Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Blank na okonia

okoń blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
878 odpowiedzi w tym temacie

#321 OFFLINE   wurth5

wurth5

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 03 styczeń 2013 - 10:27

Koledzy proszę podpowiedzieć mi w sprawie przelotek ile i jakie z tych proponowanych przez klegę rybak109 (http://www.mudhole.c...ch-Guides-Black) za aprobatą kolegi Dąbek 111 , i czy są dostępne gdzieś u nas w kraju? blank już zamówiony.



#322 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 03 styczeń 2013 - 10:58

Przelotki ,które zamierzasz montować ,najlepiej do tego kijka pasowałyby w w rozmiarach proponowanych przez Fuji w systemie KJL-H,. Czyli krótki stożek , szybkie zejście do blanku i tunelik ,co zachowa szybkość wędki od jej środka do szczytu.Ja bym spróbował tak 20 - 10 - 5 -4-3X4L +top.MINIMA 4 micro-tops TiChrom, bo ze złotym pierścieniem w micro nie ma ,a pasujące do zestawu najmniejsza jest 6-ka.



#323 OFFLINE   wurth5

wurth5

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 04 styczeń 2013 - 13:50

No elementy wędki zamówione w drodze. :D  Teraz czas na warsztat, nie znalazłem na forum. Podpowiedzcie mi Panowie na temat suszarki.

Suszarka ma być to stół, łoże do blanków, które jest zaopatrzone w silniczek do 20 obr/min najlepiej z redukcją obrotów do 10/min przy lakierowaniu omotek. A suszarka? Czy to idzie by w temperaturze pokojowej się tylko obracała do wyschnięcia? :rolleyes:  :blink:



#324 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 04 styczeń 2013 - 14:06

Dokładnie jak piszesz,ma się obracać w temperaturze pokojowej,

ps. dobrze poszukaj w dziale RB.  a znajdziesz masę informacji warsztatowych.



#325 OFFLINE   wurth5

wurth5

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 04 styczeń 2013 - 14:23

Dzięki kolego widziałem przeleciałem przez całość chodziło mi dokładnie o słowo suszarka bo to kokretne urządzenie, dzęki Tobie już wiem że właściwe chodzi tylko o proces suszenia i sposób, obracanie by lakier leżał idealnie do okoła blanku, bo wsponiane loże wklejane ma szersze zastosowanie. :) dla laika ta precyzja jest bardzo istotna jak zaczne od chyba ? to co z tego wyjdzie? :(



#326 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 05 styczeń 2013 - 00:49

Ja bym spróbował tak 20 - 10 - 5 -4-3X4L +top.MINIMA 4 micro-tops TiChrom

 

Jeżeli autor się nie obrazi to podepne się pod temat coby nie mnożyć wątków.

 

W dziedzinie rodbuildingu dopiero raczkuję, więc wybaczcie głupie pytania.

 

1. Czy dało by rade tak uzbroić blank(jak propozycja w cytacie) Phenix FX 701-1-B wykorzystując zwykłe LV Tichrome zamiast wysokich minim matchowych bo chyba o nich mowa w dyskusji ?

 

2. Czy szczytową PB minima TiChrome nie lepiej było by zastąpić jakąś małą przelotką np tytanową z ceramicznym ringiem w rozmiarze 4 o ile takie występują. Nie wiem czemu, ale wydaje mi się, że ring ceramiczny jest bardziej gładki. Nie mam przekonania do szczytowych minim, jakaś taka blokada psychiczna mi w głowie siedzi i wydaje mi się że taki szczyt bedzie szybciej niszczył mi żyłkę (a łowie dość cienko 0.12-0.14) niż ceramiczny. Oczywiście blokada jest niczym nieuzasadniona tak poprostu mi się wydumało i po nocach spać nie daje.

 

3. Ewentualnie jakie zestawienie PB Minima TiChrome proponujecie do takiego blanku? Chciałbym założyć na blank 7 przelotek +szczyt . Kręcioł docelowy w rozmiarze 3000 i jest to dokładnie spro red arc.

 

4. Czy TiChrome to są przelotki tytanowe, czy tylko ramki w kolorze tytanu z tytanowymi ringami?

 

5. Mam pytanie odnośnie samych Minima 4 Chard Chrome, otóż przezbroiłem sobie mojego Kongera IRI Lucky 3.05 w Minimy i po pierwszych dwóch wyjazdach na nowych przelotkach żyłka zrobiła mi się taka ciemna na odcinku którym rzucałem, coś jak pociera sie palcem jakiś metal zostaje takie metaliczne w grafitowym kolorze zabrudzenie. Czyżby przelotki jeszcze niedotarte ;) i potrzebują trochę popracować żeby nie zostawiać na żyłke takiego koloru? O co w tym chodzi?

 

Byłbym wdzięczny za pomoc. Pozdr. Paweł


Użytkownik gajosik edytował ten post 05 styczeń 2013 - 00:55


#327 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 05 styczeń 2013 - 11:37

W/g mnie spasing do tego blanku,może być różny, generalnie lekko w części szczytowej,ale uwzględniając rozmiar i to czym zamierzamy łowić,plecionką czy żyłką .Wiadomo przynęty na jednej jak i drugiej lince będą osiągać inne odległości orzy bardzo małych przelotkach.PB minima ma tą przewagę ,że w rozmiarze 4 prześwit jest większy jak w analogicznej Fuji.Moim zdaniem chcąc łowić żyłką PB minima będzie dobrym rozwiązaniem,ale już nie koniecznie przy krótkim stożku z zastosowaniem 20-10-5PB minima CM4CG match ,te z powodzeniem można stosować przy plecionce.Uniwersalnym spasingiem jest 20-12(Y)-8(LV)-6L-5L-2x5lub 4.5L+top ,ale chcąc uzbroić lekko pozostają nam Fuji Tytan,Stożek jest stosunkowo łagodny ,sprawdzie się przy plecionce jak i żyłce oraz kołowrotkach w wielkości 1000-2000.

Zbroiłem też okoniówki 6'6" czy 7' na przelotkach LV zaczynając od 20,ale wędka po d kręcioł j/w i tylko plećka . 

rozmiar 3000 Spro będzie zaduży ,tym bardziej przy żyłce i spasingu od LV20.

PBtiChrom nie są tytanowe ,nawey nie mają koloru tytanu ,są prawie czarne i wkład jest japylany jakimś związkiem z do domieszką tytanu(niestety nie jestem chemikiem nie znam się) Jeśli chcesz możesz jak najbardziej na top użyć sica w ramce tytanowej lub FST,tylko z tego co piszesz używasz żyłki .Ja w swojej kleniowo -jaziowej wędce montuję właśnie PB Min hard, czyli o klasę lub dwie niżej od TiCh a na szczyt dam alconit,którego nie ma prawa ruszyć nawet plecionka.

Do sytuacji ,o której piszesz na końcu ,gdzie na żyłce pojawia się ciemny nalot nie odniosę się, nigdy nie słyszałem i nie widziałem.



#328 OFFLINE   krokop

krokop

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • LokalizacjaHannover
  • Imię:Zbigniew

Napisano 03 marzec 2013 - 13:57

kij na okonie do 10 g , st croix LES76MLXF2 albo st croix AVS76MLXF2

 

 

witam Panowie , Potrzebuje rade.planuje zakup kija na okonie do 10 g  .Lowisko to kanal -niemcy z lekkim uciagiem . Gleboksoc do 4 m .Przynety na jakie bede lowil to  guma3,5- 5,5 cm plus glowki do 7 g . Czestym przylowem Sa sandacze do 50 cm. ktory z 2 kijow wybrac >Rozniaca w Cenie to niecale 100 euro . Czy warto przeplacac za legend ? pozdrawiam i dziekuje Zbigniew 



#329 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 03 marzec 2013 - 15:34

Nie przepłacasz a płacisz za wyższe walory użytkowe. Czułość będzie znacznie lepsza.


  • popper i legia1916 lubią to

#330 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1630 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 03 marzec 2013 - 16:38

W linku poniżej test - wprawdzie jednoczęściówki, ale chyba blisko jeśli chodzi o charakter.

 

http://tackletour.co...s76mlxfpg2.html



#331 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 03 marzec 2013 - 16:42

te avidy sa super, ja osobiscie nie inwestowalbym w blank legend tylko w reszte tej wedki :)



#332 OFFLINE   krokop

krokop

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • LokalizacjaHannover
  • Imię:Zbigniew

Napisano 03 marzec 2013 - 18:11

witam , zastanawiam sie czy az tak wielka jest roznica w czulosci . Ogolnie avidy to bardzo dobre kije . Jestem bardziej za avidem .Poczekam na wiecej opini .pozdrawiam 


  • boobinio lubi to

#333 OFFLINE   haja1978

haja1978

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 915 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 03 marzec 2013 - 19:02

Witam,

Kilka moich spostrzeżeń, jednak dotyczących tych kijków ale w jednym składzie, bo takie miałem (mam). Na pewno więc nie będą do końca adekwatne dla modeli rozważanych przez Ciebie, bo wiadomo, że dwuskłady STC potrafią się mocno różnić od jednoczęściówek o tych samych parametrach.

Po kolei, jeśli chodzi o jakość wykonania, powiedzmy sobie szczerze, różnicy nie ma wielkiej (jeśli w ogóle jakaś jest). I tu i tu było tak samo dupowato w serii. Główna różnica w uchwycie i gripie, moje starsze modele (powiem szczerze, że nie wiem jak je obecnie składają) wyglądały tak, że avid miał skeleton dps z insertem korkowym a elitka vss, Osobiście wolałem uchwyt avida, jakoś nie przepadam za vss, choć w lekkich kijaszkach, ta różnica ma dla mnie najmniejsze znaczenie i im mocniejszy patyk bardziej wolę dps lub nps. Druga różnica przelotki, czyli alconite vs sic w ramkach krytych tytanem. Dla jakości i komfortu łowienia moim zdaniem nie ma odczuwalnej różnicy, po obu równie dobrze pomyka linka (może jakaś różnica byłaby bardziej uchwytna, gdyby porównywać te same blanki uzbrojone w różne ringi)

Co do aspektów użytkowych, avid zniechęcił mnie mało płynnym ugięciem, tzn. miał zbyt elastyczną szczytówkę, która mało płynnie przechodziła w mocniejszy dół, co przy obciążeniu powodowało jak ja to mówię "kwadratowe ugięcię", Główna wina, jak mi się wydaje leży w nieodpowiednim uzbrojeniu, ale cóż było jak było. Mnie to drażniło, wprost proporcjonalnie do wielkości przynęty i ryby.

Elitka, płynniejsza szczytówka, równe, płynniejsze ugięcie. Mimo cieńszej ociupinkę szczytówki, bardziej sprężysta. Mimo to nie było wielu spadów, nawet średniej wielkości pasiaków. Z avida spady się zdarzały, zwłaszcza większych garbusów.

Co do czułości, naprawdę odczuwalna różnica na korzyść elitki, Przez sztywniejszy szczyt, wyższy moduł lepiej przekazywała co się dzieje z przynętą, przynajmniej ja takie mam odczucia. Avid niestety przy przynętach w górnym maximum (fakt, że już powyżej opisu) potrafił troszkę klęknąć w szczytówce, nie było tej szybkości transmisji zachowania wabika, a przy elitce i takim samym ciężarze przynęty nic takiego się nie działo.

Oba kijki z mocą na wyjęcie ładnego przyłowu. Ale elitka, im większa siadła ryba, dawała większą pewność holu, chyba dlatego, że jej moc przyrastała bardziej progresywnie i płynniej niż w avidzie.

U mnie wybór padł na elitkę. Jeśli ta różnica w cenie, nie jest dla Ciebie zaporowa, to myślę, że warto ją dopłacić. To jednak są lekkie kijki, gdzie czułość odgrywa chyba najważniejszą rolę.

Pozdrawiam

Arek



#334 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9529 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 03 marzec 2013 - 19:10

Dla mnie wybór byłby dużo prostszy.  @Jeziorm wystawił CD Sunrise do 9g.



#335 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 03 marzec 2013 - 19:16

witam Panowie , Potrzebuje rade.planuje zakup kija na okonie do 10 g  .Lowisko to kanal -niemcy z lekkim uciagiem . Gleboksoc do 4 m .Przynety na jakie bede lowil to  guma3,5- 5,5 cm plus glowki do 7 g . Czestym przylowem Sa sandacze do 50 cm. ktory z 2 kijow wybrac >Rozniaca w Cenie to niecale 100 euro . Czy warto przeplacac za legend ? pozdrawiam i dziekuje Zbigniew 

 

Dla mnie wybór byłby dużo prostszy.  @Jeziorm wystawił CD Sunrise do 9g.

Popieram również w całej rozciągłości, to świetny kijek byłby na okonie :) .Jeżeli miałbym coś zbroić to Pheniks FX-862-2 lub FX802-2 :) .



#336 OFFLINE   haja1978

haja1978

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 915 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 03 marzec 2013 - 19:33

Hmm, ten Sunrise to faktycznie zacny patyk i generalnie fajna seria, ale jak na warunki Kolegi @krokkop, czyli kanał, z lekkim uciągiem, o głębokości do 4m i na dodatek z częstym mętnym przyłowem, po pierwsze nie wierzę, że skończy się na 7 gramach (będzie chciał jednak trochę więcej), no i obawiam się, że "wschodzące słoneczko" nie sprosta potrzebie, zwłaszcza, że wg mojej pamięci pod klasyczne gumisie na główce to ono tak średnio mi leżało, bardziej pod przynęty stawiające stały opór typu wirówki, wobki, ewentualnie pod troczek, choć sporo już czasu minęło, odkąd wybył z mojego arsenału ten kijek (niestety wbrew mej woli) :(



#337 OFFLINE   krokop

krokop

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • LokalizacjaHannover
  • Imię:Zbigniew

Napisano 03 marzec 2013 - 19:52

tak jak Wspomnial Kolega haja1978, bede chcial albo bede zmuszony przeciazyc powiedzmy do 11 g .Kolego haja1978 Jak sie ma st croix legend jezeli przeciaze go o te kilka gramow ??jak  czuloscia?? ile mozna go maxymalnie przeciazyc ??pozdrawiam 



#338 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9529 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 03 marzec 2013 - 19:59

Starszym modelem LE () łowiłem, jeszcze w miarę komfortowo, 5 cm gumisiem na 7gramach. Na stojącej wodzie, przy 9 m. 

Nie znam nowego modelu ale raczej również nie klęknie, przy tych 11g, w opisanych warunkach. Tylko, to raczej będzie już max komfortu.



#339 OFFLINE   haja1978

haja1978

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 915 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 03 marzec 2013 - 20:00

Wiesz co, z uwagi na mimo wszystko delikatność i kruchość szczytu zbyt mocno bym go nie przeciążał i uważał przy wymachach, natomiast 10-11 gram główkę plus kopytko 5 cm, więc realnie ok. 15 gram zniesie bez uszczerbku dla straty czułości.



#340 OFFLINE   krokop

krokop

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • LokalizacjaHannover
  • Imię:Zbigniew

Napisano 03 marzec 2013 - 20:24

nie wiem co mnie tak ciagnie to st. croix .po prostu chce miec w stajni kijek st croix .Kij z pracowni hmm .Mysle o tej opcji ale cos mnie zatrzymuje . Ten st croix legend krazy po mojej glowie . teraz to juz za legendem bardziej jestem , takiej odpowiedzi oczekiwalem Kolego haja1978 .prosze o dalsze propozycje .Chetnie wyslucham .Dziekuje Panowie .Pozdrawiam Zbigniew 







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okoń, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych