyższego DAMA-a niż Tatula 200 ,myślę też że wśród Revo 4gen. coś się znajdzie.Są o okrąglaki z Abu które się zmieszczą w budzecie,jest dział kupię w którym możesz zadać pytanie i możliwe że coś fajnego się trafi.Szpula na tyle głęboka żeby weszło odpowiednio dużo mocnej linki-ja bym przy 100-gramowych przynętach słabszej niż powiedzmy 35lb nie zakładał.

Konkluzja-długi kij,długi dolnik,za tysiaka złożysz całkiem przyzwoity nowy zestaw,nerka może zostać :D .Dodam że jeśli masz mozliwość coś pomacać w sklepie to zawsze lepiej niż kupować w ciemno z neta,nawet jeśli jest taniej.Czasem trafisz w punkt czasem nie,przy zakupie osobistym ryzyko mniejsze.

Konkluzja 2-teraz kombinuj :P .Z etapu wyboru i zakupu też można zrobić przyjemność,tym bardziej że do momentu kiedy szukany zestaw wejdzie do użytku jeszcze sporo czasu.

 

Pozdr.

Dzięki za podpowiedzi. Przeczytałem cały temat > http://jerkbait.pl/t...-pod-duże-gumy/

 

 

Niesamowita baza informacji... Sporo postów jest o wędziskach przekraczających mój przedział CW ( 30-40 do 100-120 ) ale i tak dowiedziałem się bardzo dużo. Tylko niestety wcale nie ułatwiło mi to wyboru. Na dzień dzisiejszy byłbym zdecydowany na Abu Svartzonker 2,59; 40 - 140 g. Bardzo intryguje mnie Shimano Yasei Pike Casting 2,40; 40 - 100 g. Za Abu przemawia jak dla mnie długość i większy maksymalny CW, natomiast w Shimano bardzo niska waga wędziska 146 g. Zastanawiam się który z nich będzie praktyczniejszy? Na temat Abu Svartzonker 40 - 140 przeczytałem sporo w temacie który mi poleciłeś i  jak dla mnie za cenę ok 400,00 zł jest to bardzo przyzwoity kij. Natomiast o Shimano Yasei Pike Casting 40 - 100 g nie mogę znaleźć żadnych informacji. Bardzo niska waga nie koniecznie musi przekładać się na bardziej komfortowe użytkowanie zestawu. Dolnik prawdopodobnie w Abu będzie dłuższy i jak wyczytałem to przy przynętach 100 g i powyżej może zniwelować różnice wagowe wędzisk. 

Bardzo bym prosił o wskazanie gdzie szukać informacji o multiplikatorach. Lub o poradę czyli wskazanie konkretnych modeli nadających się do takiego zestawu czyli do przynęt 30 - 140 ( 95% ) gumy. budżet powiedzmy 600 zł ewentualnie z małym plusem.

Wiem, że etap wyboru i zakupu to przyjemność :)


Użytkownik Janusz1966 edytował ten post 17 styczeń 2019 - 18:41


#1625 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 styczeń 2019 - 09:45

Na dzień dzisiejszy byłbym zdecydowany na Abu Svartzonker 2,59; 40 - 140 g. Bardzo intryguje mnie Shimano Yasei Pike Casting 2,40; 40 - 100 g. Za Abu przemawia jak dla mnie długość i większy maksymalny CW, natomiast w Shimano bardzo niska waga wędziska 146 g. Zastanawiam się który z nich będzie praktyczniejszy? Na temat Abu Svartzonker 40 - 140 przeczytałem sporo w temacie który mi poleciłeś i  jak dla mnie za cenę ok 400,00 zł jest to bardzo przyzwoity kij. Natomiast o Shimano Yasei Pike Casting 40 - 100 g nie mogę znaleźć żadnych informacji. Bardzo niska waga nie koniecznie musi przekładać się na bardziej komfortowe użytkowanie zestawu. Dolnik prawdopodobnie w Abu będzie dłuższy i jak wyczytałem to przy przynętach 100 g i powyżej może zniwelować różnice wagowe wędzisk. 

Biorąc pod uwagę moc i długość Abu nie jest wcale cięższy. Dodatkowe 19 cm i większy wyrzut. Gdyby Yasei miał 259 cm, dłuższy dolnik i większy wyrzut ważyłby pewnie podobnie.



#1626 OFFLINE   Michuspinn

Michuspinn

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 18 styczeń 2019 - 15:03

Witam wszystkich kolegów po kiju, aktywnie spinningiem zajmuję się od 10 lat, lecz chciałbym spróbować casta i łowienie w ten że sposób jerkami, czy innymi podobieństwami tego typu. Nie ukrywam, mam znikome pojęcie co do sprzętu jaki zmontować... jestem osobą praworęczną, interesuje mnie głownie szczupak w jeziorze, cena jaką mogę przeznaczyć to 600-700 zł. Coś sensownego w miarę złożę, czy za małe fundusze? Pozdrawiam :)

#1627 OFFLINE   Janusz1966

Janusz1966

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:K

Napisano 18 styczeń 2019 - 15:58

Biorąc pod uwagę moc i długość Abu nie jest wcale cięższy. Dodatkowe 19 cm i większy wyrzut. Gdyby Yasei miał 259 cm, dłuższy dolnik i większy wyrzut ważyłby pewnie podobnie.

Jestem prawie zdecydowany na Abu - może uda mi się pooglądać i pomacać dziś albo jutro.

Zostaje kwestia multika tak jak pisałem jestem w tym temacie zielony. Zastanawia mnie kwestia pojemności szpuli bo z tego co wyczytałem to większość zaleca do tego CW ( 40 - 140 g ) wytrzymałość ok 30 lb czyli ok 0,28 mm Power Pro. Gubię się w oznaczeniach. Myślę o którymś z: 

Abu Revo 4 lub Tatula serii 200 (drożej) 

Czy któryś z nich to dobry wybór?



#1628 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10180 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 18 styczeń 2019 - 16:10

Lepiej...drożej ;)


  • Janusz1966 i Alexspin lubią to

#1629 OFFLINE   NEO1207

NEO1207

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaHajnowka
  • Imię:Robert

Napisano 29 styczeń 2019 - 07:29

Witam mam prośbę w doborze kołowrotka pod sandacza głównie łowienie z łódki główki 5-15gr plus guma 9-13cm.przewidywany budżet to 1000zl.
Bede wdzięczny za pomoc gdyż to moje pierwsze starcie z Castem

#1630 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 29 styczeń 2019 - 07:37

(…) to moje pierwsze starcie z Castem

Należy rozumieć, że chodzi Ci o multiplikator?


Użytkownik Alexspin edytował ten post 29 styczeń 2019 - 07:37


#1631 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 999 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 29 styczeń 2019 - 07:37

Tu podpytaj: http://jerkbait.pl/t...taw-castingowy/



#1632 OFFLINE   NEO1207

NEO1207

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaHajnowka
  • Imię:Robert

Napisano 29 styczeń 2019 - 07:44

Dokładnie o multiplikator. Jest ich masa dla laika ciężki wybór.

#1633 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 29 styczeń 2019 - 07:56

Zaraz będzie lincz i zmieszanie mnie z błotem, bo castinguję dopiero dwa sezony, więc jestem "zielony" i ośmielam się doradzać.

Zaczynałem od DAIWA Tatuli, teraz mam już dwie i wydaje mi się, że jest to bardzo sensowny multiplikator na początek przygody z castingiem.


  • koval75 i NEO1207 lubią to

#1634 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10180 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 29 styczeń 2019 - 07:59

Zeszłoroczny model ABU Revo X4 o większym przełożeniu ... i jeszcze na kijek Ci sporo zostanie ;)



#1635 OFFLINE   NEO1207

NEO1207

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaHajnowka
  • Imię:Robert

Napisano 29 styczeń 2019 - 08:06

Właśnie mi doradzano Daiwa Tatula mam okazję kupić 100hls chyba nie pomyliłem nazwy. Ponoć na początek będzie w sam raz.
  • Alexspin lubi to

#1636 OFFLINE   drwal411

drwal411

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 29 styczeń 2019 - 08:21

Wybierz coś ze średniej półki shimano, daiwa albo abu. Z nastawieniem na te pierwsze dwa, a dlatego, że jeśli nawet nie podejdzie Ci jeden sprzęt łatwo go sprzedasz i kupisz drugi, innych wynalazków typu okuma, konger lub droższych czy tańszych nie kupuj bo u nas sa mało znane, nie ma popytu i później ciężko sprzedać. Też bym celował w tatule np ct r lub chętniej sv tw, do nich między innymi możesz dokupić szpule ultra light w przyszłości. Z shimano masz fajne serie curado itd. Jeśli się nie boisz używek to fajne propozycje możesz znaleźć na ebayu w Japonii czu USA, w tym przedziale cenowym spokojnie możesz wybierać od również nowych ze średniej półki aż po te delikatnie używane konstrukcje z praktycznie najwyższej półki, gdzie już kompromisów jeżeli chodzi o użytkowość/jakość itd. multiplikatora prawie nie ma :)


Użytkownik drwal411 edytował ten post 29 styczeń 2019 - 09:00

  • NEO1207 lubi to

#1637 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 styczeń 2019 - 09:53

Witam mam prośbę w doborze kołowrotka pod sandacza głównie łowienie z łódki główki 5-15gr plus guma 9-13cm.przewidywany budżet to 1000zl.
Bede wdzięczny za pomoc gdyż to moje pierwsze starcie z Castem

 

 

Właśnie mi doradzano Daiwa Tatula mam okazję kupić 100hls chyba nie pomyliłem nazwy. Ponoć na początek będzie w sam raz.

Do przynęt 10- 40 gramów lepsza będzie wersja CT ewentualnie CT R Type lub SV w tym budżecie. Zwykła HSL ro raczej 15-70 gramów.


  • drag, koval75 i Alexspin lubią to

#1638 OFFLINE   rimi

rimi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 29 styczeń 2019 - 10:03

Mam wersję Ct type r hsl i sprawdza mi się w jigowaniu zarówno na Odrze jak i na wodzie stojącej. Operuję główkami od 7 do 30 gram plus gumy do 12cm.
  • NEO1207 lubi to

#1639 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 308 postów

Napisano 29 styczeń 2019 - 18:36

Mój pierwszy zestaw to Daiwa Tatula 100hsl + dam effzet impulse jerk 30-80g i powiem, że jak na początek jest mega, jerki 36-50g lecą dalej niż widze, cannibal 15cm+7g tak samo, westiny 16cm, jedynie lekki problem jest przy gumach 55-60g, ciężko się rzuca, aż tak daleko nie lecą, ale to kij do jerków, także i tak sobie dobrze radzi :)



#1640 OFFLINE   bob74

bob74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 923 postów
  • LokalizacjaAugustów/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Jatkowski

Napisano 30 styczeń 2019 - 00:46

... Andrzej do machania większymi gumami z ręki proponuje dłuższe patyki, i to jest słuszna droga, nie zawacham się określić, jedynie słuszna...


  • godski i drag lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych