Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Publiczne gratulacje!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   mlynek1976

mlynek1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 368 postów
  • LokalizacjaDZIERŻONIÓW

Napisano 30 wrzesień 2013 - 19:46

masakra tyle ryby zberetować :angry: :blink:



#22 OFFLINE   deichkind

deichkind

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 738 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Napisano 30 wrzesień 2013 - 19:48

ok trochę to może będzie za emocjonalne ale... wykastrować żeby nie mieli komu wzorców przekazywać!


  • krystiano1981r lubi to

#23 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 30 wrzesień 2013 - 19:49

ok trochę to może będzie za emocjonalne ale... wykastrować żeby nie mieli komu wzorców przekazywać!

Tak jest. Zaś jeśli już przekazali, to beneficjentów też wykastrować. Wtedy dorobimy się zdrowego społeczeństwa.



#24 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 wrzesień 2013 - 19:51

Tak panowie to można jądra pacyfikować całym wioskom.

Uderzyć ich po kieszeni - ale nie dosłownie bo znowu zejdziemy na temat kastracji.



#25 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 30 wrzesień 2013 - 20:03

Żeby po kieszeni, to bandzior musi być wypłacalny ew. coś posiadać. Z tym bywa różnie, więc de facto większość cieszy się bezkarnością. Więc co pozostaje?



#26 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 30 wrzesień 2013 - 20:05

Żeby po kieszeni, to bandzior musi być wypłacalny ew. coś posiadać. Z tym bywa różnie, więc de facto większość cieszy się bezkarnością. Więc co pozostaje?

Pozostaje uje...ać łapy przy samej du...ie.


  • fish28 lubi to

#27 OFFLINE   stoner

stoner

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1535 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Irek

Napisano 30 wrzesień 2013 - 20:07

PZW Tak prawdę mówiąc to ma to głęboko w d...e.

Kilka lat wstecz spiningując na jednym z bardziej znanych i dużych zbiorników w mojej okolicy, natrafiliśmy z kolegą na spory zaczep i jak się okazało była to drgawica. Zadzwoniliśmy do rybaczówki, skąd oni zadzwonili po straż która przybyła po półtorej godzinie.

Jak zaczęli wyjmować siatę to oczom nie mogłem uwierzyć, tyle ryb w życiu nie widziałem. Jeszcze wkurzeni że wypuszczam w miarę żywe ryby. Jak to stwierdził jeden pan "i tak nie przeżyją".

Panowie strażnicy zebrali trzy łodzie ryb. bo jak się okazało to tej drgawicy było ponad 700m i to około 300 m od rybaczówki.

Kiedy póżnym wieczorem zwiezli ryby na przystań, nie wiadomo skąd zjawili się działacze i inna hołota która wręcz rozkradła tą rybę, która rzekomo miała iść do utylizacji. Tak że, co ważniejsi wrócili ze sporym sumikiem do domu. ja na propozycję "bierzcie ile chcecie"

odpowiedziałem im żeby się udławili tą rybą, Bo według mnie jeszcze spokojnie by przeżyła. Oczywiście panom się to bardzo nie spodobało.

Wróciliśmy zli jak diabli. W dodatku musieliśmy prosić policję o eskortę,bo po drodze pewnie by nas te kłusole za.....ły.

Dodam że tydzień po tym incydencie, zostałem ukarany mandatem za brak wykupienia zezwolenia na połów ze środków pływających, jakie kiedyś było wymagane. W pośpiechu po prostu kolega zapomniał mi wykupić. Co ciekawe że straż byla ta sama co w feralnym dniu.

Tak się teraz zastanawiam i myślę ,czy aby to ich siata nie była.



#28 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 30 wrzesień 2013 - 20:14

Tak się teraz zastanawiam i myślę ,czy aby to ich siata nie była.

A czyja? Pewnie że ich.



#29 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 wrzesień 2013 - 20:15

Żeby po kieszeni, to bandzior musi być wypłacalny ew. coś posiadać. Z tym bywa różnie, więc de facto większość cieszy się bezkarnością. Więc co pozostaje?

 

Pałowanie na rzecz państwa by odrobić czego się nie ma a co się ukradło.

Osobnik zajęty troską o drożność rowów melioracyjnych będzie miał mało czasu na kłusowanie. Z tego co wiem nasze prawo dopuszcza zamianę zasądzonych grzywien na pracę społeczną. 



#30 OFFLINE   Kmicic

Kmicic

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Sebastian

Napisano 30 wrzesień 2013 - 20:20

Brawo za akcję!

Przeraża fakt iż takich wesołych pontonów może spływać w tygodniu 6, 9, 17???

Powinno sie na początku pozamykać tych frajerów którzy sprzedają "wędki elektryczne".



#31 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1971 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 30 wrzesień 2013 - 20:25

Straszne,ręce opadają.Brawo Przyjaciele Połączonych-czekamy na dalsze wiadomości od Thymalusa.



#32 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 30 wrzesień 2013 - 20:27

Niestety w społeczeństwie pokutuje chrześcijańska czy też katolicka mentalność. Chodzi mianowicie o to że świat stworzony przez Boga został darowany człowiekowi w raz z całym inwentarzem. Co za tym idzie, człowiek może robić co chce zaś życie zwierzęcia jest daleko mniej cenne, o ile w ogóle cenne ( jeśli już, to ma wymiar tylko finansowy ) niż życie czy też dobro człowieka. Ludzie uzurpują sobie prawo do bycia czymś lepszym niż krowa, koń, gęś czy też kura spacerująca drogą na Ostrołękę. Zasada w dwójnasób dotyczy niższych kręgowców, w tym ryb. Sądy oczywiście nie są wolne od tej mentalności, dlatego nie karają sprawców kłusownictwa w odpowiedni sposób. Wiem że to zabrzmiało okropnie lewacko ale trudno.

Znam przypadek, kiedy Animalsi ocalili psiaka, brutalnie skatowanego na ulicy przez " właściciela ". Na leczenie wydali 14 tysięcy złotych i właśnie o tę sumę wnieśli pozew do sądu. Pani " sędzia " za nic nie mogła zrozumieć jak można na leczenie psa wydać taką kasę. Ostatecznie zasądziła coś koło 2 tyś.

Więc jak żyć w takim kraju, się pytam?


  • Marcel lubi to

#33 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 30 wrzesień 2013 - 20:35

ok trochę to może będzie za emocjonalne ale... wykastrować żeby nie mieli komu wzorców przekazywać!

Tomciu - taka kara póki co nie jest przewidziana więc musiałaby to być inicjatywa społeczna - żartuję, żeby nie było, że nawołuje Kolegów do linczu. A poważnie to aktualnie katalog kar jest taki, że kłusownictwo się nie opłaca, a poza tym w tym przypadku te s.....ny mogą załapać się także na zarzut działania z zorganizowanej grupie przestępczej, a co za tym idzie jakiś czas mogą oglądać niebo w kratki. Jeszcze jedno panowie - skończmy z głoszeniem teorii o umarzaniu takich spraw z powodu znikomej społecznej szkodliwości bo to kompletna bzdura i takie przypadki stanowią absolutne wyjątki, a już na pewno nie zdarzają się przy takiej skali zjawiska. A na marginesie - w sierpniu byłem z muchówką na Bystrzycy (okolice Lublina) w Osmolicach. Gdy kończyłem (bez jednego brania) podeszło dwóch miejscowych, twierdząc, że tu nie ma ryb. Potem jeden z nich wyznał, że kiedyś "troszkę" kłusował ale :"Panie teraz to pier...lę, nie opłaca się, złapię jedna rybę i grzywnę dostanę 400 zł." I tu jest istota problemu - lubelska Bystrzyca, a zwłaszcza jej odcinki "no kill" znana jest z tego, że społeczni i zawodowi strażnicy rzetelnie wykonują swoją robotę, jak powiedział mi kolega wędkarz pojawiają się nagle i nie wiadomo skąd. Ludziska to wiedzą i zaczynają się cywilizować. Nie problem napisać taki czy inny przepis, problem go egzekwować.
A za akcję przeciwko kłusolom wielkie brawa dla Kolegów po kiju.
Robert.

#34 OFFLINE   BOSMAN 76

BOSMAN 76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 382 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 30 wrzesień 2013 - 21:07

W Białej Podlaskiej PZW ŚPI a kłusoe w nocy napierdalają prądem po rzece Krznie walą rybki i pieprzą, że okonia to nie ma, takie to Bialskie PZW ale ostatnio imprezę za składkowe pieniążki na prywatnym łowisku zrobili i to kurwa ma być dobrze  a gdzie jest centrala też pewnie bawi się za nasze. Także panowie podnieść trzeba składki bo jedna impreza to za mało, może dwie by ich zadowoliło i straż też niech dołączy do działaczy bo dupy nie ruszą do kontroli.



#35 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 30 wrzesień 2013 - 21:08

Niestety w społeczeństwie pokutuje chrześcijańska czy też katolicka mentalność. Chodzi mianowicie o to że świat stworzony przez Boga został darowany człowiekowi w raz z całym inwentarzem. Co za tym idzie, człowiek może robić co chce zaś życie zwierzęcia jest daleko mniej cenne, o ile w ogóle cenne ( jeśli już, to ma wymiar tylko finansowy ) niż życie czy też dobro człowieka. Ludzie uzurpują sobie prawo do bycia czymś lepszym niż krowa, koń, gęś czy też kura spacerująca drogą na Ostrołękę. Zasada w dwójnasób dotyczy niższych kręgowców, w tym ryb. Sądy oczywiście nie są wolne od tej mentalności, dlatego nie karają sprawców kłusownictwa w odpowiedni sposób. Wiem że to zabrzmiało okropnie lewacko ale trudno.

Znam przypadek, kiedy Animalsi ocalili psiaka, brutalnie skatowanego na ulicy przez " właściciela ". Na leczenie wydali 14 tysięcy złotych i właśnie o tę sumę wnieśli pozew do sądu. Pani " sędzia " za nic nie mogła zrozumieć jak można na leczenie psa wydać taką kasę. Ostatecznie zasądziła coś koło 2 tyś.

Więc jak żyć w takim kraju, się pytam?

Niestety kolega troche zbladzil i naprawde zabrzmialo to lewacko :) "Jesli ktos zrobi krzywde jednemu z braci moich najmniejszych, to lepiej uwiazac mu kamien mlynski do szyji i wrzucic go do rzeki" moglem przekrecic bo to z glowy, ale chodzilo wlasnie o zwierzeta.Zabijac aby przezyc tak nic pozatym.


  • makamba i skippi66 lubią to

#36 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 30 wrzesień 2013 - 21:11

Kłusownictwo zorganizowane, nastawione na zabicie dużej ilości ryb w krótkim czasie zawsze dotyczyło zysku. Te ryby, a w szczególności cenne gatunki od niepamiętnych czasów były bite w jednym tylko celu - sprzedaży.

Zastosowanie wysokich kar finansowych i konfiskat, jak piszesz (co niektóre kraje już zrobiły) uczyniłoby ten proceder całkowicie nieopłacalnym w przypadku wpadki i znacznie przerzedziły grono chętnych na łatwą kasę.

Kto wie może kiedyś do tego dojdzie w naszym pięknym kraju. Będzie to trzeci w kolejności najszczęśliwszy dzień w moim życiu, zaraz po zakazie publicznych manifestacji mniejszościom seksualnym i zdjęciu z anteny wszystkich telewizji programów o charakterze konkursu wokalnego. :)  ;)

No zgadzam sie w 99% ten 1% sprzeciwu przyznaje na zdjecie z anteny...konkursu wokalnego.Moja narzeczona pieknie spiewa i mam nadzieje ze kiedys wystapi, nalezy jej sie za tak wielki talent.



#37 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 30 wrzesień 2013 - 21:20

Niestety kolega troche zbladzil i naprawde zabrzmialo to lewacko :) "Jesli ktos zrobi krzywde jednemu z braci moich najmniejszych, to lepiej uwiazac mu kamien mlynski do szyji i wrzucic go do rzeki" moglem przekrecic bo to z glowy, ale chodzilo wlasnie o zwierzeta.Zabijac aby przezyc tak nic pozatym.

Niestety trochę w tym racji jest co napisał kolega Skippi, daleko przykładów nie muszę szukać, podczas imprezy rodzinnej zeszło na wędkarstwo i temat mojego wypuszczania ryb, z tego zeszło dalej na kłusownictwo...powiedziałem co o tym sądzę i nawet moja mama stwierdziła że rybki są wspólne, bo wiadomo jeden stwórca, a nie że bardziej moje niż czyjeś... :P i cała familia wujków podchwyciła temat...bo może, jak ktoś siateczką rybki czesze ..... to może głodny, a może rodzina jego głodna...szkoda gadać, mentalność społeczeństwa jest jaka jest.



#38 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 30 wrzesień 2013 - 21:25

Niestety kolega troche zbladzil i naprawde zabrzmialo to lewacko :) "Jesli ktos zrobi krzywde jednemu z braci moich najmniejszych, to lepiej uwiazac mu kamien mlynski do szyji i wrzucic go do rzeki" moglem przekrecic bo to z glowy, ale chodzilo wlasnie o zwierzeta.Zabijac aby przezyc tak nic pozatym.

Hehe, może być że trochę zbłądziłem :)

Ale będę obstawał przy swoim. Im kto bardziej pacierze klepie, tym psu krótszy łańcuch przy budzie funduje. Mnóstwo przykładów ze swojego otoczenia mogę podać. Ale dość już o tym, bo rozmowa zejdzie w końcu na niewłaściwe tory a przecie wątek czego innego tyczy.


Użytkownik skippi66 edytował ten post 30 wrzesień 2013 - 21:33

  • Negra lubi to

#39 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 30 wrzesień 2013 - 21:27

@apio wlasnie bo moze ktos glodny a jak glodny to trzeba nakarmic i od tego sa ryby.Jesli kogos stac to idzie po rybe do sklepu, jesli nie ma co jesc to niech zlowi i zje.Ja mam co jesc moi znajmoi rowniez i chociaz wielu myslalo tak jak twoja rodzina to po rozmowie ze mna patrza inaczej na sport jakim jest wedkarstwo i pojecie c&r.Nie mozna nieswiadomemu zarzucac niewiedzy, tylko go "nawrocic" jesli odrocimy sie od tych "zlych" to tymbardziej beda przekonani o swojej racji.Nalezy szukac dobrych argumentow.Nastepnym razem jak bedziesz na rodzinnym obiadku to zapytaj z ilu golebi ugotowali rosol, byc moze sie zdziwia i powiedza " nie to z kury ze sklepu" i to jest twoja linia obrony.To samo sie tyczy jak bedziesz jadl swiniaka, zapytaj gdzie dzika upolowali, bo taki smaczny :)


Użytkownik grunwald1980 edytował ten post 30 wrzesień 2013 - 21:28

  • wildriver lubi to

#40 OFFLINE   misiek116p

misiek116p

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 553 postów
  • LokalizacjaBiłgoraj/Włodawa/Chełm
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Magdziak

Napisano 30 wrzesień 2013 - 21:28

Tylko nie zapominajmy o jednej rzeczy, że jeżeli taki psia jego mać delikwent trafi do pierdla za kłusownictwo czy też niezapłaconą grzywnę to my wszyscy się na tą karę złożymy. Więc jedyne słusznym rozwiązaniem było ograniczenie wolności w jakimś powiedzmy obozie pracy. Np kamieniołomy i gumowy młotek.


  • Krystekwolf i staszek lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych