Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Blank na okonia

okoń blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
878 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   drynda

drynda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaCzłuchów/Pomorze

Napisano 03 listopad 2011 - 23:06

i ja się właśnie zastanawiam nad blankiem na okonia
poszukiwany:
Blank do 2.5m do przynęt głównie guma na główkach do 7 - 9 gram, czasami wobler (niewielki), szczytówka powinna być czuła żeby dobrze sygnalizowała opad gumy na cieniutkiej plecionce, niewielka średnica dolnika, podczas prowadzenia przynęty powinien być dość sztywny, ale pod rybą powinien się ładnie giąć, no i cena nie powinna być za wysoka.

Wiem wiem są gotowe ciekawe kijki ale korek mam, przelotki mam, tylko uchwyt i blank brakuje :D

#202 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 04 listopad 2011 - 06:22

Pewnie jak po taniości to jakiś MHX Ci zostanie :D.

#203 OFFLINE   drynda

drynda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaCzłuchów/Pomorze

Napisano 04 listopad 2011 - 07:49

no właśnie w dobrej cenie mały wybór myślałem o SJ9000-2 ale kolega z forum wybił mi go z głowy ze względu na za sztywny dolnik, niebyt dobre wyważenie itp.
A co powiecie o blanku S842-2 Szczytówka 1,8 dolnik 8,5 czyli chudziutki, długość 2,13 w ostateczności by starczyła, tylko najgorsze jest to że nigdzie w okolicach na żywo żadnych blanków nie zobaczę, dlatego pozostaje trochę w ciemno kupować :/

#204 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4996 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 04 listopad 2011 - 09:34

Musisz napisać do @woblerwz i jeśli On znajdzie chwilkę to uzyskasz informację o tym co z MHX będzie dla Ciebie odpowiednie. Wiem, że teraz jest na świeżo po oględzinach tych blanków więc nie trać czasu i pisz.


#205 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 listopad 2011 - 09:59

no właśnie w dobrej cenie mały wybór myślałem o SJ9000-2 ale kolega z forum wybił mi go z głowy ze względu na za sztywny dolnik, niebyt dobre wyważenie itp.


Właśnie świeżo testuję SJ9000-2 MHX :D i z tym niezbyt dobrym wyważeniem itp to jakieś bzdury moim zdaniem. Rownież dolnik, jak to przy spin-jigu zaczyna w tym blanku pracować dosyc wcześnie. Ciekawy jestem co jeszcze kolega naopowiadał :lol:

Natomiast jest to mocny blank, i na okonki również bym go nie polecił.
Na porządne okonie natomiast czy sytuacje w których przyłowem może być jakiś ładny szczupak - to już tak. Jak dla mnie blank jest bliski ideału skandynawskiej okoniówki czyli kija który pozwoli wyjąc zarówno okonia +35 jak i metrowego szczupaka.

O S842-2 było już na tym forum, nawet ze zdjęciami - poszukaj w galeriach użytkowników

#206 OFFLINE   drynda

drynda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaCzłuchów/Pomorze

Napisano 04 listopad 2011 - 10:05

no i właśnie, w takich przypadkach przydało by się pomacanie blanków na żywo :/

poszukam opisu, szkoda że wyszukiwarka nie szuka zbyt dobrze :/

#207 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 listopad 2011 - 10:14

dla chcącego...

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=22296&am p;start=0&

#208 OFFLINE   drynda

drynda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaCzłuchów/Pomorze

Napisano 04 listopad 2011 - 10:26

Dzięki Friko, już znalazłem, co prawda jak wpisuję w wyszukiwarkę np. model blanku to nic nie znajduje... może coś źle robię hm...
jeszcze raz dzięki

#209 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 04 listopad 2011 - 20:24

Dryna ,jak dla mnie to kijek rewelacja zaskakuje mnie coraz bardziej i to pozytywnie.katuję go gumami na główkach 2-10 g,kontakt z przynętą i dnem wzorowy.Nie straszny mu przyłów szczupłego i sandałowego ,na razie 60cm.Moim subiektywnym zdaniem za te pieniążki nie ma nic leprzego a i droższe okazują się wcale nie lepsze.Kilka dni temu ukręciłem dwa takie same dla kumpli są pod takim wrażeniem ,że nie mogę się ich doprosić do zrobienia fotek , bo wyrwali mi je z domu jak byłem w robocie. :lol:

#210 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 04 listopad 2011 - 20:27

A co do pomacania ,to obaj jesteśmy z pomorskiego .Jak byś się wybierał w okolice Gdańska to daj znać na priw ,dam ci kontakt to będziesz mógł oblukać.

#211 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 listopad 2011 - 09:23

@Dąbek

ten blank moim zdaniem śmiało można nazwać Gnębicielem Snobów :lol: bo jest przykładem na to że naprawdę bardzo dobry blank nie musi kosztować majątku. Tak jak napisałeś, ten model śmiało moze konkurować z analogicznymi przedstawicielami markowej konkurencji.

#212 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 05 listopad 2011 - 15:22

W mojej mieścinie już są trzy , i jest zapotrzebowanie na więcej.Ojciec ,po ostatnim wypadzie na pasiaki powiedział ,że mam zakaz wstępu na łódke z samołówką :lol: Dlatego jest nastepny w kolejce :D Jednak w tym sezonie chyba nie połowi ,bo blanków brak :(

PZDR

Dąbek

#213 OFFLINE   drynda

drynda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaCzłuchów/Pomorze

Napisano 06 listopad 2011 - 21:47

A co do pomacania ,to obaj jesteśmy z pomorskiego .Jak byś się wybierał w okolice Gdańska to daj znać na priw ,dam ci kontakt to będziesz mógł oblukać.


Jak na razie nie wybieram się w tamte strony, ale być może kiedyś skorzystam z zaproszenia, będę śledzić Twój wątek i może będę szukać czegoś takiego co akurat będziesz miał u siebie :D



#214 OFFLINE   mega2006

mega2006

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów

Napisano 26 luty 2012 - 12:59

Witam.

Chciałbym zbudować kijek pod okonia. Przynęta to gumki 2-3 cm, na 2-7 gr główce. Chodzi mi o dużą czułość i trzymanie ryby. Długość 1,9m do 2,1m.
Zastanawiam się nad phenixem FX701-1-B 2-6 gr

Może macie jakieś doświadczenia?
Może coś ciekawego w cenie do 400 zł?

Pozdrawaim





#215 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 26 luty 2012 - 16:29

Do 400 blank ,czy kijek :unsure: Jak blank totrochę by się znalazło,ale kijek to musisz zapolować w dziale S czasami pojawiają się ładne :D

Właśnie skończyłem lakierować Phenixa FX661-2 realnie 1-6g z gumą,ale wychodzi dość drogo bo zmuszony byłem montować tytany S6, bo na alconit leciał całkowicie .Czulszej wykałaczki nie widziałem.

#216 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 26 luty 2012 - 16:33

Ale nie znaczy że nie da rady w 400się zmieścić ,S842-2 MHX w piance lub aglomerowanym korku i na alu oxy lub forecast. :D

#217 OFFLINE   mega2006

mega2006

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów

Napisano 26 luty 2012 - 17:00

Oczywiście chodzi o 400 zł na sam blank.
Ten blank o którym pisałem ma 2-6 lB a nie gram.
Wolałbym coś na co nie trzeba montować tytanów.

#218 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 26 luty 2012 - 19:26

No to wspomniany przez ciebie Phenix FX701 w jednoskładzie jest super czuły a i obsłuży gumkę nawet na 10g główce, aprzyłów nie jest mu straszny.Pociągnij za język Artura @Ark70.Jak z dwuskładów
to 3S66LF-2 Avid ,MHX S842 oczywiście na łódkę.Są też batsony i sikari ale z nimi nie miałem przyjemności.Z brzegu Phenix FX862-2 w zakresie 2-9g chyba nie ma konkurencji ,ale to troszku ponad 400 za blank.

#219 OFFLINE   mega2006

mega2006

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów

Napisano 26 luty 2012 - 19:36

To ma być jednoskład.
Czy ten FX701-1-B można uzbroić w alconity, czy tylko w tytanach?


#220 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 26 luty 2012 - 19:57

Tego co miałem w łapacg był na tytanach i kończony na 4.5 ,ale myślę że wyszłoby w alconit .Dość mocny i sztywny dół do 3/4 długości .Ale dałoby się w alu oxy w srebrnych ramkach Y a same L-ki w tytanek i wyjdzie w zł. jak zestaw w alconit. :D No może tyci drożej :unsure:





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okoń, blank