Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łowienie białorybu na spinning


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4078 odpowiedzi w tym temacie

#3981 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1098 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 11 luty 2024 - 16:27

Uderz w stół. :) Od dłuższego czasu mocno mi po głowie chodzi ten BS Nano. Jednak zaczekam do Rybomanii i możliwości pomacania, bo sądzę, że pan Krzysztof go przywiezie do Poznania. Trochę kosztuje ta w końcu jednak zabaweczka. Tyle że alternatywy jeśli już, to raczej z całkowicie chińskim rodowodem, więc wybór wydaje się dość oczywisty. Chyba że komuś nie zależy. Nie posiej Łukaszu dolniczka Łabądka. ;)


  • scOOtt lubi to

#3982 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 11 luty 2024 - 16:39

Uderz w stół. :) Od dłuższego czasu mocno mi po głowie chodzi ten BS Nano. Jednak zaczekam do Rybomanii i możliwości pomacania, bo sądzę, że pan Krzysztof go przywiezie do Poznania. Trochę kosztuje ta w końcu jednak zabaweczka. Tyle że alternatywy jeśli już, to raczej z całkowicie chińskim rodowodem, więc wybór wydaje się dość oczywisty. Chyba że komuś nie zależy. Nie posiej Łukaszu dolniczka Łabądka. ;)

Też bym go nie kupił gdybym nie miał możliwości pomachania nim na sucho wcześniej. Umówiłem się z Krzysztofem, że zabierze oba modele do 1g i do 2g na targi evolution.
Miałem tam też możliwość pomachania Matagi TR56 i ten Black Swan jest od Matagi szybszy. Generalnie mogę powiedzieć, że celność i odległość rzutu jest bardzo zadowalająca. Pod rybą z tego co można zobaczyć na yt też pięknie pracuje. Pogodziłem się z tym dla mnie wizualnie słabym uchwytem kołowrotka i z tymi piankami. Wygodne to jest ale mnie wizualnie nie pasuje. Natomiast właściwościami użytkowymi ten blank miażdży minus w postaci estetyki uchwytu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • jachu lubi to

#3983 OFFLINE   snup

snup

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 11 luty 2024 - 22:39

c984b2d49f9d2a63a118b051ade10255.jpg

Zaliczyłem dziś pierwsze wyjście z Favorite Black Swan Nano do 1g.
Niestety nie udało się przekonać do współpracy żadnej białej ryby ani paszoka ale upewniłem się, że takiego właśnie narzędzia potrzebowałem aby wiosną dobrać się do pięknych złotych wzdręg.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Czesc
To zdjęcia tak przekłamuje czy faktycznie blank wychodzący z uchwytu na rear grip jest cieńszy? To taki “dopalacz“ czy jest to jednolity blank?

#3984 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 12 luty 2024 - 00:25

Czesc
To zdjęcia tak przekłamuje czy faktycznie blank wychodzący z uchwytu na rear grip jest cieńszy? To taki “dopalacz“ czy jest to jednolity blank?

Dolnik jest wyciągany. Możesz uzyskać taki efekt jaki jest np. w blue bird.
Jeśli chodzi o jego grubość - jest taka sama jak reszta blanku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#3985 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 12 luty 2024 - 11:31

...Możesz uzyskać taki efekt jaki jest np. w blue bird.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Cześć. Możesz wyjaśnić o jaki efekt chodzi ?



#3986 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 12 luty 2024 - 11:58

Cześć. Możesz wyjaśnić o jaki efekt chodzi ?

O efekt braku dolnika 

W Black Swan dolnik jest wyjmowany. Można łowić z nim jak i bez niego - wówczas wygląda to tak jak w blue birdzie.

Załączone pliki


Użytkownik scOOtt edytował ten post 12 luty 2024 - 12:00

  • wilczybilet lubi to

#3987 OFFLINE   Chmura

Chmura

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów

Napisano 13 luty 2024 - 19:22

Cześć, przymierzam się do złożenia zestawu pod xul. Wyłapałem dwa kije które mnie na ta chwilę interesują, lureleader natural heart 0,8g i Mikado sensor x od 0.5g. docelowo będą w zestawie z ultegrą 1000 i plecionka. Większość czasu obławiana będzie rzeka i starorzecze. Miał ktoś może te dwie wędki i może je ze sobą porównać?

Wysłane z mojego 2201116PG przy użyciu Tapatalka

#3988 OFFLINE   lesnypatataj

lesnypatataj

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaBytom

Napisano 27 luty 2024 - 14:45

Blue bird przez wklejkę i swoją akcję nie będzie przekazywał na łapę brań białorybu tak elektrycznie jak szybsze kije i z lepszych materiałów, o których wspomniałeś, ale za to dobrze pokazuje brania poprzez wklejkę.

Wczoraj u mnie wiatr piździł okrutnie, 12m/s. Miałem odpuścić, ale jednak chęć wypadu i przewietrzenia się wzięła górę ;). Wziąłem ze sobą blue birda, ustawiłem się na pomoście z wiatrem. Wiatr targał kijem przy porywach, ale przy odpowiednim prowadzeniu i skupieniu brania były widoczne i fajnie połowiłem. Na ręce oczywiście sygnałów nie czułem, ale wklejka świetnie pokazywała skubnięcia. Jak wspomniałem wyżej, to fajny kijek do delikatnego łowienia, który nie jest elektryczny, ale szczyt bardzo dobrze pokazuje wszelkie brania. Do spokojnej animacji mikro jigów polecam ;)

Tobie przypasował natural heart bo pasuje pod Twój styl łowienia i o to w tym właśnie chodzi ;)

Wcześniej przez 2-3 sezony łowiłem Fenwickiem Elite Tech River Runner do 5g i też super spisywał się przy białorybie, ale chciałem odchudzić zestaw i spróbować czegoś innego, z ciekawości. Polowałem na wspomnianego wyżej przez #Jachu CF Nano zero se, ale był okres, kiedy był długo niedostępny, z tego powodu wziąłem Carabusa, a później BB. 

Mam dwa najniższe BB ten nano i ten do 3g i powiem Ci, że ten do 3g jest o niebo lepszy moim odczuciu... nie jest taki lejący jak nano, przez co jest wyraźnie szybszy i jest ten magiczny "pstryk" na kiju, który tak bardzo lubimy :) bardzo polecam wypróbować tego kijaszka :) Noo i ma dolnik :)
Chętnie odsprzedam mojego Nano BB



#3989 ONLINE   Umbra

Umbra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wielkopolska
  • Imię:Daniel
  • Nazwisko:Mikołajczak

Napisano 27 luty 2024 - 15:03

Cześć, przymierzam się do złożenia zestawu pod xul. Wyłapałem dwa kije które mnie na ta chwilę interesują, lureleader natural heart 0,8g i Mikado sensor x od 0.5g. docelowo będą w zestawie z ultegrą 1000 i plecionka. Większość czasu obławiana będzie rzeka i starorzecze. Miał ktoś może te dwie wędki i może je ze sobą porównać?

Wysłane z mojego 2201116PG przy użyciu Tapatalka

Łowiłem lureleaderem tym do 4g przez pewien okres prawie codziennie.
Sparowany z vanfordem 2000s + żyłka varivas mebaru Gate (chyba 3lb, pewności nie mam).
Łowiłem sporo wzdręg 35+, płotki, krąpie, okonie, karp 2,5kg, szczupaki do 40cm, kleń 40cm.
Łowiłem najlżej 0,8g czeburaszka + np Allure berkleya lub jakieś inne dosyć małe robaczki
Pstryki jak najbardziej wyczuwalne, fajny kijek.
W międzyczasie miałem nano zero carbon, ale natural heart jakoś bardziej leżał mi w dłoni.
Później łowiłem nim na bagnach okonie, największy chyba 41cm (główka 0,8g mustad + tanta 5cm biała)


Mowa oczywiście o starym natural heart




Sent from my ASUS_I006D using Tapatalk

Użytkownik Umbra edytował ten post 27 luty 2024 - 15:18

  • strary i Chmura lubią to

#3990 OFFLINE   Marcipas

Marcipas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Marcin

Napisano 27 luty 2024 - 16:02

Kołowrotek Robinson Slighter FD209, 153gr. Ktoś może widział na żywo? 

Akurat szukam czegoś do mikado sensor 0,5-2,5gr. Miał być legalis ale może to coś będzie ciekawą alternatywą. 



#3991 OFFLINE   Kolorowy

Kolorowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów
  • LokalizacjaPołudnie
  • Imię:Damian

Napisano 27 luty 2024 - 20:39

Kołowrotek Robinson Slighter FD209, 153gr. Ktoś może widział na żywo? 

Akurat szukam czegoś do mikado sensor 0,5-2,5gr. Miał być legalis ale może to coś będzie ciekawą alternatywą. 

 

Jest sens kombinować skoro cenowo wychodzą praktycznie tak samo? 

Legalis jest sprawdzony, u mnie od pewnego czasu śmiga z Sensorem. Z zestawu jestem tak samo zadowolony jak wcześniej, gdy miałem podpiętą Ultegrę FC2000S do tego kija. 


  • strary lubi to

#3992 OFFLINE   Marcipas

Marcipas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Marcin

Napisano 27 luty 2024 - 21:18

A dlaczego nie? Mam legalisa przy sensorze do 4,5gr. I złego słowa nie powiem. Jednak te 150gr z haczykiem kusi. Dlatego pytam czy ktoś widział i jak to wygląda wielkościowo vs np legalis 2000

#3993 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 27 luty 2024 - 21:45

Z Robinsonem j/w nie miałem do czynienia, ale Blue birda nano do 1,5g mam sparowanego z Tsurinoya Ranger 1000s, który waży około 150g i zestawem operuje się bardzo dobrze.



#3994 OFFLINE   Kolorowy

Kolorowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów
  • LokalizacjaPołudnie
  • Imię:Damian

Napisano 02 marzec 2024 - 21:13

W zeszłym roku udało mi się połowić bardzo dużo drapieżnego białorybu. Cały czas jednak testowałem linki przy swoich zestawach. Udawało mi się dość systematycznie łowić duże karasie. Wtedy też nastąpiła zmiana linki z Siglona 0.2PE na 0.4PE. Niestety był to błąd, przy tej grubszej lince przynęty zdecydowanie gorzej tonęły. Później pod karasiowanie kupiłem o oczko mocniejszy kij. Więc jeżeli chodzi o plecionkę do Sensora to od pewnego czasu spoglądałem w zupełnie drugą stronę, w stronę najcieńszych dostępnych linek. Padło na hybrydę od Duela o grubości 0.06PE.  Najcieńszy używany przeze mnie Siglon wygląda przy Duelu jak sznurek do snopowiązałki. O dziwo mam problem aby w rękach zerwać Duela bez szarpania. Zobaczymy jak się sprawdzi w sezonie oraz jak długo wytrzyma. 

Czy ktoś z Was może używał tej plecionki i może coś więcej o niej powiedzieć?

 

Załączony plik  Zdjęcie WhatsApp 2024-03-02 o 18.35.09_d30a61ec.jpg   65,73 KB   56 Ilość pobrań


  • Tom Rob lubi to

#3995 ONLINE   Umbra

Umbra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wielkopolska
  • Imię:Daniel
  • Nazwisko:Mikołajczak

Napisano 02 marzec 2024 - 22:38

Korzystając już z tematu linek do xul...
Co się stało z linkami Berkley nanofil?
Łowiłem najcieńszą i była co najmniej super...

0,02mm (chyba)
Sent from my ASUS_I006D using Tapatalk

Użytkownik Umbra edytował ten post 02 marzec 2024 - 22:39


#3996 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 03 marzec 2024 - 14:46

W zeszłym roku udało mi się połowić bardzo dużo drapieżnego białorybu. Cały czas jednak testowałem linki przy swoich zestawach. Udawało mi się dość systematycznie łowić duże karasie. Wtedy też nastąpiła zmiana linki z Siglona 0.2PE na 0.4PE. Niestety był to błąd, przy tej grubszej lince przynęty zdecydowanie gorzej tonęły. Później pod karasiowanie kupiłem o oczko mocniejszy kij. Więc jeżeli chodzi o plecionkę do Sensora to od pewnego czasu spoglądałem w zupełnie drugą stronę, w stronę najcieńszych dostępnych linek. Padło na hybrydę od Duela o grubości 0.06PE.  Najcieńszy używany przeze mnie Siglon wygląda przy Duelu jak sznurek do snopowiązałki. O dziwo mam problem aby w rękach zerwać Duela bez szarpania. Zobaczymy jak się sprawdzi w sezonie oraz jak długo wytrzyma. 

Czy ktoś z Was może używał tej plecionki i może coś więcej o niej powiedzieć?

 

attachicon.gif Zdjęcie WhatsApp 2024-03-02 o 18.35.09_d30a61ec.jpg

Hej, gdzie kupiłeś tą linkę ?



#3997 OFFLINE   Kolorowy

Kolorowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów
  • LokalizacjaPołudnie
  • Imię:Damian

Napisano 03 marzec 2024 - 16:05

Hej, gdzie kupiłeś tą linkę ?


Miałem już wrzuconą do koszyka u Mefisto, jednak pojawiła się na giełdzie w bardzo dobrej cenie. Były dostępne dwie szpulki, więc może jeszcze się ostała jedna.

#3998 OFFLINE   darek63

darek63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 344 postów
  • Lokalizacjawlkp.
  • Imię:Darek

Napisano 07 marzec 2024 - 09:33

Pierwszy mój kontakt z tak delikatnym UL, ale mam wielką chęć spróbować. Poczytałem i pooglądałem, sporo w tym temacie, i skompletowałem sobie taki zestaw.

 

Flagman Azura Olivia Area Sul 1.83 / 05-3.5 grama
Shimano Ultegra FC 1000
Na początek nawinę żyłkę Varivas Area Trout MLD super ester 2.1lb 0.104mm

 

Co z tego wyjdzie zobaczę niebawem :). Wygląda to ładnie. Czuć potencjał  w tym kijaszku.

 

FLAGMAN-AZURA.jpeg

 

 


  • homax i xyzzvpc lubią to

#3999 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1010 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 07 marzec 2024 - 10:26

Piękny zestawik jak na początek i nie tylko początek. Uważaj tylko na ten Easter. Trzeba pilnować bo po wpadnięciu przynęty do wody  zwoje lubią dalej spadać.


  • KabaTT lubi to

#4000 OFFLINE   darek63

darek63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 344 postów
  • Lokalizacjawlkp.
  • Imię:Darek

Napisano 07 marzec 2024 - 12:01

@homax

 

Zdania żyłka / plecionka są mocno podzielone w temacie XUL. Sam nie wiem jak mi to podejdzie na żyłce. Jak będzie dobrze to tak zostanie. A jak nie to kupię plecionkę. W tym temacie jest kilka wskazówek jaka żyłka, jeśli ma być żyłka i tym się posiłkowałem. Wiele o tym kolega @wilczybilet napisał i tym się też zasugerowałem. Myślę ze będzie dobrze, a uwagę oczywiście zwrócę co się dzieje i jak to obsługiwać.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych