Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Publiczne gratulacje!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 02 październik 2013 - 19:28

Słuchaj no mnie tu @grunwaldzie z Tarnobrzega ... itd ;) nie zrozumieliśmy się !
apioo napisał przed Tobą, z czym zresztą ja się w pełni zgadzam.
 

...Może to brzydko z mojej strony, ale jak ktoś glodny niech idzie do brata alberta, albo innej instytucji charytatywnej, ja niczym nie usprawiedliwiam kradzieży.

 
Ty napisałeś :
 

Nie mowie o regularnym zabijaniu ryb, ale sprawa z bratem Albertem to troche naciagane, niektorzy maja zbyt wiele glodnych dzieci, za malo pracy i za duzo dumy zeby stac z kankami w kolejce.

 
Dlatego napisałem że dumę chowa się do kieszeni tym bardziej skoro głód w domu a u Alberta jeść dadzą za darmo - o to mi chodziło.
Ludziom wstyd poprosić o pomoc, ale wstydu nie czują oglądając się nerwowo za plecy tłukąc ryby, sarnę, dzika itd no bo przecież kłusol ma swoją dumę i w kolejce u alberta stał nie będzie - ja tu czegoś nie rozumiem duma w tym przypadku jest wyróżnikiem czego ?
 
Kiedyś Pan danych ziem za kłusowanie wymierzał srogą karę, delikwent dostawał publicznie baty (albo i gorzej) i każdy znał jego gembę. Kara była przestrogą dla innych - spróbuj a zostaniesz napiętnowany.
Niestety czasy powojenne, gdzie wszystko było wspólne a zarazem niczyje, skutecznie zniszczyły wiele cennych wartości i wypromowały tzw. sobiepaństwo - tyle w temacie.

Użytkownik Zwierzu edytował ten post 06 październik 2013 - 17:58


#62 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 02 październik 2013 - 21:17

Dobrze powiedziane, kłusoli trzeba piętnować. Takie narzędzie jak internet może w tym pomóc.

Wrzucając np. zdjęcia tych szumowin.

 

Podczas tegorocznych odłowów "kontrolnych" na Wiśle między Zbiornikiem Goczałkowice a Krakowem strażnicy stwierdzili, cóż mają zrobić z rybą, min. leszczami...... olbrzymimi leszczami. Więc leszcze i inne rybki poszły i stanęły dęba ..........................w wędzarnikach nie tylko "strażników" ale i zaprzyjaźnionych osób.



#63 OFFLINE   Riverman

Riverman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • LokalizacjaLubuskie

Napisano 02 październik 2013 - 21:32

wędka elektryczna jest na liście dozwolonego do użytku sprzętu połowowego wg. rozporządzenia Ministra Rolnictwa i rozwoju wsi z z dnia 12 listopada 2001r. w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie (Dz.U.Nr 138 poz. 1559 z 2001 r. z późn. zm.) Moim zdaniem Wędka powinna być dostępna tylko dla ludzi,którzy wykażą,że posiadają hodowlę,staw a nie dla każdego kretyna który ma 500-700 zł.O tym zapisie już zapomnieli.Z resztą domorosłych elektryków też nie brakuje- szkoda gadać.Brawo za postawę

#64 OFFLINE   Riverman

Riverman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • LokalizacjaLubuskie

Napisano 02 październik 2013 - 21:35

Dostaną po pięć koła do zapłaty to się odechce :)

#65 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 03 październik 2013 - 06:32

Dostaną po pięć koła do zapłaty to się odechce :)

Optymista..............

czy wiadomo już co się z nimi dzieje, czy za szybko o takie pytanie



#66 OFFLINE   thymalus

thymalus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 720 postów
  • LokalizacjaWałcz

Napisano 03 październik 2013 - 08:14

Panowie, nieco nowych info. Zdjęcia zrobiły spore wrażenie. Rozmawiałem z nadleśniczym, który był autentycznie szczęśliwy, że jego pracownik włączył się do akcji i ta zakończyła się sukcesem. Nadleśniczy, człowiek zdroworozsądkowy ma bardzo mi bliskie podejście do problemu ochrony przyrody. Chociaż to nie wędkarz ma świadomość jakim problemem są kłusownicy. Dlatego sam zadeklarował, że w ramach monitoringu terenów leśnych kamerki będą ustawiane tak aby obejmowały również rzeki i jeziora na jego terenie. Ma się dogadać z chłopakami aby wskazali najbardziej newralgiczne miejsca np tarliska. Kamerki to niesamowita broń. Dzięki nim wyeliminowali kradzieże drewna, ograniczyli wywóz śmieci i plagę tych terenów quadowców i crossowców. Temat będzie poruszony na szerszej naradzie i może uda się aby podobnie "dodatkowe oczy" skierowali na wodę inni nadleśniczy. Kamerki są przenośne, zamaskowane i działają skutecznie zarówno w dzień jak i w nocy. 

Po drugie jeszcze w tym tygodniu wysłana zostanie interpelacja poselska i rozpoczęte zostaną działania w celu zmiany podanego wyżej rozporządzenia i wprowadzenie zakazu lub ograniczenia w sprzedaży elektrycznych wędek. Poseł, który się za to wziął doprowadził do zakazu uboju rytualnego, wprowadził ustawę o ochronie zwierząt więc jest skuteczny i spora szansa, że i z tym sobie poradzi. Po południu podam co z kłusolami bo muszę z szefem prokuratury pogadać.


  • Dienekes i skippi66 lubią to

#67 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 03 październik 2013 - 08:17

Czy można poznać nazwisko tego posła

Z przyjemnością mu podziękuję za to co robi



#68 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 03 październik 2013 - 09:02

Dostaną po 500zł max.



#69 OFFLINE   thymalus

thymalus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 720 postów
  • LokalizacjaWałcz

Napisano 03 październik 2013 - 09:03

Czy można poznać nazwisko tego posła

Z przyjemnością mu podziękuję za to co robi

Poseł nazywa się Paweł Suski. 

Dalsze info: rozmawiałem z dyrektorem biura Okręgu PZW i oczywiście włączają się w sprawę i biorą w niej udział jako oskarżyciele posiłkowi. Prokuratura podeszła do tego bardzo poważnie. Wstępny zarzut z art 27c ust 1 ustawy o rybactwie śródlądowym ale będzie on rozszerzany o inne zakazy jakie złamali m.in okresy ochronne oraz ryby prawnie chronione bo ubili również głowacze białopłetwe, Do tego oczekują na wyciąg z rejestru skazanych, bo goście są im znani i już wcześniej mieli problemy z prawem w tym również kłusownictwem. Może i z tego wyjść dodatkowy zarzut np. działania w warunkach recydywy. 

Biuro PZW oprócz tego przesyła całe opracowanie na temat elektrycznych wędek i dotychczasową dokumentację z działań jakie podejmowali aby ukrócić handel dla posła aby wesprzeć go nieco w działaniach i dostarczyć przede wszystkim argumentów. 


  • Dagon i Dienekes lubią to

#70 OFFLINE   thymalus

thymalus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 720 postów
  • LokalizacjaWałcz

Napisano 03 październik 2013 - 09:05

Dostaną po 500zł max.

Obyś się mylił... A poważnie z tego co widzę na pewno więcej. Już samo podanie do publicznej wiadomości wyroku na ich koszt to większa kwota, a to jest praktykowane. Do tego grzywna, do tego nawiązka. 



#71 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 03 październik 2013 - 09:33

Tak jest u nas. Znam osobiście kilku kłusoli i wiem że im się to opłaca, bo gdyby się nie opłacało to by tego nie robili. Ryzyko wpadki znikome a nawet jeśli (czego byłem świadkiem kilka razy) od razu pełna współpraca czy to z PSR czy policją aby zakończyć sprawę mandatem 200-500zł. Gdy jest grubsza sprawa to w sądzie nawet rozprawy nie ma bo ugadują się prokuratorem na grzywnę 500zł i każdemu to jest na rękę bo kłusol wraca do swojego zajęcia a wymiar "sprawiedliwości" zajmuje się poważniejszymi sprawami.

Tylko silne lobby wędkarskie może zmienić tak idiotyczne prawo jak np. maksymalny zakaz połowu ryb orzekany przez sądy to 18 miesięcy lub maksymalna grzywna to pięciokrotność wartości skłusowanych ryb. Takie prawo wręcz zachęca do takiego procederu.



#72 OFFLINE   thymalus

thymalus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 720 postów
  • LokalizacjaWałcz

Napisano 03 październik 2013 - 09:44

Tak jest u nas. Znam osobiście kilku kłusoli i wiem że im się to opłaca, bo gdyby się nie opłacało to by tego nie robili. Ryzyko wpadki znikome a nawet jeśli (czego byłem świadkiem kilka razy) od razu pełna współpraca czy to z PSR czy policją aby zakończyć sprawę mandatem 200-500zł. Gdy jest grubsza sprawa to w sądzie nawet rozprawy nie ma bo ugadują się prokuratorem na grzywnę 500zł i każdemu to jest na rękę bo kłusol wraca do swojego zajęcia a wymiar "sprawiedliwości" zajmuje się poważniejszymi sprawami.

Tylko silne lobby wędkarskie może zmienić tak idiotyczne prawo jak np. maksymalny zakaz połowu ryb orzekany przez sądy to 18 miesięcy lub maksymalna grzywna to pięciokrotność wartości skłusowanych ryb. Takie prawo wręcz zachęca do takiego procederu.

Grzywna to jedno, a nawiązka to drugie. Grzywna jest za przestępstwo i to jedna kara, a druga to nawiązka liczona właśnie od wartości ryb. Pięciokrotna wartość skłusowanych ryb jest to najniższa nawiązka, a nie najwyższa.



#73 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15591 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 październik 2013 - 21:03

Panowie, kłusoli nie ma . To zwykli złodzieje są. U nas kłusol to takie nie wiadomo co. Może biedny, a może przypadkiem zahaczył. A to ordynarny złodziej.


  • Marcel i skippi66 lubią to

#74 OFFLINE   Mari

Mari

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów

Napisano 05 październik 2013 - 18:43

Bardzo się cieszę, z tego wątku. Nie z przyczyny, dla której powstał :(, ale z faktu, że niektórzy pierwszy raz w życiu zobaczyli jaka jest skala zjawisk, które w bardzo istotny sposób wpływają na ilość ryb w naszych wodach. Kłusownictwo to tylko jeden z elementów układanki, ale zdjęcia doskonale obrazują o jaką skalę chodzi. Wszyscy pstragarze zdają sobie chyba sprawę z tego ile ryb może żyć w niewielkiej rzece :( 

Te zdjęcia może wreszcie otworzą oczy tym, którzy całą winę za brak ryb w wodach zrzucają na ich gospodarzy. Myślę, że to, że Okręg Nadnotecki ma wody w takim stanie w jakim one są, przy ich wręcz niesamowitym potencjale w znacznej części (jeżeli nie decydującej) wynika z działań takich "elektryków" i bezkarnych "Samusów". Kto chce poszukać znajdzie filmiki, na których widać ile!!! ryb pada ich ofiarą. Mam gdzieś na kompie filmik z połowu głowacicy tym sprzętem. A ileż to główek mamy? Chyba jakby się zaprzeć to można by te sztuki policzyć :angry:



#75 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 06 październik 2013 - 21:14

http://www.pzw.org.p...dka_na_dobrzycy


  • Apioo lubi to

#76 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 06 październik 2013 - 21:25

No i pięknie, że PZW się interesuje :)



#77 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 02 listopad 2013 - 17:39

dzisiejszy nasz przyłów przy trollingu +/- 200m sieci kłusowniczej

- szybki tel na policje i po godzinie spokojnie wróciliśmy do łowienia ;)

 

Załączony plik  klusole.jpg   88,15 KB   3 Ilość pobrań

 

Załączony plik  klusole 1a.jpg   63,84 KB   3 Ilość pobrań

 

Załączony plik  klusole 1.jpg   78,88 KB   3 Ilość pobrań

 

siec była wstawiona naprzeciwko głównego mola na łowisku, które jest monitorowane (pod latarnią najciemniej)

smutne jest to, ze to któryś z rzędu taki przypadek tym roku :(


Użytkownik @Wojti edytował ten post 02 listopad 2013 - 17:59

  • Dagon lubi to

#78 OFFLINE   alex62

alex62

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 02 listopad 2013 - 18:38

Szanowni paowie zapominacie że każdy kij ma 2 końce tzn. że jest Pan kłusownik i jest Pan odbiorca - nie wiem knajpa bazar itd.,gdzieś to muszą upłynniać,poza tym nie widzę powodu żeby nie konfiskować przy okazjii narzędzi kłusowniczych czyki dodatkowo np. łódkę oraz samochód,a to już trochę bardziej zaczyna boleć.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych