Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Blank na okonia

okoń blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
877 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 11 lipiec 2011 - 17:16

Odpowiem Ci przewrotnie: ja – gdybym nie mógł sobie machnąć – to bym nie kupił. Myślę, że powinieneś porównać IP/ISB/SB i świadomie zdecydować. IP dość dobrze pasuje do Twojego opisu: ładnie chodzi pod woblerami i obrotówkami, pod cykadą, która jest czymś pośrednim – też powinien się sprawdzić. Spójrz tu:

http://www.jerkbait.pl/?p=225

Zastanawiam się, czy IP841 jest bardziej szczytowy niż IP842. Bo domeną IP842 z pewnością nie są gumy (szczególnie te najmniejsze). W każdym razie ja do gum wolę kije o delikatniejszej szczytówce i większej zbieżności/sztywniejszym dolniku.

  • bober lubi to

#162 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 11 lipiec 2011 - 18:24

O, dochodzą MHX-y. Jeden mi przypasował z opisu - SJ782 - tylko czy nie będzie za sztywny/szczytowy i okoni mi nie będzie gubił :blush::blush:Embarassed

#163 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 11 lipiec 2011 - 18:55

MHX-em to już bym zdecydowanie machnął. Myślę, że na razie niewiele osób jest w stanie się wypowiedzieć na ich temat…

#164 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 11 lipiec 2011 - 18:59

Jaak to gubił :unsure: ? Dziwię się ponieważ w przypadkuu okoni nie rozumiem pojęcia spadania ryb.Super ostry hak\kotwica i odpowiednia żyłeczka i nie widzę problemu.Poza tym to delikatne blanki więc będzie ok. Ja dla twoich celów zerkałbym w stronę S842 i SJ781.
PZDR!

#165 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 11 lipiec 2011 - 19:46

SJ MHX są fajne,już je miałem w łapach. MKoże starczy SJ 781, to 10lb a z oględzin niektórych blanków widzę że moc mają, wyrzuty jak często bywa zawyżone (nieprecyzyjnie się wyraziłem)- wyższe niż w opisie. Co prawda zastanawiałbym się czy SJ czy może poppingi. Są fast, jest model 1,7-10g a szczytówka 1,8mm. Mag bas mi się podoba, dwuczęściowy HS też.

#166 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4980 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 20 lipiec 2011 - 10:38

Witam

Ja także szukałem czegoś na większe okonie. Zdecydowałem się na SJ9000-2-MHX. Mam kilka seryjnych wklejanek ale ich nie lubię z powodu zbyt makaronowych szczytówek, które raczej pokazują niż przekazują branie, mam nadzieję, że tu będzie inaczej.

Według Bob McKamey-a blank ten został wykonany aby naśladować wiernie G Loomis IMX HS-9000. Teoretycznie blank MHX powinien być nawet nieco lżejszy. (http://rodbuilding.o...2,326637,326836).






#167 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 20 lipiec 2011 - 11:16

Ponieważ miałem okazję ukręcić coś świeżego to poppingi na okonia pasują jak pięść do oka. Jak Friko powiedział przy oglądaniu blanków jest to doskonała forma hot shota.Szczytówka jest bardzo czuła ale na niewielkim odcinku, niżej to jest pien. Jest z czego ciąć, na sandacza bardzo fajne, okoniowi rozerwie pyszczek.

#168 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 20 lipiec 2011 - 23:13

Ponieważ miałem okazję ukręcić coś świeżego to poppingi na okonia pasują jak pięść do oka. Jak Friko powiedział przy oglądaniu blanków jest to doskonała forma hot shota.Szczytówka jest bardzo czuła ale na niewielkim odcinku, niżej to jest pien. Jest z czego ciąć, na sandacza bardzo fajne, okoniowi rozerwie pyszczek.


O jakich poppingach konkretnie mowa?

Pozdrawiam
Grzesiek

#169 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 20 lipiec 2011 - 23:19

Na mój gust – o konkretnych. Ja używałem IP842 (według mnie – nie za bardzo szczytowy) i IP963 (a jakże, szczytowy, taki „kieszonkowy” hot shot) i doświadczenia mam pozytywne. Choć z pewnością – jeżeli te wędki można użyć na okonie, to tylko największego kalibru. To zwykłych zastosowań przydałby się o oczko – dwa delikatniejsze. Ta druga nadawałaby się na polskiego sandacza czy szczupaka na lekko.

#170 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 20 lipiec 2011 - 23:55

No pytałem co Kolega @woblerwz ukręcił, jakie poppingi ma na myśli, bo nie jarzę z kontekstu. Czy MHX i jakie.
I już tak Krzyśku nie segreguj tych ryb względem obywatelstwa bo mam łowisko do rozpracowania, całkiem w Polsce, gdzie okonki zażerają 15cm ukleje aż miło ;)
Więc blank na okonia (zupełnie pobocznie napomknę) powinien poprowadzić tam całkiem sporego swimmbaita :D

Pozdrawiam
Grzesiek
  • piotr352 lubi to

#171 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 21 lipiec 2011 - 06:39

Konkretnie MHX P844-2.

#172 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 lipiec 2011 - 07:08

Poppingi MHX-a niewiele mają wspólnego z poppingami Batsona, no może poza nazwą. Są to po prostu Hot-Shoty. Z tym że ponieważ nazwa Hot-Shot w USA kojarzy się głównie z dosyć wąską niszą łowienia salmonidów, zdecydowano zw względów handlowych że się nazwie je poppingami i już :lol:

To oczywiście tak pół-żartem natomiast faktycznie w modelu wymienionym przez Wojtka widzę wszystkie cechy charakterystyczne HS-a

#173 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4980 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 21 lipiec 2011 - 07:57

A z kolei lżejsze hot shoty nazwano Spin jigami.

#174 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 lipiec 2011 - 08:11

Wbrew temu co pisze Bob McKamey w moim odczuciu ten sping-jig to jednak bardziej jest spin-jig niz hot-shot :unsure: ugięcie wydaj mi się jednak bardziej regulane niż przy Hs-ie, generalnie pomimo niepozornych parametrów i deklarowanej wagi, SJ900-2 to naprawdę kawał blanku ! Może Wojtek podrzuci jeszcze swoje przemyślenia, bo wiem że ostro teraz ćwiczy z MHX-ami :D

#175 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 21 lipiec 2011 - 08:52

Tak sie składa że pierwsze które brałem do ręki z MHX to HS9600-2 i SJ9000-2. SJ jest wyraźnie bardziej okoniowy niż HS, gnie się chętniej w dolniku, pełniej ugina się przy wymachu. Ponieważ nie jestem w stanie uzbroić każdego interesującego mnie blanku zbroiłem HS9600-2, jako lekki kij sandaczowy i tą rolę spełnia b. dobrze. Próbowałem łowić nim okonie z użyciem plecionki, egzemplarze które puknęły przynętę po prostu się odbiły. Znając łowisko to nie przekraczały 20cm. Pozostałe spin jigi miałem w rękach, nie ma niespodzianek jak przy poppingach , są spin jigami. Używam sj-ów ATC III w mocy 1 i 3 i skłonny jestem zrobić sobie w ich miejsce MHX-y. Jako niedowiarek pozwoliłem sobie na zmierzenie i zważenie blanków, dane podane przez producenta są poprawne.
Coś jeszcze kręci się po lakierowaniu ale więcej za jakiś czas i w bardziej odpowiednim wątku.

#176 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4980 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 21 lipiec 2011 - 13:07

Jeszcze tydzień, może dwa i w moim ulubiony łowisku zbierze się niesłychanie duża ilość, wypasionej na zooplanktonie uklei. 8 może 10 metrów niżej skumulują się zieloni, najeżeni do granic możliwości, niewychowani egzekutorzy. Ich mlaskanie, choć świadczy o braku wychowania, jest najmilszym dla moich uszu sygnałem by uzbroić moją zapinkę w czterocalowego Whipstik-a Lunker City... :huh:

#177 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 lipiec 2011 - 13:34

Rzeczywiście jesteś lucky :mellow:

#178 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 16 sierpień 2011 - 19:38

Ciągle jest mowa o serii SJ.czyli Spin Jig.
Interesują mnie blanki z serii spinning a konkretnie model
S782.Według opisu powinien być bardziej ustępliwy w dolniku (mniejsza średnica).Proszę o opinie kogoś kto miał okazję pomachać tym patykiem.

#179 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 16 sierpień 2011 - 19:41

Ciągle jest mowa o serii SJ.czyli Spin Jig.
Interesują mnie blanki z serii spinning a konkretnie model
S782.Według opisu powinien być bardziej ustępliwy w dolniku (mniejsza średnica).Proszę o opinie kogoś kto miał okazję pomachać tym patykiem.



Znaczy sie, jeszcze nie kupiles patyka od czasu zalozenia tematu?
Skoro tyle sie bez niego obyles to sadze, ze moze on byc zbednym w Twoim arsenale;)

pozdro

#180 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 16 sierpień 2011 - 21:59

Ciągle jest mowa o serii SJ.czyli Spin Jig.
Interesują mnie blanki z serii spinning a konkretnie model
S782.Według opisu powinien być bardziej ustępliwy w dolniku (mniejsza średnica).Proszę o opinie kogoś kto miał okazję pomachać tym patykiem.

Witam. miałem okazję pomachać takowym.Jeśli szukasz kija na średnie i duże okonie z ewentualnym przyłowem sandacz/szczupak to będzie dobry wybór.Do zawodniczego dłubania około wymiarowych okonków raczej odpada. Na płytszej wodzie będzie ciekawą propozycją pod sandacza na lekko.Główki 12g i mniej, komfortowo do5g.Blank pięknie się ładuje, zasięg więcej niż dobry. Do metod szurania ,pląsania odrobinę wolniejszego podbicia idealny. Agresywne prowadzenie przynęty 15gramowej prawie niewykonalne. Możesz sobie zerknąć: http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=20870&am p;start=0&
pozdrawiam Artur





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okoń, blank