Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Blank na okonia

okoń blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
878 odpowiedzi w tym temacie

#301 OFFLINE   joza67

joza67

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 296 postów
  • LokalizacjaRzuchów /Dąbie
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Sędziak

Napisano 16 grudzień 2012 - 09:51

Wszystkie moje delikatne wędeczki ubrane są jak najdelikatniej czyli  w tytany



#302 OFFLINE   wurth5

wurth5

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 31 grudzień 2012 - 14:20

Witam szanowne grono kolegów.

 

Czytając forum zachorowałem na wędke własnej produkcji,zadanie dla laika wydaje się arcytrudne. Z drugiej strony każdy kiedyś zaczynał, czytając tutaj artykuły widzę,że mam do czynienia z grupą ludzi majacych bogate doświadczenia jak i wiedzę, z której oczywiście chciałbym skorzystać. 

Na pierwszy rzut marzy mi się delikatny kijek na okonia,łowienie z pontonu gumami wagowo przedział 5-8g. głębokość 5-7m.

O dobrym wyczuciu brań np. z opadu czasem łowiąc na boczny trok ( nie chcę wklejanki,chcę czuć branie) . Kijek krótki 1 skład i możliwie lekki.

Co do walorów estetycznych chcę czarny blank z złotymi dodatkami. Na początek zajme się zgromadzeniem odpowiednich elementów i pytanie dotyczy tego wątku.

Wybrałem wstępnie:

Blank Phenix UMBX S700L , przelotki Fuji Sic Guides GSVSG Gold Frames.

 

Czy to dobry wybór? czytałem też że istotny jest w dobieraniu do zestawu młynek. Mam Okume vs20 ale docelowo chcę Shimano stelle 1000

 

Kolejne pytanie dotyczy mocowania młynka jakie proponujecie , wygląd okleina egzotyczne drewno.

Rękojeść chcę z korka ale wstawić też pierścień z drewna egzotycznego , wyczytałem na forum że lepiej przenosi drgania i to przemawia do mnie. Ostatnie pytanie czy ozdobne pierścienie na blanku się maluje? jaka farba lub inna metoda okleiny jakie widzialem do blanków nie spełniają moich oczekiwań.

 

 

 

 

 



#303 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 31 grudzień 2012 - 14:33

Witaj

 

Fajnie ,że kolejny wędkarz chce spróbować swoich sił w kręceniu badyli,bo nie ma większej frajdy jak połowić rybek na zrobioną przez siebię wędkę ,czy przynętę  :) Co do twojego wyboru wybrałeś firmę oferującą znakomite blanki,ale w wyborze blanku pod okonia w warunkach  i do przynęt jakie opisałeś skłaniałbym się zdecydowanie w kierunku Phenixa FX701 w jednym kawałku ,kwintesencja tego co potrzebujesz.Wyjdzie na nim kijek szybki ,mega czuły ,o progresywnym ugięciu pod obciążeniem.Cieniutka szczytówka zapewne pozwoli na zastosowanie go i do bocznego troka ,ale sam się przekonasz że zapomnisz szybko o tej metodzie. Ten ,którego proponowałeś to blank 10lb do gum na główkach do 14g, sandacz szczupak na lekko ,lub okoń na ciężko ,z dużej głębokości.

 

Co do przelotek , podane przez Ciebie Sici będą ciężkie . Kolega z forum ma ten blank ubrany w Fuji Tytan 20Y-4,5L,ale jest alternatywa w Przelotkach PB minima 4 tiChrom ,gdzie można kończyć zbrojenie na 4 lub 3, i wagową będą zbliżone do zestawu Fuji który podałem.

Rękojeść ,kwestia upodobań, sygnał do łapki dotrze na bank .Dobry będzie zwykły uchwyt grafitowy z dość twardym arborem z grafitu, lub insert z drewna stabilizowanego ,kolega Matusiak wykonuje piękne.


Użytkownik Dąbek 111 edytował ten post 31 grudzień 2012 - 14:45


#304 OFFLINE   wurth5

wurth5

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 31 grudzień 2012 - 17:42

Dąbek 111 wielkie dzięki za odpowiedź , jako że często czytałem że powołują się na Twoją wiedzę dotyczącą blanków na okońia przyjmuję tą radę z pełmą wiarą , czyli blank Phenixa FX701 resztę musze znaleźć w necie jak wygląda ,przelotki rozumiem o jakich piszesz nie są chyba w kolorach złotych a tak jak pisałem takie od strony estetycznej bym widział i bardziej o kolor idzie niż jakie o jakie to Was pytam,pozdrawiam. :D  



#305 OFFLINE   rybak109

rybak109

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • LokalizacjaAllenstein
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Tomaniuk

Napisano 31 grudzień 2012 - 18:03

przelotki rozumiem o jakich piszesz nie są chyba w kolorach złotych a tak jak pisałem takie od strony estetycznej bym widział i bardziej o kolor idzie niż jakie o jakie to Was pytam,pozdrawiam. :D  

 

są i ze złotym ringiem:

 

http://www.mudhole.c...ch-Guides-Black



#306 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 31 grudzień 2012 - 18:11

W kwestii przelotek ,tak jak kolega podał w linku, lub inne z PB ,ale bardziej skupiłbym się na ich wadze niż wyglądzie, ze złotem Stelki mogą komponować np złote pierścionki na rękojeści, i fajnie współgra brązowy korek. Na dzielonej rękojeści zmieścisz trzy pierścienie ,a Burnt na rękojeści akurat doważy ubytek na splitgripie. :)



#307 OFFLINE   wurth5

wurth5

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 31 grudzień 2012 - 19:20

O Panowie wielkie dzięki i tak proszę jako że w temacie pisałem że jestem laikiem i dopiero chłonę wiedzę podawanie konkretnych nazw ,linków to mi gra a proszę podpowiedzieć mi Panowie co do ozdobników na blanku typu otoczki , malowane? nie widziałem oklein takich. Jak już zbiorę co mam zakupić będę męczył temat jak to poskładać w całość,pozdrawiam.



#308 OFFLINE   wurth5

wurth5

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 01 styczeń 2013 - 18:34

Witaj

 

Fajnie ,że kolejny wędkarz chce spróbować swoich sił w kręceniu badyli,bo nie ma większej frajdy jak połowić rybek na zrobioną przez siebię wędkę ,czy przynętę  :) Co do twojego wyboru wybrałeś firmę oferującą znakomite blanki,ale w wyborze blanku pod okonia w warunkach  i do przynęt jakie opisałeś skłaniałbym się zdecydowanie w kierunku Phenixa FX701 w jednym kawałku ,kwintesencja tego co potrzebujesz.Wyjdzie na nim kijek szybki ,mega czuły ,o progresywnym ugięciu pod obciążeniem.Cieniutka szczytówka zapewne pozwoli na zastosowanie go i do bocznego troka ,ale sam się przekonasz że zapomnisz szybko o tej metodzie. Ten ,którego proponowałeś to blank 10lb do gum na główkach do 14g, sandacz szczupak na lekko ,lub okoń na ciężko ,z dużej głębokości.

 

Co do przelotek , podane przez Ciebie Sici będą ciężkie . Kolega z forum ma ten blank ubrany w Fuji Tytan 20Y-4,5L,ale jest alternatywa w Przelotkach PB minima 4 tiChrom ,gdzie można kończyć zbrojenie na 4 lub 3, i wagową będą zbliżone do zestawu Fuji który podałem.

Rękojeść ,kwestia upodobań, sygnał do łapki dotrze na bank .Dobry będzie zwykły uchwyt grafitowy z dość twardym arborem z grafitu, lub insert z drewna stabilizowanego ,kolega Matusiak wykonuje piękne.

Kolego czy możesz podać konkretne modele uchwytów jakie byś zastosował ułatwi mi to wyszukanie,dzięki pozdrawiam.



#309 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 01 styczeń 2013 - 23:43

A na przykład taki

http://www.mudhole.c...hite-Nylon-Hood

 

Lub zwykły Fuji DPSM w rozmiarze 16 .


Użytkownik Dąbek 111 edytował ten post 01 styczeń 2013 - 23:47


#310 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 02 styczeń 2013 - 07:04

A na przykład taki

http://www.mudhole.c...hite-Nylon-Hood

 

Lub zwykły Fuji DPSM w rozmiarze 16 .

Dąbek osobiście uważam, przynajmniej 17-ka bo 16-ka to micra trochę do ręki :) .



#311 OFFLINE   drozdo

drozdo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Rafał

Napisano 02 styczeń 2013 - 08:07

Dąbek osobiście uważam, przynajmniej 17-ka bo 16-ka to micra trochę do ręki :) .

Zalezy kto jaka ma reke :)



#312 OFFLINE   wurth5

wurth5

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 02 styczeń 2013 - 09:41

I to właśnie problem zakupów przez neta , jak się czegoś pomacać nie da , ale całe szczęście bo Wy jesteście a jak mieliście styczność z produktem i do tego macie wiedzę to i łatwiej jest coś  dobrać . Wielkość bez podania konkretnych wymiarów jest dość abstrakcyjna , więc szerokość mej dłoni to 9cm a dł. 19 od nadgarstka.

Podsumuje to co już mamy:

blank - Phenix FX701

przelotki - BM3NG Minima 3 Match Guides, Black (http://www.mudhole.c...ch-Guides-Black) ale jeśli ktoś ma zamiennik by ramki były złote to chętnie :)

uchwyt - Fuji DPSM w rozmiarze 16 lub 17 ?

 

Dzięki za pomoc , a swoja drogą szukam cały czas info o budowie kijów , co dzień coś więcej wiem ale obawiam się że bez Waszej pomocy nim połapie się w tych

niuansach zależności co z czym i jak to wcześniej sezon letni na wędkowanie załapie a szkoda by nie zabrac się teraz za robienie kija bo i pora dobra,pozdrawiam.



#313 OFFLINE   rybak109

rybak109

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • LokalizacjaAllenstein
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Tomaniuk

Napisano 02 styczeń 2013 - 09:48

co do rozmiaru ;) uchwytu w stosunku do dłoni to w moim ręku  sks 17 wygląda tak:

Załączone pliki

  • Załączony plik  1.JPG   44,85 KB   119 Ilość pobrań

Użytkownik rybak109 edytował ten post 02 styczeń 2013 - 09:48


#314 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2677 postów
  • Imię:Darek

Napisano 02 styczeń 2013 - 10:02

co do rozmiaru ;) uchwytu w stosunku do dłoni to w moim ręku  sks 17 wygląda tak:

 

Fajny,a mógłbyś odsłonić paluszki :)

Też się do takiego przymieżam ale pod multik



#315 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 02 styczeń 2013 - 10:12

Jeśli zdecudowałeś się już na blank,to skontaktuj się z Łukaszem z gdańskiej pracowni Rodmas,on właśnie jest dystrybutorem blanków  Phenixa.bardzo dokładnie wyjaśni nurtujące Cię problemy.Możesz zakupić razem z blankiem potrzene komponenty np.lekkie tuleje korkowe Burnt ,jak i korkogumy.Pracownia dysponuje też uchwytami Fuji DPSM i możesz poprosić aby przygotowali Ci taki uchwyt  z wyciętym środkiem i spasowanym insertem z ciemnego korka ,lub korkogumy.Tak samo s uchwytem Fuji SKSS ,też możesz zakupić go z przygotowanym insertem,którego wytoczenie na początku Twojej przygody może nastręczać sporo problamu .Z resztą ,czyli dolną częścią rękojeści ,jak i z Fore poradzisz sobie bez problemu.Jeśli koniecznie chcesz montować taki uchwyt

 

http://www.mudhole.c...nning-Reel-Seat

 

To podejrzewam ,że jest do ściągnięcia przez pracownię ,przy jej kolejnym zamówieniu.Musisz zadzwonić i dopytać. :)

Co do rozmiaru uchwytów ,to z Fuji DPSM osobiście wszystkie okoniówki montowałem na  16 , mi odpowiadają i użytkownikom też , ale nie musi tobie .Dobrze byłoby gdybyś miał okazję chwycić w łapę wędkę na 16 jak i 17 i sam się przekonać. Z fuji SKSS zdecudowanie 16 tu wyjścia nie masz ,17 jest do zdecydowanie mocniejszych wędek. Musisz też sobie wyobrazić jak kijek będzie wyglądał z elementami złotymi ,które zaplanowałeś,aby nie przedobrzyć,czasami delikatne akcenty mogą więcej zdziałać np.pierścień na fore + delikatne wstawki ze złotej nici na omotkach, tym bardziej ,że kołowrotek też będzie miał ich sporo.



#316 OFFLINE   wurth5

wurth5

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 02 styczeń 2013 - 10:12

No tak kolego ,ale zdjęcie chodź dobry pomysł,dzięki ale nie do końca mi podpowiada,bo nie wiem czy twoja dłoń jest mniejsza czy wieksza od mojej. :)

Wracając do tytulu mojego postu ( I kijek na okonie własnej roboty ,proszę o pomoc) ,uświadomiłem sobie że trochę to zakłamane po pierwsze elementy są kupne a i pomysł wraz z sugestiami co wybrać są Wasze a więc tytuł powinien brzmieć (Nasz wspólny projekt okoniówki i 1 próba samodzielnego jej złożenia ) :D



#317 OFFLINE   rybak109

rybak109

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • LokalizacjaAllenstein
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Tomaniuk

Napisano 02 styczeń 2013 - 10:31

Fajny,a mógłbyś odsłonić paluszki :)

Też się do takiego przymieżam ale pod multik

 proszę bardzo :)

Załączone pliki

  • Załączony plik  3.JPG   39,02 KB   135 Ilość pobrań


#318 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 02 styczeń 2013 - 10:32

Podejrzewam ,że przejrzałeś sporo tematów tego działu Forum i jesteś na etapie kompletowania warsztatu ,jest tu sporo ciekawych rozwiązań.W zasadzie taki warsztat sprowadza się do kilku desek i wiertarki na początek .Tecnikę nawijania omotek też jesteś w stanie ogarnąć po obejrzeniu kilku filmów na Youtube i przećwiczeniu na kawałku starego blanku.Radziłbym też potrenować lakierowanie omotek zanim zabierzesz się do finalnego produktu,pamiętam jak miałem wszystko przygotowane , rękojeść sklejona ,przelotki omotane ,tu można sobie pozwolić na wiele prób,i nadszedł moment kiedy lakier jest rozrobiony ,silnik suszarki włączony a mnie ogarnęła sraka po zamoczeniu pędzla i nie mogłem opanować delirki :D Warto mieć wtedy pod ręką jakieś antidotum :ph34r:



#319 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2677 postów
  • Imię:Darek

Napisano 02 styczeń 2013 - 10:41

 proszę bardzo :)

 

Dziękuje :)



#320 OFFLINE   wurth5

wurth5

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 02 styczeń 2013 - 10:43

O świetnie że piszesz, generalnie pomyślałem że potrenuje na starym kiju omotki popierdoły nim zabiore się za nowiutki blank taki poligon, ale z lakierem nie pomyślałem na filmikach to wygląda jednak wszystko prosto. :D







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okoń, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych