Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Blank na okonia

okoń blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
878 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 03 grudzień 2012 - 21:05

Zadzwoń do Kuby. Darek łowi S842-2 w rezonansie choć wg niego nie nadawał się do okoni. Ja łowię ISJ 661 czyli 10lb spin jigiem ATC lub Croixem LTBC69MLXF jak castem.

#262 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 06 grudzień 2012 - 01:26

Napisz na priv do kolegi Dąbek111 to okoniowy specjalista i na pewno dobrze doradzi ,rad Joziego też bym nie bagatelizował to też uznany okoniowiec .Koniecznie napisz czy na łódkę czy z brzegu bo to dwa różne światy i nie ma sensu doradzanie "na ślepo" nie wiedząc gdzie i jak kij będzie zastosowany.
Pozdrawiam

Pojechałeś z tym specjalistą Artur :wub: W Polsce co łowisko to specjalista :) S842-2 MHX nie podoła na zakładanych maksymalnych głębokościach i gramaturze,maks 10g 5cm gumak na 4-6m.Wspomniany wyżej Phenix UMBX S700L nada się bez wątpienia, jak i P842-2 MHX. StCroix 4-8lb za słabe ,a 10lb mogą być za sztywne. Ja używam TXa 862 3-10lb Phenixa ,łączy niesamowitą czułośc ,szybkość,ugięcie niepozwalające spadać nawet małym pasiakom ,z mocą pozwalającą pokonać spore przyłowy.Do tego waga gotowej wedki ,pozwala mieć uśmiechniętą michę i przyjemność,za każdym wypadem na ryby.A wabiki ,od gumaków na główkach 3-15g nawet z predatorem 7cm ,bez jęknięcia komfort w prowadzeniu w pełnym podanym zakresie, po obrotówki 2-3 ,od biedy i 4-kę pociagnie.A na Martwej Wiśle bywają miejscówki 10+m,zwłaszcza o tej porze roku :)

#263 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4944 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 06 grudzień 2012 - 07:03

:rolleyes: fufi - łatwo zauważyć jest , że "opad" to prowizoryczne , czyli środowiskowo nadzwyczaj trwałe , opisanie sprzętowego oraz technicznego świata , sprzedane skutecznie żarliwym czytelnikom , którzy niestety łyknęli ten prymitywny zestaw pojęć niczym pasztetowy gąsior kluchy , przez przeświadczonych o swojej intelektualnej misji , niedouczonych niestety redaktorów oraz ich zastępców , co jest najświętszą relikwią, oraz mitem założycielskim tzw polskiej szkoły spinningu - chcesz się założyć ??
Tak więc nie ma blanków opadowych , ani tym bardziej kijów opadowych , choć opadówa wbita w głowy nie pozwala uważać inaczej :) Co nie przeszkadza kompromisowo łowić redaktorowi Jackowi K. kijem jigowym , w technice opadu :D
Akurat St Croix nie będzie za słabe , a znajdziesz w ich propozycjach , w różnych seriach , przynajmniej kilkanaście doskonałych jigówek , drop shotów , poppingów etc . Podobnie jak w ofercie innych firm ; Lamiglasa , Loomisa , Phenixa , Airrusa , Falcona , oraz pośród taniego bogactwa , dla mnie zupełnie nierozpoznawalnego , krajowego wysypiska ..

#264 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 06 grudzień 2012 - 11:18

Generalizując ,to StCroix nie będzie za słabe , bo faktycznie jest tam sporo propozycji pod jigi.Lecz mi chodzi o konkretny blank lub blanki w przedziale 6'6"-7' 4-8 lb ,które są rasowymi okoniówkami ale nie w górnych CW przynęt i głębokościach przedstawionych przez autora wątku(moim zdaniem riper 5cm na główce 10g to maks, możliwości akurat tych blanków).Natomiast posiadam wędkę na blanku 3S70MLF 4-10lb i niestety okonki z niego spadają lub wręcz się odbijają ,pomijają oczywiście normalnie żerujące garbusy, nie zaczepione za przysłowiową skórkę.
Natomiast kolega bardzo oszczędnie nakreślił wymagania stawiane przed wędką, choćby jej długością.

Użytkownik Dąbek 111 edytował ten post 06 grudzień 2012 - 11:18


#265 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 06 grudzień 2012 - 12:00

jak ktoś piszę, że do opadu to ja rozumiem, że do podbijania i tyle, a to pociąga za sobą naturalne wymagania co do mocy i charakterystyki blanku oraz pewnego kompromisu

bo nie znam blanku, który na 10m podbije 8-10g i nie będą z niego spadały okonie zaczepione za "skorkę"

na 10-12m i gumach 7cm to chyba raczej mówimy o "normalnie" żerujących garbusach 30+, bo na 20+ i paprochy są inne miejscowki i inne wędki

#266 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 06 grudzień 2012 - 12:55

Więc ,każdy z przedstawionych dotychczas 10-cio funtowych blanków, sprosta postawionym wymaganiom ,uwzględniając kompromis.Co do przysłowiowej skórki ,może określenie zbyt przeobrazowane,bardziej chodzi o kruchy pysk okonia tym bardziej dużego ,który potrafi poszalec.Mi z 10lb SC niestety spadały po równo te20+ jak i 30+.Ja znalazłem i opisałem blank na końcu ,dla mnie w chwili obecnej najsensowniejsze i bezkompromisowe rozwiązanie .Przy rozpiętości cw i założeniach przedstawionych na początku wątku, każda z podanych wyżej propozycji kompromis zawiera znaczny.

#267 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 06 grudzień 2012 - 14:53

z wiekszej głębokości i na małym haku to 40+ spadały mi też z FX 701-2

TX dzięki swojej unikalnej konstrukcji byłby pewnie super, tylko kolega Fufi nie napisał ...... ile chce za blank zapłacić :) +w przypadku TX moim zdaniem konieczne tytany - nie ma co psuć takiego blanku ;)

Użytkownik bazyloss edytował ten post 06 grudzień 2012 - 14:56


#268 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 06 grudzień 2012 - 15:04

Nie koniecznie tytany ,ja oba swoje ubrałem w Fuji aluoxy +sic, fakt castingowe od 6-4 więc na dynamice nie straciły nic,i kompletnie nic się z nimi nie dzieje po całym sezonie,narazie .Okoniowego można pod spina zbroić w minimy4 tich i będzie tytanowo lekko :)

#269 OFFLINE   Radek_Olsztyn

Radek_Olsztyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Radek

Napisano 06 grudzień 2012 - 16:10

Hej!
Zazwyczaj ładny okoń bywał u mnie przylowem przy dosć głębokim sandaczowaniu,stąd pomysł,żeby pojigować(poopadować) i połowić je rozmyślnie. Nie zastanawiałem sie do tej pory,czy na blank chcę wydać 300 czy 800zł,onanistą sprzętowym nie jestem a i gotówka z nieba mi nie spada, więc pewnie bedzie to kijek w rozsądnych pieniądzach. Okoni za skórkę raczej nie łowiłem,jak sie zdarzało,to zazwyczaj gumiś był zassany az po ołów. Żałuję,że nie mogę na miejscu pomacać blanków,które polecaliście (poza małymi wyjątkami)-byłoby łatwiej wybrać.

Wojtku, mogłem pomachać swego czasu Darkowym kijkiem,ale jego mina i spojrzenie,gdy zapytałem o takową możliwość, rozwiały szybciutko ten pomysł hihihi :)
Rzuć okiem na PRV,mam zapytanie :)

#270 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 06 grudzień 2012 - 17:27

Domyślam się, ale pewnie mogłeś zabrać jego żonę na imprezę :D
Na priwie masz odpowiedź, pomachaj tym co ma Kuba, ten jest krótszy nieco.

#271 OFFLINE   Radek_Olsztyn

Radek_Olsztyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Radek

Napisano 06 grudzień 2012 - 17:49

Domyślam się, ale pewnie mogłeś zabrać jego żonę na imprezę :D
Na priwie masz odpowiedź, pomachaj tym co ma Kuba, ten jest krótszy nieco.


Gdyby Anka nie była moją kuzynką,to kto wie? ;) Pogadam z Dżejkobem,dziś chyba do mnie zajrzy. Jego i tak Orlen wessał na Amen...

#272 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 06 grudzień 2012 - 19:01

Lowilem na Solinie na podobnych glebokosciach, wlasnie na lekkich glowkach jak sumy mialy wszystko w nosie. Sprawdzil sie swietnie Konger Paladin Coliber. Koniecznie wez go do reki przed zakupem. Nic z niego nie spada i wbrew temu ze wyglada jak olowek to ma spory zapas mocy. Bawie sie nim nawet na pstragach na niskiej wodzie, gdy chce posmigac owadami i pstragi ok 40 holuje w ostrogach w Sanowym nurcie.

#273 OFFLINE   shad

shad

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 06 grudzień 2012 - 20:35

Woblerwz zaproponował LTBC69MLXF.Jeżeli chcesz obadać na miejscu to właśnie przyleciał do mnie blank 5S69MLXF-B-10. Kupiłem go z myślą o okoniach na ciężko i sandaczach na lekko - pod casta. Jak coś to daj znać.

Pozdrawiam
  • elpojo lubi to

#274 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4944 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 07 grudzień 2012 - 06:43

Nie generalizując , ani nie upraszczając do osobistych sympatii , albo antypatii , spójrz Dąbku 111 w ten rejestr .
http://www.stcroixro...ater_Blanks.pdf
Reszty oferty nie będę wywlekał ..
Ja tam tylko w tej serii widzę kilkanaście blanków , z których można wykrzesać każdą dosłownie , dowolną okoniówkę , od włosowego topu poczynając :)

#275 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 07 grudzień 2012 - 12:16

Sławku znam tą tabelkę i często mam okazję ją studiować.Blanki akurat tej m-ki to dla mnie nr1 wśród krótkich dwuskładów.Z pewnością jest tam sporo propozycji nadających się do zbudowania wędki pod warunki określone na początku wątku i można je nazwać wędkami okoniowymi ,jeśli łowi się je z premedytacją.Większość lekkich kijów sandaczowych może spełnić wymaganiom autora wątku.Lecz dla mnie nie bedą one posiadały cech rasowych okoniowych wędek jakie posiadają perełki z pow.tabelki blanki 4-8lb.Są okresy w roku gdzie mogę na swoje łowisko zabrać kij sandaczowy którym zazwyczaj ciskam i prowadzę gumy 3-4" na 25-30g , a w razie potrzeby łowię na 5cm predatora na 8-10g ołowiu z premedytacją okonie ,a rejestracja brania nie jest przypadkowym strzałem w ciemno , lecz niestety hol ryby nie sprawia frajdy.

#276 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1650 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 15 grudzień 2012 - 09:34

Panowie, a może ktoś zbudował wędkę na blanku:

3S80MLM2 8' 2 4-8 1/16-5/16 MOD. .4 4.5


no i chciałby podzielić się odczuciami :)

#277 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 15 grudzień 2012 - 10:26

A posiadasz go ,czy zamierzasz?Nigdzie go nie mogę znaleźć oprócz linka ,który podałeś.Parametrami wygląda ciekawie ,szczególnie castingowo.

Znalazłem . cały czas tam był :)

Użytkownik Dąbek 111 edytował ten post 15 grudzień 2012 - 10:41


#278 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1650 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 15 grudzień 2012 - 10:41

No własnie po parametrach mnie zaciekawił i chciałbym zasiegnac jezyka na jego temat, bo mam smaka go zrobic pod spina w minimach na zalewowe łowienie... I jeszcze jeden model ale juz w w SCIV
4S80MLF2 8' 2 4-10 1/8-3/8 ML FAST .422 4.5 1.8



oba modele na mudhole

Użytkownik yglo edytował ten post 15 grudzień 2012 - 10:42


#279 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 15 grudzień 2012 - 10:45

Zgadza si,ę są też oba na stronie StC.Ten drugi wygląda nawet ciekawiej ,tylko ta cena :huh:

#280 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 15 grudzień 2012 - 10:56

Przy tej długości to fajny lekki uniwercal może wyjść ,łódka i brzeg w jednym .Tak patrzę trochę pod kątem wobków i obrotówek 2-3 choć uwzględniejąc nawet zaniżane CW i nawet model z IVS ,to 3 comet może nie pociągnąć.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okoń, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych